Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Όχι

2.Ναι σε όλα που λες.

3.Ναι

4.Ναι.Το απλό S3 αν είσαι απαιτητικός χρήστης, θα σε ξενερώσει όταν το ζορίσεις με βαριές εφαρμογές

 

Συμφωνώ απολύτως, S3 LTE rulez. Και, μια χαρά διείσδυση έχει ήδη το 4G στην Αθήνα, και της Vodafone που έχω εγώ, αλλά και των άλλων παρόχων. Μην σου πω και μεγαλύτερη διείσδυση (εκ φύσεως έχει μεγαλύτερη εμβέλεια και χρειάζεται λιγότερες κεραίες) από το 3G/HSDPA/HSPA+. (Συχνά, άμα χάνω το 4G πέφτω σε EDGE/2G σκέτο, και αντιστρόφως.) Η δε ταχύτητά του είναι ασύγκριτη (κι όχι τόσο το download, διπλάσιο, όσο το ping time, εν δέκατον ή εν εικοστόν - στο web browsing, facebook κ.λπ., είναι εμφανής η διαφορά).

Όσο για SD card, εγώ δεν έχω βάλει καν. Τί να τήν κάνεις, με 11 GB ελεύθερα στην μνήμη του κινητού;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, λύθηκαν όλοι οι προβληματισμοί μου, πιστεύω να το παραγγειλώ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω στα χέρια μου ένα S3 LTE της γερμανικής εταιρίας T-Mobile...

Δεν μου διαβάζει την κάρτα Sim της cosmote...

Τι πρέπει να κάνω ώστε να λειτουργήσει σωστά η συσκευή μου??

 

Ο πιο απλός τρόπος είναι να επικοινωνήσεις με τη Γερμανική T-Mobile για να σου δώσει τον κωδικό ξεκλειδώματος.

Αλλιώς πρέπει να το κάνεις root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω μερικά προβληματακια και θα ήθελα την βοήθεια σας. Χριστούγεννα αγόρασα το κινητό. Ελληνικό. Με το που το ξεπακεταρα έκανα αμέσως αναβάθμιση σε 4,3 (ota). Γενικά είμαι ευχαρισημενος αλλά η μπαταρία του κρατά με το ζόρι 24 ώρες. 5 ωρες ειναι η αντοχη της μπαταριας οταν σερφαρω. Και πολλές φορές κολλάει (δεν "ακουει" κανενα πλήκτρο και ανάβει το λαμπάκι πάνω αριστερά σε μπλε χρώμα. Ο μόνος τρόπος για να το ξεκολλήσω είναι να βγάλω την μπαταρία. Δεν υπάρχει πληκτρολόγιο 12 πλήκτρων . Τέλος πάει πολύ αργά όταν ανοίγω τα δεδομένα της εταιρίας για το ίντερνετ. Σε αντίθεση με το κατά πολύ μικρότερο LG hub που είχα πριν. Μπορω να κανω κατι?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες 'απλοϊκες' απορίες...(μιας και ψαχνω για αγορα καινουριου κινητου)

 

- Αυτο το μοντελο, το LTE, παιρνει τις ιδιες rom(official, cyanogen κλπ) με το κανονικο i9300?

- Αξίζει άραγε σήμερα η αγορά του, ή καλύτερα να δει καποιος κάτι αλλο;

- Αυτη που ανακοινωθηκε ειναι αραγε η τελευταια official rom απο τη samsung για το εν λογω κινητο; και μετα τελος...?

- Το 18μηνο επισημης υποστηριξης απο τη samsung σημαινει διαφορα πραγματα μαλλον...

- Θελω κινητο να το κρατησω, και να δουλευει καλα, για μια 4ετια. Αξιζει το συγκεκριμενο γι'αυτο το σκοπο;

 

Σαν specs-προδιαγραφες το βρισκω μια χαρά, αλλά η 'ηλικία' (πρωτης κυκλοφοριας), ειναι θεμα που με προβληματιζει...

Φυσικα, ολα εχουν σχεση και το τι εναλλακτικες σε παραπλησιες τιμες, υπαρχουν πλεον στην αγορα.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα εχουμε στο gt-i9305 kit Kat?

 

Και εγω αυτο αναρωτιεμαι εδω και καιρο μετα την ανακοινωση της λιστας των samsung συσκευων που θα την λαβουν στο πολωνικο εκεινο blog.

 

Παντως αν παρουμε στα υποψιν την χαζη δικαιολογια της sammy οτι ταχα δεν θα δωσει στα απλα s3 την kit kat λογω μνημης, τοτε γιατι να μην την δωσει σε εμας που δεν εχουμε τετοιο προβλημα? Αλλωστε και οι αμερικανικες εκδοσεις που θα την παρουν, 2giga μνημη εχουν. Να μην ξεχναμε φυσικα πως υποτιθεται οτι η kit kat τρεχει σε συσκευες με 512 ram οπως η google ειχε επισημα δηλωσει.

Ισως φυσικα να αναφερονταν σε pure android καταστασεις.

 

Αυτο που βλεπω εν ολιγοις ομως, ειναι πως η sammy βρηκε εναν πλαγιο τροπο να ανακοινωσει πως τα s3 δεν θα παρουν 4.4 και το εκανε μεσω ενος τεχνολογικου blog για να μην φαει "επισημο κραξιμο" αν το ανακοινωνε καπου πιο αξιοπιστα και εγκυρα.

Με λιγα λογια, μαλλον παρατησε και εμας μαζι με την απλη εκδοση του s3 στα κρυα του λουτρου!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα.αξιζει να παρω το λτε?ποιες οι διαφορες με το απλο ς3? Ειναι οντως πιο γρηγορο?

 

Οι διαφορες ειναι οτι το LTE (i9305) εχει 2gb ram αντι 1Gb ram που εχει το απλο s3 (i9300), εχει 4g σημα αρα πιο γρηγορες ταχυτητες ιντερνετ (αν φυσικα εκει που μενεις σε καλυπτει) και η τελευταια διαφορα ειναι πως το Lte μοντελο δεν εχει ραδιοφωνο.

Πιο γρηγορο δεν ξερω αν ειναι, αλλα πιο ανετο λογω των 2gb μνημης ram ειναι σιγουρα, οποτε δε θα παρατηρησεις κολληματακια και lag οπως στο απλο s3.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εσκασε προβλημα....!

Εκανε να μου φορτισει τη μπαταρια πανω απο 12 ωρες και οταν το εβγαλα απο την πριζα γιατι επρεπε να φυγω, ειχε φτάσει στο 100% αλλα το led ηταν ακομη κοκκινο....τι παιζει;;;;;

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εσκασε προβλημα....!

Εκανε να μου φορτισει τη μπαταρια πανω απο 12 ωρες και οταν το εβγαλα απο την πριζα γιατι επρεπε να φυγω, ειχε φτάσει στο 100% αλλα το led ηταν ακομη κοκκινο....τι παιζει;;;;;

 

Δοκίμασε άλλο usb cable και αν συνεχίσει κοιτά μήπως θελε αλλαγή η μπαταρία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει και αλλο φορτιστη...αλλα τζιφος...λετε να είναι μπαταρια;;;;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

διαβάζοντας σε διάφορα sites φαίνεται πως το 9305 θα πάρει Android 4.4.2 ... πχ http://au.ibtimes.com/articles/547516/20140410/samsung-galaxy-s3-mini-android-4-2.htm "Early reports claim that Galaxy S3 I9300 is not eligible anymore to receive Android KitKat while I9305 remains eligible. It is due to the minimum memory required to run the latest firmware by Samsung. GT-I9300 features 1 GB of RAM which is lower than the 2 GB sported by GT-I9305."

 

 

βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο η εν λόγω έκδοση είναι και τόσο συμβατή με το touchUI της Samsung Καθότι οι χρήστες του S4 παρατηρούν αρκετά θέματα.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

το Note 2 έλαβε αναβάθμιση για 4.4.2 μόλις σήμερα (sammobile) οπότε πιθανά το επόμενο να είναι το 9305
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πια η διαφορα μεταξύ Samsung Galaxy S3 με το Samsung GalaxyS3 LTE κ πως μπορω να ξεχωρισω ενα μεταχειρησμενο S3 αν ειναι απλο η LTE? στην τιμη τι διαφορα εχουν?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

πια η διαφορα μεταξύ Samsung Galaxy S3 με το Samsung GalaxyS3 LTE κ πως μπορω να ξεχωρισω ενα μεταχειρησμενο S3 αν ειναι απλο η LTE? στην τιμη τι διαφορα εχουν?

 

Δες εδώ. Έχουν κάποιες διαφορές όσον αφορά την μνήμη κτλ. Το s3 "απλό" είναι το i9300 και το Lte είναι το i9305 και το lte είναι πιο ακριβό αναλογικά

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

πια η διαφορα μεταξύ Samsung Galaxy S3 με το Samsung GalaxyS3 LTE κ πως μπορω να ξεχωρισω ενα μεταχειρησμενο S3 αν ειναι απλο η LTE? στην τιμη τι διαφορα εχουν?

 

Δε φαίνεται εξωτερικά η διαφορά αλλά αν πας στις ρυθμίσεις μπορείς να δεις τον αριθμό του μοντέλου και τη μνήμη.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος, στο καπάκι, γράφει Lte βρε παιδιά - τουλάχιστον το δικό μου!
Δε φαίνεται εξωτερικά η διαφορά αλλά αν πας στις ρυθμίσεις μπορείς να δεις τον αριθμό του μοντέλου και τη μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ κάτοχος του SIII LTE εδώ και περίπου 3 εβδομάδες.

Προερχόμενος από SGS νιώθω ότι από fiat οδηγώ μονοθέσιο της F1 :lol:

 

Στο θέμα μας τώρα...Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ

κάποιο φυσικό κουμπί του κινητού (π.χ power button ή volume up) για να τραβάω φωτογραφίες

με την εφαρμογή της κάμερας;

Το κινητό αυτή τη στιγμή τρέχει επίσημη 4.3 και από το product code καταλαβαίνω ότι είναι

γερμανικής προέλευσης (DBT).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ κάτοχος του SIII LTE εδώ και περίπου 3 εβδομάδες.

Προερχόμενος από SGS νιώθω ότι από fiat οδηγώ μονοθέσιο της F1 :lol:

 

Στο θέμα μας τώρα...Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ

κάποιο φυσικό κουμπί του κινητού (π.χ power button ή volume up) για να τραβάω φωτογραφίες

με την εφαρμογή της κάμερας;

Το κινητό αυτή τη στιγμή τρέχει επίσημη 4.3 και από το product code καταλαβαίνω ότι είναι

γερμανικής προέλευσης (DBT).

 

Καλησπέρα. Στην stock Camera δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Σε αυτό ου χρησιμοποιώ εγώ έχει να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά έντασης για να τραβάς φωτό. Πιστεύω και σε άλλα apps θα το βρεις αυτό. :)

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην stock Camera δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Σε αυτό ου χρησιμοποιώ εγώ έχει να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά έντασης για να τραβάς φωτό. Πιστεύω και σε άλλα apps θα το βρεις αυτό. :)

 

I'm gonna try it, thanks!

 

EDIT: Τελικά μια χαρά η εφαρμογή που πρότεινες, μου κάνει :cool:

Edited by scandalian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Είμαι και εγώ κάτοχος του SIII LTE εδώ και περίπου 3 εβδομάδες.

Προερχόμενος από SGS νιώθω ότι από fiat οδηγώ μονοθέσιο της F1 :lol:

 

Στο θέμα μας τώρα...Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ

κάποιο φυσικό κουμπί του κινητού (π.χ power button ή volume up) για να τραβάω φωτογραφίες

με την εφαρμογή της κάμερας;

Το κινητό αυτή τη στιγμή τρέχει επίσημη 4.3 και από το product code καταλαβαίνω ότι είναι

γερμανικής προέλευσης (DBT).

 

Μόνο με costum Ron μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...