Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το bumber εχει μεταλικο γυρω γυρω ή ειναι η ιδεα μου??

 

εχεις απολυτο δικιο.

εχει μεταλλικο πλαισιο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=--GblpUqjO8

 

και ναι και οχι...

μαλλον οχι...το κανει πολυ μεγαλο..

ειναι ομως ποιοτικο.

Μοιαζει με ΒΒ μετα το κινητο

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα πρέπει να βγει ένα drop test με το bumper για να δούμε κατά πόσο προστατεύει τη συσκευή από πτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολύ καιρό να φτιαχτω έτσι για κινητό (απο εποχες iPhone 3G).

 

Δυστυχως ομως θεωρώ οτι στο Ελλαδιστάν η τιμή θα είναι πολύ πιο πανω απο το αναμενόμενο... οχι για κανενα αλλον λόγο αλλα γιατι θεωρούν οι εδώ εταιρίες οτι απευθυνονται σε προβατα μην πω σε πρεζάκιδες της τεχνολογιας με αποτελεσμα να πουλησουν σε οτι τιμή θελουν.

 

Ετσι λοιπον η τιμη αγορας των 350€ δεν παιζει με τιποτα να την δουμε στην Ελλαδα και επειδη

Playstore δεν εχουμε και ουτε πρόκειται να δουμε ποτε εδω το ξεχναμε ως αγορα...

 

Ο λογος προφανης η τιμή και η διαθεσιμότητα...

 

Οσοι λοιπον χρειαζονται android εδω και τωρα (και οχι να περιμενουν το Πασχα ελεω διαθεσιμότητος) πάνε για S3 μεριά οπου με 80€ παραπάνω θα εχουν μια πιο ολοκληρωμένη μεν συσκευή αλλά ολιγον τι παροχημένη καθως ολα δειχνουν οτι το S4 ειναι προς ανακοινώση...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολύ καιρό να φτιαχτω έτσι για κινητό (απο εποχες iPhone 3G).

 

Δυστυχως ομως θεωρώ οτι στο Ελλαδιστάν η τιμή θα είναι πολύ πιο πανω απο το αναμενόμενο... οχι για κανενα αλλον λόγο αλλα γιατι θεωρούν οι εδώ εταιρίες οτι απευθυνονται σε προβατα μην πω σε πρεζάκιδες της τεχνολογιας με αποτελεσμα να πουλησουν σε οτι τιμή θελουν.

 

Ετσι λοιπον η τιμη αγορας των 350€ δεν παιζει με τιποτα να την δουμε στην Ελλαδα και επειδη

Playstore δεν εχουμε και ουτε πρόκειται να δουμε ποτε εδω το ξεχναμε ως αγορα...

 

Ο λογος προφανης η τιμή και η διαθεσιμότητα...

 

Οσοι λοιπον χρειαζονται android εδω και τωρα (και οχι να περιμενουν το Πασχα ελεω διαθεσιμότητος) πάνε για S3 μεριά οπου με 80€ παραπάνω θα εχουν μια πιο ολοκληρωμένη μεν συσκευή αλλά ολιγον τι παροχημένη καθως ολα δειχνουν οτι το S4 ειναι προς ανακοινώση...

Και γιατί η αγορά από κάποιο γνωστό e-store εξωτερικού είναι απαγορευτική ή out of the question?? Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία στο handtec (UK) και χθες μου ήρθε το nexus10 και κάποια στιγμή θα έρθει και το nexus4 πρώτα ο Θεός ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολύ καιρό να φτιαχτω έτσι για κινητό (απο εποχες iPhone 3G).

 

Δυστυχως ομως θεωρώ οτι στο Ελλαδιστάν η τιμή θα είναι πολύ πιο πανω απο το αναμενόμενο... οχι για κανενα αλλον λόγο αλλα γιατι θεωρούν οι εδώ εταιρίες οτι απευθυνονται σε προβατα μην πω σε πρεζάκιδες της τεχνολογιας με αποτελεσμα να πουλησουν σε οτι τιμή θελουν.

 

Ετσι λοιπον η τιμη αγορας των 350€ δεν παιζει με τιποτα να την δουμε στην Ελλαδα και επειδη

Playstore δεν εχουμε και ουτε πρόκειται να δουμε ποτε εδω το ξεχναμε ως αγορα...

 

Ο λογος προφανης η τιμή και η διαθεσιμότητα...

 

Οσοι λοιπον χρειαζονται android εδω και τωρα (και οχι να περιμενουν το Πασχα ελεω διαθεσιμότητος) πάνε για S3 μεριά οπου με 80€ παραπάνω θα εχουν μια πιο ολοκληρωμένη μεν συσκευή αλλά ολιγον τι παροχημένη καθως ολα δειχνουν οτι το S4 ειναι προς ανακοινώση...

 

Οι πιο πολλοι απο εμάς εχουμε σταματήσει να αγοράζουμε από τις μεγάλες αλυσίδες εδω πλεον η αγορά σου δινει πολλες επιλογές για να αγορασεις φθηνα οποτε το ποσο θα το βαλουν εδω λιγο ενδιαφέρει σε λιγους μηνες που η διαθεσιμοτητα θα ομαλοποιηθει θα μπορεσουν όλοι που θελουν να το πάρουν αν οχι στη τιμη του playstore σε μια αναμφίβολα καλύτερη απο εδω

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί η αγορά από κάποιο γνωστό e-store εξωτερικού είναι απαγορευτική ή out of the question?? Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία στο handtec (UK) και χθες μου ήρθε το nexus10 και κάποια στιγμή θα έρθει και το nexus4 πρώτα ο Θεός ;)

 

Γιατι δεν σε καλυπτει η LG με την 2ετη εγγυηση.... για οσους νοιαζονται για το συγκεκριμενο κομματι...!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί η αγορά από κάποιο γνωστό e-store εξωτερικού είναι απαγορευτική ή out of the question?? Εγώ έχω κάνει προπαραγγελία στο handtec (UK) και χθες μου ήρθε το nexus10 και κάποια στιγμή θα έρθει και το nexus4 πρώτα ο Θεός ;)

 

Δεν έχει και πολύ καλή τιμή......432 € και άλλα 16 € μεταφορικά για Ελλάδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σε καλυπτει η LG με την 2ετη εγγυηση.... για οσους νοιαζονται για το συγκεκριμενο κομματι...!!

 

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδια;;;; Δεν μπορούμε να συζητάμε το ίδιο πράγμα σε κάθε συσκευή!!! Ελεος...

Οι international εκδόσεις (αυτές που προορίζονται για ευρωπη) καλύπτονται από εγγύηση πανευρωπαϊκά και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδια;;;; Δεν μπορούμε να συζητάμε το ίδιο πράγμα σε κάθε συσκευή!!! Ελεος...

Οι international εκδόσεις (αυτές που προορίζονται για ευρωπη) καλύπτονται από εγγύηση πανευρωπαϊκά και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες!!!

 

Φιλε μου πηρα προχθες τηλεφωνο στην LG και μου ειπαν οτι καλυπτουν με εγγυηση μονο οσα προιοντα τα έχει εισαγαγει επισημα η LG στην Ελλαδα... Ετσι μου ειπαν επισημα... ετσι λεω...!! (Το ρωτησα για να ειμαι σιγουρος επειδη ειχα βρει ακρη για να μου το φερουν απο εξωτερικο)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδια;;;; Δεν μπορούμε να συζητάμε το ίδιο πράγμα σε κάθε συσκευή!!! Ελεος...

Οι international εκδόσεις (αυτές που προορίζονται για ευρωπη) καλύπτονται από εγγύηση πανευρωπαϊκά και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες!!!

Σε ευχαριστώ για τον κόπο αδερφάκι :happy:

Δεν έχει και πολύ καλή τιμή......432 € και άλλα 16 € μεταφορικά για Ελλάδα

Για την ιστορία είναι 419€ με σημερινή ισοτιμία (1 British pound = 1.24281699 Euros) αλλά εγώ αγόρασα με την χρήση ενδοκοινοτικού ΑΦΜ οπότε "γλυτώνω" το ΦΠΑ (κάναμε μια μαζική αγορά κάποιοι φίλοι διαφόρων συσκευών nexus)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πηρα προχθες τηλεφωνο στην LG και μου ειπαν οτι καλυπτουν με εγγυηση μονο οσα προιοντα τα έχει εισαγαγει επισημα η LG στην Ελλαδα... Ετσι μου ειπαν επισημα... ετσι λεω...!! (Το ρωτησα για να ειμαι σιγουρος επειδη ειχα βρει ακρη για να μου το φερουν απο εξωτερικο)

 

Δεν μπορώ να σου πω τι πραγματικά σου είπαν... Δε το επιτρέπει ο χώρος....

Υπάρχουν νόμοι πάνω σε αυτό το θέμα που καμιά LG δε μπορεί να αλλάξει και να κάνει τα δικά της.

Αν μια συσκευή αγοραστεί από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, η εγγύηση της ισχύει σε όλες τις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης!!!

 

Αν δε ξέρουν τι τους γίνεται στην ελληνική αντιπροσωπία, θα πρέπει μάλλον να τους πάρουμε να τους το θυμήσου...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω τι πραγματικά σου είπαν... Δε το επιτρέπει ο χώρος....

Υπάρχουν νόμοι πάνω σε αυτό το θέμα που καμιά LG δε μπορεί να αλλάξει και να κάνει τα δικά της.

Αν μια συσκευή αγοραστεί από χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, η εγγύηση της ισχύει σε όλες τις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης!!!

 

Ετσι ηξερα κι εγω μεχρι προχθες... δεν εχω σκοπο να παραπληροφορισω... απλα ηθελα να το επιβεβαιωσω και επισημα απο την LG...!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ηξερα κι εγω μεχρι προχθες... δεν εχω σκοπο να παραπληροφορισω... απλα ηθελα να το επιβεβαιωσω και επισημα απο την LG...!!:mad:
Κι εγώ μόλις διάβασα το ίδιο εδώ: http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?t=2056585040

 

Μήπως η υποχρέωση της εγγύησης εντός EU δεν είναι στον κατασκευαστή αλλά στον πωλητή; Δηλαδή αν χαλάσει κάτι που πήραμε από Γερμανία θα πρέπει να το στείλουμε στον πωλητή για επισκευή/αλλαγή;

 

EDIT: Στο παρακάτω link πάντως βλέπω σε τέτοιες περιπτώσεις ότι την ευθύνη απέναντι στον αγοραστή την έχει ο πωλητής και όχι ο κατασκευαστής, εκτός κι αν δε κατάλαβα κάτι καλά.

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/faq/index_en.htm

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ηξερα κι εγω μεχρι προχθες... δεν εχω σκοπο να παραπληροφορισω... απλα ηθελα να το επιβεβαιωσω και επισημα απο την LG...!!:mad:

 

Δεν αμφισβητώ ότι ρώτησε και πήρες αυτή την απάντηση. Ή το σήκωσε η καθαρίστρια της εταιρείας ή ήταν λάθος ο αριθμός και έκαναν Πλάκα! Δε μπορώ να δεχτώ κάτι άλλο σε ένα θέμα που αναλύεται σε κάθε συσκευή, σε κάθε νήμα!!! 2 πράγματα δε μπορώ να τα ακούω πλέον εδώ!!!! Αυτό και το αν έχει ελληνικά μια συσκευή από Ευρώπη!!!! Ίσως να πρέπει να αλλάξει όνομα το φόρουμ και να ονομαστεί :

 

www.myphoneieggyishkaluptetaipaneurwpaikakaiexeiellinikhglwssa. gr!!!!!!!!

 

 

Edit:αν μια στο εκατομμύριο αποφασίσει μια εταιρεία να κάνει κάτι τέτοιο, θα είναι πρωτόγνωρο στα χρονικά....

Περνουμε να μάθουμε αμέσως!!! Αν ισχύει αυτό, πολλά νταβατζιλικια τελευταία!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία είναι 419€ με σημερινή ισοτιμία (1 British pound = 1.24281699 Euros) αλλά εγώ αγόρασα με την χρήση ενδοκοινοτικού ΑΦΜ οπότε "γλυτώνω" το ΦΠΑ (κάναμε μια μαζική αγορά κάποιοι φίλοι διαφόρων συσκευών nexus)

 

Ποσο βγαινει Ευθυμη χωρις το φπα απο εκει?

-18,5% στην τιμη οπως ειναι στο expansys?

 

edit:

Ακυρο, ειδα οτι το γραφει διπλα (φθηνοτερα και απο το play για 2-3€ :p)

Σας ενημερωσαν ποτε θα το εχουν και ποσο ειναι τα μεταφορικα?

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ποσο βγαινει Ευθυμη χωρις το φπα απο εκει?

-18,5% στην τιμη οπως ειναι στο expansys?

 

edit:

Ακυρο, ειδα οτι το γραφει διπλα (φθηνοτερα και απο το play για 2-3€ :p)

Σας ενημερωσαν ποτε θα το εχουν και ποσο ειναι τα μεταφορικα?

Γράφει για μεταφορικά Νίκο, γύρω στις 21 λίρες αν θυμάμαι καλά... Διάθεση δεν υπάρχει και ακόμα δεν ξέρουν τίποτα δυστυχώς :-(

 

Μόλις πήρα στην LG τηλέφωνο παιδιά. Κάθε συσκευή που εισάγεται επίσημα υποστηριζεται με εγγύηση 2 χρονών από όπου και να έχει αγοραστεί εντός EU. Όταν με το καλό το φέρει επίσημα η LG το nexus4 από εκείνη την στιγμή θα το υποστηρίζει και επίσημα. Αν κάποιος το αγοράσει νωρίτερα αν κάτι συμβεί θα απευθυνθεί εκτός (αν και έχω την εντύπωση ότι θα τον καλύψουν). Μου είπε ο άνθρωπος ότι θα γίνει επίσημη εισαγωγή για την Ελλάδα του nexus4 απλά επίσημα δεν ξέρουν ακόμα πότε... Πάντως θα γίνει όπως γίνεται και με κάθε δημοφιλές μοντέλο :-)

Link to comment
Share on other sites

Γράφει για μεταφορικά Νίκο, γύρω στις 21 λίρες αν θυμάμαι καλά... Διάθεση δεν υπάρχει και ακόμα δεν ξέρουν τίποτα δυστυχώς :-(

 

Μόλις πήρα στην LG τηλέφωνο παιδιά. Κάθε συσκευή που εισάγεται επίσημα υποστηριζεται με εγγύηση 2 χρονών από όπου και να έχει αγοραστεί εντός EU. Όταν με το καλό το φέρει επίσημα η LG το nexus4 από εκείνη την στιγμή θα το υποστηρίζει και επίσημα. Αν κάποιος το αγοράσει νωρίτερα αν κάτι συμβεί θα απευθυνθεί εκτός (αν και έχω την εντύπωση ότι θα τον καλύψουν). Μου είπε ο άνθρωπος ότι θα γίνει επίσημη εισαγωγή για την Ελλάδα του nexus4 απλά επίσημα δεν ξέρουν ακόμα πότε... Πάντως θα γίνει όπως γίνεται και με κάθε δημοφιλές μοντέλο :-)

 

Thank you Ευθυμη.Καμια αλλαγη στα οσα ηξερα μεχρι τωρα και απο samsung.Ο φιλος πιο πανω ρωτησε το ιδιο πραγμα?Πως ειναι δυνατον να πηρε διαφορετικη απαντηση?Στο τσακ προλαβα την ακυρωση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Thank you Ευθυμη.Καμια αλλαγη στα οσα ηξερα μεχρι τωρα και απο samsung.Ο φιλος πιο πανω ρωτησε το ιδιο πραγμα?Πως ειναι δυνατον να πηρε διαφορετικη απαντηση?Στο τσακ προλαβα την ακυρωση

Την ακύρωση δεν την προλαβες στο τσακ γιατί περνάει από τα χέρια μου και πρέπει να έχεις και την σύμφωνη γνώμη της Συγκλητου :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω κακή εμπειρια απο estore του εξωτερικού δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει το γεγονος να το παρω απο εξω... ασε που τα εξοδα αποστολής σε πηγαινουν στην τιμη του S3..

Οσον αφορά την εγγυηση τωρα, με την LG δεν ξερω τι παιζει πραγματικά, αλλα αν κρινω απο αλλη μεγαλη εταιρια του χωρου στην Ελλάδα σου τα κανουν τσουρεκια μεχρι να στο επισκευασουν (αυτα επι εποχες WM ;) )

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω κακή εμπειρια απο estore του εξωτερικού δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει το γεγονος να το παρω απο εξω... καθως τα εξοδα αποστολής σε πηγαινουν στην τιμη του S3

. Οσο αφορά την εγγυηση τωρα με την LG δεν ξερω τι παιζει πραγματικά αλλα αν κρινω απο αλλη μεγαλη εταιρια του χωρου στην Ελλάδα σου τα κανουν τσουρεκια μεχρι να στο επισκευασουν (αυτα επι εποχες WM ;) )

 

Μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι τουλαχιστον στη samsung δεν στα κανουν καθολου τσουρεκια.Απο Lg οπως ειπα δεν γνωριζω για αυτο και πανικοβληθηκα (αλλα εχω τη συγκλητο που με εσωσε :lol: )

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ο κυριος που μου απαντησε να ξεχασε να διευκρινησει οτι η εγγυηση θα υποστηριζεται επισημα απο την στιγμη που θα έρθει η συσκευή στην Ελλαδα...!! Προφανως θα απαντησε για το τι συμβαινει συτη τη στιγμη...!! Τι να πω..?!!? Συγγνωμη για την αναστασωση...!! :)
Link to comment
Share on other sites

Την ακύρωση δεν την προλαβες στο τσακ γιατί περνάει από τα χέρια μου και πρέπει να έχεις και την σύμφωνη γνώμη της Συγκλητου :p

 

Εύθυμη σε παρακαλώ δώσε info πως αγοραζεις με κοινοτικό ΑΦΜ απο handtec, είδα οτι πρέπει και καλά να το βάλεις στην εγγραφή αλλά δε βρήκα κάτι, στραβομαρα μου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εύθυμη σε παρακαλώ δώσε info πως αγοραζεις με κοινοτικό ΑΦΜ απο handtec, είδα οτι πρέπει και καλά να το βάλεις στην εγγραφή αλλά δε βρήκα κάτι, στραβομαρα μου.. :)

 

Αν σου είναι εύκολο φίλε πες εδώ ή στείλε ένα pm αν δεν επιτρέπεται... :)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις εγγυήσεις και αυτό που θα γράψω το ξέρω από προσωπική μου εμπειρία επειδή δούλευα στην Motorola UK πριν από λίγα χρόνια. Λοιπόν, η Motorola UK έδινε 1 χρόνο εγγύηση, το ίδιο και η Motorola FR/DE σε αντιθεση με την δικιά μας που έδινε 2 χρόνια.

Όμως, εάν συσκευή αγορασμένη από το clove π.χ που είναι UK μαγαζί πήγαινε στο service GR μετά από 13 μήνες θα ήταν εκτός εγγύηση διότι θα ήταν unit αγορασμένο από χώρα εκτός της Ελλάδας.

 

Η πανευρωπαική εγγύηση των 2 ετών ΔΕΝ ξέρω πως έχει κολλήσει πως ισχύει, απλώς αναφέρω τι ίσχυε από το 2007-2009 που δούλευα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

αλλο κοινοτικο αλλο εταιρικο AΦΜ σωστα;

ευχαριστω

 

οσον αφορα την LG και στην Ιταλια δεν δεχονται συσκευες που δεν εχουν διανεμιθει επισημα απο την LG Italia για σερβις με αποτελεσμα να πρεπει καποιος να στελνει εξω το κινητο.

Αυτο προσωπικα δεν μου αρεσει και τοσο ενω δεν ειχα θεμα ποτε με αλλες εταιριες.

 

@Vercetti13 εχεις ακομα το Pre3?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...