Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το site του media εξαφανίστηκε προχθες αλλά στο κατάστημα της Συγγρού υπάρχει και σήμερα στα 349€...

 

Μαλιστα , θα το κοιταξω και θα δω γιατι δυστυχως στ σκρουτζ τα μαγαζια που δινουν νεξους 4 κατω απο 300 ευρω ειναι 4 και ελαχιστα αξιοπιστα;/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει και το eshop 10 ευρώ κάτω μόλις είδα

 

Δεν λεω οτι δεν αξιζει τα λεφτα αυτα το κινητο αυτο αλλα 339 για ελληνικη αγορα ειναι προσωπικα πολλα. Καλυτερα να παρω το Σ3 που λεει ο λογος με 280 κοντα. Τεσπα θα περιμενω και μεχρι τα χριστουγεννα μπας και πεσει καθολου η τιμη του με τον ερχομο του nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα , θα το κοιταξω και θα δω γιατι δυστυχως στ σκρουτζ τα μαγαζια που δινουν νεξους 4 κατω απο 300 ευρω ειναι 4 και ελαχιστα αξιοπιστα;/

 

Πρίν από ένα μήνα περίπου το πήρα 299€ από σκρουτζομάγαζο και όλα γίναν στην εντέλεια.

Παραγγελία Κυριακή μεσημέρι, παράδοση Τρίτη πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι δεν αξιζει τα λεφτα αυτα το κινητο αυτο αλλα 339 για ελληνικη αγορα ειναι προσωπικα πολλα. Καλυτερα να παρω το Σ3 που λεει ο λογος με 280 κοντα. Τεσπα θα περιμενω και μεχρι τα χριστουγεννα μπας και πεσει καθολου η τιμη του με τον ερχομο του nexus 5.

 

φιλε προσωπική μου γνώμη είναι να το πάρεις τώρα αν το θέλεις το τηλέφωνο γιατί οσο τελειώνουν τα αποθέματα θα αυξάνετε και η τιμή.

παρήγγειλε το από ένα κατάστημα με αντικαταβολή και να το ελενξεις την ώρα της παραλαβης.αν είναι όλα οκ το πληρώνεις και τελος.δεν χρειάζεται να κολλάς αν είναι καλό η οχι το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

φιλε προσωπική μου γνώμη είναι να το πάρεις τώρα αν το θέλεις το τηλέφωνο γιατί οσο τελειώνουν τα αποθέματα θα αυξάνετε και η τιμή.

παρήγγειλε το από ένα κατάστημα με αντικαταβολή και να το ελενξεις την ώρα της παραλαβης.αν είναι όλα οκ το πληρώνεις και τελος.δεν χρειάζεται να κολλάς αν είναι καλό η οχι το μαγαζί.

 

Απο οσο ξερω με αντικαταβολη δεν σε αφηνουν να ελεγξεις το πακετο πριν πληρωσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω ψωνισει απο 3 διαφορετικα σκρουτζομαγαζα του κεντρου 2 τηλεφωνα και μια ταμπλετα!!απολυτως κανενα προβλημα και στις 3 συσκευες οποτε δεν παιζει θεμα!!ασε που και να παιξει κατι (ανοιχτο κουτι,χαλασμενη συσκευη κλπ)αμεσως κανουν αλλαγη απο το εκαστωτε καταστημα
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι δεν αξιζει τα λεφτα αυτα το κινητο αυτο αλλα 339 για ελληνικη αγορα ειναι προσωπικα πολλα. Καλυτερα να παρω το Σ3 που λεει ο λογος με 280 κοντα. Τεσπα θα περιμενω και μεχρι τα χριστουγεννα μπας και πεσει καθολου η τιμη του με τον ερχομο του nexus 5.

 

Είναι πολύ καλή εποχή για μεταχειρισμένο nexus4 σε άριστη κατάσταση πάντα.. μπορείς να βρεις από 220-250 εάν δεν έχει κάποιο εδώ στο buy$sell του δικού μας forum.

 

Και κάτι ακόμα, μην βάζεις στον ίδιο κουβά S3 με N4, καμία σχέση :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή εποχή για μεταχειρισμένο nexus4 σε άριστη κατάσταση πάντα.. μπορείς να βρεις από 220-250 εάν δεν έχει κάποιο εδώ στο buy$sell του δικού μας forum.

 

Και κάτι ακόμα, μην βάζεις στον ίδιο κουβά S3 με N4, καμία σχέση :)

 

Το Ν4 ειναι σαφως ανωτερο ΑΛΛΑ αναλογα τη χρηση που θελει ο καθενας να του κανει ! Π.Χ. αν εγω θελω ραδιοφωνο και καλυτερη μη-ενσωματωμενη μπαταρια δεν θα παω στο Ν4...Τεσπα , προσωπικα εγω θελω να παρω το Ν4 αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα σε ικανοποιητικο για μενα ποσο και δυστυχως δεν μπορω να μπω και στο buysell του φορουμ μας. Το μεταχειρισμενο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο :P Εγω προσωπικα δεν θα θελα να παρω μεταχειρισμενο Ν4 εκτος και αν ο ιδιοκτητης του , το ειχε στο κουτι και το χε παρει πριν κανα μηνα με ζελατηνες και ολα τα παρελκομενα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά από skroytzomagazo το πήρα και δεν είχε κανένα πρόβλημα η συσκευή.. Με απόδειξη όλα κομπλέ.. Βέβαια πριν το αγορασω είδα τα feedback.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά από skroytzomagazo το πήρα και δεν είχε κανένα πρόβλημα η συσκευή.. Με απόδειξη όλα κομπλέ.. Βέβαια πριν το αγορασω είδα τα feedback.

 

Απο ποιο scroutzoμαγαζο το αγορασες , αν επιτρεπεται ?

 

Σκεφτομαι να το τσιμπησω και εγω τωρα. Ξερει κανεις τι παιζει http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=35453 με αυτο εδω ? Επισης ποσο συνολικα θα μου παει να μου το στειλουν Αθηνα ? Η να προτιμήσω kaizershop?

Link to comment
Share on other sites

 

χα χα, πρίν από λίγο το είδα και εγώ ! θα του στείλω μηνυμα να τον γλεντήσω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χα χα, πρίν από λίγο το είδα και εγώ ! θα του στείλω μηνυμα να τον γλεντήσω :)

 

sdoe21:

Η απαντηση του : Η αγγελία είναι παλιά :P

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο scroutzoμαγαζο το αγορασες , αν επιτρεπεται ?

 

Σκεφτομαι να το τσιμπησω και εγω τωρα. Ξερει κανεις τι παιζει http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=35453 με αυτο εδω ? Επισης ποσο συνολικα θα μου παει να μου το στειλουν Αθηνα ? Η να προτιμήσω kaizershop?

 

απο το kaizer shop το πηρα...την επομενη ηρθε απο την ημερα παραγγελιας

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χα χα, πρίν από λίγο το είδα και εγώ ! θα του στείλω μηνυμα να τον γλεντήσω :)

 

Η αγγελία ήταν απο τον περασμένο Φεβρουάριο και κατα λάθος υποβλήθηκε ξανά.

Χαλαρώστε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει δημιουργηθεί ένα θέμα με τις ακυρώσεις παραγγελιών για το Ν5 σε ορισμένους με ελληνική πιστωτική, και επειδή αφορά και το Ν4, βάζω και εδώ το ερώτημα που έκανα στο αντίστοιχο τόπικ του Ν5.

 

"Εγώ επιμένω... κατάφερε κανείς να παραγγείλει το Ν5 έχοντας παραγγείλει στο παρελθόν το Ν4 στο ίδιο όνομα και στην ίδια διεύθυνση f2me έχοντας χρησιμοποιήσει (τότε) τον ελληνικό gmail λογαρισμό του (με τον οποίο τώρα δεν μπορεί να δει το αγγλικό play store ακόμα και με την χρήση VNP) ???

 

Δηλαδή με απλά λόγια, μήπως έχουν σε black list ονόματα ή/και διευθύνσεις f2me (που τους είχαν "εξαπατήσει" με το Ν4) και όσο και αν χτυπιόμαστε με νέο gmail, διάφορες κάρτες και vnp προγράμματα είμαστε "banαρισμένοι"??

 

Αν κάποιος το έχει καταφέρει αυτό ας το γράψει για να το αποκλείσουμε τουλάχιστον σαν ενδεχόμενο!"

Link to comment
Share on other sites

αγορά Ν4 προ εβδομάδας από galaxystore (bestprice) 09.00 τηλέφωνο - ερώτηση διαθεσιμότητας. 09.30 ήμουν κάτοχος καθώς το παρέλαβα από το κατάστημα πανεπιστημίου.. 287.90ε. Κανένα πρόβλημα so far.
Link to comment
Share on other sites

αγορά Ν4 προ εβδομάδας από galaxystore (bestprice) 09.00 τηλέφωνο - ερώτηση διαθεσιμότητας. 09.30 ήμουν κάτοχος καθώς το παρέλαβα από το κατάστημα πανεπιστημίου.. 287.90ε. Κανένα πρόβλημα so far.

 

καλοριζικο,και μπραβο γρηγορη εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας κ απο εμενα.ειμαι κατοχος i phone 5 και επειδη το εχω ψιλοβαρεθει το κιν (δεν το εχω jailbreak!) σκεφτομαι την αγορα του nexus 4 τωρα που η τιμη του ειναι κατω απο 300.δεν θα δωσω το i phone 5 απλα θα παρω κ το nexus λογο του οτι φοβαμαι την μεταβαση απο το ios σε android!ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το κιν μου σε ταχυτητα και στο οτι δεν εχει κολλησει ποτε.απλα ειναι λιγο βαρετο πλεον ,και απο οτι διαβαζω εδω με το νεξους 4 μπορεις να αλλαξεις τα παντα στο κιν!σκεφτομαι την αγορα απο σκρουτζομαγαζο.καποιος που εχει τολμησει την μεταβαση απο ios σε android?εντυπωσεις?αξιζει η αγορα του πλεον?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμενα.ειμαι κατοχος i phone 5 και επειδη το εχω ψιλοβαρεθει το κιν (δεν το εχω jailbreak!) σκεφτομαι την αγορα του nexus 4 τωρα που η τιμη του ειναι κατω απο 300.δεν θα δωσω το i phone 5 απλα θα παρω κ το nexus λογο του οτι φοβαμαι την μεταβαση απο το ios σε android!ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το κιν μου σε ταχυτητα και στο οτι δεν εχει κολλησει ποτε.απλα ειναι λιγο βαρετο πλεον ,και απο οτι διαβαζω εδω με το νεξους 4 μπορεις να αλλαξεις τα παντα στο κιν!σκεφτομαι την αγορα απο σκρουτζομαγαζο.καποιος που εχει τολμησει την μεταβαση απο ios σε android?εντυπωσεις?αξιζει η αγορα του πλεον?ευχαριστω

 

μια χαρα ειναι η μεταβαση απλα θα εχεις λιγο μεγαλυτερη οθονη και ισως πιο γρηγορο τηλεφωνο.το μενου του ειναι παρομοιο με το ios αλλα λιγο πιο περιπλοκο που δεν θα σου φανει καν.εγω ειχα το 4αρι και πηρα το n4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμενα.ειμαι κατοχος i phone 5 και επειδη το εχω ψιλοβαρεθει το κιν (δεν το εχω jailbreak!) σκεφτομαι την αγορα του nexus 4 τωρα που η τιμη του ειναι κατω απο 300.δεν θα δωσω το i phone 5 απλα θα παρω κ το nexus λογο του οτι φοβαμαι την μεταβαση απο το ios σε android!ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το κιν μου σε ταχυτητα και στο οτι δεν εχει κολλησει ποτε.απλα ειναι λιγο βαρετο πλεον ,και απο οτι διαβαζω εδω με το νεξους 4 μπορεις να αλλαξεις τα παντα στο κιν!σκεφτομαι την αγορα απο σκρουτζομαγαζο.καποιος που εχει τολμησει την μεταβαση απο ios σε android?εντυπωσεις?αξιζει η αγορα του πλεον?ευχαριστω

 

Αν δεν εισαι ατομο που του αρεσει να πειραζει τα κινητα (λες ουτε jailbreak, δεν εχεις κανει ) τοτε μαλλον δεν εχει νοημα η αγορα του N4.

Καλυτερα να τα δωσεις καπου αλλου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αυτό πλέον δεν ισχύει ακριβώς.πλέον τα nexus έχουν χάσει λίγο την ταυτότητα τους και καλύπτουν όλους τους χρήστες.Αλλά θα συμφωνήσω ότι με τα ίδια περίπου λεφτά μπορεί να πάρει κάποιο με καλύτερη μπαταρία, κάμερα, και χώρο.Αν όμως του αρέσει το n4, τότε Ναι αξίζει το κινητό.πάντως Εγώ αν έδινα 300 ευρώ για το n4 θα έδινα αλλά 50 για το n5.

 

edit,για να μην παρεξηγηθώ, δεν λεω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του το n4. εννοειτε οτι αξιζει,και ειναι απροβληματιστο. ουτε τα "προβληματα" που λεω παραπανω μου εχουν δημιουργήσει καποιο προβλημα.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αξίζει για κάποιον που θέλει απροβληματιστη λειτουργία... Δεν είναι πολλά τα κινητά στην αγορά που κοστίζουν κάτω από 300 ευρώ και τρέχουν νερό.

Για παράδειγμα σε αυτό το τομέα είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το s3

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αξίζει για κάποιον που θέλει απροβληματιστη λειτουργία... Δεν είναι πολλά τα κινητά στην αγορά που κοστίζουν κάτω από 300 ευρώ και τρέχουν νερό.

Για παράδειγμα σε αυτό το τομέα είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το s3

 

Σωστά!!

Για μένα ένα απ τα βασικότερα πράγματα είναι που όντως τρέχει νερό.

Και μιλάμε για νεράκι κρύσταλλο :):)

Και όσο για το φίλο που λέει παραπάνω ότι με άλλα 50 παίρνεις το νέο 5αρι συμφωνώ αλλά πουν το οεο??

Δεν είναι για όλους δυστυχώς αυτή η τιμή του 5αριου..

Και επειδή και εγώ βαρέθηκα να περιμένω πότε θα έχει διαθεσιμότητα ή πότε θα θα κατέβει απ τα 460 και βάλτε ευρώ του Σκρουτζ πήρα πάλι το 4 καινούργιο του κουτιού και ησύχασα.

Και συμβουλές 2 απ αυτές που θέλω,και νεράκι όπως λέει ο φίλος παραπάνω πάει και όταν υπάρχει ευρέως διαθέσιμο το 5 και θέλει και τα δικά μας λεφτά η Google τότε εδώ είμαστε.

Πάντως έτσι ομαλά όπως πάει το 4 με το kit Kat δεν έχω δει άλλο android.

Να φανταστητε το S4 σε σύγκριση είναι σα να το έχει πιάσει λοξιγκας!!

Για μένα για τα λεφτά που κάνει τώρα το 4 είναι άψογο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...