Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειτε 400, ειτε 450 ειναι ακριβο.

Απεξω και βοηθηστε οσους δεν εχουν τα μεσα να το παρουν, να μαθουν να κανουν τη διαδικασια.

Η wind να τα βαλει στα ραφια της (που δε το βλεπω).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποσοι θα κλαψουν για αγορες απο αγγελιες στα 500€ ενω θα το ειχαν απο καποιο καταστημα στην Ελλαδα φθηνοτερα.... ή και αυτοι που το ειχαν σε αγγελια και τους εχει μεινει στα χερια... αυτοι θα το σκοτωσουν στο τελος.. :Ρ
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δε βιαζομαι καθολου αφου ναι μεν το θελω αλλα εχω μαθει να μη κανω βιστικες κινησεις σε αγορες γενικοτερα...(οσο μπορω να κρατηθω βεβαιως!)

μακαρι να ειναι οπως τα λες τελικα...

αν το 16αρι θα ειναι <450 και φερουν και το 8αρι θα ειμαι μια χαρα προσωπικα!

exactly as said..;)

 

Πληροφόρηση φίλε μου

 

το δέχομαι προς το παρόν...θα κοιτάξω το πρωί να έχω νεότερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ενα απο τα μαγαζάκια της ομόνοιας να δω ποσο το δίνουν κι ο τύπος μου είπε για ενα που είχε μεταχειρισμένο 500 €.Εντάξει έλεος....

Κι η αλήθεια είναι οτι τελικά δεν μου άρεσε.Με χάλασε το βαρος του και το γυαλί με το πλαστικό.Για κάποιο λογο ενω έχω galaxy s3 μου φάνηκε και μεγαλο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε man, τώρα γίνεσαι ιερόσυλος.

 

Το S3 είναι που δε βλέπεται και φαντάζει μεγαλύτερο και πιο παντοφλέ, λόγω των άθλιων καμπυλών.

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/124479-image/

 

 

Πες μου, πώς είναι δυνατόν να σου φαίνεται μεγάλο σε σχέση με το S3;

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε συ...Οκ γούστα είναι αυτα ...Μου φάνηκε χοντροκομμένο και βαρύ.

Το s3 είναι πιο λεπτο και πιο ελαφρύ.Ίσως με ξένισε η πρωτη ματια....

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

το γενικό και ουσιαστικό ισχύει και το έχω πει. Η wind ΘΑ το φέρει σίγουρα, μέσα στο μήνα, σε τιμή μικρότερη-ίση των 450 ευρώ!

Όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να σου δώσω ακριβή ημερομηνία ακόμα (ούτε η wind μπορεί ακόμα), λόγω αποθηκών, μεταφορικών, της LG και άλλων παραμέτρων...

Μόνη λεπτομέρεια απομένει η ακριβής τιμή (θα την πούμε και αυτήν σύντομα) , η οποία βέβαια αφού ξέρουμε το ''γενικά'', μικρή σημασία έχει ( άντε δηλαδή να είναι -50 ευρώ..).

 

Δεν αμφισβητεί κανείς τα λεγόμενά σου, απλά αυτό που λέει ο φίλος nothing, είναι ότι θα έπρεπε να είχε προβεί σε κάποια ενημέρωση η Wind. Να πετάξει μια διαφήμιση, στο site, κατι ξέρω γω με ένα "Nexus 4 coming soon", να το προωθήσει δηλαδή. Ετσι όπως ενεργεί προς το παρόν σημαίνει είτε ότι κάνει κακή προώθηση είτε ότι δεν είναι ακόμη 100% σίγουροι ότι θα το φέρουν.

 

Προσωπικά χωρίς καμία πληροφόρηση επιπλέον, νομίζω ότι οι τιμές <450€ θα είναι για το 8αρι.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

και τι μας κάνει να πιστεύουμε ότι θα έρθει ΚΑΙ το 8αρι στην Ελλάδα :p ?? εγώ το κόβω για μόνο το 16αρι και σε τιμή γύρω στα 450 minimum...!

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

exactly as said..;)

 

 

 

το δέχομαι προς το παρόν...θα κοιτάξω το πρωί να έχω νεότερα ;)

 

Άντε να δούμε ποιος από τους δυο μας θα δικαιωθεί τελικά..... ελπίζω να μην είμαι εγώ:confused:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να το παρήγγειλε 30-31 Ιανουαρίου και να γραφεί ακόμα στο status pre-ordered?

Mια εβδομάδα πέρασε και ακόμα κανένα νέο! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να το παρήγγειλε 30-31 Ιανουαρίου και να γραφεί ακόμα στο status pre-ordered?

Mια εβδομάδα πέρασε και ακόμα κανένα νέο! :mad:

Ναι. Εγώ το παρηγγειλα 1 Φεβ. και ακόμα είναι κολλημένο στο προπαραγγελια. Βασικά σήμερα άλλαξα στο wallet την διεύθυνση χρέωσης σε αγγλική απο f2me. Έπρεπε να το είχα κανει πριν παραγγειλω το κινητο

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει : αν η παραγγελία γίνει από υπολογιστή που συνδέεται με τοπικό δίκτυο με άλλους υπάρχει πιθανότητα υποκλοπής των δεδομένων της κάρτας κτλ ; το tunnelbear πρέπει να είναι καθ'όλη τη διαδικασία ανοιχτό ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει πως γίνεται και ίσως και να θέλει να παραγγείλουμε μαζί (από Αμερική/Αγγλία όπου είναι καλύτερα) για να ρίξουμε και άλλο το κόστος.

 

Ή αν όχι για μαζί που μπορώ να βρω την διαδικασία αναλυτικά πως γίνεται να αγοράσω; Ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Είμαι από Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...:):):)

 

Ο τροπος ειναι αυτος που περιγραφεται. Το tunnelbear το δοκιμασα και με Android phone και με iPad και δουλεψε αψογα!!!:D

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Ξερούμε περίπου πόσο κοστίζουν μέχρι να φτάσουν Ελλάδα; Εγώ όπως τα υπολόγισα πρόχειρα μου βγήκαν 271 ευρώ από ΗΠΑ μαζί με την θήκη, και 290 ευρώ από Αγγλία μαζί με την θήκη. Να σημειώσω ότι έχω γνωστούς και στις δύο περιπτώσεις και θα μου τα αποστείλουν Ελλάδα με USPS και Royal Mail αντίστοιχα. Τα μόνα που δεν έχω υπολογίσει είναι φόροι για το εσωτερικό των χωρών (ΗΠΑ και Αγγλίας) και μεταφορικά εντός των χωρών σε ΗΠΑ και Αγγλία. Πόσο είναι περίπου αυτά;

 

Τα έχω υπολογίσει σωστά γενικά;

Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα να μας πει πόσο του κόστισαν;

Δέχονται ελληνικές κάρτες για την πληρωμή;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξερούμε περίπου πόσο κοστίζουν μέχρι να φτάσουν Ελλάδα; Εγώ όπως τα υπολόγισα πρόχειρα μου βγήκαν 271 ευρώ από ΗΠΑ μαζί με την θήκη, και 290 ευρώ από Αγγλία μαζί με την θήκη. Να σημειώσω ότι έχω γνωστούς και στις δύο περιπτώσεις και θα μου τα αποστείλουν Ελλάδα με USPS και Royal Mail αντίστοιχα. Τα μόνα που δεν έχω υπολογίσει είναι φόροι για το εσωτερικό των χωρών (ΗΠΑ και Αγγλίας) και μεταφορικά εντός των χωρών σε ΗΠΑ και Αγγλία. Πόσο είναι περίπου αυτά;

 

Τα έχω υπολογίσει σωστά γενικά;

Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα να μας πει πόσο του κόστισαν;

Δέχονται ελληνικές κάρτες για την πληρωμή;

 

Ευχαριστώ

Απο Αγγλία παρ'το. Απο Αμερική δεν θα ισχύει η εγγύηση και επιπλέον θα έχεις κόστος για εκτελονισμο. Απο Αγγλία δεν εχει επιλπεον φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Kαμία σχέση. Εγώ μίλησα για χρέωση στις συναλλαγές μια διαφορετικό νόμισμα από τις εκάστοτε τράπεζες, όχι από την Google.

 

Μεγιές :)

για να την χρέωση για τις συναλλαγές με διαφορετικό νόμισμα έχεις δίκιο τελικά η τελική τιμή από uk 375 euro (εγράφη στο f2me, Google Play, DHL) έχεις ένα καπέλο στην αγορά από google play περίπου 5 ευρώ λόγο διαφορετικού νομίσματος (eurobank)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλία παρ'το. Απο Αμερική δεν θα ισχύει η εγγύηση και επιπλέον θα έχεις κόστος για εκτελονισμο. Απο Αγγλία δεν εχει επιλπεον φόρους.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, για την εγγύηση δεν το ήξερα αλλά για επιπλέον φορολόγηση από τις ΗΠΑ, εφόσον είναι πακέτο από ιδιώτη σε ιδιώτη και στέλνεται με το κανονικό ταχυδρομείο δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα.

 

Ξέρουμε κάτι για φόρο στην πώληση εντός ΗΠΑ/Αγγλίας και για μεταφορικά εντός ΗΠΑ/Αγγλίας; Για να υπολογίσω περίπου το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, για την εγγύηση δεν το ήξερα αλλά για επιπλέον φορολόγηση από τις ΗΠΑ, εφόσον είναι πακέτο από ιδιώτη σε ιδιώτη και στέλνεται με το κανονικό ταχυδρομείο δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα.

 

Ξέρουμε κάτι για φόρο στην πώληση εντός ΗΠΑ/Αγγλίας και για μεταφορικά εντός ΗΠΑ/Αγγλίας; Για να υπολογίσω περίπου το κόστος.

 

Η τιμή στην Αγγλία είναι αυτή που γράφει στο Play Store. Τα μεταφορικά για αγγλική διεύθυνση είναι 10£.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...