Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε στην τράπεζα σου μετά από 2-3 εργάσιμες και ζήτησε το. Αλλιώς θα εμφανιστεί στο αναλυτικό σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν το παρουμε απο f2m και ερθει ελλατωματικο τι κανουμε οεο?το παρηγγειλα κ εγω και ειμαι σε αναμονη..ποσο σε χρεωνει το f2m για να το στειλει?

νομίζω 25 λίρες για αθήνα.

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην τράπεζα σου μετά από 2-3 εργάσιμες και ζήτησε το. Αλλιώς θα εμφανιστεί στο αναλυτικό σου.

 

νομίζω σε e-mail έρχεται, δε το ήξερα για τράπεζα θα πάρω να ρωτήσω ευχαριστώ. το paypal στέλνει αυτο το νούμερο ώστε η κάρτα να γίνει confirm.

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

το όνομα πρέπει να είναι ίδιο με το όνομα της κάρτας και η δ//νση να είναι σε όλα uk

Εννοείς και στις δύο διευθύνσεις (billing και shipping) να είναι το ίδιο όνομα; Δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα όταν θα πάει να το παραλάβει ο άλλος στο UK;

Εγώ δοκίμασα shipping με δικό του όνομα, billing με δικό μου και διεύθυνση παντού uk.

 

Με το κλειδωμένο wallet τι παίζει; Δεν είμαι και τόσο άνετος να στείλω δίπλωμα ή ταυτότητα και λογαριασμό κάρτας (έστω και με σβησμένα στοιχεία). Άσε που στον λογαριασμό της κάρτας μου δεν φαίνεται πουθενά billing address - κάτι που το ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι το ιδιο κ για κατερινη..

 

50 λιρες για remote area, διαβαστε πιο πριν οπου το αναφερουν οτι για επαρχια ειναι 50 λιρες. εχει επιλογη να στειλεις μυνημα και να σου πουν τελικη τιμη για αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

50 λιρες για remote area, διαβαστε πιο πριν οπου το αναφερουν οτι για επαρχια ειναι 50 λιρες. εχει επιλογη να στειλεις μυνημα και να σου πουν τελικη τιμη για αποστολη.

εγώ για Λάρισα πλήρωσα 35ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

εγώ για Λάρισα πλήρωσα 35ευρώ...

 

Βασικά εξαρτάται απο το αν έχει γραφείο η DHL στην περιοχή σου.

 

Δεν έχει και πολλά στην Ελλάδα...

 

Αθήνα-Θεσ/νίκη-Λάρισα-Πάτρα-Ηράκλειο νομίζω.

 

Όλοι οι άλλοι θεωρούνται απομακρισμένες περιοχές...:X

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εξαρτάται απο το αν έχει γραφείο η DHL στην περιοχή σου.

 

Δεν έχει και πολλά στην Ελλάδα...

 

Αθήνα-Θεσ/νίκη-Λάρισα-Πάτρα-Ηράκλειο νομίζω.

 

Όλοι οι άλλοι θεωρούνται απομακρισμένες περιοχές...:X

 

Στην Κατερίνη έχει εδώ κ ενα χρονο περιπου που άνοιξε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25678&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&ref=bestprice.gr οποιος ενδιαφερεται 20 ευρο κατω απο wind απο ενα παρακλαδι της wind στο ηρακλειο κρητης με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας μιας και αγοραζουν απο lg ελλαδας και αυτοι.............κατοπιν παραγγελιας βεβαια ακομα αλλα αν σκεφτω την σχεση του συγκεκριμενου μαγαζιου με την wind μαλλον θα γινει συντομα διαθεσιμο.................
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισαν δηλαδη να το πουλησουν με μικροτερο καπελο. :lol:

Δεν εχει σχεση το απο που αγοραζουν (εντος EU) για να ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μια μολις μερα.............Εγω παντως συστηνω σε οσους το θελουν να περιμενουν λιγο ακομα.....κατι μου λεει αν κρινω απο αυτην την πτωση τιμης τοσο συντομα οτι συντομα θα το δουμε κατω απο 400 εδω απο ελλαδα...................και να μην ψωνιζουν απο αγιογδητες σε αγγελιες 450 και 500 ευρο.............. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, έφτασε και σε μένα και το χρησιμοποιώ ήδη για δεύτερη μέρα.:) Μην έχοντας προηγούμενη εμπειρία από android, μιας και ήμουν κάτοχος WP7,έχω να πω ότι η αίσθηση της ευελιξίας είναι από άλλο πλανήτη!Το κινητό είναι, κορυφαία επιλογή σε αυτά τα χρήματα.Με το καλό κι οι υπόλοιποι!
Link to comment
Share on other sites

http://www.armaoseshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=25678&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&ref=bestprice.gr οποιος ενδιαφερεται 20 ευρο κατω απο wind απο ενα παρακλαδι της wind στο ηρακλειο κρητης με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας μιας και αγοραζουν απο lg ελλαδας και αυτοι.............κατοπιν παραγγελιας βεβαια ακομα αλλα αν σκεφτω την σχεση του συγκεκριμενου μαγαζιου με την wind μαλλον θα γινει συντομα διαθεσιμο.................

 

Τον ασύρματο όμως φορτιστη τον δίνουν?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τον ασύρματο όμως φορτιστη τον δίνουν?

 

Δε ξερω φιλε Γιαννη.....μπορεις να περασεις μια βολτα ομως να ρωτησεις.........στη Λεωφορο δημοκρατιας ειναι το μαγαζι........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε Γιαννη.....μπορεις να περασεις μια βολτα ομως να ρωτησεις.........στη Λεωφορο δημοκρατιας ειναι το μαγαζι........

 

Το ξέρω το μαγαζί,όπως και την κακή τους συμπεριφορά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με το κλειδωμένο wallet τι παίζει; Δεν είμαι και τόσο άνετος να στείλω δίπλωμα ή ταυτότητα και λογαριασμό κάρτας (έστω και με σβησμένα στοιχεία). Άσε που στον λογαριασμό της κάρτας μου δεν φαίνεται πουθενά billing address - κάτι που το ζητάνε.

 

Bump :(

123456

Link to comment
Share on other sites

Bump :(

123456

 

Επειδή είδα τι έγραψες... προβλέπω δυσκολία μεγάλη...

 

Εκτός οτι θα χρειαστεί σίγουρα να ανεβάσεις φώτο, γιατί φαντάζομαι νομίζουν οτι κάποιος υπέκλεψε τον αριθμό της κάρτας σου (φαντάσου δηλαδή -> ο ιδιοκτήτης ο ίδιος δεν γνωρίζει το όνομα του; ), ίσως επειδή θα ανεβάσεις ελληνικά στοιχεία να γίνει greek only η κάρτα σου... Φαντάζομαι μπήκε ο αριθμός της κάρτας σε blacklist σε όποιο acc και να δοκιμάσεις..

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, αν θες να απαλλαγείς απο όλα, είναι να πάς σε μια τράπεζα και να πάρεις μια prepaid. Κόστος γύρω στο 5€ για τα ~350-400€ που θα χρειαστεί να δαπανήσεις για αγορά απο UK.

 

Αλλιώς ανεβάζεις φωτό, βλέπεις τι θα σου πούνε, αν στην περάσουν έτσι έχει καλώς αλλιώς αν στην κάνουν GR, δοκιμάζεις να την διαγράψεις και να την ξαναπεράσεις με UK διεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει πλέον το κινητό από παραγγελία σε παράδωση στην Γερμανία ξέρει κανείς?

Σκέφτομαι να ζητήσω από έναν φίλο να το πάρει

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας παρακαλώ παιδιά. Σήμερα μου ήρθε mail από το Google Commerce πως η πληρωμή μου είναι hold.

Σας το παραθέτω όπως το έλαβα:

Hello x x,

 

Your Google Order #xxxxxxxxxxxxxxx with Google Commerce Ltd is currently on hold. An attempt to charge your MASTERCARD xxx-xxxx for £288.99 on Feb 16 failed. This may have occurred because of insufficient funds, or as a precautionary measure against fraud. You may see authorizations on your billing statement for a declined charge. Occasionally, the authorization for a charge may be approved, but the actual charge for the order declined. Contact the customer service department for MASTERCARD xxx-xxxx for help with resolving this payment issue.

 

If you'd still like to receive this order make sure to update your payment information in your Google Wallet account, rather than placing a new order. If you place a new order with updated payment information, any pending orders will resume automatically. If valid payment information isn't provided within 7 days, the order will be cancelled. Update your payment information at

https://checkout.google.com/updateCreditCard

 

Να αναφέρω λοιπόν πως α)έχει το διαθέσιμο ποσό η κάρτα (μάλιστα στο site της κάρτας που κοιτάω λέει πως υπάρχει το ποσό δεσμευμένο για αγορές [Ποσό Δεσμευμένο από Αγορές (Εγκρίσεις) : 338,62 EURO])

β) Και τις 2 διευθύνσεις της κάρτας τις έχω ρυθμιζμένες σε αυτήν της f2me

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως το επώνυμο μου έχει στα Ελληνικά -Υ- αλλά στο billing infrmation το έχω δηλώσει με I παρότι στην κάρτα φαίνεται με Υ. Και μάλιστα και στην f2me το έχω δώσει με Ι. Αν είναι αυτό τι κάνω; Καθώς δεν βρήκα τρόπο να αλλάξω το ονοματεπώνυμο μου στην f2me και φοβάμαι μήπως έχω θέμα αν το στείλει η google με το επώνυμο μου Υ και στην f2me το έχω με Ι.

 

Μπορώ να δω κάπου στο site της winbank που είναι η κάρτα, το λόγο που δεν προχώρησε;;

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλες ακριβως το ονομα δικαιουχου;

 

Π.χ. για εμενα σαν ονομα του κατοχου:

 

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

Στην καρτα ομως ειναι:

 

DIMITRIOS

 

Αυτο βαζεις στις online υπηρεσιες (paypal, google wallet, etc)

 

Εχεις ξαναψωνισει με την καρτα; Ειναι η προπληρωμενη ετσι (εξου και Mastercard);

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το επώνυμο μου από LI--- που το είχα σε LY--- και δεν μου την έβγαλε πάλι hold την συναλλαγή. Πιστεύω να είναι ok.

Δεν νομίζω να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα από f2me καθώς δεν έχει σχέση το όνομα της κάρτας με την διεύθυνση που θα αποσταλεί έτσι; Καθώς και στην f2me το LI--- έχω δώσει

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκανε 2-3 μερες! Αν με το καλο το αποφασισεις μην στο στελει dhl συστημενο. Εχω πανω απο μια εβδομαδα που το περιμενω!:angry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι που γραφεται για tunelbear μπορειτε να εξηγησετε για να καταλαβω πως μπορω να το παραγγελω και εγω απο το αγγλικο playstore???

για το f2me μπηκα στην ιστοσελιδα τους και καταλαβα πως θα το κανω...

τωρα το θεμα μου ειναι πως μπορω να μπω και να κανω την παραγγελια απο τον υπολογιστη μου sto playstore της αγγλιας αφου οποτε μπαινω με βαζει αυτοματα στο ελληνικο...

 

 

για δωστε τα φωτα σας ...

 

ενταξυ παιδια το βρηκα τελικα πως το κανεις ολο το θεμα....

ερωτηση για να συνεχισω αμεσα ξερουμε διαθεσιμοτητα στην Αγγλια για το 16αρι???

γιατι μεσα που μπηκα κατι λεει ships in 1-2 weeks

θα αργησει τοσο πολυ???

Edited by supermario
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...