Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω και εγώ το v970 αλλά δεν ξέρω από πιο site να το παραγγείλω και με τι shipping να μου το στείλουν (έτσι ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν θα έχω πρόβλημα με τελωνείο etc)

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω και εγώ το v970 αλλά δεν ξέρω από πιο site να το παραγγείλω και με τι shipping να μου το στείλουν (έτσι ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν θα έχω πρόβλημα με τελωνείο etc)

η χαμηλότερη τιμή αυτή τη στιγμή είναι από fastcardtech (136€), κι επιλέγεις registered airmail (στέλνουν με singapore post) ή αν βιάζεσαι EMS (161€ + 3€ πιθανά κόστη εκτελωνισμού)

Link to comment
Share on other sites

Το fastcardtech είναι αξιόπιστο site?? Τι λέτε?? Λέω να το πάρω και εγώ και βλέπω έχει πολύ καλή τιμη. :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το fastcardtech είναι αξιόπιστο site?? Τι λέτε?? Λέω να το πάρω και εγώ και βλέπω έχει πολύ καλή τιμη. :D

καλούτσικο είναι, έχει κάτι υπαλλήλους με χάλια γνώση αγγλικών αλλά δεν πειράζει:p έχω πάρει δύο V970 από κει, με EMS, τα στειλαν σε 2 εργάσιμες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Ποια shipping μέθοδο να χρησιμοποιήσω? (Εννοώ πια μπορεί να το περάσει από το τελωνείο χωρίς να έχω πρόβλημα).

Επίσης, πως σας φαίνεται η ποιότητα της οθόνης? (response στο άγγιγμα, χρώματα, γωνίες etc)

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το τελωνείο, ποτέ δε μπορείς να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Ότι πιο απλό/φθηνό σε τρόποαποστολής επιλέξεις, τόσο μικρότερη και η πιθανότητα να περάσει τελωνείο.

Η οθόνη του προσωπικά με ικανοποιεί και στο άγγιγμα και σε χρώματα. Και να φαντααστείς, δεν έχω βγάλει ακόμη τη ζελατίνα με την οποία ήρθε! Περιμένω πρώτα να μου έρθουν οι μεμβράνες που έχω παραγγείλει...

Link to comment
Share on other sites

Και να φαντααστείς, δεν έχω βγάλει ακόμη τη ζελατίνα με την οποία ήρθε! Περιμένω πρώτα να μου έρθουν οι μεμβράνες που έχω παραγγείλει...

 

Οι δικές μου οι ζελατίνες πάντως που παρήγγειλα μαζί με το κινητό από etotalk ήταν ανάποδα !!! Δηλαδή : η πλευρά που έλεγε peel before application και που ουσιαστικά είναι η πλευρά που κολλάει στην οθόνη, ήταν τελικά η πάνω πλευρά. Να φανταστείς έβγαλα πρώτα την πλευρά που λέει peel after application, την κόλλησα πάνω στην οθόνη και μετά έβγαλα την πλευρά που λέει peel before application !!! Φυσικά το κόψιμο για τους αισθήτηρες μεταφέρθηκε στην δεξία πλευρά τώρα :p . Οπότε αν έχεις βρει τίποτα καλό για μεμβράνες θα μπορούσες να μοιραστείς την γνώση; :)

 

Επίσης θα μπορούσε κάποιος που έχει βάλει την V3.0MOD του Bruno να ανεβάσει κάπου το default ΖΤΕ wallpaper με τα στάχυα;

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Ταχυδρομείο πάντα με singapore post, ή EMS για πιο γρήγορα.

Μεμβράνες έχω πάρει κάτι γερμανικές από ebay

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι,διάβασα στα σχόλια στο etotalk για το συγκεκριμένο μοντέλο κάτι για αλλαγή των IMEI.τι είναι αυτό το πράγμα και γιατί το ζητάνε?

Όσοι το έχετε παραλάβει μπορείτε να μου πείτε και πόσο διαρκεί η μπαταρία πάνω κάτω με απλή χρήση?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι,διάβασα στα σχόλια στο etotalk για το συγκεκριμένο μοντέλο κάτι για αλλαγή των IMEI.τι είναι αυτό το πράγμα και γιατί το ζητάνε?

Όσοι το έχετε παραλάβει μπορείτε να μου πείτε και πόσο διαρκεί η μπαταρία πάνω κάτω με απλή χρήση?

Ευχαριστώ :)

το imei είναι στην περίπτωση που το φλασάρεις και αλλάξει. στα ελληνικά δίκτυα δεν θα χεις κανένα πρόβλημα.

Η μπαταρία βγάζει μια μέρα με αρκετή χρήση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακόμα και αν επιλέξω το Etotalk Mod Rom,δεν θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με τo IMEI?
όχι. αυτό είναι μόνο για κάποια δίκτυα (εκτός ελλάδας) που δεν επιτρέπουν στη κινητό να συνδεθεί αν το imei του είναι ίδιο με άλλου
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σ'ευχαριστώ πολύ,θα το παραγγείλω και ελπίζω να μην έχω κανένα πρόβλημα στην πορεία! (π.χ. τελωνεία)
registered airmail. κι όταν σου στειλουν email για επιβεβαίωση και πρόταση να επιλέξεις courier για ταχύτερη αποστολή, πες τους ότι θες μονο με singapore post. (ή EMS αν βιάζεσαι, είναι 3€ ο εκτελωνισμος συνήθως). Κι όταν το λάβεις θυμίσου να μειώσεις το vm_dalvik_heapsize στο 64, που το χουν στα 256 λες κι έχει 2-3GB RAM το κινητό:p
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φαινεται πού καλο και σκεφτομαι να το παρω απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V970-3G-phone-4-3-inch-QHD-screen-1GB-RAM-4GB-ROM-Multi-lingual/623593519.html

τι λετε για αυτο το site?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι value for money και αξίζει. Οι πιο πολλοί εδώ το έχουμε πάρει απο merimobiles, etotalk, pandawill ή νομίζω μπορείς να το βρείς και στο ricardo.

Όσον αφορά το site που γράφεις δε μπορώ να εκφέρω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φαινεται πού καλο και σκεφτομαι να το παρω απο εδω http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V970-3G-phone-4-3-inch-QHD-screen-1GB-RAM-4GB-ROM-Multi-lingual/623593519.html

τι λετε για αυτο το site?

αξιόπιστος πωλητής, αλλά με μικρότερο κόστος μπορείς να το παρεις απ το fastcardtech με singapore post και shipping insurance
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει otg ?

Όχι, τα MTK6577 δεν υποστηρίζουν OTG

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η ρομ! Τελικά Σταύρο είχες δίκιο, ήταν πολύ εύκολο.

Ερώτηση, ποια είναι καλή εφαρμογή για να κλείνει αυτόματα όποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο?

Επίσης, κατέβασα το No-frills CPU Control για έλεγχο του επεξεργαστή. Το setcpu είναι καλύτερο και αν ναι, υπάρχει δωρεάν έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η ρομ! Τελικά Σταύρο είχες δίκιο, ήταν πολύ εύκολο.

Ερώτηση, ποια είναι καλή εφαρμογή για να κλείνει αυτόματα όποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο?

Επίσης, κατέβασα το No-frills CPU Control για έλεγχο του επεξεργαστή. Το setcpu είναι καλύτερο και αν ναι, υπάρχει δωρεάν έκδοση?

πολύ ωραια! δεν χρειάζεσαι εφαρμογή τασκ κίλλερ, μονο κακό κανουν! μόνο, άλλαξε στο /system/build.prop το vm_dalvik_heapsize σε μια χαμηλή τιμή, πχ 64ΜΒ

δεν το χω δοκιμασει το No-frills CPU Control, μονο το SetCPU που το βρίσκω άριστο. Έβαλες την V3.0? Ο επεξεργαστής δεν βλέπεις με το No-frills CPU Control να παραμένει στο 1GHz μόνιμα? Αν μπορείς βρες την κατανάλωση κατα την αναμονή με κάποιο πρόγραμμα να δούμε κατα πόσο επηρεάζει αυτό την αυτονομία

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε στο /system/build.prop το vm_dalvik_heapsize σε μια χαμηλή τιμή, πχ 64ΜΒ

Που το αλλάζω αυτό?

μονο το SetCPU που το βρίσκω άριστο

Υπάρχει δωρεάν έκδοση?

Έβαλες την V3.0?

Ναι

Ο επεξεργαστής δεν βλέπεις με το No-frills CPU Control να παραμένει στο 1GHz μόνιμα?

Μόλις το παρατήρησα, έχεις δίκιο...κακό αυτό ε?

Link to comment
Share on other sites

Που το αλλάζω αυτό?

μ έναν file manager, πχ xplore, πας στο /system/build.prop, βρίσκεις το vm_dalvik_heapsize κι αλλάζεις τον αριθμό σε 64ΜΒ πχ

Υπάρχει δωρεάν έκδοση?
όχι, μονο από «αλλού»

Μόλις το παρατήρησα, έχεις δίκιο...κακό αυτό ε?
ας πει κάποιος ένα πρόγραμμα για μέτρηση της κατανάλωσης του κινητού (δεν ξέρω καποιο ούτε το χω ψάξει), να το βαλεις να δούμε κατα πόσο επηρεάζει την αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

μ έναν file manager, πχ xplore, πας στο /system/build.prop, βρίσκεις το vm_dalvik_heapsize κι αλλάζεις τον αριθμό σε 64ΜΒ πχ

Αυτόν τον file manager που έχει δεν κάνει ε? Το ρωτάω γιατί μου έχει 2 εφαρμογές "ES εξερεύνηση" και "ES διαχείρηση".

όχι, μονο από «αλλού»

Αλλού???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...