Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έκανα wipe. Μόνο ξετίκαρα το user data. Μετά επέλεξα την default εγκατάσταση γιατί με τη manual μετά από λίγη ώρα πάγωνε το κινητό. Δεν ανταποκρινόταν σε τίποτα. @ φορές το έκανε και μετά αγανάκτησα και έκανα default εγκατάσταση που την έκανε αμέσως.
Ας δοκίμαζες να σβήσεις το user data. Anyway, το μόνο σημαντικό απ την Custom εγκατάσταση είναι η ρυθμιση του gps στα ευρωπαικά δεδομένα, αν και νομίζω ότι θα ναι το default. Τις εφαρμογές μπορείς να τις βάλεις εσυ μετά. Την οθόνη εκίνησης και το θέμα της μπαταρίας χαλάλι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας δοκίμαζες να σβήσεις το user data. Anyway, το μόνο σημαντικό απ την Custom εγκατάσταση είναι η ρυθμιση του gps στα ευρωπαικά δεδομένα, αν και νομίζω ότι θα ναι το default. Τις εφαρμογές μπορείς να τις βάλεις εσυ μετά. Την οθόνη εκίνησης και το θέμα της μπαταρίας χαλάλι

Στο default ήταν το GPS για ευρώπη. Μέχρι εκεί πρόλαβα να το δω.

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι που πλέον δε δείχνει ποσοστό στην ένδειξη της μπαταρίας πάνω δεξιά.

Τεσπ ψιλά γράμματα είναι αυτά, το σημαντικό είναι οτι πλέον δουλεύει το throttling και ο τρόπος ξεκλειδώματος είναι πιο βολικός ( για'μένα έστω).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα! Full wipe και custom εγκατάσταση απο την αρχή! Όλα κομπλέ.

Ερώτηση, πώς μπορούμε να βάλουμε φωτογραφία σε επαφή? Προσπαθώ να κάνω εισαγωγή επαφών από την κάρτα στη συσκευή, αλλά δεν την κάνει. Σίγουρα κάνω κάτι λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα! Full wipe και custom εγκατάσταση απο την αρχή! Όλα κομπλέ.

Ερώτηση, πώς μπορούμε να βάλουμε φωτογραφία σε επαφή? Προσπαθώ να κάνω εισαγωγή επαφών από την κάρτα στη συσκευή, αλλά δεν την κάνει. Σίγουρα κάνω κάτι λάθος...

Για την εισαγωγή επαφών απ τη SIM πας στα άτομα, και επιλέγεις εισαγωγή/εξαγωγή και μετά την SIM σου (τις δείχνει με το όνομά τους). Για φωτογραφία πατάς επεξεργασία στην επαφή που θες, κι πατάς την εικόνα δεξιά του ονόματος
Link to comment
Share on other sites

Για την εισαγωγή επαφών απ τη SIM πας στα άτομα, και επιλέγεις εισαγωγή/εξαγωγή και μετά την SIM σου (τις δείχνει με το όνομά τους). Για φωτογραφία πατάς επεξεργασία στην επαφή που θες, κι πατάς την εικόνα δεξιά του ονόματος

Χρειάζεται όμως μεταφορά των επαφών στη συσκευή για προσθήκη φωτογραφίας?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται όμως μεταφορά των επαφών στη συσκευή για προσθήκη φωτογραφίας?

εννοείται,δεν αποθηκεύονται εικόνες στις SIM.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πόσο διαρκεί;

Με 6-7 τηλεφωνήματα και λίγο wifi;

Αν είναι ανοιχτό το 3G πόσο κρατάει;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πόσο διαρκεί;

Με 6-7 τηλεφωνήματα και λίγο wifi;

Αν είναι ανοιχτό το 3G πόσο κρατάει;

 

Το δικο μου βγαζει κοντα δυο μερες, με αρκετες κλησεις και wifi για κατεβασμα εφαρμογων..! Κυριλε!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 3 μερούλες χωρίς 3G πάντα, με καμιά 10αριά σύντομα τηλεφωνήματα τη μέρα, λίγο wifi και λίγο gaming.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το default "vm_dalvik_heapsize" στην 3.1 του Bruno ηταν (τουλαχιστον σε μενα) στο 128m..Και έλεγα που παει τοση RAM:worry: Το αλλαξα σε 64 καρφί!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το default "vm_dalvik_heapsize" στην 3.1 του Bruno ηταν (τουλαχιστον σε μενα) στο 128m..Και έλεγα που παει τοση RAM:worry: Το αλλαξα σε 64 καρφί!

κι εγώ το ίδιο, και μετά το κινητό κυριολεκτικά πετάει

Link to comment
Share on other sites

Πως το αλλαζουμε αυτό??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, γιατί μου βγάζει ότι έχω 503ΜΒ εσωτερική μνήμη από τα οποία τα 413 είναι διαθέσιμα?

Όπως επίσης, αποθηκευτικό χώρο τηλ έχω 2GB.

Κάτι δεν πάει καλά? Νόμιζα πως είχα 1GB και 4GB αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, γιατί μου βγάζει ότι έχω 503ΜΒ εσωτερική μνήμη από τα οποία τα 413 είναι διαθέσιμα?

Όπως επίσης, αποθηκευτικό χώρο τηλ έχω 2GB.

Κάτι δεν πάει καλά? Νόμιζα πως είχα 1GB και 4GB αντίστοιχα.

1GB είναι η μνήμη RAM, και η εσωτερική μνήμη είναι 4GB κατατμημένη ως εξής:

/mnt/sdcard (ως εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος)- 2GB

/data (για την εγκατάσταση των εφαρμογών σου)- 505MB

/system (για τις εφαρμογές συστήματος)- 505MB

/cache (προσωρινή μνήμη εφαρμογών, βασικά άχρηστος χώρος)- 500MB τα οποία κατα 90% δεν χρησιμοποιούνται

τα υπόλοιπα 350MB περίπου που περισσεύουν μεχρι τα 3.88GB που ναι στην πράξη η ROM, είναι για το firmware της συσκευής

Μπορείς να κάνεις ανακατανομή των κατατμήσεων φλασάροντας τροποποιημένο EBR αλλά δεν το χω ρισκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ήσουν, το άλλαξα και εγώ... :lol:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου, εγώ δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά που άλλαξα από 128 σε 64. Ίσως να μην το έχω προσέξει.

Κάτι άλλο. Διαβάζω στο xdadevelopers για μερικούς χρήστες, οι οποίοι προσπαθούν να βρουν λύση για το πώς μπορούμε να ενεργοποιούμε την οθόνη και από τα πλήκτρα vol up/down, για να μην ταλαιπωρούμε το πλήκτρο power. Μήπως έχει ανακαλύψει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

αλλάζεις το αρχείο /system/usr/keylayout/mtk-kpd.kl και βάζεις στο πλήκτρο του ήχου το WAKE διπλα
Link to comment
Share on other sites

αλλάζεις το αρχείο /system/usr/keylayout/mtk-kpd.kl και βάζεις στο πλήκτρο του ήχου το WAKE διπλα

Σταύρο μόλις γυρίσω από τη δουλειά θα το δοκιμάσω. Ελπίζω να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι και εγω την αγορα του.Αλλα εχω μια απορια..Οταν το φερατε απο εξω (κινεζικο καταστημα) πληρωσατε τελωνειο;Και ποσες μερες εκανε να ερθει;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα 12/12/12 απο το merimobiles με freeshiping china post

Μετα απο 2 μέρες μου ειπαν οτι δεν μπορούν να το στείλουν με china post γιατι

λεει τους απαγόρεψαν να στελνουν αντικείμενα με μπαταριές και να διαλέξω αλλα τροπο αποστολης

και να τους πληρωσω την διαφορα!

Διαλεξα EMS και απο τις 16/12 που τους πλήρωσα μου ειπαν πως το έστειλαν 22/12

Tracknumber Παρελαβα 26/12 και Αυτο άρχισε να δουλεύει απο την 01/01

Χθες φαίνεται πως εφυγε απο πεκινο ,

τωρα τι θα γινει και ποτε θα φτασει , αβυσσος οι Κινέζοι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα 12/12/12 απο το merimobiles με freeshiping china post

Μετα απο 2 μέρες μου ειπαν οτι δεν μπορούν να το στείλουν με china post γιατι

λεει τους απαγόρεψαν να στελνουν αντικείμενα με μπαταριές και να διαλέξω αλλα τροπο αποστολης

και να τους πληρωσω την διαφορα!

Διαλεξα EMS και απο τις 16/12 που τους πλήρωσα μου ειπαν πως το έστειλαν 22/12

Tracknumber Παρελαβα 26/12 και Αυτο άρχισε να δουλεύει απο την 01/01

Χθες φαίνεται πως εφυγε απο πεκινο ,

τωρα τι θα γινει και ποτε θα φτασει , αβυσσος οι Κινέζοι!

Τώρα ξεκαθαρίζει το τοπίο. Δηλαδή με απλό ταχυδρομείο πλέον δεν μπορούν να μας στέλνουν αντικείμενα με μπαταρία. Μόνο με courier. Τι να παίζεται άραγε πίσω απ'όλα αυτά...

 

αλλάζεις το αρχείο /system/usr/keylayout/mtk-kpd.kl και βάζεις στο πλήκτρο του ήχου το WAKE διπλα

Σταύρο, δίπλα στα πλήκτρα volume up και volume down έχει δίπλα wake_dropped. Τι να αλλάξω? Να σβήσω το dropped?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο, δίπλα στα πλήκτρα volume up και volume down έχει δίπλα wake_dropped. Τι να αλλάξω? Να σβήσω το dropped?
ναι, σκέτο WAKE

 

Τώρα ξεκαθαρίζει το τοπίο. Δηλαδή με απλό ταχυδρομείο πλέον δεν μπορούν να μας στέλνουν αντικείμενα με μπαταρία. Μόνο με courier. Τι να παίζεται άραγε πίσω απ'όλα αυτά...

όχι. το Singapore post στέλνει κανονικά μπαταρίες, μονό το China και Hong Kong όχι. από fastcardtech με Singapore σε 15-25 μέρες το χεις

Link to comment
Share on other sites

ναι, σκέτο WAKE

Δεν έγινε τίποτα. Άφησα μόνο το wake δίπλα, το αποθήκευσα, έσβησα την οθόνη, αλλά δεν ανοίγει με τα πλήκτρα του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...