Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok την περασα κι εγω τη ρομ απο το xda ολα τελεια μεχρι στιγμης. Αν ειχαμε και φωτισμο στα soft buttons θα ηταν σουπερ.

φωτισμο στα soft buttons?! μα έχει, τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει? το δικο μου δεν εχει... υπαρχει καποια ρυθμιση...

ρε παιδια ουτε στα βιντεο στο youtube εχω δει να αναβουν τα soft keys...

 

πηγα και ειδα ξανα βιντεο στο youtube, εχετε δικιο... σε μενα γιατι δεν αναβουν;ουτε με τη ρομ του etotalk αναβαν. Τι παιζει αραγε...

 

μπορει καποιος να κοιταξει το /sys/class/leds/button-backlight/brightness

τι τιμη εχει; 255; εμενα ειναι 0 αλλα δεν καταφερα ακομα να το κανω edit και να αποθηκευτει (κσνω επανεκκινηση και γυρναει στο μηδεν) με το root explorer προσπαθω. πως πρεπει να βαλω τα permissions?

Edited by yiannisoooo
Link to comment
Share on other sites

εχει? το δικο μου δεν εχει... υπαρχει καποια ρυθμιση...

ρε παιδια ουτε στα βιντεο στο youtube εχω δει να αναβουν τα soft keys...

 

πηγα και ειδα ξανα βιντεο στο youtube, εχετε δικιο... σε μενα γιατι δεν αναβουν;ουτε με τη ρομ του etotalk αναβαν. Τι παιζει αραγε...

 

μπορει καποιος να κοιταξει το /sys/class/leds/button-backlight/brightness

τι τιμη εχει; 255; εμενα ειναι 0 αλλα δεν καταφερα ακομα να το κανω edit και να αποθηκευτει (κσνω επανεκκινηση και γυρναει στο μηδεν) με το root explorer προσπαθω. πως πρεπει να βαλω τα permissions?

περίεργο. αλλά βάλε την rom απ το xda, όλες οι άλλες δεν έχουν λόγο ύπαρξης ;)

Link to comment
Share on other sites

τη ρομ απο το xda εχω ρε παιδια... τι εννοεις πως βλεπω... στα soft keys δεν εχω φωτισμο οχι στην οθονη. Ξανα εβαλα τη ρομ απο το xda αλλα παλι τιποτα.

μηπως ειδε κανεις το αρχειο που ειπα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

τη ρομ απο το xda εχω ρε παιδια... τι εννοεις πως βλεπω... στα soft keys δεν εχω φωτισμο οχι στην οθονη. Ξανα εβαλα τη ρομ απο το xda αλλα παλι τιποτα.

μηπως ειδε κανεις το αρχειο που ειπα παραπανω?

Ο φάκελος /sys δεν αλλάζει με την εγκατάσταση της ROM του bruno, άρα η τιμή είναι έτσι απ την rom που είχε το κινητό απ το κατάστημα που το πήρες. Δεν έχω κάποιο τώρα να δω, αν και ειναι προφανές ότι θα είναι 255. Αυτό που χα πάρει πάντως απ το etotalk με την rom παλιά, δεν είχε πρόβλημα με το φωτισμο των πλήκτρων.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν αλλαζει το sys τοτε... να παω σε stock κινεζικη και να δω; και μετα βαζω παλι του bruno; η κινεζικη εχει και αγγλικα φανταζομαι. ξερεις;
Link to comment
Share on other sites

τη ρομ απο το xda εχω ρε παιδια... τι εννοεις πως βλεπω... στα soft keys δεν εχω φωτισμο οχι στην οθονη. Ξανα εβαλα τη ρομ απο το xda αλλα παλι τιποτα.

μηπως ειδε κανεις το αρχειο που ειπα παραπανω?

 

Μολις το τσεκαρα, το brightness ειναι στο 0 σε μενα, αλλα το max_brightness ειναι στο 255..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν αλλαζει το sys τοτε... να παω σε stock κινεζικη και να δω; και μετα βαζω παλι του bruno; η κινεζικη εχει και αγγλικα φανταζομαι. ξερεις;

ναι, η κινέζικη έχει αγγλικά και κινέζικα. Αλλά δεν νομίζω πως έχει να κάνει με την ROM, αλλά μάλλον ελλάτωμα hardware :(

Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσεκαρα, το brightness ειναι στο 0 σε μενα, αλλα το max_brightness ειναι στο 255..

ωχ... και εμενα ετσι ειναι. αρα μαλλον καμενα τα led;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

φαίνεται ωραία επιλογή...θα το παραγγείλω αυτές τις μέρες...

απ'οτι κατάλαβα με το που έρχεται βάζουμε την ρομ από το xda και έχουμε λύσει όλα τα προβλήματα με ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο..!!!

κατά τ'άλλα είναι απολύτως λειτουργικό,δεν θέλει κάποια άλλη εγκατάσταση..???

από αυτονομία πως πάει..???με την 1600 μπαταρία πόσο περίπου θα με βγάζει..???

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ωχ... και εμενα ετσι ειναι. αρα μαλλον καμενα τα led;

 

Δοκιμαστε να παιξετε χειροκινητα την φωτεινοτητα της οθονης.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ωχ... και εμενα ετσι ειναι. αρα μαλλον καμενα τα led;

Και το δικό μου έτσι είναι, αλλά φωτίζονται κανονικά τα soft buttons.

Το έχεις παρατηρήσει σε όλες τις συνθήκες ( παιχνίδια, εφαρμογές, κατά την εκκίνηση)?

απ'οτι κατάλαβα με το που έρχεται βάζουμε την ρομ από το xda και έχουμε λύσει όλα τα προβλήματα με ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο..!!!

Ελληνικό μενού ναι, ελληνικό πληκτρολόγιο θα πρέπει να κατεβάσεις.

κατά τ'άλλα είναι απολύτως λειτουργικό,δεν θέλει κάποια άλλη εγκατάσταση..???

Μόνο ότι θέλεις να εγκαταστήσεις εσύ από εφαρμογές, δεν χρειάζεται τίποτα.

από αυτονομία πως πάει..???με την 1600 μπαταρία πόσο περίπου θα με βγάζει..???

Εξαρτάται από τη χρήση που θα κάνεις. Κυμαίνεται από 1 μέρα+ αλλά να μην το αφήνεις καθόλου κάτω, έως και 3 μέρες+ μόνο τηλεφωνήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να παιξετε χειροκινητα την φωτεινοτητα της οθονης.

 

Τα εχω δοκιμασει ολα παιδια... ειναι προβλημα hardware μαλλον τους εστειλα mail για αντικατασταση (etotalk) . Σ αυτη τη περιπτωση την επιστροφη τη χρεωνομαι εγω; 27 ευρω ειναι :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει ολα παιδια... ειναι προβλημα hardware μαλλον τους εστειλα mail για αντικατασταση (etotalk) . Σ αυτη τη περιπτωση την επιστροφη τη χρεωνομαι εγω; 27 ευρω ειναι :cry:

εννιά ευρώ είναι

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο? απο το σάιτ των ΕΛΤΑ το βρήκα...

συστημένη επιστολη

Link to comment
Share on other sites

συστημένη επιστολη

 

α το δεχονται σαν επιστολη; καλο αυτο. δεν απαντησαν ακομα στο μηνυμα μου. τα πληρωνω εγω αυτα; ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

α το δεχονται σαν επιστολη; καλο αυτο. δεν απαντησαν ακομα στο μηνυμα μου. τα πληρωνω εγω αυτα; ξερεις;
μ επιστολή φυσικά. εσύ τα πληρώνεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολύ ψημένος να το πάρω το'ργαλείο... η αληθεια ειναι οτι στο δίπλα tab με περιμένει μεσα στο cart του etotalk.:p

 

Ακαδημαική ερώτηση, απότι καταλαβαίνω δεν αξιζει να πληρώσεις το etotalk rooting μια και υπάρχει η λυση των xda, αλλά αν το αφήσω μαμά ποιά τα λειτουργικά μειονεκτήματα άν υπάρχουν εξαιρώντας το Ελληνικό menu? (Δεν θέλω Ελληνικό menu, αλλά θέλω να γραφω ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολύ ψημένος να το πάρω το'ργαλείο... η αληθεια ειναι οτι στο δίπλα tab με περιμένει μεσα στο cart του etotalk.:p

 

Ακαδημαική ερώτηση, απότι καταλαβαίνω δεν αξιζει να πληρώσεις το etotalk rooting μια και υπάρχει η λυση των xda, αλλά αν το αφήσω μαμά ποιά τα λειτουργικά μειονεκτήματα άν υπάρχουν εξαιρώντας το Ελληνικό menu? (Δεν θέλω Ελληνικό menu, αλλά θέλω να γραφω ελληνικά)

μην το πάρεις από etotalk, ακριβά είναι, προτιμησε merimobiles αν θες κάτι πιο αξιόπιστο απ το fastcardtech. Η stock rom δεν έχει κάνα μειονέκτημα απ όσο έχω δει, αλλά συγκριτικά η rom του bruno είναι πολύ ταχύτερη και smooth, και γενικά καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

μην το πάρεις από etotalk, ακριβά είναι, προτιμησε merimobiles αν θες κάτι πιο αξιόπιστο απ το fastcardtech. Η stock rom δεν έχει κάνα μειονέκτημα απ όσο έχω δει, αλλά συγκριτικά η rom του bruno είναι πολύ ταχύτερη και smooth, και γενικά καλύτερη

 

Ενώ νόμιζα ότι η etotalk είναι η φτηνότερη τελικά η merimobiles βγαίνει ποιο φτηνά μαζί με τα μεταφορικά. (EMS)

 

Ας έρθει με το καλό και το βλέπουμε το θέμα με τις rom.

 

Στην merimobiles τα ξέρουν τα κόλπα send as gift και αξία κάτω από 100$ για να μην έχουμε θέμα με τελωνεία ή τους έχετε γράψει κάτι κατά την παραγγελία κάπου?

Edited by Mpampoulas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψήνομαι και γω, από GPS πως τα πάει;

 

πως το βλέπουν οι ήδη κατέχοντες από ποιότητα οθόνης - ηχείου;

 

ελπίζω να καταφέρω να το πάρω αν μαζέψω το απαιτούμενο ποσό!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Στην merimobiles τα ξέρουν τα κόλπα send as gift και αξία κάτω από 100$ για να μην έχουμε θέμα με τελωνεία ή τους έχετε γράψει κάτι κατά την παραγγελία κάπου?

 

Εγώ δεν τους είχα γράψει τίποτα ( το είχα ξεχάσει) και το έκαναν μόνοι τους, 20$ mp4! Για καλό και για κακό όμως πες τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψήνομαι και γω, από GPS πως τα πάει;

 

πως το βλέπουν οι ήδη κατέχοντες από ποιότητα οθόνης - ηχείου;

 

ελπίζω να καταφέρω να το πάρω αν μαζέψω το απαιτούμενο ποσό!!

γρήγορο και σταθερό gps. εξαιρετική οθόνη με καλές γωνίες θέασης, δυνατό και καθαρό ηχείο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...