Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον λίγο offtopic:

Πόσο κοστίζει να στείλεις πίσω το κινητό σε περίπτωση βλάβης;(Με απλό ταχυδρομείο + tracking number)

10€ περίπου, από κεντρικό κατάστημα

Παιδία ποιές οι εντυπώσεις σας απο το τηλέφωνο μέχρι στιγμής?? Αξίζει τον κόπο η αγορά του..??

Θεωρείτε το Grand x in καλύτερο ή όχι??

 

ο intel έχει καποια προβλήματα. πχ στα παιχνιδια, αν δεις και το review βιντεο του myphone, είναι αθλιο, λόγω άλλης αρχιτεκτονικης. επίσης, η αυτονομία ειναι κατώτερη. Και δεν αξιζει τα λεφτα του, από πλευρας επεξεργαστή. Κατά τ άλλα, νομίζω έχει μπροστινή κάμερα επιπλέον, (η 8άρα πίσω είναι interpolated 5άρα, δηλαδή η ίδια), ενώ δεν έχει ράδιο και dual sim (νομίζω ούτε το IN έχει πυξίδα, αλλά βαριέμαι να το ψάξω γιατί είμαι σε διακοπές:p)

Ειδικά τώρα πλέον με τις κατακόρυφες πτώσεις τιμών των MTK6577 που το V970 μπορείς να το πάρεις από 128€ σκέτη συσκευή δεν είναι να το σκέφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

10€ περίπου, από κεντρικό κατάστημα

 

 

ο intel έχει καποια προβλήματα. πχ στα παιχνιδια, αν δεις και το review βιντεο του myphone, είναι αθλιο, λόγω άλλης αρχιτεκτονικης. επίσης, η αυτονομία ειναι κατώτερη. Και δεν αξιζει τα λεφτα του, από πλευρας επεξεργαστή. Κατά τ άλλα, νομίζω έχει μπροστινή κάμερα επιπλέον, (η 8άρα πίσω είναι interpolated 5άρα, δηλαδή η ίδια), ενώ δεν έχει ράδιο και dual sim (νομίζω ούτε το IN έχει πυξίδα, αλλά βαριέμαι να το ψάξω γιατί είμαι σε διακοπές:p)

Ειδικά τώρα πλέον με τις κατακόρυφες πτώσεις τιμών των MTK6577 που το V970 μπορείς να το πάρεις από 128€ σκέτη συσκευή δεν είναι να το σκέφτεσαι!

 

128€ από που;

Link to comment
Share on other sites

fastcardtech,με αποστολή μέσα σε 1-2 μέρες

 

Και με ποιον τρόπο αποστολής; EMS;

128€ είναι χωρίς τα έξοδα αποστολής;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και με ποιον τρόπο αποστολής; EMS;

128€ είναι χωρίς τα έξοδα αποστολής;

Ευχαριστώ.

128€ είναι με singapore post (κι έχοντας το νόμισμα σε δολλάρια στο site τους, γιατί σε ευρώ τα χουν ακριβότερα). με EMS είναι κοντά 150 αν θυμάμαι καλά, ρίξε μια ματιά να δεις κι όλας ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

133.81€ βλέπω τιμή

+Έξοδα αποστολής

EMS 23.34€

Registered Airmail Service 19.45€

ή δωρεάν με Honkong Post.

Δεν ξέρω εάν με κάποιο κουπόνι έχεις κάποια έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

128€ είναι με singapore post (κι έχοντας το νόμισμα σε δολλάρια στο site τους, γιατί σε ευρώ τα χουν ακριβότερα). με EMS είναι κοντά 150 αν θυμάμαι καλά, ρίξε μια ματιά να δεις κι όλας ο ίδιος

 

Στο fastcardtech στο checkout δεν αναφέρει πουθενά Singapore post.

Έχει Registered Airmail Service 25$ και Free Shipping Service 0$.

Το Free Shipping Service είναι το Singapore Post;

Link to comment
Share on other sites

133.81€ βλέπω τιμή

+Έξοδα αποστολής

EMS 23.34€

Registered Airmail Service 19.45€

ή δωρεάν με Honkong Post.

Δεν ξέρω εάν με κάποιο κουπόνι έχεις κάποια έκπτωση.

να βάλεις ως νομισμα το δολλάριο, τα χουν πιο φθηνά. και σε ευρω κοιτας με xe.com

 

Στο fastcardtech στο checkout δεν αναφέρει πουθενά Singapore post.

Έχει Registered Airmail Service 25$ και Free Shipping Service 0$.

Το Free Shipping Service είναι το Singapore Post;

Registered Airmail Service (=συστημένο ταχυδρομείο μεσω αεροπλάνου) είναι γενικά, και είναι μηδέν για τα προϊόντα με την ενδειξη free shipping. Το Free Shipping Service είναι για αγορές άνω 350$. (ναι, τα χουν πολύπλοκα:p)

Το fastcardtech στέλνει πάντα μέσω Singapore post.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα μια βοήθεια έχω βρει αυτό το ZTE

http://www.antelife.com/original-zte-v970-mtk6577-4-3-inch-qhd-screen-1gb-ram-4gb-rom-with-russia-language-3g-phone.html

τι γνώμη έχετε αξίζει τα λεφτά του

 

 

Δεν φαινεται να τα αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να τα αξιζει

Στα 150€ που κοστίζει βρες μου κάποια άλλη επιλογή με τα ίδια χαρακτηριστικά...

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα το fastcardtech έχει κάκιστη φήμη. Δεν μιλάνε Αγγλικά και ψεύδονται για το στοκ.

Αν είναι να πληρώσω και να παραλάβω τις Απόκριες, να μου λείπει το βύσσινο.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα το fastcardtech έχει κάκιστη φήμη. Δεν μιλάνε Αγγλικά και ψεύδονται για το στοκ.

Αν είναι να πληρώσω και να παραλάβω τις Απόκριες, να μου λείπει το βύσσινο.

έχω πάρει 2 και μου τα στειλαν την επόμενη εργάσιμη μερα, άρα έχουν στοκ. για το στοκ δεν έχω δει να ψευδονται κλπ, αλλά τ αγγλικά τους είναι αθλια, δυσκολεύεσαι πολύ να συννενοηθείς μαζί τους, ο μόνος που ξέρει αγγλικά σωστα κει μεσα είναι ο υπεύθυνος για το σερβις και τις επιστροφές (ευτυχώς:p)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σταυρε. Θελω να σε ρωτησω προσωπικα 2-3 θεματακια μια και βλεπω οτι τ'χεις το θεμα.

Χρειαζομαι 1 κινητο τηλ.(κινεζικο)οπωσδηποτε με 2 sim ενεργες (active),αυτονομια τουλαχιστων 1 μερα με παρα πολυ συχνη χρηση τοσο στης sim οσο και στο wifi - βιντεοκλησης - GPS Ελληνικο.Φυσικα με Ελληνικο μενου και πληκτρολογιο.ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΕΠΑΓΚΕΛΜΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.

Εχω βαλει στο ματι τα εξης.

NEO 2

THL V11

ZTE V970

Ν1

οπωσδηποτε με 1GΒ ram στα 1GΗΖ και τουλάχιστον με 4" οθονη.Αν εχεις να προτεινεις κατι αλλο ευχαριστως να το ακουσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Κοσμας

Edited by kosmas66
νεα αναζητηση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σταυρε. Θελω να σε ρωτησω προσωπικα 2-3 θεματακια μια και βλεπω οτι τ'χεις το θεμα.

Χρειαζομαι 1 κινητο τηλ.(κινεζικο)οπωσδηποτε με 2 sim ενεργες (active),αυτονομια τουλαχιστων 1 μερα με παρα πολυ συχνη χρηση τοσο στης sim οσο και στο wifi - βιντεοκλησης - GPS Ελληνικο.Φυσικα με Ελληνικο μενου και πληκτρολογιο.ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΕΠΑΓΚΕΛΜΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.

Εχω βαλει στο ματι τα εξης.

NEO 2

THL V11

ZTE V970

Ν1

οπωσδηποτε με 1GΒ ram στα 1GΗΖ και τουλάχιστον με 4" οθονη.Αν εχεις να προτεινεις κατι αλλο ευχαριστως να το ακουσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Κοσμας

Καταρχάς το thl V11 είναι με 512ΜΒ RAM. Προφανώς εννοείς το W1+. Επίσης κανένα από αυτά δεν έχει ελληνικό μενού επίσημα. Μόνο αν τα πάρεις (ακριβότερα) απ το etotalk με την δικιά τους πολυγλωσσική ROM (ή το V970 με του Bruno που χει ελληνικά). Από κει και πέρα, το κύριο κριτήριό σου πρέπει να ναι η αυτονομία (μπαταρία σε συνάρτηση με το μέγεθος της οθόνης) όπου υπερέχουν τα V970 και NEO 002 (υποχρεωτικά καθημερινή φόρτιση τη νύχτα με τη χρήση που αναφέρεις)

(moderator, ας μεταφερθούν τα μηνύματα στο θέμα των επιλογών συσκευής)

Link to comment
Share on other sites

Η νέα ROM του Bruno διορθώνει τα προβλήματα που εμφανίστηκαν κι ειναι ακομη ταχύτερη, και με την slide lockscreen. ΤΕΛΕΙΑ, δοκιμάστε την :D
Link to comment
Share on other sites

Η νέα ROM του Bruno διορθώνει τα προβλήματα που εμφανίστηκαν κι ειναι ακομη ταχύτερη, και με την slide lockscreen. ΤΕΛΕΙΑ, δοκιμάστε την :D

 

Σταύρο, την Brunο να την δοκιμάσω άφοβα πάνω από την etotalk mod rom που φοράει τώρα ή θα έχει κανένα θέμα; Το 'χει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο, την Brunο να την δοκιμάσω άφοβα πάνω από την etotalk mod rom που φοράει τώρα ή θα έχει κανένα θέμα; Το 'χει δοκιμάσει κανείς;

κανένα πρόβλημα, ακολούθησε τις οδηγίες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4430453#post4430453 επιλέγοντας τη νέα rom απ το xda

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σκοπεύω να την εγκαταστήσω. Σταύρο, αναφέρει ο Bruno ότι δε χρειάζεται να κάνουμε "wipe user data" και οτι κάνουμε απλά update. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στον aroma installer? Πρέπει δηλ να κάνουμε την εγκατάσταση custom ή automatic?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σκοπεύω να την εγκαταστήσω. Σταύρο, αναφέρει ο Bruno ότι δε χρειάζεται να κάνουμε "wipe user data" και οτι κάνουμε απλά update. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στον aroma installer? Πρέπει δηλ να κάνουμε την εγκατάσταση custom ή automatic?

ναι έτσι έκανα κι εγώ. Όταν τρεχεις τον aroma installer, ξετικάρεις τις επιλογές wipe στην αρχή (δεν θυμαμαι αν το χει μετά το custom ή πριν, εγώ επέλεξα custom)

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξω custom εγκατάσταση, έχει πολλές επιλογές? Για να μην κάνω καμία πατάτα λέω.
όχι, απλά είναι:) αν κάτι δεν καταλαβαίνεις απλά τ αφήνεις στην προεπιλογή
Link to comment
Share on other sites

να ξετικάρω κ τι wipe/cache ή μόνο το data?

edit

Τελικά ακολούθησα τον default δρόμο.

Ξεκίνησα με custom, αλλά μετά από λίγη ώρα κολλούσε το τηλέφωνο. Μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας και επανεκκίνηση συνέχιζε.

Κρίμα γιατί είδα πολλές επιλογές που θα ήθελα να εγκαταστήσω, αλλά τώρα την εγκατέστησα οπότε...

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

να ξετικάρω κ τι wipe/cache ή μόνο το data?

edit

Τελικά ακολούθησα τον default δρόμο.

Ξεκίνησα με custom, αλλά μετά από λίγη ώρα κολλούσε το τηλέφωνο. Μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας και επανεκκίνηση συνέχιζε.

Κρίμα γιατί είδα πολλές επιλογές που θα ήθελα να εγκαταστήσω, αλλά τώρα την εγκατέστησα οπότε...

Κολλούσε? Τι επιλογές είχες βάλει στη custom εγκατάσταση? Δοκίμασες να έκανες και wipe τα πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα wipe. Μόνο ξετίκαρα το user data. Μετά επέλεξα την default εγκατάσταση γιατί με τη manual μετά από λίγη ώρα πάγωνε το κινητό. Δεν ανταποκρινόταν σε τίποτα. @ φορές το έκανε και μετά αγανάκτησα και έκανα default εγκατάσταση που την έκανε αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...