Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από etotalk αυτό είναι το μοντέλο?

http://etotalk.com/zte-grand-x-v970-3g-wcdma-android40-dual-core-10ghz-dual-sim-43qhd-notification-led_p3164.html

 

Το ρωτάω για έναν φίλο που θέλει να πάρει το κινητό με ελληνικά.

Να επιλέξω το etotalk Mod Rom +4,99$ για να έχει Ελληνικά μέσα ήδη από την αρχή;

καλύτερα αντί να το χρυσοπληρώσεις και να πάρεις μια μισομεταφρασμένη συσκευή, να το πάρεις φθηνά απ αλλού και να φλασάρεις τη ρομ του bruno

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις καλησπέρες μου σε όλους σας και τα συγχαρητήρια αλλά και τις ευχαριστίες μου για την πληροφόρηση που δίνετε.

Ύστερα από αρκετό διάβασμα και ψάξιμο αποφάσισα να αντικαταστήσω το (χαλασμένο από νερό) Xperia Ray με το V970.

Η παραγγελία μου έγινε από το merimobiles στις 24 Φλεβάρη (με Singapore Post) και χθες πήρα tracking number με ημερομηνία απόστολής 6 Μαρτίου. Υποθέτω ότι είναι λογικό να μην φαίνεται ακόμα στα διάφορα tracking sites το δέμα μου.

Όταν λάβω το κινητό σκοπέυω άμεσα να του περάσω την τελευταία ρομ του bruno σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνονται στην σελίδα 30 από τον gerstavros2, τον οποίο κι ευχαριστώ ιδιαίτερα για τις προτάσεις, τις συμβουλές και τις παρουσιάσεις του.

Θα ενημερώσω το φόρουμ όταν παραλάβω το κινητό κι όταν έχω τις πρώτες εντυπώσεις να μεταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τις καλησπέρες μου σε όλους σας και τα συγχαρητήρια αλλά και τις ευχαριστίες μου για την πληροφόρηση που δίνετε.

Ύστερα από αρκετό διάβασμα και ψάξιμο αποφάσισα να αντικαταστήσω το (χαλασμένο από νερό) Xperia Ray με το V970.

Η παραγγελία μου έγινε από το merimobiles στις 24 Φλεβάρη (με Singapore Post) και χθες πήρα tracking number με ημερομηνία απόστολής 6 Μαρτίου. Υποθέτω ότι είναι λογικό να μην φαίνεται ακόμα στα διάφορα tracking sites το δέμα μου.

Όταν λάβω το κινητό σκοπέυω άμεσα να του περάσω την τελευταία ρομ του bruno σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνονται στην σελίδα 30 από τον gerstavros2, τον οποίο κι ευχαριστώ ιδιαίτερα για τις προτάσεις, τις συμβουλές και τις παρουσιάσεις του.

Θα ενημερώσω το φόρουμ όταν παραλάβω το κινητό κι όταν έχω τις πρώτες εντυπώσεις να μεταφέρω.

Ευχαριστώ κι εγώ. Υπολόγισε 2-3 μέρες για να καταγραφεί το δέμα στο Singapore post, κι άλλες 10 για να το χεις στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα αντί να το χρυσοπληρώσεις και να πάρεις μια μισομεταφρασμένη συσκευή, να το πάρεις φθηνά απ αλλού και να φλασάρεις τη ρομ του bruno

 

Φθηνά και αξιόπιστα από που και με Ελληνικά από την αρχή;

Το παιδί θέλει να το πάρει έτοιμο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φθηνά και αξιόπιστα από που και με Ελληνικά από την αρχή;

Το παιδί θέλει να το πάρει έτοιμο.

Μπορεί να του φλασάρει ο φίλος του την rom του bruno, που ναι πλήρως μεταφρασμένη και πολύ καλύτερη απ της etotalk.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με κατάλαβες.

Ρωτάω κάτι συγκεκριμένο.

Άσχετα με το αν υπάρχει δυνατότητα για να περάσουμε ρομ με Ελληνικά, θέλω να ξέρω αν υπάρχει επιλογή για να βρούμε το κινητό από κάποιο μαγαζί που θα έρθει απευθείας με Ελληνικά.

Αν κανείς δεν το προσφέρει έτσι, για τότε εκτός του Merimobiles ποιο άλλο θεωρείται γρήγορο και αξιόπιστο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ξέρω αν υπάρχει επιλογή για να βρούμε το κινητό από κάποιο μαγαζί που θα έρθει απευθείας με Ελληνικά.

 

Από etotalk μπορείς να το πάρεις με ελληνικά, απλά η μετάφραση δεν είναι πλήρης, αυτό είναι όλο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με κατάλαβες.

Ρωτάω κάτι συγκεκριμένο.

Άσχετα με το αν υπάρχει δυνατότητα για να περάσουμε ρομ με Ελληνικά, θέλω να ξέρω αν υπάρχει επιλογή για να βρούμε το κινητό από κάποιο μαγαζί που θα έρθει απευθείας με Ελληνικά.

Αν κανείς δεν το προσφέρει έτσι, για τότε εκτός του Merimobiles ποιο άλλο θεωρείται γρήγορο και αξιόπιστο;

 

Φίλε junglist

ελληνικό μαγαζί δεν υπάρχει που να δίνει το εν λόγω κινητό.

Στο forum υπάρχουν πολλά άτομα που μπορούν να σε βοηθήσουν με τις γνώσεις τους αλλά πάντα με συμβουλές, που όπως βλέπω είσαι και εσύ ένα αρκετά ενεργό μέλος του.

Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που μπορούν να κάνουν όλα αυτά που ζητάς όπως επίσης να δώσουν και κάποιο είδος εγγύησης, αλλά μιας και εγώ υπηρεσίες πουλάω καταλαβαίνω πως δεν μπορούν να το κάνουν δωρεάν. Επειδή δεν θα ήταν καλό κάποιος να διαφημίζει την υπηρεσία του στο φόρουμ, μιας και εδώ εννοείται βοηθάμε αφιλοκερδώς για την διάδοση της γνώσης, δεν το αναφέρουν.

 

Με λίγο ψάξιμο μπορείς να αγοράσεις το κινητό μέσω Έλληνα ενδιάμεσου, όπου θα σου ετοιμάσει τα ελληνικά και θα σου πει ότι χρειάζεσαι για το κινητό και θα κοστίσει λίγα παραπάνω χρήματα, αλλά σίγουρα αν δεν θέλεις να μπλέξεις κατευθείαν με κινέζους αξίζουν να τα δώσεις.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να κάνω μια 2 ερωτησούλες.

1ον η οθόνη του είναι γυαλί όπως του 1ου blade.

ή πλαστικό σαν του x10 mini - x8 κτλ.

2ον μπροστινή κάμερα έχει?

3ον σε σχέση με το grand x intel - και το grand x με tegra εχει διαφορές κατασκευαστικά, ποιότητα πλαστικού, καπάκια μπαταρίες κτλ.

Sony Xperia x8

Kernel: 2.6.29.6-nAa-14 Custom Gingerbread kernel / Rom: GingerDX v.030

LG P769 Optimus L9

Kernel : Stock / Rom : Stock JB v20C / (Unlocked Bootloader & Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να κάνω μια 2 ερωτησούλες.

1ον η οθόνη του είναι γυαλί όπως του 1ου blade.

ή πλαστικό σαν του x10 mini - x8 κτλ.

2ον μπροστινή κάμερα έχει?

3ον σε σχέση με το grand x intel - και το grand x με tegra εχει διαφορές κατασκευαστικά, ποιότητα πλαστικού, καπάκια μπαταρίες κτλ.

1. Σκληρό ανθεκτικό πλαστικό, μοιαζε με γυαλί αλλά δεν είναι

2. Όχι.

3. Όχι.

Αν θες πιο γερή οθόνη και εμπρός κάμερα δες το Newman n1

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι alien express :lol:

Το πιο πιθανό το Leading Electronics να περνάει την rom του etotalk. Υπάρχουν κι έμποροι εκεί που περνάνε του bruno. Όπως και να χει, εσύ θα φλασάρεις την 3.1 του bruno, δεν υπάρχει κανείς κίνδυνος. Τα Mediatek δεν brickάρονται μόνιμα ότι κι αν κάνεις

 

μαλλον θα το παραγγειλω απο memimobiles λογω paypal το aliexpress εχει μονο για καρτα και wu και δεν θελω να καταχωρησω Online Τον αριθμο της καρτας. Τελως παντων . Απο το mem. πρεπει να ζητησω rooted($6,5)για να μπορεσω να κανω install η να το παραγγειλω σκετο και μετα να βαλω bruno?

Link to comment
Share on other sites

 

μαλλον θα το παραγγειλω απο memimobiles λογω paypal το aliexpress εχει μονο για καρτα και wu και δεν θελω να καταχωρησω Online Τον αριθμο της καρτας. Τελως παντων . Απο το mem. πρεπει να ζητησω rooted($6,5)για να μπορεσω να κανω install η να το παραγγειλω σκετο και μετα να βαλω bruno?

 

Σκετο , δεν χρειαζεται rooting εφοσον θα περασεις την Rom του bruno.

Κατι αλλο , μπορει καποιος να μου πει αν δεν δουλευει κατι στην JB 4.1 V1.1R2 Mod ?? ειναι πληρως λειτουργικη;;

Link to comment
Share on other sites

Σκετο , δεν χρειαζεται rooting εφοσον θα περασεις την Rom του bruno.

Κατι αλλο , μπορει καποιος να μου πει αν δεν δουλευει κατι στην JB 4.1 V1.1R2 Mod ?? ειναι πληρως λειτουργικη;;

 

Εγώ εδώ και εβδομάδες έχω την JB 4.1 V1.1R2 Mod και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Απλά το μόνο που έχω διαπιστώσει είναι ότι η ένταση του ήχου σε κλήσεις και ειδοποιήσεις είναι χαμηλός. Κατά τα άλλα ίσως ένα κλικ καλύτερο σε χρήση μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να μου έρθει απο merimobiles. Άργησαν να μου το στείλουν το παρήγγειλα 20 Φεβρουαρίου και μου το έστειλαν 6 Μαρτίου τελικά ενώ απο το site τους έλεγαν απο τος 23 shipped! Έβαλαν όμως μια θήκη κι ένα screen protector δώρο επειδή μου το άργησαν :). Και από τις 6 Μαρτίου μέχρι τώρα το tracking number δε δείχνει τίποτα. Λέει:

 

INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό; Τελικά το έστειλαν ή να τους κυνηγήσω λίγο ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και εβδομάδες έχω την JB 4.1 V1.1R2 Mod και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Απλά το μόνο που έχω διαπιστώσει είναι ότι η ένταση του ήχου σε κλήσεις και ειδοποιήσεις είναι χαμηλός. Κατά τα άλλα ίσως ένα κλικ καλύτερο σε χρήση μπαταρίας...

 

Έχω τη εντύπωση ότι και αυτό διορθώνεται. Αν δεν έχεις διαβάσει το σχετικό thread, ρίξε μια ματιά...στις τελευταίες σελίδες...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το παραγγειλω απο memimobiles λογω paypal το aliexpress εχει μονο για καρτα και wu και δεν θελω να καταχωρησω Online Τον αριθμο της καρτας. Τελως παντων . Απο το mem. πρεπει να ζητησω rooted($6,5)για να μπορεσω να κανω install η να το παραγγειλω σκετο και μετα να βαλω bruno?

το aliexpress έχει το escrow, που είναι ένας συνδιασμός σαν paypal και ebay buyers protection , κι είναι απόλυτα ασφαλές. Τα στοιχεία της κάρτας σου, δεν δίνονται στον πωλητή, κι επίσης τα λεφτά δεν τα παίρνει ο πωλητής αλλά το aliexpress, και του τα δίνει μόνο αφού δηλώσεις ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς η συναλλαγή, ή περάσουν 60 μέρες χωρίς να ανοίξεις dispute. Σκέτο πάρτο

Σκετο , δεν χρειαζεται rooting εφοσον θα περασεις την Rom του bruno.

Κατι αλλο , μπορει καποιος να μου πει αν δεν δουλευει κατι στην JB 4.1 V1.1R2 Mod ?? ειναι πληρως λειτουργικη;;

Έχει αρκετά μικρά bugs, που ίσως είναι ασήμαντα για αρκετούς

 

Έχω τη εντύπωση ότι και αυτό διορθώνεται. Αν δεν έχεις διαβάσει το σχετικό thread, ρίξε μια ματιά...στις τελευταίες σελίδες...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578

Δεν διορθώνεται δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να μου έρθει απο merimobiles. Άργησαν να μου το στείλουν το παρήγγειλα 20 Φεβρουαρίου και μου το έστειλαν 6 Μαρτίου τελικά ενώ απο το site τους έλεγαν απο τος 23 shipped! Έβαλαν όμως μια θήκη κι ένα screen protector δώρο επειδή μου το άργησαν :). Και από τις 6 Μαρτίου μέχρι τώρα το tracking number δε δείχνει τίποτα. Λέει:

 

INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό; Τελικά το έστειλαν ή να τους κυνηγήσω λίγο ακόμα;

 

Λογικα το εστειλαν. Εγω εκανα παραγγελια μετα απο σενα στις 21. το εστειλαν 7/3, εμφανιστηκε στη sp την ιδια μερα το βραδι και στις 11/3 εγινε dispached to overseas.

Μηπως σου ειχαν δωσει κανενα tracking number μουφα στην αρχη οπως και σε μενα για να μην τους πρηζεις;

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το εστειλαν. Εγω εκανα παραγγελια μετα απο σενα στις 21. το εστειλαν 7/3, εμφανιστηκε στη sp την ιδια μερα το βραδι και στις 11/3 εγινε dispached to overseas.

Μηπως σου ειχαν δωσει κανενα tracking number μουφα στην αρχη οπως και σε μενα για να μην τους πρηζεις;

 

Έγινε κι εμένα πριν απο λίγη ώρα dispatched που το έλεγξα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου ετυχε το εξης. Οσο χτυπουσε το ξυπνητηρι η οθονη παρεμενε μαυρη χωρις καμια λειτουργια. Πατουσα να ξεκλειδωσει αλλα τιποτα. Η οθονη δεν ανταποκρινοταν. Το ξυπνητηρι ομως χτυπουσε ασταματητα. Αναγκαστηκα να βγαλω τη μπαταρια για να ξεκολησει..

 

Εχει τυχει σε κανενα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου ετυχε το εξης. Οσο χτυπουσε το ξυπνητηρι η οθονη παρεμενε μαυρη χωρις καμια λειτουργια. Πατουσα να ξεκλειδωσει αλλα τιποτα. Η οθονη δεν ανταποκρινοταν. Το ξυπνητηρι ομως χτυπουσε ασταματητα. Αναγκαστηκα να βγαλω τη μπαταρια για να ξεκολησει..

 

Εχει τυχει σε κανενα;

 

μου έτυχε να μην ξεκλειδώνει, δλδ να μην ανταποκρίνεται το touchscreen καθόλου και αναγκαστικά έβγαλα μπαταρία.

να θυμίσω ότι φοράω bruno 3.1

 

καταλήξαμε κάπου με τη ρύθμιση στο build.prop? το έχω στα 100 με σκορ 5730 στο antutu. Προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ επιτέλους να το πάρω,αν και λίγο μεγάλο και βαρύ.... Βγήκε και το xperia e... Αν και πολύ ποιο low specs....

 

Γιατί να μην υπάρχει οικονομικό τηλέφωνο με jellybean, 3,5-3,8 max inch, διπύρηνος επεξεργαστής (έστω στο 1),1gb ram, με αξιοπρεπής καμερουλα στα 5mp και φλας, ενώ έτη 2013;;;;;;;:banghead::banghead::banghead:

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[...]

Γιατί να μην υπάρχει οικονομικό τηλέφωνο με jellybean, 3,5-3,8 max inch, διπύρηνος επεξεργαστής (έστω στο 1),1gb ram, με αξιοπρεπής καμερουλα στα 5mp και φλας, ενώ έτη 2013;;;;;;;:banghead::banghead::banghead:

[...]

Στο μέλλον θα υπάρχουν και τέτοια, θα ναι τα «low end» :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρακαλώ την βοήθεια σας.

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση το κινητό δεν χτυπάει και δεν έχει δόνηση.

Πάντα μιλάμε ενώ είναι σε προφίλ General.

Μου το έκανε σήμερα δύο φορές και κάνοντας το επανεκκίνηση έστρωνε.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον τέτοιο πρόβλημα και ποια είναι η λύση του ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

 

Τον τελευταιο καιρο ειμαι στο ψαξιμο και γω για Κινεζικο κινητο...και επεσα πανω στο ZTE..

 

Ηθελα να ρωτησω ποια ειναι τα μεχρι τωρα γνωστα Bugs και προβληματα που εχουν εντοπιστει για αυτη την συσκευη..και αν τελικα ειναι value for money...

 

Επισης διαβασα πολυ για την Rom του bruno που εχουν περασει πολλα παιδια εδω περα...Τι προβληματα εχουν εντοπιστει με αυτη την Rom?

 

Εμενα δεν με καιει αν το μενου ειναι αγγλικο...κινεζικα δεν θελω να τα λεει...οποτε ποια ειναι η γνωμη σας??να μην το ρουταρω καθολου με καμια ρομ και να εχω πανω την official που θεωρητικα ειναι η πιο απροβληματιστη...??

 

Επισης απο μπαταρια πως παει η συσκευη?

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

 

Τον τελευταιο καιρο ειμαι στο ψαξιμο και γω για Κινεζικο κινητο...και επεσα πανω στο ZTE..

 

Ηθελα να ρωτησω ποια ειναι τα μεχρι τωρα γνωστα Bugs και προβληματα που εχουν εντοπιστει για αυτη την συσκευη..και αν τελικα ειναι value for money...

 

Επισης διαβασα πολυ για την Rom του bruno που εχουν περασει πολλα παιδια εδω περα...Τι προβληματα εχουν εντοπιστει με αυτη την Rom?

 

Εμενα δεν με καιει αν το μενου ειναι αγγλικο...κινεζικα δεν θελω να τα λεει...οποτε ποια ειναι η γνωμη σας??να μην το ρουταρω καθολου με καμια ρομ και να εχω πανω την official που θεωρητικα ειναι η πιο απροβληματιστη...??

 

Επισης απο μπαταρια πως παει η συσκευη?

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

Ευχαριστω

η ics 3.1 του bruno είναι καλύτερη απ την official για μας. Εκτός κι αν έχεις όρεξη να κάνεις τροποποιήσεις στην official. Πάρτο, το βρίσκεις 115-125€ πλέον, περνάς την 3.1 του bruno κι είναι άριστο, κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...