Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα παραγγειλω 2 συσκευες απο etotalk,να ρωτησω εχουμε κανενα εκπτωτικο κωδικο?

και επιλεγω singapure post,ειναι συστημενο ε?

 

μη μας το βουτηξει κ κανενας:p..

 

οποτε η μονη διαφορά με το ems ειναι οτι αργει να ερθει ε??

 

edit SOS ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΛΟΓΕς ΓΙΑ ακριβες αποστολες το etotalk..

δεν εχει τζαμπε σαν το merimobiles ε???αλλα 50 ευρω κ για το απλο air mail,τι γινεται??????

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια επειδη με ενδιαφερει πολυ αυτη η συσκευη μπορειτε να μου πειτε αν το παρω μεσω e-bay ποσο καιρο θα κανει να ερθει ελλαδα?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παραγγειλω 2 συσκευες απο etotalk,να ρωτησω εχουμε κανενα εκπτωτικο κωδικο?

και επιλεγω singapure post,ειναι συστημενο ε?

 

μη μας το βουτηξει κ κανενας:p..

 

οποτε η μονη διαφορά με το ems ειναι οτι αργει να ερθει ε??

 

edit SOS ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΛΟΓΕς ΓΙΑ ακριβες αποστολες το etotalk..

δεν εχει τζαμπε σαν το merimobiles ε???αλλα 50 ευρω κ για το απλο air mail,τι γινεται??????

τι το θες το etotalk?? απ το meri πάρτο

Καλησπερα παιδια επειδη με ενδιαφερει πολυ αυτη η συσκευη μπορειτε να μου πειτε αν το παρω μεσω e-bay ποσο καιρο θα κανει να ερθει ελλαδα?ευχαριστω πολυ

εξαρτάται από ποια χώρα θα το πάρεις. υποθέτω όλοι οι έμποροι που θα το χουν sto ebay θα ναι από κίνα και honk kong, και πολύ πιθανό μικρότερης αξιοπιστίας απ τα κανονικά καταστήματα ή τους εμπόρους του aliexpress

Link to comment
Share on other sites

 

εξαρτάται από ποια χώρα θα το πάρεις. υποθέτω όλοι οι έμποροι που θα το χουν sto ebay θα ναι από κίνα και honk kong, και πολύ πιθανό μικρότερης αξιοπιστίας απ τα κανονικά καταστήματα ή τους εμπόρους του aliexpress

Εχεις να μου προτεινεις καποιο σιτε οπου μπορω να το παρω? ευχαριστω για την αμεση απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε και παραπάνω, από merimobiles παρ'το. Έχω πάρει 4 φορές από εκεί, από τις οποίες οι 2 ήταν το ΖΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Τις καλησπέρες μου σε όλους σας και τα συγχαρητήρια αλλά και τις ευχαριστίες μου για την πληροφόρηση που δίνετε.

Ύστερα από αρκετό διάβασμα και ψάξιμο αποφάσισα να αντικαταστήσω το (χαλασμένο από νερό) Xperia Ray με το V970.

Η παραγγελία μου έγινε από το merimobiles στις 24 Φλεβάρη (με Singapore Post) και χθες πήρα tracking number με ημερομηνία απόστολής 6 Μαρτίου. Υποθέτω ότι είναι λογικό να μην φαίνεται ακόμα στα διάφορα tracking sites το δέμα μου.

Όταν λάβω το κινητό σκοπέυω άμεσα να του περάσω την τελευταία ρομ του bruno σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνονται στην σελίδα 30 από τον gerstavros2, τον οποίο κι ευχαριστώ ιδιαίτερα για τις προτάσεις, τις συμβουλές και τις παρουσιάσεις του.

Θα ενημερώσω το φόρουμ όταν παραλάβω το κινητό κι όταν έχω τις πρώτες εντυπώσεις να μεταφέρω.

 

Τελικά παρέλαβα το κινητό χθες από τα Ελτά. Ημερομηνία αποστολής από Singapore Post ήταν 11/03 και το ειδοποιητήριο ήρθε 20/3.

Όλα κομπλέ στο πακέτο κανένα πρόβλημα, φορτιστής αντάπτορας, ακουστικά (της πλάκας - αν έχετε κανένα σόνυ έρικσον παλιό όπως είπε πιο πριν κι ένας συμφορουμίτης κάνει μιά χαρά), ζελατίνα. Τα πλήκτρα του volume έχουν λίγο τζόγο παραπάνω αλλά οκ, δεν ψωνίσαμε και γιαπωνέζικο σταφ.

Αρχικά προχώρησα στην διαδικασία ενοποίησης της εσωτερικής μνήμης και ύστερα πέρασα την ρομ του μπρούνο. Τώρα μόλις άλλαξε και το dalvik heapsize σε 100. Όλα κομπλέ φαίνονται αυτές τις πρώτες ώρες. Δεν έχω μπει πολύ στην φάση του καστομαηζέησον γιατί δεν είχα χρόνο. Από σήμα το κινητό είναι κομπλέ, ο ήχος είναι καλός και από το ακουστικό και από το ηχείο και η οθόνη είναι αξιοπρεπέστατη με πολύ καλή ανάλυση, ενώ και γενικά είναι ψιλοσφαίρα το εργαλείο. Αναπαραγωγή βίντεο και μουσικής κομπλέ χωρίς πρόβλημα, κάμερα επαρκής νομίζω δεν χρειάζεται να πούμε πολλά περισσότερα, εξάλλου τα πιο πολλά έχουν αναλυθεί στις προηγούμενες σελίδες.

Φαίνεται να είναι ένα κινητό με υψηλό vfm και πολύ καλή υποστήριξη από της κοινότητα, ένα θέμα έχω μόνο ρε παιδιά να ρωτήσω:

ενώ περνουσα την ρομ με τον aroma installer του έβαλα να περάσει και κάποιον έξτρα launcher (δεν θυμάμαι ποιόν). έχω την εντύπωση ότι δεν τον πέρασε κι αν τον πέρασε εγώ δεν τον βρίσκω ή τον έχω ήδη πάνω και δεν ξέρω ότι είναι αυτός.

Αυτό που φαίνεται? Και γενικότερα τι launcher έχετε βάλει εσείς?

 

Να ξαναευχαριστήσω τους gerstavros2 και vagosofron για την βοήθεια τους στο παρόν θρεντ!

Edited by tenere1982
Link to comment
Share on other sites

Για τον launcher, αν επέλεξες τον nova, θα βρεις το apk στην μνήμη, και θα το εγκαταστήσεις εσύ, ή απλά βάλτον απ το play store. Υπάρχουν άπειροι launchers, τον καλύτερο για σένα θα τον βρεις αφού τους δοκιμάσεις. Εγώ έχω καταλήξει στον adw pro
Link to comment
Share on other sites

Για τον launcher, αν επέλεξες τον nova, θα βρεις το apk στην μνήμη, και θα το εγκαταστήσεις εσύ, ή απλά βάλτον απ το play store. Υπάρχουν άπειροι launchers, τον καλύτερο για σένα θα τον βρεις αφού τους δοκιμάσεις. Εγώ έχω καταλήξει στον adw pro

 

οκ, θενκς αδερφέ, να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά προχώρησα στην διαδικασία ενοποίησης της εσωτερικής μνήμης

 

Τι εννοεις με αυτο φιλε μου για ριξε λιγο παραπανω φως....

 

Σε τι χρησιμευει αυτη η διαδικασια και πως γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κι εγω απο merimobiles... flashara απ ευθειας την jb του Bruno ολα σουπερ μεχρι τωρα. Το μονο θεμα που εχω ειναι το ρολοι απο το hd widgets το οποιο χανεται σε καθε επανεκκινηση και πρεπει να το ξαναβαλω... μαλλον ειναι θεμα της εφαρμογης...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.σε λιγες μερες θα εχω το κινητο στα χερια μου και θα ηθελα επειδη ειμαι ασχετος απο smartphones(αυτο ειναι το πρωτο μου) αν μπορειτε να μου δωσετε εναν αναλυτικο οδηγο ειτε με βιντεο για το πως κανουμε flash και παιρναμε αλλη rom μεσα.ακουω κατι για bruno rom οτι ειναι καλη αλλα δεν ξερω τι διαδικασιες θελει και απο που να το κατεβασω.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξαναβάλω τον οδηγό ενημερωμένο, για να μην μπερδευτεί κανείς με την παλιά έκδοση

1.Κατεβάζουμε τα

MTK6577 USB drivers: http://www.mediafire.com/?2sf30pboet4qvov

SP Flash Tool v3.1224.01: http://www.mediafire.com/?h68v8yhhtci8h0e

V970 CWM Recovery V6.0.1.2: http://d-h.st/Vgt

V3.1MOD (27-12-2012): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30786851 Πατώντας στο «Version history (including download links):» το «Show»

2.Ανοίγουμε το αρχείο με τους Drivers, και τρέχουμε το κατάλληλο installdrivers (για 32 ή 64bit λειτουργικό).

3.Αποσυμπιέζουμε το SP Flash Tool σ έναν φάκελο.

4.Αποσυμπιέζουμε το V970 CWM Recovery V6.0.1.2.7z σ έναν φάκελο

5.Αποσυμπιέζουμε το V970 Android 4.0.4 V3.1MOD by ΒΜ.7z και αποθηκεύουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

6.Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο ZTE V970 CWM Recovery V6.0.1.2

7.Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε Ναι.

8.Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

9.Μετά συνδεουμε το USB στο κινητό, και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του CWM Recovery Menu αρχίζει. Μόλις βγήκε το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

10.Βγάζουμε το καλώδιο απ το κινητό. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM Recovery Menu. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης, και η επιλογή με το κουμπί Power.

11.Πηγαίνουμε στο "install zip from sdcard"->"choose zip from sdcard" βρίσκουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip και το επιλέγουμε.Θα ξεκινήσει ο AROMA Installer. Στον :AROMA installer συνιστάται να επιλέξετε Custom Install ώστε να παραμετροποιήσετε την εγκατάσταση της ROM.

12.Αφού ολοκληρώσετε την εγκατασταση, βγαίνετε στο κεντρικό μενού πατώντας τα GO BACK, κι επιλέγετε το reboot system now.

Προτείνω την αλλαγή του vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ, έτσι το κινητό είναι πιο γρήγορο και smooth.

 

στο βημα 5 πως αποθηκευουμε αυτο το αρχειακι στην μνημη του τηλεφωνου?συνδεω το usb και το περναω?πρεπει να κανω πρωτα ολα τα βηματα και μετα τελευταιο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου ήρθε κι εμένα! Στις 21/03 ειδοποίηση απο ΕΛΤΑ και στις 22/03 το παρέλαβα. Δεν πρόλαβα να το δω και πολύ έπαιξα λίγο με την κινέζικη ρομ. Οι πρώτες εντυπώσεις απο ποιότητα κατασκευής είναι πολύ θετικές. Επίσης μου φάνηκε αρκετά μαζεμένο και το μέγεθος του λεπτό και μικρό. Τώρα θα περάσω τη rom του Bruno αλλά λέω να βάλω την ICS για αρχή τουλάχιστον και αργότερα ίσως την Jelly Bean. Θα μεταφέρω εντυπώσεις αργότερα. Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να κάνουμε αυτό με την αλλαγή της εσωτερικής μνήμης ώστε να μην έχει αυτή την internal sdcard. Ποιός ο λόγος να το κάνουμε αυτό; Υπάρχει πρόβλημα αν έχουμε και εξωτερική sd και αυτή την εσωτερική; Μήπως για παράδειγμα δεν μπορείς να διαλέξεις που να εγκαταστήσεις εφαρογές (εσωτερική εξωτερική sd);
Link to comment
Share on other sites

Κανένα κουπόνι για μεγαλύτερη έκπτωση για το merimobiles, εχουμε; ή που να κοιτάω;

 

edit. τελικά γράφτηκα στις ενημερώσεις τους στο fb. δίνουν κουπόνι έκπτωση 10 δολάρια. tenner ο κωδικός.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

στο βημα 5 πως αποθηκευουμε αυτο το αρχειακι στην μνημη του τηλεφωνου?συνδεω το usb και το περναω?πρεπει να κανω πρωτα ολα τα βηματα και μετα τελευταιο αυτο?

όπως περνάμε αρχεία σε κάθε κινητό/ταμπλετ/mp3player κλπ όταν το συνδέουμε στον υπολογιστή! με ανοιχτό το τηλέφωνο συνδέεις το καλωδιο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος zte v970 και ψαχνω για προγραμμα pc suite για το συγκεκριμενο κινητο γνωριζει καποιος εαν υπαρχει? κ ενα δευτερο οταν συνδεομαι στο pc ενω στην αρχη το αναγωριζει ( ως MT65xx στη συνεχεια ζηταει οδηγο εγκαταστασης κατι το οποιο δεν μπορω να βρω. οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν σημαντικη. ευχαριστω ολους εκ των προτερων για τον χρονο τους.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με αυτο φιλε μου για ριξε λιγο παραπανω φως....

 

Σε τι χρησιμευει αυτη η διαδικασια και πως γινεται??

 

Το αυτο θελω να ρωτησω και εγω παιδια. Πως γινεται η ενοποιηση της μνημης? Για να πω την αληθεια αυτο το κομματι του κινητου με εχει μπερδεψει πολυ. Γραφει οτι εχεις SD ενω δεν εχεις. Πως γινεται να μαζεψουμε ολη τη μνημη στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Απλά την μνήμη την έχει χωρισμένη σε 2 τμήματα, την "εσωτερικη" και την "sd". Μετά τη διαδικασία μορφοποίησης, γίνεται μια η μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη παρέλαβα και εγώ το V970.πολύ εντυπωσιακό για αρχή.

Έβαλα και την V3.1MOD όλα κομπλέ. το μονό θέμα που έχω είναι με την ενοποίηση της μνήμης. ενώ έτρεξα το disable_internal_sdcard.zip και λέει ότι έγινε με επιτυχία ανοίγω το κινητό και βλέπω ότι δεν έγινε .

έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα ????

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη παρέλαβα και εγώ το V970.πολύ εντυπωσιακό για αρχή.

Έβαλα και την V3.1MOD όλα κομπλέ. το μονό θέμα που έχω είναι με την ενοποίηση της μνήμης. ενώ έτρεξα το disable_internal_sdcard.zip και λέει ότι έγινε με επιτυχία ανοίγω το κινητό και βλέπω ότι δεν έγινε .

έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα ????

πρεπει να ξαναπεράσεις την ρομ μετά.

Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 έτρεξα το disable_internal_sdcard.zip μετά το V970 Android 4.0.4 V3.1MOD by BM από το CWM Recovery Menu αλλά τίποτα εκεί....

κάνω κάτι λάθος δεν ξέρω τι να σου πω... καμιά ιδέα ????

Link to comment
Share on other sites

Alex_master αμα δεν χρειαζόταν δεν θα έβλεπα δυο μνήμες. Σωστά;;; γιαυτό έχω σκάσει. Άμα μπορεί κανείς ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

σωστά όλα αυτά που λες. αλλά δεν έχω δεδομένα. αφού περνάω το rom. τα σβήνει όλα από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...