Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι alien express :lol:

Το πιο πιθανό το Leading Electronics να περνάει την rom του etotalk. Υπάρχουν κι έμποροι εκεί που περνάνε του bruno. Όπως και να χει, εσύ θα φλασάρεις την 3.1 του bruno, δεν υπάρχει κανείς κίνδυνος. Τα Mediatek δεν brickάρονται μόνιμα ότι κι αν κάνεις

 

μετα απο ερωτηση μου εκει μου απαντησαν αυτο

"the official ROM only have English and Chinese, and we can install custom ROM for you before sending, "

 

αρα οταν το παραλαβω θα χρειαστω τη βοηθεια σας για να περασω του bruno με ελληνικο μενου ,και ολα καλα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο ερωτηση μου εκει μου απαντησαν αυτο

"the official ROM only have English and Chinese, and we can install custom ROM for you before sending, "

 

αρα οταν το παραλαβω θα χρειαστω τη βοηθεια σας για να περασω του bruno με ελληνικο μενου ,και ολα καλα.

 

Ευχαριστω

Όπως το φαντάστηκα, φλασάρουν την rom του etotalk. Όταν με το καλό το πάρεις, βρες πιο πισω τις οδηγίες μου για να περάσεις του bruno
Link to comment
Share on other sites

Όπως το φαντάστηκα, φλασάρουν την rom του etotalk. Όταν με το καλό το πάρεις, βρες πιο πισω τις οδηγίες μου για να περάσεις του bruno

 

thanx για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω λίγο με τα handsfree μια και την "πάτησα" και αφού οι τελευταίες αγορές δεν περιλαμβάνουν handsfree ίσως καποιος να έρθει στην θέση μου και να τον βοηθήσουν οι πληροφορίες αυτές. :wink:

 

Όπως είχα γράψει, δοκίμασα στο παρελθόν ένα handsfree sony της γυναίκας μου και δούλεψε ΟΚ με το κινητό μας.

Χθες αγόρασα ένα sony headset εμφανισιακά ίδιο με της γυναίκας μου, αλλά τελικά δεν μου δούλευε.

 

Με λίγο googling ανακάλυψα ότι υπάρχουν 2 στανταρ συνδεσμολογίας στους 3.5mm connectors.

 

Το OMTP που το χρησιμοποιούσε η sony ericsson (όσο ήταν sony ericsson, τώρα σαν sony όχι ποια) και χρησιμοποιείται σαν standard στην κίνα.

 

Και μετά είναι και το CTIA το οποίο χρησιμοποιούν σήμερα οι περισσότερες εταιρείες (απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας, αλλά και δοκιμάζοντας handsfree φίλων).

CTIA χρησιμοποιεί και η apple οπότε αν βλέπεται i-saxla compatible μακριά, δεν μας ταιριάζει και είναι ένας ακόμα λόγος να αγαπήσω το zte μου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο μηνα!Ηρθε σημερα και το δικο μου κινητο!Σε ενα 9 μερες απο την αποστολη , ηταν στα χερια μου.

Το περιεργο της υποθεσης ειναι οτι μου φερανε το κινητο rootαρισμενο ετοιμο με τα ελληνικα του και τα ολα και επισης ακουστικα δωρο. Εγω βεβαια δεν πληρωσα τιποτα απο τα 2. Ετσι λεω να μην βαλω ακομα την root του bruno μιας και το κινητο δουλευει ρολοι.

 

Οσο για τη φορτιση. Το αφησατε να ξεφορτισει πρωτα τελειως και μετα το φορτισατε?Αν ναι ποσες ωρες η πρωτη φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο μηνα!Ηρθε σημερα και το δικο μου κινητο!Σε ενα 9 μερες απο την αποστολη , ηταν στα χερια μου.

Το περιεργο της υποθεσης ειναι οτι μου φερανε το κινητο rootαρισμενο ετοιμο με τα ελληνικα του και τα ολα και επισης ακουστικα δωρο. Εγω βεβαια δεν πληρωσα τιποτα απο τα 2. Ετσι λεω να μην βαλω ακομα την root του bruno μιας και το κινητο δουλευει ρολοι.

 

Οσο για τη φορτιση. Το αφησατε να ξεφορτισει πρωτα τελειως και μετα το φορτισατε?Αν ναι ποσες ωρες η πρωτη φορτιση?

Από πού το πήρες; Και τι εννοεις ακουστικα δώρο; Είναι αυτονόητο ότι η συσκευασία, σε όλα τα κινητά ,έχει ακουστικά μέσα.

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο στη φορτιση, Li-ion μπαταρία έχει

Link to comment
Share on other sites

Από πού το πήρες; Και τι εννοεις ακουστικα δώρο; Είναι αυτονόητο ότι η συσκευασία, σε όλα τα κινητά ,έχει ακουστικά μέσα.

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο στη φορτιση, Li-ion μπαταρία έχει

 

 

Απο Etotalk το πηρα. Οχι ακουστικα δεν δινουνε οι συγκεκριμενοι. Ετσι εγραφε τουλαχιστον πριν το παραγγειλω.

Εν τελη , ηρθε ξεκλειδωτο και με ακουστικα και μια ζελατινα επισης extra.

Τελως καλα , ολα καλα δηλαδη.

Οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Value for money το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Απο Etotalk το πηρα. Οχι ακουστικα δεν δινουνε οι συγκεκριμενοι. Ετσι εγραφε τουλαχιστον πριν το παραγγειλω.

Εν τελη , ηρθε ξεκλειδωτο και με ακουστικα και μια ζελατινα επισης extra.

Τελως καλα , ολα καλα δηλαδη.

Οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Value for money το κινητο.

Το τηλέφωνο είναι ξεκλέιδωτο απ το εργοστάσιο. Ακουστικά έχει φυσικά το πακέτο της ZTE, όπως όλα τα κινητά στην αγορά. προφανώς έχεις την rom του etotalk, me root και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι ξεκλέιδωτο απ το εργοστάσιο. Ακουστικά έχει φυσικά το πακέτο της ZTE, όπως όλα τα κινητά στην αγορά. προφανώς έχεις την rom του etotalk, me root και ελληνικά.

 

 

Προφανως , γιατι οταν ανοιγει το κινητο βγαινει η φωτογραφια της etotalk. Δεν με χαλασε βεβαια. Αν και παλι στα αγγλικα το γυρισα το κινητο αλλα το οτι λειπουν ολες αυτες οι κινεζιες , με χαροποιει ιδιαιτερα.

 

Να σε ρωτησω. Γινεται η μπαταρια να μου δειχνει τα % της? Δηλαδη να μου λεει ποσα % υπολειπονται.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως , γιατι οταν ανοιγει το κινητο βγαινει η φωτογραφια της etotalk. Δεν με χαλασε βεβαια. Αν και παλι στα αγγλικα το γυρισα το κινητο αλλα το οτι λειπουν ολες αυτες οι κινεζιες , με χαροποιει ιδιαιτερα.

 

Να σε ρωτησω. Γινεται η μπαταρια να μου δειχνει τα % της? Δηλαδη να μου λεει ποσα % υπολειπονται.

Η rom του bruno είναι πολύ καλύτερη και γρήγορη, κι έχει και το ποσοστό στο εικονιδιο της μπαταρίας με διάφορους τρόπους που επιλέγεις κατά την εγκατάστασή της

Link to comment
Share on other sites

Η rom του bruno είναι πολύ καλύτερη και γρήγορη, κι έχει και το ποσοστό στο εικονιδιο της μπαταρίας με διάφορους τρόπους που επιλέγεις κατά την εγκατάστασή της

 

Με βαζεις σε διληματα μεσημεριατικα...

Νιωθω πως θα κανω καμια βλακεια γι αυτο δεν θελω να προσπαθησω να βαλω αλλη rom.

Θα μου πεις , μα ειναι απλο. Ναι αλλα μπορει να κανω κατι λαθος και μετα να τρεχω..

Link to comment
Share on other sites

Με βαζεις σε διληματα μεσημεριατικα...

Νιωθω πως θα κανω καμια βλακεια γι αυτο δεν θελω να προσπαθησω να βαλω αλλη rom.

Θα μου πεις , μα ειναι απλο. Ναι αλλα μπορει να κανω κατι λαθος και μετα να τρεχω..

ότι βλακεια κι αν κάνεις, δεν παθαίνει τίποτα το κινητό, επανέρχεται. Δεν υπάρχει δυνατότητα μόνιμης νέκρωσης σε λάθος φλασάρισμα σ αυτά τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

ότι βλακεια κι αν κάνεις, δεν παθαίνει τίποτα το κινητό, επανέρχεται. Δεν υπάρχει δυνατότητα μόνιμης νέκρωσης σε λάθος φλασάρισμα σ αυτά τα κινητά

 

Επειδή δεν το έχω πάρει ρουταρισμένο και σκέφτομαι να ρουτάρω και να φλασάρω την rom του xda μόλις το πάρω στα χέρια μου θέλω να ρωτήσω το εξής: υπάρχει πουθενά η αυθεντική κινέζικη rom διαθέσιμη ή κάποιος τρόπος (να κάνω αντιγραφή τη nand μνήμη πχ μόλις το πάρω) να το επαναφέρω το κινητό στην αρχική κατάσταση; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι το εξής...άν το φλασάρω με τη rom απο xda μόλις το πάρω και διαπιστώσω μετά ότι πχ δε δουλεύει κάτι τότε δε θα έχω εγγύηση λογικά.

 

Επίσης απο το merimobiles ακόμα δε μου έχουν στείλει shipping number (5 μέρες απο τη μέρα που με ειδοποίησαν ότι το έστειλαν) και σε email που τους έστειλα λένε ότι έχουν πρόβλημα με τη μεταφορική και δεν τους τα δίνει αλλά έχει σταλεί κανονικά...θα δείξει. Πάντως με αγγλικά συννενοούμαι πολύ καλά και είναι αρκετά πρόθυμοι να απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εδω λεει οτι εχει και front camera http://newking.en.alibaba.com/product/672537484-215060329/Smart_phone_ZTE_V970_4_3_inch_960x540_Android_4_0_MTK6577_Dual_Core_0_3MP_5MP_Dual_Camera_GPS_3G.html?edm_src=sys&edm_type=fdbk&edm_grp=0&edm_cta=read_msg&edm_time=realtime&edm_ver=e

εντωμεταξυ τους εστειλα και e-mail και μου εστειλαν τα specs με front camera και λενε οτι ειναι και original το αναφερουν και ως greek http://www.alibaba.com/product-gs/753462495/ZTE_V970_Greek_smart_phone.html smartphone

 

τι γινετε?

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

παιδες εδω λεει οτι εχει και front camera http://newking.en.alibaba.com/product/672537484-215060329/Smart_phone_ZTE_V970_4_3_inch_960x540_Android_4_0_MTK6577_Dual_Core_0_3MP_5MP_Dual_Camera_GPS_3G.html?edm_src=sys&edm_type=fdbk&edm_grp=0&edm_cta=read_msg&edm_time=realtime&edm_ver=e

εντωμεταξυ τους εστειλα και e-mail και μου εστειλαν τα specs με front camera και λενε οτι ειναι και original το αναφερουν και ως greek http://www.alibaba.com/product-gs/753462495/ZTE_V970_Greek_smart_phone.html smartphone

τι γινετε?

Βλακείες λέει, δεν έχει εμπρός κάμερα. Τώρα για το greek, μας πήραν χαμπάρι και το πουλάνε ως το κινητό του φτωχού :lol:

 

Επειδή δεν το έχω πάρει ρουταρισμένο και σκέφτομαι να ρουτάρω και να φλασάρω την rom του xda μόλις το πάρω στα χέρια μου θέλω να ρωτήσω το εξής: υπάρχει πουθενά η αυθεντική κινέζικη rom διαθέσιμη ή κάποιος τρόπος (να κάνω αντιγραφή τη nand μνήμη πχ μόλις το πάρω) να το επαναφέρω το κινητό στην αρχική κατάσταση; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι το εξής...άν το φλασάρω με τη rom απο xda μόλις το πάρω και διαπιστώσω μετά ότι πχ δε δουλεύει κάτι τότε δε θα έχω εγγύηση λογικά.
δεν χρειάζεται να ρουτάρεις. Απλά φλασάρεις την ρομ του bruno κι έτοιμος. Φυσικά υπάρχει κι υπάρχει κι η στοκ διαθέσιμη, αν και τους κινέζους δεν τους νοιάζουν αυτά, είχα μπρικάρει κινητό με λάθος ρομ, και δεν έβρισκα την στοκ, και το στειλα πίσω έτσι και μου το αντικατέστησαν τσάμπα

Επίσης απο το merimobiles ακόμα δε μου έχουν στείλει shipping number (5 μέρες απο τη μέρα που με ειδοποίησαν ότι το έστειλαν) και σε email που τους έστειλα λένε ότι έχουν πρόβλημα με τη μεταφορική και δεν τους τα δίνει αλλά έχει σταλεί κανονικά...θα δείξει. Πάντως με αγγλικά συννενοούμαι πολύ καλά και είναι αρκετά πρόθυμοι να απαντήσουν.

το ίδιο πρόβλημα έχω κ μ άλλα κατάστηματα αυτές τις μέρες
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. Πριν απο μια εβδομαδα περιπου πηρα ενα ZTE V970 απο merimobiles. Επειδη δεν ειχε απο την αρχη το play store και δεν μπορεσα να το εγκαταστησω, εβαλα την rom του bruno. το προβλημα που αντιμετωπιζω απο τοτε ειναι οτι οταν το φορτιζω το τηλεφωνο δεν ανταποκρινεται σε καμια εντολη, σαν να παγωνει η οθονη. Οταν παταω το πληκτρο ενεργοποιησης σβηνει η οθονη και οταν το ξαναπαταω η οθονη γινεται σαν μωσαικο(γεμιζει ολοκληρη με εγχρωμες τελειες). Οταν το συνδεσω με το καλωδιο του υπολογιστη παλι κολαει. Οταν αποσυνδεσω τον φορτιστη για καποιο διαστημα μετα η οθονη παραμενη σαν μωσαικο και μετα επανερχεται και δουλευει κανονικα. Επισης αν παιζω καποιο παιχνιδι βλεπω οτι η οθονη για κλασματα δευτερολεπτου παρουσιαζει ασταθεια( εμφανιζονται παραλληλες γραμμες). Υπαρχει περιπτωση να μην εκανα κατι σωστα κατα την εγκατασταση ή εχει προβλημα η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες λέει, δεν έχει εμπρός κάμερα. Τώρα για το greek, μας πήραν χαμπάρι και το πουλάνε ως το κινητό του φτωχού :lol:

 

δεν χρειάζεται να ρουτάρεις. Απλά φλασάρεις την ρομ του bruno κι έτοιμος. Φυσικά υπάρχει κι υπάρχει κι η στοκ διαθέσιμη, αν και τους κινέζους δεν τους νοιάζουν αυτά, είχα μπρικάρει κινητό με λάθος ρομ, και δεν έβρισκα την στοκ, και το στειλα πίσω έτσι και μου το αντικατέστησαν τσάμπα

το ίδιο πρόβλημα έχω κ μ άλλα κατάστηματα αυτές τις μέρες

 

Ωραία το φλασάρω απ'ευθείας επομένως :D. Ευχαριστώ!

 

Άντε να δούμε πότε θα μας έρθουν...

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά να πω ότι μόλις διαπίστωσα ότι δεν χρειάζεται να βάλω τον φορτιστή για να κολλήσει αλλά και μονο του το καλώδιο να συνδεσω το παθαίνει. Επίσης και τώρα που γράφω η οθόνη τρεμοπαιζει.
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά να πω ότι μόλις διαπίστωσα ότι δεν χρειάζεται να βάλω τον φορτιστή για να κολλήσει αλλά και μονο του το καλώδιο να συνδεσω το παθαίνει. Επίσης και τώρα που γράφω η οθόνη τρεμοπαιζει.

Μπες στο recovery menu να δεις αν σου κάνει τα ίδια η οθόνη. Αν ναι,

επικοινώνησε με το κατάστημα αμέσως και ζήτα να το επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η κινεζικη rom για ZTE V970. To πηρα απο merimobiles.

Υπάρχει, αλλά τι την χρειάζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά τι την χρειάζεσαι;

 

Επειδη εχω σκοπο να το στειλω πισω, ελεγα να βαλω την δικια τους rom και μετα να στειλω για να μη δημιουργηθει κανενα προβλημα με την ''εγγυηση''. Τωρα εχω την rom του bruno.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω σκοπο να το στειλω πισω, ελεγα να βαλω την δικια τους rom και μετα να στειλω για να μη δημιουργηθει κανενα προβλημα με την ''εγγυηση''. Τωρα εχω την rom του bruno.

Αν και δεν θα υπάρξει πρόβλημα με την εγγύηση ακόμη κι αν το χεις brickάρει, http://www.d-h.st/DTN. Flash με sp flash tool

Link to comment
Share on other sites

Από etotalk αυτό είναι το μοντέλο?

http://etotalk.com/zte-grand-x-v970-3g-wcdma-android40-dual-core-10ghz-dual-sim-43qhd-notification-led_p3164.html

 

Το ρωτάω για έναν φίλο που θέλει να πάρει το κινητό με ελληνικά.

Να επιλέξω το etotalk Mod Rom +4,99$ για να έχει Ελληνικά μέσα ήδη από την αρχή;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...