Jump to content

Ginius Driver (Don't Panic)


ea6gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει οτι η έκδοση που δίνει το Πλαίσιο δώρο με καινούργιο κινητό (Don't Panic 4.4.6) λειτουργεί με android 4.2.2?

Αν ναι σε ποια συσκευή το δοκίμασε?

Στο δικό μου HTC ONE X δεν ανοίγει μετά την αναβάθμιση σε android 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επιβεβαιώνω εγώ με Htc One

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες factory reset? καλυτερα να κανεις ενα ουτως η αλλως

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μετά το update ήταν το πρώτο που έκανα.

Μετά από επικοινωνία με την εταιρεία που το βγάζει, μου είπαν οτι υπάρχει πια θέμα συμβατότητας με την έκδοση που δίνουν δώρο και καλύτερα είναι να αγοράσω άδεια χρήσης με αναβαθμίσεις.

Το Navigon λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω τωρα σε HTC One X την αναβαθμιση σε 5

 

Σε λιγο θα ξερω.

 

Edit:

 

Μολις ολοκληρωσα την αναθαθμιση.Μια χαρα δουλευει με 4.2.2 και HTC Sense 5

 

Ειχα αγορασει το προγραμμα απο αγγελια απο καποιον που το ειχε παρει δωρεαν με συσκευη απο το Πλαισιο κια δεν το ειχε χρησιμοποιησει.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει περάσει και άλλη συσκευή, εκτός της πρώτης, να μου πει πώς το έκανε;

Βλέπω ότι το θέμα έχει να κάνει με το ότι δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το λογισμικό σε πάνω από 5 διαφορετικές συσκευές.

Έλα όμως που εμένα δεν με αφήνει να το περάσω ούτε στην δεύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει περάσει και άλλη συσκευή, εκτός της πρώτης, να μου πει πώς το έκανε;

Βλέπω ότι το θέμα έχει να κάνει με το ότι δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το λογισμικό σε πάνω από 5 διαφορετικές συσκευές.

Έλα όμως που εμένα δεν με αφήνει να το περάσω ούτε στην δεύτερη!

 

Χρησιμοποιείς το ιδιο gmail ? Είναι απαραιτητο αυτό.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει περάσει και άλλη συσκευή, εκτός της πρώτης, να μου πει πώς το έκανε;

Βλέπω ότι το θέμα έχει να κάνει με το ότι δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το λογισμικό σε πάνω από 5 διαφορετικές συσκευές.

Έλα όμως που εμένα δεν με αφήνει να το περάσω ούτε στην δεύτερη!

 

Διαβασε λιγακι πιο πισω το ποστ (#50) που αναφερω αναλυτικα τι ισχυει για το πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βγήκε νέα εφαρμογή "Genius Maps" από τη Mireo με καλύτερο interface και δωρεάν όλους τους χάρτες. Πληρώνεις άπαξ την φωνητική πλοήγηση. Αρνητικό ότι δεν υπάρχει κάποια πρόβληψη έκπωσης ή δωρεάν αναβάθμησης από τους χρήστες του Don't Panic που απ'ότι φαίνεται είναι σχεδόν το ίδιο software με άλλο περιτύλιγμα.
loading...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα εφαρμογή "Genius Maps" από τη Mireo με καλύτερο interface και δωρεάν όλους τους χάρτες. Πληρώνεις άπαξ την φωνητική πλοήγηση. Αρνητικό ότι δεν υπάρχει κάποια πρόβληψη έκπωσης ή δωρεάν αναβάθμησης από τους χρήστες του Don't Panic που απ'ότι φαίνεται είναι σχεδόν το ίδιο software με άλλο περιτύλιγμα.

 

 

Κανει και για κινητα η εφαρμογή αυτή ??

 

Καποιο link ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανει και για κινητα η εφαρμογή αυτή ??

 

Καποιο link ?

 

Ευχαριστω

 

Play Store!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει περάσει και άλλη συσκευή, εκτός της πρώτης, να μου πει πώς το έκανε;

Βλέπω ότι το θέμα έχει να κάνει με το ότι δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το λογισμικό σε πάνω από 5 διαφορετικές συσκευές.

Έλα όμως που εμένα δεν με αφήνει να το περάσω ούτε στην δεύτερη!

 

Το ιδιο συμβαινει και σ΄εμενα, δεν μπορω να το ενεργοποιησω στη νεα μου συσκευη,

στην οποια εχω το ιδιο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και σ΄εμενα, δεν μπορω να το ενεργοποιησω στη νεα μου συσκευη,

στην οποια εχω το ιδιο gmail.

 

1) το gmail να ειναι αυτο που εγινε η αρχική ενεργοποίηση!

2) το gmail μας το αρχικό... να ειναι ο κυριος λογαριασμος και οχι δευτερεύον!

3) ο αριθμός των ενεργοποιησεων εχει γινει πλέον 10 συσκευες η απεριοριστα στην ιδια συσκευη!

Σε εσας ειναι ολα σωστα οσο αναφορα το gmail?

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρετε την άδεια σας στη νέα σας android συσκευή, δύο πράγματα είναι βασικά:

α) Η νέα android συσκευή να έχει ρυθμιστεί με το ίδιο gmail που είχε ρυθμιστεί η προηγούμενη και

β) να ακολουθήσετε την ίδια διαδικασία εγκατάστασης με τη διαφορά πως στο βήμα 7 θα κάνετε “Είσοδο” με το username σας , το password που είχατε και την άδεια χρήσης .

 

Το πρόγραμμα θα κατέβει, θα εγκατασταθεί και αφού ξεκινήσει και κατεβούν και οι χάρτες, όλα θα πρέπει να λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρετε την άδεια σας στη νέα σας android συσκευή, δύο πράγματα είναι βασικά:

α) Η νέα android συσκευή να έχει ρυθμιστεί με το ίδιο gmail που είχε ρυθμιστεί η προηγούμενη και

β) να ακολουθήσετε την ίδια διαδικασία εγκατάστασης με τη διαφορά πως στο βήμα 7 θα κάνετε “Είσοδο” με το username σας , το password που είχατε και την άδεια χρήσης .

 

Το πρόγραμμα θα κατέβει, θα εγκατασταθεί και αφού ξεκινήσει και κατεβούν και οι χάρτες, όλα θα πρέπει να λειτουργούν κανονικά.

 

Έτσι ακριβώς, και όλα θα ειναι οκ!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κανω μια "χαζη" ερωτηση:

Εσεις που εχετε το θεμα εγκατάστασης, για το don't panic προσπαθείτε, η για το ginius map?

Link to comment
Share on other sites

1) το gmail να ειναι αυτο που εγινε η αρχική ενεργοποίηση!

2) το gmail μας το αρχικό... να ειναι ο κυριος λογαριασμος και οχι δευτερεύον!

3) ο αριθμός των ενεργοποιησεων εχει γινει πλέον 10 συσκευες η απεριοριστα στην ιδια συσκευη!

Σε εσας ειναι ολα σωστα οσο αναφορα το gmail?

 

Ναι, ακολουθω τις οδηγιες που εχω στο βιβλιαρακι που συνοδευε το πρόγραμμα,

στην πρωτη συσκευη δεν ειχα κανενα πρόβλημα στη νεα που προσπαθω να το εγκαταστήσω πανε όλα μια χαρα αλλα δεν ανοιγει το πρόγραμμα.

Μιλαμε παντα για το don't panic

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακολουθω τις οδηγιες που εχω στο βιβλιαρακι που συνοδευε το πρόγραμμα,

στην πρωτη συσκευη δεν ειχα κανενα πρόβλημα στη νεα που προσπαθω να το εγκαταστήσω πανε όλα μια χαρα αλλα δεν ανοιγει το πρόγραμμα.

Μιλαμε παντα για το don't panic

 

Σβησε οτι εχει σχέση με το don't panic απο το τηλ (και τα data) και ξανακανε εγκατασταση απο την αρχη! Επειδή και στις 2 μνημες (εσω - εξω) εχει αρχεια το προγραμμα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ναι, ακολουθω τις οδηγιες που εχω στο βιβλιαρακι που συνοδευε το πρόγραμμα,

στην πρωτη συσκευη δεν ειχα κανενα πρόβλημα στη νεα που προσπαθω να το εγκαταστήσω πανε όλα μια χαρα αλλα δεν ανοιγει το πρόγραμμα.

Μιλαμε παντα για το don't panic

 

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα και το έχω σε τρεις συσκευές . Μην ξεχνάς ότι χρειάζεται να βάλεις γιά ενεργοποίηση τον κωδικό προϊόντος

που είναι στο πίσω εξώφυλλο (12 γράμματα) . Σε ανάγκη πάρε το 210-6998687 . Θα σε βοηθήσουν βήμα-βήμα .

Link to comment
Share on other sites

Στειλτε ενα email στο gstav@ngi.gr και θα σας δωσουν οδηγιες

 

Τι μειλ ειναι αυτο?

Στην σελιδα της ngi αναφερεται το ginius@ngi.gr

 

Υπαρχει τροπος να μαθω μεχρι ποτε μπορω να ενεργοποιησω τους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ έχω άλλο θέμα παίδες.... εκανα hard reset και μετα θυμηθικα οτι δεν θύμα με τους κωδικούς μου για την είσοδο μου στο gdp (όνομα χρήστη και pass). Που μπορώ μα απευθυνθω ή τι μπορω να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο θέμα παίδες.... εκανα hard reset και μετα θυμηθικα οτι δεν θύμα με τους κωδικούς μου για την είσοδο μου στο gdp (όνομα χρήστη και pass). Που μπορώ μα απευθυνθω ή τι μπορω να κάνω?

 

Στειλε ενα email στο gstav@ngi.gr και θα σου δωσουν οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Να ξαναζεστάνουμε λίγο το θέμα παιδιά γιατί τώρα που το είδα έχει παραμεληθεί για 3 μήνες περίπου;

Έχω αγοράσει από την ίδια την εταιρία το λογισμικό Don't Panic μια άδεια με αναβαθμίσεις.

Φαίνεται καλό με καλή οπτική εμπειρία και καλούς χάρτες αλλά έχει ελλείψεις όπως έχει αναφερθεί όπως εύρεση διασταυρώσεων και εύρεση σημείων όπως π.χ καταστήματα Πλαίσιο που στη Θεσσαλονίκη έχει 4 και εμφανίζει μόνο 1.

Νομίζω πως εάν τους ενοχλούμε με μηνύματα μέσω της ιστοσελίδας τους απαιτώντας με ωραίο τρόπο βελτιώσεις στα σημεία που βλέπουμε λάθη ή ελλείψεις λογικά θα το λάβουν υπόψιν και θα έχουμε καλύτερο σύστημα πλοήγησης.

Εμένα προσωπικά μου αρέσει το Don't Panic και θέλω να το δω βελτιωμένο. Οι συσκευές που μπορείς να το περάσεις είναι 10.

Όσοι το δουλεύετε είστε ικανοποιημένοι από άποψη πρακτικότητας και ακρίβειας στα σημεία δρομολόγησης;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...