Jump to content

myphone POLL: Οι νέες Nexus συσκευές της Google


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια από τις νέες συσκευές της σειράς Nexus σας ενθουσίασε περισσότερο;  

720 members have voted

  1. 1. Ποια από τις νέες συσκευές της σειράς Nexus σας ενθουσίασε περισσότερο;

    • Nexus 4
      496
    • Nexus 10
      170
    • Nexus 7 (HSPA+)
      54


Recommended Posts

Ψήφισα το Nexus 4, διότι είναι το καλύτερο Value For Money από τα τρία. Εξίσου VfM είναι και το 7, βέβαια, αλλά αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο και γι αυτό μπαίνει σε 2η μοίρα. Το 10άρι είναι εξαιρετικό, αλλά η τιμή δεν είναι τόσο εντυπωσιακή όσο των υπολοίπων, πιστεύω.

 

Με ενα ivy bridge tablet pc θα τα εχω ολα χωρις κανενα συμβιβασμο σε hardware-software-ντιζαιν-ποιοτητα υλικων και ας δωσω και διπλασια χρηματα απο το nexus 10:)

Νομίζω ότι συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια! Μόνος σου το λες, "για διπλάσια χρήματα". Και φυσικά κάνεις συμβιβασμούς (τιμή και φορητότητα). Είναι τελείως άλλη ιστορία τα Win 8 tablets. Επί της ουσίας, είναι περισσότερο laptop replacements (ή καλύτερα, laptops με χαρακτηριστικά tablets) από ότι μία συσκευή για απλή καθημερινή χρήση, όπως είναι τα φτηνά tablets.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα πούλησα το Nexus 7 μου..

 

Εντυπωσιάστηκα από το 10'', αλλά θα περιμένω μέχρι Ιανουάριο για οποιαδήποτε αγορά! Γιατί αν σε 2 μήνες ανακοινώσουν άλλες εκδόσεις, πάλι θα τρέχω για ανταλλαγές :p

 

Αν μείνουν τα πράγματα ως έχουν πάω για το 4'' για το Χριστουγεννιάτικο δωράκι μου, και αν μου μείνουν λεφτά, και η ubuntu 13.04 τρέχει smooth στο 10'', βουρ και γι'αυτό. και είμαι κομπλέ!

 

Πραγματικός υπολογιστής παντού και στα 600γραμμάρια, και android σε dual boot, τι να πω... απλά αυτό περίμενα :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το Nexus 4 για την αναλογία χαρακτηριστικών+ποιότητα κατασκευής/τιμής.

Με έκανε να σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αποκτήσω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ψηφισα το 4 , αλλα αυτο που θελω να αγορασω ειναι το 10αρι

 

Τα ποσοστά του Poll με έχουν αφήσει άναυδο. Το Nexus4 είναι πολύ καλό, όμορφο και φθήνο αλλά υπάρχουν και άλλα κινητά με τα ιδια specs + sd + LTE οπότε το περίμενα δευτερο.

 

 

και ιδια τιμη και ιδια υποστηριξη?

I don't think so :p δεν υπαρχει κατι αναλογο , για αυτο και ειναι πρωτο

 

οι ελλειψεις μαλλον ειναι πιο ασημαντες απο τα θετικα του

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

nexus 10 η επόμενη επιλογή μου, πούλησα το asus tranformer μιας και το βαρέθηκα και πάω για το 10 σφαίρα...ελπίζω και σε καλή τιμή.:)

Τα tabletopcwindows8 (που σκεφτόμουν για αγορά) θελουν μάλλον beta tester και σε πανακριβές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 ψήφισα και εγώ,μιας και έχει κορυφαία χαρακτηριστικά και πολύ ωραίο σχεδιασμό..αν και η μόνη επιφύλαξη που έχω,είναι όσον αφορά την LG!

Από'κει και πέρα tablet δεν με ενδιαφέρει,χρηστικό μεν για κάποιους,αλλά προσωπικά κάνω ωραιότατα τη δουλειά μου με το smartphone!

Το μόνο που περιμένω να δω (όπως και πολλοί άλλοι) είναι η τιμή...αν παραμείνει στις τιμές αυτές,ίσως και ελάχιστα παραπάνω καλώς,διαφορετικά,χλωμό το βλέπω για να το παίρνω άμεσα :(

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Τα tablets με Android μου είναι μέχρι στιγμής κάτι αδιάφορο (ίσως κοιτάξω κάποια στιγμή με W8) οπότε επέλεξα το νέο Nexus 4, παρόλο που δεν εντυπωσιάστηκα από την έλλειψη AMOLED οθόνης, radio και κάρτας SD.
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

nexus 4 και απο εμενα...η τιμη του και τα χαρακτηριστικα του με εκαναν να το ψηφισω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 και από εμένα, περιμένω τις 13 /11 από Αγγλία.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 και απο μενα μιας και θα ειναι το επομενο μου κινητο το οποιο αν βγει εστω και ελαχιστα καλο στο θεμα καμερα και ικανοποιητικο σε ηχειο,ακουστικο θα ειναι το επομενο μου κινητο που ελπιζω επιτελους να αραξω για λιγο καιρο!

Το μεγαλο ταμπλετ επισης πολυ δυνατο χαρτι ενω το 7αρακι το εχω παραγγειλη και θα το εχω μαλλον αυριο η Δευτερα οποτε προσωπικα θα ειμαι καλυμενος!!

Google rulles,updates on time,full smooth δουλεμα και επιτελους ηρεμια ψυχικη ελπιζω!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 σίγουρα, το οποίο λογικά θα είναι και το επόμενο κινητό μου! Το nexus 7 είναι απλά σε αναβαθμισμένη έκδοση (έτσι έπρεπε να βγει εξαρχής) και το Nexus 10

παρότι τούμπανο δεν είναι στις επιλογές μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω μια και εχω το galaxy s3 και σκεφηκα να το πουλησω και να παρω το nexus 4 κατοπιν ωριμου σκεψεως ωστοσο προτιμω να τα εχω και τα δυο (αχορταγος χεχε) θα περιμενω να βγει το nexus 4 και το τσιμπαω μεταχειρισμενο ,δεν λεει φυσικα η 16gb εκδοση

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το nexus 4 για την ιδιαιτερα ευχαριστη εκπληξη απο θεμα τιμης ( που πιστευω να ισχυει ) και τα πολυ καλα χαρακτηριστικα ( τα 13+ κατι gb διαθεσιμα διχως sd,χωρις ραδιο και LTE δε θα με απετρεπαν απο ενδεχομενη αγορα ) ! Kαι τα αλλα ειναι πολυ καλα, ομως δεν ειμαι fan των tablet :)
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το nexus 4 για την ιδιαιτερα ευχαριστη εκπληξη απο θεμα τιμης ( που πιστευω να ισχυει ) και τα πολυ καλα χαρακτηριστικα ( τα 13+ κατι gb διαθεσιμα διχως sd,χωρις ραδιο και LTE δε θα με απετρεπαν απο ενδεχομενη αγορα ) ! Kαι τα αλλα ειναι πολυ καλα, ομως δεν ειμαι fan των tablet :)

 

Τι ισχύει???:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το 4άρι αλλά νομίζω η συσκευή που κάνει την διαφορά είναι το Ν 10' κυρίως λόγω οθόνης.

(Πρώτο μήνυμα στο forum!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...