Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν ειχε η καρτα προβλημα. Πρωτη φορα εμφανιζεται το θεμα αμεσως μετα το φλασαρισμα της pulse.

 

Μπορεί κάποια εφαρμογή να διαβάζει συνέχεια την κάρτα.

Δοκίμασε όμως και μια άλλη κάρτα αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πρώτο στο απάντησαν.

Αν σου λένε ότι στην τάδε ρομ ταιριάζει ο τάδε kernel, δεν έχουν ιδέα.

Εσύ βάζεις όποιον θες.

Kernel δε προτείνω κανένα εκτός του μαμά.

Το widget όντως είναι το μαμά, αλλαγμένο μόνο στην εμφάνιση και τίποτα άλλο.

 

Μολις κατεβασσσα το accuweather και το widget του δν ειναι ετσι σαν αυτο..ασχετα με το διαφανες κλπ.γενικα ειναι διαφορετικο.Οι βαθμοι κελσιου στο ενα ειναι στη μεση και δεν εχει καν ημερομηνια και στο αλλο παλι δεν εχει ημερομηνια και οι βαθμοι κελσιου ειναι στα αριστερα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβασσσα το accuweather και το widget του δν ειναι ετσι σαν αυτο..ασχετα με το διαφανες κλπ.γενικα ειναι διαφορετικο.Οι βαθμοι κελσιου στο ενα ειναι στη μεση και δεν εχει καν ημερομηνια και στο αλλο παλι δεν εχει ημερομηνια και οι βαθμοι κελσιου ειναι στα αριστερα...

 

Καταρχήν αν κατέβασες το accuweather από playstore, δεν έχει σχέση με το accuweather που δίνει μέσα στις rom τις η Samsung.

To δικό μου είναι το accuweather της Samsung, με αλλαγές στην εμφάνιση όπως σου είπα.

Πάντως δεν έχω καταλάβει ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα ελαφρυ widget-μικρο σε μεγεθος σχετικα που να δειχνει ημερομηνια ωρα ημερα και βαθμους κελσιου και γιαυτο ρωτησα γιαυτο που ειδα στην εικονα...
Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα ελαφρυ widget-μικρο σε μεγεθος σχετικα που να δειχνει ημερομηνια ωρα ημερα και βαθμους κελσιου και γιαυτο ρωτησα γιαυτο που ειδα στην εικονα...

 

Δε θα βρεις μικρότερο.

Δες το μέγεθος του apk και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και τα δικα μου στατιστικα της μπαταριας.Μιαμιση ωρα ανοιχτη οθονη.Stock kernel μεχρι το 80%.Μετα απο αυτο μπηκε το kernel perseus και εγινε overclock σε cpu να δουλευει στα 1500 MHZ, και overclock στη GPU να πηγαινει μεχρι τα 600.Μεχρι ωρας φαινεται πολυ καλο το κινητο!Κερνελ και ρομ κανανε το κινητο να πεταει.Στο benchtest με αυτα τα χαρακτηριστικα βαρεσα 16700 ποντους!Αλλα η πλακα ειναι οτι με αυτον τον κερνελ δειχνει το κινητο μεσα στο antutu benchtest οτι δουλευει στα 1800 MHZ ενω δουλευει μεχρι τα 1500MHZ!:blink:

 

http://i45.tinypic.com/24pf389.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει καποιο θεμα? Γιατι τα μπλε εικονιδια πανω δεν ειναι της pulse.. Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Τα θεματακια τα κατεβαζω απο εδω : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38104021#post38104021

 

 

Μετα για να τα εγκαταστησεις τα περνας στο κινητο και τα φλασαρεις!ΠΡΟΣΟΧΗ!Καθε φορα backup πριν περασεις κατι!

Link to comment
Share on other sites

και το μενου που ειπες οτι τροποποιησες?

 

ποιο λινκ ειναι για να το κατεβασω το θεμα? δεν το βρισκω.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω ποιες είναι οι εφαρμογές συστήματος που αφορούν το φόντο της οθόνης κλειδώματος και της αρχικής οθόνης στο titanium ώστε να μη τις κρατάω back up , γιατί μετά δε περνάει από πάνω το φόντο από οποιοδήποτε theme . Δηλαδή να τις ξετικάτω , ξέρει κανείς? Έχω ρωτήσει σε τόσα thread και κανείς δε απαντάει.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω ποιες είναι οι εφαρμογές συστήματος που αφορούν το φόντο της οθόνης κλειδώματος και της αρχικής οθόνης στο titanium ώστε να μη τις κρατάω back up , γιατί μετά δε περνάει από πάνω το φόντο από οποιοδήποτε theme . Δηλαδή να τις ξετικάτω , ξέρει κανείς? Έχω ρωτήσει σε τόσα thread και κανείς δε απαντάει.

 

Νομιζω σε ολα τα θεματα του S3 εχεις κανει αυτη την ερωτηση...Μαλλον ειναι στο Launcher δοκιμασε και δες...

Η απλα μη τικαρεις τις εφαρμογες συστηματος..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σε ολα τα θεματα του S3 εχεις κανει αυτη την ερωτηση...Μαλλον ειναι στο Launcher δοκιμασε και δες...

Η απλα μη τικαρεις τις εφαρμογες συστηματος..

Μα το ανέφερα πως έχω ρωτήσει και αλλού , απλά είπα μήπως ο Στράτος είχε καμία ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Μα το ανέφερα πως έχω ρωτήσει και αλλού , απλά είπα μήπως ο Στράτος είχε καμία ιδέα

 

Λογικα οπως σου ειπα το wallpaper της αρχικης οθονης μαλλον θα ειναι στο launcher

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα νέος στο Samsung προέρχομαι απο iPhone χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Εκανα root το κινητό και είχα περάσει την pulse rom 3.3 ένας φιλος μου πρότεινε να δοκιμάσω την codec rom black και απο τότε δε μπορώ να ξανά περάσω την pulse κάνει reboot και ανοίγει σε recovery mode όταν περνάω την codec rom ανοίγει κανονικά τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος στο Samsung προέρχομαι απο iPhone χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Εκανα root το κινητό και είχα περάσει την pulse rom 3.3 ένας φιλος μου πρότεινε να δοκιμάσω την codec rom black και απο τότε δε μπορώ να ξανά περάσω την pulse κάνει reboot και ανοίγει σε recovery mode όταν περνάω την codec rom ανοίγει κανονικά τι μπορεί να φταίει

 

Κανεις full wipe σε καθε αλλαγη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Από μπαταρία πως τα πάει αυτή η Rom; Έχω την wanamlite και είμαι ευχαριστημένος στο θέμα της μπαταρίας (έχει φτάσει μέχρι και 5 ώρες screen on). Την pulse την είχα δοκιμάσει στο S2 και μου άρεσε το S3 από μπαταρία;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάει αυτή η Rom; Έχω την wanamlite και είμαι ευχαριστημένος στο θέμα της μπαταρίας (έχει φτάσει μέχρι και 5 ώρες screen on). Την pulse την είχα δοκιμάσει στο S2 και μου άρεσε το S3 από μπαταρία;

 

Οταν ειχα το s3 ηταν απο τις καλύτερες ρομ για μενα... Ειναι λιγο παλια έκδοση αλλα μπορεις να δοκιμάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι σαν την 2,1 του S2, πρέπει να έχει απίστευτη αυτονομία.. Ετοιμάζομαι για custom Στράτο.. :)

Ετοιμάζεις καμία νεότερη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι σαν την 2,1 του S2, πρέπει να έχει απίστευτη αυτονομία.. Ετοιμάζομαι για custom Στράτο.. :)

Ετοιμάζεις καμία νεότερη έκδοση?

 

Το παράτησα το "σπορ" :cool:

Δεν υπάρχει πλέον χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...