Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση,με το wifi δε παρατηρώ κάτι, όμως το mx player δεν είναι συμβατο με την έκδοση αυτή του android λέει!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια για πειτε!Η προσφορα του πλαισιου ειναι πολυ καλη.Αξιζει ακομα να το χτυπησουμε;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένα βήμα από την παραγγελία του Πλαισίου, υπάρχει χακεριά για μοντεμ 3g με το Nexus 10? με λιγο ψαξιμο σε ιντερνετ και youtube δεν βρήκα κάτι δυστυχώς :(
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να το χτυπήσω. Αν μπορεί κάποιος φίλος που το έχει να μας πει εν συντομία τα όποια προβλήματα αν υπάρχουν, γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το thread. Με προβληματίζει που δεν έχει τετραπύρηνο, αλλά διπύρηνο επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα τι λέει το μηχάνημα είμαι ανάμεσα σε αυτό κ στο g pad.

 

Τα ίδια κι εγώ... Νομίζω ότι για 15€ διαφορά, αξιζει το nexus.

Παρηγγειλα το Nexus τελικα.

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

USB otg συμβατότητα?

 

Έχει.

 

Επισης, καλα τα 299, αλλα αν βγει το νεο 10αρι με κανα 350αρι ευρω, θα τραβαμε τα (οποια) μαλλια μας...

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Έχει.

 

Επισης, καλα τα 299, αλλα αν βγει το νεο 10αρι με κανα 350αρι ευρω, θα τραβαμε τα (οποια) μαλλια μας...

 

Το 32αρι αποκλείεται να είναι στα 350€. Αυτό πόσο είχε πριν την έκπτωση στο πλαίσιο?

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι αποκλείεται να είναι στα 350€. Αυτό πόσο είχε πριν την έκπτωση στο πλαίσιο?

 

συμφωνω...

....εδω το 7αρι εχει 300.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι αποκλείεται να είναι στα 350€. Αυτό πόσο είχε πριν την έκπτωση στο πλαίσιο?

440

και τα αμαζον τοσο το εχουν ακομα

Link to comment
Share on other sites

440

και τα αμαζον τοσο το εχουν ακομα

 

440?

Εννοείς δολλάρια προφανώς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H αμεσως επομενη τιμη σε Ελλαδα για το 32αρι NEXUS 10 κυμαινεται γυρω στα (450 πανω-κατω) :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

440?

Εννοείς δολλάρια προφανώς.

 

http://www.amazon.de/Samsung-Google-Nexus-32GB-Tablet/dp/B00ABYXNC2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387053749&sr=8-1&keywords=nexus+10

 

322 pounds στο αγγλικο

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ταμπλετ το εχω δουλέψει αρκετά εδω και ένα χρονο που το διαλεξα για την κοπελα μου..πιστευω οτι στην τιμη των 300€ ειναι μια παρα πολυ καλη περιπτωση!! Εγω το ειχα παρει οταν ειχε πρωτοβγει μεσω φίλου συην Αγγλία και απο τοτε δεν εχει παρουσιασει κανενα πρόβλημα.. Ειναι πολυ smooth, καλες διαστασεις και βαρος για το μεγεθος του, οθοναρα κλπ

 

Πιστευω πως αν καποιος θελει αμεσα 10αρι ταμπλετ με καλα χαρακτηριστικα αξιζει να παρει το nexus10. Εκτος και αν εχει τροπο να παρει το καινουριο N10 ΑΝ βγει, απο καποιο play store του εξωτερικου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα και με γειά σε όσους το τσίμπησαν.

Εγώ βρέθηκα απο σπόντα στο πλαίσιο για μελανοταινίες (άσχετο) και το τσίμπησα.

Το κορυφαίο είναι ότι μόλις βγήκα απο το μαγαζί έσκασε μύνημα/πλαίσιο για την προσφορά στο email.

Ο πωλητής είπε ότι εξαφανίστηκαν, προσωπικά πήρα το τελευταίο στο κλείσιμο (19.55) απο έκθεση με ζορισμένη συσκευασία αλλά όλα ΟΚ. Την εβδομάδα που έρχεται θα είμαι σε ταξίδια και ποιος κυνηγά courier;;

Επειδή οι πωλήσεις του Ν10 δεν ήταν γενικώς καλές πιστεύω ότι δεν είναι μόνο για μια μέρα αλλά μέχρι ξεστοκαρίσματος.

 

Και εγώ ανάμεσα σε G και Nexus κοίταζακαι τελικά όλα έγιναν αναπάντεχα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραγγείλει στο smarties.gr στα 328€ (το 16GB) και με ειδοποίησαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Βολτάροντας προχθές στο Πλαίσιο έπεσα πάνω στην προσφορά και το αγόρασα. Δεν το συζητάμε, η τιμή είναι αχτύπητη. Εντάξει σε κάποιους μήνες θα βγει το καινούργιο, αλλά τι να βελτιώσει, τους πυρήνες, την συχνότητα του επεξεργαστή; Στο νέο Nexus 7 η οθόνη από 1280X800 πήγε 1920X1200, στο 10άρι πού να πάει;
OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

 

Μαλλον μπερδευτηκες.

Εδωσες link απο το Γερμανικο. Εκει εχουν €. Στο Αμερικανικο βγαινει στα 360€ περιπου http://www.amazon.com/Google-Nexus-10-Wi-Fi-only/dp/B00ACVI202/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387090625&sr=8-1&keywords=nexus+10

Αρα και παλι του πλαισιου ειναι καλη.

 

 

 

 

 

Το είχα παραγγείλει στο smarties.gr στα 328€ (το 16GB) και με ειδοποίησαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Βολτάροντας προχθές στο Πλαίσιο έπεσα πάνω στην προσφορά και το αγόρασα. Δεν το συζητάμε, η τιμή είναι αχτύπητη. Εντάξει σε κάποιους μήνες θα βγει το καινούργιο, αλλά τι να βελτιώσει, τους πυρήνες, την συχνότητα του επεξεργαστή; Στο νέο Nexus 7 η οθόνη από 1280X800 πήγε 1920X1200, στο 10άρι πού να πάει;

Μαλλον δεν εχεις πιασει 4πυρηνη συσκευη στα χερια σου. Αλλο 2πυρηνο στα 1.7 και αλλο 4πυρηνο στα 2.2

Ειναι κριμα παντως το νεο 9αρι της Αμαζον να βγαινει στα 350€ και το οποιο ειναι υπερτουμπανο και η Google να πουλαει το παλιο 10αρι της στα ιδια λεφτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μπερδευτηκες.

Εδωσες link απο το Γερμανικο. Εκει εχουν €. Στο Αμερικανικο βγαινει στα 360€ περιπου http://www.amazon.com/Google-Nexus-10-Wi-Fi-only/dp/B00ACVI202/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387090625&sr=8-1&keywords=nexus+10

Αρα και παλι του πλαισιου ειναι καλη.

 

 

 

 

 

 

Μαλλον δεν εχεις πιασει 4πυρηνη συσκευη στα χερια σου. Αλλο 2πυρηνο στα 1.7 και αλλο 4πυρηνο στα 2.2

Ειναι κριμα παντως το νεο 9αρι της Αμαζον να βγαινει στα 350€ και το οποιο ειναι υπερτουμπανο και η Google να πουλαει το παλιο 10αρι της στα ιδια λεφτα.

 

Δεν μπερδεύτηκα, για τα ευρωπαϊκά Amazon μιλούσα. Από Αμερική δεν παίζει θέμα τελωνείου?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις πιασει 4πυρηνη συσκευη στα χερια σου. Αλλο 2πυρηνο στα 1.7 και αλλο 4πυρηνο στα 2.2

Ειναι κριμα παντως το νεο 9αρι της Αμαζον να βγαινει στα 350€ και το οποιο ειναι υπερτουμπανο και η Google να πουλαει το παλιο 10αρι της στα ιδια λεφτα.

 

Εχεις δικιο αλλα εδω μιλαμε για καθαρο λειτουργικο χωρις τα τρελα προσθετα που βαζουν οι υπολοιποι.Πιθανον να ζοριστει σε καποιο παιχνιδι αλλα μεχρι εκει.

Εχω ενα iconia w700 το οποιο μετα την αναβαθμιση σε 8.1 σερνοταν (Ι3 στο 1.8 τετραπυρηνος)..Πεταξα εξω ολα τα προγραμματα της Acer και μεταμορφωθηκε. Εχουν σημασια οι πυρηνες αλλα πολυ περισσοτερο το ποσο bloatware ειναι πεταμενο μεσα...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...