Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη μου είναι ότι στα 430€ είναι ακριβό. Το πλαίσιο το είχε 300 και εγώ το πήρα το Νοέμβρη 350. Αν δε βρεις καλύτερη τιμή από έξω μπορείς να δεις και το lg g pad το οποίο είναι καλή περίπτωση.

 

Το έχει στο πλαίσιο;;;

Ωραία θα παω να το δω από κοντά....το kitkat το πήρατε;;

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην υπάρχει lag στο tab σε browsing,YouTube,και γενικά στο ui.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει στο πλαίσιο;;;

Ωραία θα παω να το δω από κοντά....το kitkat το πήρατε;;

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην υπάρχει lag στο tab σε browsing,YouTube,και γενικά στο ui.

Lag δε θα δεις στις εφαρμογές που ανέφερες. Το tablet πετάει. Αλλά το Πλαίσιο το ΕΙΧΕ στα 300 πριν 10 μέρες. Δεν ξέρω αν κάπου έχει μείνει stock.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Lag δε θα δεις στις εφαρμογές που ανέφερες. Το tablet πετάει. Αλλά το Πλαίσιο το ΕΙΧΕ στα 300 πριν 10 μέρες. Δεν ξέρω αν κάπου έχει μείνει stock.

 

Δεν πρέπει να έχει...εκτός αν εχει εκθεσιακά...

 

πάντως ειναι ΤΑΜΠΛΕΤΑΡΑ ! και με τη τιμή που το έδωσε το ΠΛΑΙΣΙΟ ήταν κελεπούρι !:)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση σε 4.3 την πήρατε;;

Ένας λόγος επίσης που κλείνω προς αυτό το tab είναι ότι είναι Google και όσο να είναι θα υπάρχει υποστήριξη.

Απο αυτονομία πως πάει το μηχάνημα;;;Ξέρετε με χρήση browsing,FB,YouTube κτλ.

Το transformer μου βγάζει 1d 12h.

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση σε 4.3 την πήρατε;;

Ένας λόγος επίσης που κλείνω προς αυτό το tab είναι ότι είναι Google και όσο να είναι θα υπάρχει υποστήριξη.

Απο αυτονομία πως πάει το μηχάνημα;;;Ξέρετε με χρήση browsing,FB,YouTube κτλ.

Το transformer μου βγάζει 1d 12h.

 

Tην 4.4 ΚΙΤ ΚΑΤ εχει παρει!

 

απο αυτονομια χονδρικα να υπολογιζεις καμια ωριτσα ανα 10 %

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Με το stickmount δεν μπορώ να κάνω mount δίσκους 2.5" ενώ με usb stick παίζει μια χαρά. "Γνωστό" πρόβλημα ή κάτι δεν πάει καλά?
Link to comment
Share on other sites

Με το stickmount δεν μπορώ να κάνω mount δίσκους 2.5" ενώ με usb stick παίζει μια χαρά. "Γνωστό" πρόβλημα ή κάτι δεν πάει καλά?

 

Λογικό είναι.

Δεν μπορεί να δώσει τα απαραίτητα Αmpere.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι.

Δεν μπορεί να δώσει τα απαραίτητα Αmpere.

 

Εξωτερικούς σκληρούς δίσκους δεν αναγνωρίζει το μηχάνημα;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικούς σκληρούς δίσκους δεν αναγνωρίζει το μηχάνημα;;

εξαρταται... ο wd Που εχω ειναι 5ετιας και ενω αναβει το λαμπακι του, δεν γινεται mount.

Στο xda εχουν αναφερθει καινουργιοι δισκοι 1ΤΒ να παιζουν κανονικα και παλιοτερα μοντελα μικροτερης χωρητικοτητας οχι!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990324

"The internal drive required almost 500mAh to work, and was fine. As soon as i replaced the internal drive with a more power eater one (about a 650mAh one) the external drive stopped to spin up and work.

So the point is the usb OTG is workin' amazing on the nexus 10 in stock rom too, but take a look on the external drive power requirements"

Δυστυχως δεν μπορεσα να βρω τα mAh ουτε καν του σκληρου που εχω για να το επαληθευσω.

Η ευκολη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις usb stick ή να συνδεσεις τον σκληρο σε ενα hub/switch με δικη του τροφοδοσια. Προσωπικα, θα παρω αυριο ενα 32αρι στικακι (ελπιζω να μην προκυψουν κι εκει θεματα...).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος για mount USB sticks χωρίς root ? Φοβάμαι το root για λόγους εγγύησης και σταθερότηταςτης σσυσκευής.

 

Nexus media importer, 3€ στο store.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είδους φορτιστής εφαρμόζει στο κάτω μέρος?Έχει κανείς καμιά ιδέα?Από που μπορούμε να αγοράσουμε και ποιόν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είδους φορτιστής εφαρμόζει στο κάτω μέρος?Έχει κανείς καμιά ιδέα?Από που μπορούμε να αγοράσουμε και ποιόν?

 

Ψάξε στο Google για pogo cable. Κυκλοφορεί ένα στα 25ευρω περίπου, αλλά δεν νομίζω να το βρεις σε ελληνικά μαγαζιά...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google για pogo cable. Κυκλοφορεί ένα στα 25ευρω περίπου, αλλά δεν νομίζω να το βρεις σε ελληνικά μαγαζιά...

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ!Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά!Έχω παρατηρήσει πως δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής μου το nexus!Μάλλον κάνει το χαραχτηριστικό ήχο σύνδεσης, το nexus βγάζει μήνυμα ότι συνδέεται ως πολυμέσο κτλπ αλλά στον υπολογιστή μου δε το βλέπω πουθενά, γιατί?Θέλω να περάσω κάποιες ταινίες και δε μπορώ να το κάνω, έχω δοκιμάσει διάφορα καλώδια που πριν δουλεύανε φυσικά, άλλαξα θύρες, επανεκκινησεις pc κτλπ αλλά τίποτα.Πριν τη τελευταία αναβάθμιση δεν είχα προβλήματα καθόλου!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τα windows έχουν βρει τους drivers; . Αν ναι δοκίμασε να αλλαξεις τη συνδεσιμότητα της συσκευής από mtp σε κάμερα και μετά ξαναγύρισε το.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έγινε! Ήρθε ένας φίλος μου και το σκάλισε και διορθώθηκε, δε ξέρω τι έκανε διότι δούλευα. Κάτι με τους drivers πρέπει να έκανε..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια!!!καποια καλη θηκη σαν αυτές του ipad έχετε να προτείνετε και κάποιο αξιόπιστο site?

Όλα τα λεφτά (προσωπική άποψη πάντα) είναι αυτή: http://www.poeticcases.com/poetic-case-for-the-google-nexus-10 Την παρήγγειλα 17/12 αλλά ακόμη την περιμένω, προφανώς λόγω ελληνικών ταχυδρομείων...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περίπου ενα μήνα;;;απο Ευρώπη δεν υπαρχει επιλογή;πάντως φαίνεται πολυ ωραια!!!

Δεν το έψαξα και πάρα πολύ. Έψαχνα μια τέτοια ακριβώς, οπότε την βρήκα και την αγόρασα. Ελπίζω να μην κλείσει μήνας μέχρι να έρθει. Όπως και να έχει θα γράψω τις εντυπώσεις μου όταν την παραλάβω και τη δουλέψω λίγο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...