Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι αλήθεια αυτό που διάβασα ότι τρώει κολλήματα, και ότι δεν έχει καλή ανταπόκριση στα δάχτυλά; Λένε κάποιοι ότι το τάμπλετ με την 7.0.4 έγινε απελπιστικά αργό με αποτέλεσμα να το βγάλουν στο σφυρί για να το ξεφορτωθούν.. τι να πω ίσως κάποιοι να υπερβάλουν...ευχαριστώ πάντως που ακούω τις γνώμες σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι αλήθεια αυτό που διάβασα ότι τρώει κολλήματα, και ότι δεν έχει καλή ανταπόκριση στα δάχτυλά; Λένε κάποιοι ότι το τάμπλετ με την 7.0.4 έγινε απελπιστικά αργό με αποτέλεσμα να το βγάλουν στο σφυρί για να το ξεφορτωθούν.. τι να πω ίσως κάποιοι να υπερβάλουν...ευχαριστώ πάντως που ακούω τις γνώμες σας.

 

 

Ειναι και ενας αλλος που εγραψε οτι "μετα βιας δουλευει" αχαχαχαχα!!!!

Βεβαια, εαι σιγουρος οτι δεν το ειχε το μηχανημα...

Το μινι ειναι πολυ τιμιο και τρεχει μια χαρα με την 7.0.4.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια αυτό που διάβασα ότι τρώει κολλήματα, και ότι δεν έχει καλή ανταπόκριση στα δάχτυλά; Λένε κάποιοι ότι το τάμπλετ με την 7.0.4 έγινε απελπιστικά αργό με αποτέλεσμα να το βγάλουν στο σφυρί για να το ξεφορτωθούν.. τι να πω ίσως κάποιοι να υπερβάλουν...ευχαριστώ πάντως που ακούω τις γνώμες σας.

 

 

Οχι.δεν ισχυει κατι τετοιο.και τουχω περασμενα 3 παιχνιδια και 60 περιπου εφαρμογες.καθε μερα προβαλλω βιντεο σε youtube,safari,apple tv.

Δε μασαει τιποτα.

Μονο το google+ καποιες φορες μου ψιλοκρασσαρει αλλα χ@στηκα...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τι περίμενες από το Google+ στο ios; :p

 

 

:)))))

Μα να σου πω το σκεφτηκα μεταξυ αστειου και σοβαρου.μονο αυτη μου κανει θεματα.καμια αλλη.

Α.και το infinity blade 1 που ΚΑΘΕ φορα που επαιζα απενεργοποιοντουσαν ολες οι ρυθμισεις του icloud και μου ζηταγε επιβεβαιωση συνεχως του apple id password.δεν καταλαβα ποτε γιατι....το απεγκατεστησα και ησυχασα.

 

Αςχετο: Επισης το siri οταν του λεω "ok glass" μου λεει να μη βαλω τη συσκευη στο μετωπο γιατι δε θα δουλεψει...lool

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από σκέψη πέρασα την έκδοση 7 στο Ipad mini μου. Γενικά ήμουν αρκετά ευχαριστημένος μέχρι που διαπίστωσα ότι το wfi έχει γίνει πιο αδύναμο. Είναι δικια μου ιδέα ή ισχύει. Συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί παλιότερα, απλά με έχει χαλάσει . . . πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από σκέψη πέρασα την έκδοση 7 στο Ipad mini μου. Γενικά ήμουν αρκετά ευχαριστημένος μέχρι που διαπίστωσα ότι το wfi έχει γίνει πιο αδύναμο. Είναι δικια μου ιδέα ή ισχύει. Συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί παλιότερα, απλά με έχει χαλάσει . . . πολύ

 

εγω νομιζω το ιδιο ειναι.παντως γενικα πασχει λιγο σε wi fi το ipad mini.σε σχεση με αλλες συσκευες εχει πιο ασθενες σημα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Μετά από σκέψη πέρασα την έκδοση 7 στο Ipad mini μου. Γενικά ήμουν αρκετά ευχαριστημένος μέχρι που διαπίστωσα ότι το wfi έχει γίνει πιο αδύναμο. Είναι δικια μου ιδέα ή ισχύει. Συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί παλιότερα, απλά με έχει χαλάσει . . . πολύ

 

Έχεις δει και πρακτική διαφορά στη συνδεσιμότητα ή μιλάς μόνο για την ένδειξη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40009[/ATTACH]

Μιας και αναφερθηκε θεμα ιος 7-μπαταρια.12 ωρες οθονη.3-4 ωρες παιχνιδι και οι υπολοιπες surfing.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο σημειο σταθερό που πάντα είχα σήμα 2 γραμμές... τώρα δεν βρισκει καν δίκτυο! Σε αντίθεση με το κινητό μου που συνδέεται κανονικά στο wfi...
Link to comment
Share on other sites

Aρκετες φορες,ενω παιζει ο γιος μου καποιο παιχνιδι,τον πεταει εξω και πρεπει να ξανανοιξει την εφαρμογη.Επισης 1-2 φορες του εκανε και reboot.Eιναι φυσιλογικο αυτο?? (λεω,μηπως μικρης ram συμαβαινει κατι τετοιο)
Link to comment
Share on other sites

Aρκετες φορες,ενω παιζει ο γιος μου καποιο παιχνιδι,τον πεταει εξω και πρεπει να ξανανοιξει την εφαρμογη.Επισης 1-2 φορες του εκανε και reboot.Eιναι φυσιλογικο αυτο?? (λεω,μηπως μικρης ram συμαβαινει κατι τετοιο)

 

Η φιλη μου που ειναι gamer δεν εχει αντιμετωπισει κατι τετοιο.

Kαλο θα ειναι οταν παιζει παιχνιδι να μην εχει ανοιχτες αλλες εφαρμογες.

Μηπως το κανει σε καποιο συγκεκριμενα?

 

Nα πω οτι με την 7.1 beta 4 εχει γινει αλλο ''μηχανακι''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Η φιλη μου που ειναι gamer δεν εχει αντιμετωπισει κατι τετοιο.

Kαλο θα ειναι οταν παιζει παιχνιδι να μην εχει ανοιχτες αλλες εφαρμογες.

Μηπως το κανει σε καποιο συγκεκριμενα?

 

Nα πω οτι με την 7.1 beta 4 εχει γινει αλλο ''μηχανακι''

Οχι το κανει σε διαφορα,μαλον γεμιζει η cache και το κανει,(παρ'ολο που εχω κλειστες αλλες εφαρμογες),γιατι οταν κανει reboot δεν δημιουργειται προβλημα.Ρωταω μην τυχον και εχω καποιο hardware προβλημα.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι επειδη καποια στιγμη του ειχα κανει jailbrake (το οποιο ομως λογικα δεν υπαρχει γιατι εκανα restore 2 φορες το firmware μεσω itunes και το εστησα απο την αρχη) μηπως δημιουργηθηκε καποιο θεμα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Aρκετες φορες,ενω παιζει ο γιος μου καποιο παιχνιδι,τον πεταει εξω και πρεπει να ξανανοιξει την εφαρμογη.Επισης 1-2 φορες του εκανε και reboot.Eιναι φυσιλογικο αυτο?? (λεω,μηπως μικρης ram συμαβαινει κατι τετοιο)

 

Έχουν αναφερθεί απο πολλούς στην 7.0.4

Θα λυθούν τα όποια μικροπροβλήματα με τη 7.1 σύντομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Γιαννη.Εν αναμονη του update λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν εχω θεματα ουτε με αυτονομία ουτε restart κλπ με την 7.0.4 οπως δεν ειχα με την 6.

Μονο στην εφαρμογη accuweather με την 7 μου κάνει κάποιες λίγες φορές restart που δεν μου έκανε καθόλου με την 6(θέλει αναβαθμιση η εφαρμογη-την παράτησε ο developer μαλλον τόσους μήνες )

Στα παιχνιδια οταν παίζω οτιδηποτε δεν εχω αλλη καρτέλα ανοιχτή πχ σελίδες ιντερνετ ή οτιδηποτε αλλο να τρέχει παράλληλα.

Μην ξεχνάμε οτι η σχέση multitasking και iOS δεν ειναι σχεδον παντα ειδυλλιακή( μια διαταραγμένη σχέση θα έλεγα και απο τους 2 :lol:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,δεν ειπα οτι ειναι και τραγικα τα πραγματα η οτι το κανει συνεχεια.Ασε που οταν το πιανει στσ χερια δεν το αφηνει σε χλωρο κλαρι και reboot απο μονος του δεν του κανει ποτε.Γενικα δεν εχω παραπονο απο το μηχανακι,μακαρι να δουλευαν και αλλα ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κλείνει μια εφαρμογή και πως θα δω αν τρέχει καμία παράλληλα πχ όταν παίζω κάποιο παιχνίδι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κλείνει μια εφαρμογή και πως θα δω αν τρέχει καμία παράλληλα πχ όταν παίζω κάποιο παιχνίδι;

 

Γρηγορο ταπ το κεντρικο πληκτρο και εμφανιζονται ολες οι εφαρμογες που τρεχουν εκεινη την ωρα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά της πετάω προς τα πάνω ε; Σ'ευχαριστώ...Τα είχα όλα ανοιχτά... Και για να κάνω απεγκατάσταση πατάω πάνω στην εφαρμογή και μόλις τρεμουλιάσει διαγραφή, έτσι δεν είναι; Η γίνετε κάπως αλλιώς; Καλό βρε παιδιά αλλά δυσκολεύομαι να το μάθω, πιο δύσκολο από τα android μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Και μετά της πετάω προς τα πάνω ε; Σ'ευχαριστώ...Τα είχα όλα ανοιχτά... Και για να κάνω απεγκατάσταση πατάω πάνω στην εφαρμογή και μόλις τρεμουλιάσει διαγραφή, έτσι δεν είναι; Η γίνετε κάπως αλλιώς; Καλό βρε παιδιά αλλά δυσκολεύομαι να το μάθω, πιο δύσκολο από τα android μου φαίνεται...

 

Ετσι ακριβως γινεται.

Και μενα βουνο μου φαινοταν αλλα σιγα σιγα θα εξοικειωθεις.ευκολο ειναι.ενα ειναι το μοτο:το ιος ειναι εφαρμογοκεντρικο.δεν εχει file manager.ο,τι θες να δεις το βλεπεις με την αντιστοιχη εφαρμογη.δες και κανενα βιντεο στον συσωληνα(youtube).ετσι δεν το λεγανε οι ραδιο αρβυλα?

:D

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορο ταπ το κεντρικο πληκτρο και εμφανιζονται ολες οι εφαρμογες που τρεχουν εκεινη την ωρα.

Υπαρχει και πιο ευκολο:σπρωχνεις την οθονη προς τα πανω με 4δακτυλα ταυτοχρονα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και πιο ευκολο:σπρωχνεις την οθονη προς τα πανω με 4δακτυλα ταυτοχρονα.

 

 

Ο παλιος ειναι αλλιως... :D

 

Σας ευχαριστώ ρε παιδιά, είμαι σίγουρος ότι με την βοήθεια σας θα μπω στο νόημα..

 

 

Νασαι καλα.δες και βιντεο,ακου που σου λεω.εγω ξεστραβωθηκα.

Πχ

 

Εχει και αλλα ο zollotech.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι να κατεβάσω πολλές εφαρμογές, (κατέβασα καμιά δεκαπενταριά), αλλά φοβάμαι μην το μπουκώσω και μου κολλάει στο τέλος..Δεν είναι λίγα τα 512mb Ram? Εσείς πόσες έχετε κατεβάσει; Τα βιντεάκια όντως χρήσιμα θα τα κοιτάξω ένα ένα αναλυτικά. (γιατί στα android με 512mb δεν πας πουθενά..)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...