Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως η τιμή που αναφέρεις είναι πολύ καλή, είσαι σίγουρος πως είναι με την εργασία και το φπα;

 

Όχι, δεν είμαι... :S

Πάντως από την αντιπροσωπεία μου είπαν 280 ευρώ για να το αντικαταστήσουν, πράγμα απαγορευτικό. Για ένα τζάμι που να πάρει! Αφού κατά τα άλλα λειτουργεί άψογα!

 

Μου περνάει απ' το μυαλό να το δώσω σκοτωμένο, μπας και το πάρει κανένας που ασχολείται και το φτιάξει μόνος του με οθόνη απο ebay ξέρω γω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν είμαι... :S

Πάντως από την αντιπροσωπεία μου είπαν 280 ευρώ για να το αντικαταστήσουν, πράγμα απαγορευτικό. Για ένα τζάμι που να πάρει! Αφού κατά τα άλλα λειτουργεί άψογα!

 

Μου περνάει απ' το μυαλό να το δώσω σκοτωμένο, μπας και το πάρει κανένας που ασχολείται και το φτιάξει μόνος του με οθόνη απο ebay ξέρω γω...

 

Μισό, δεν ήρθε το τέλος του κόσμου υπάρχουν πολλά service για σντικατάσταση digitizer σε iPad mini. Η μόνη ένσταση ήταν για το κόστος που αναφέρατε. Εάν ψάξετε στο ebay δώστε σημασία στο να διαθέτει το digitizer IC connector καθώς κανείς δεν αναλαμβάνει να κάνει 24 διαφορετικές κολλήσεις. Έαν επιθυμείτε στείλτε μου ένα pm για λεπτομέρειες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τσιμπησα ενα 32αρι cellular πριν λιγες μερες (εν αναμονη παραλαβης λογω και του τριημερου) και εχω ψιλομπερδευτει...Το μοντελο αυτο ειναι lte; Γιατι αλλου διαβαζω οτι ειναι 3G αλλου 4G...Ειναι ενα και το αυτο ή υπαρχουν δυο εκδοσεις αναλογα το δικτυο;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Τσιμπησα ενα 32αρι cellular πριν λιγες μερες (εν αναμονη παραλαβης λογω και του τριημερου) και εχω ψιλομπερδευτει...Το μοντελο αυτο ειναι lte; Γιατι αλλου διαβαζω οτι ειναι 3G αλλου 4G...Ειναι ενα και το αυτο ή υπαρχουν δυο εκδοσεις αναλογα το δικτυο;

Lte είναι.

Όταν λένε 3g, (κακώς το λένε έτσι) εννοούν ότι παίρνει sim.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α ωραια!Ηρεμησα τωρα!Δυστυχως με τον τροπο που περιγραφουν ενα προιον σε μπερδευουν πολυ ευκολα...Αντε να δω τωρα ποτε θα μου ερθει....Thanks!!

 

Edit:Τελικα το παρελαβα σημερα το απογευμα..Ολα καλα. Ομως ,πως γινεται να μην ρωταει καθε φορα τον κωδικο μου οταν κατεβαζω εφαρμογη απο το store;Υπαρχει καποια επιλογη/ρυθμιση;

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αξιζει.καντην.θα δεις αρκετη διαφορα στην ταχυτητα.set up as new ομως.θα παιδευτεις να ξαναπερασεις κωδικους σε facebook,twitter,mail κλπ αλλα αξιζει....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αξιζει.καντην.θα δεις αρκετη διαφορα στην ταχυτητα.set up as new ομως.θα παιδευτεις να ξαναπερασεις κωδικους σε facebook,twitter,mail κλπ αλλα αξιζει....

Παιδια, πρωτα backup, μετα επαναφορα και setup as new, ανοιγει η συσκευη φρεσκια φρεσκια, αναβαθμιζετε και μετα παλι επαναφορα ρυθμισεων και οταν σας ρωτησει, τοτε επαναφερετε το backup.

Κανενας κοπος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάτησα ενημέρωση λογισμικού χωρίς να κάνω τίποτα απο αυτά...πειράζει;λέτε να μην έγινε σωστά η αναβάθμιση...; Δεν είδα τις απαντήσεις σας, δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάτησα ενημέρωση λογισμικού χωρίς να κάνω τίποτα απο αυτά...πειράζει;λέτε να μην έγινε σωστά η αναβάθμιση...; Δεν είδα τις απαντήσεις σας, δυστυχώς.

 

H αναβάθμιση σωστά θα γίνει καθώς αυτή είναι μία από τις ενδεδειγμένες επιλογές αναβάθμισης από την Apple. Το θέμα είναι πως κάθε αναβάθμιση σου δίνει την ευκαιρία να κάνεις κι ενα ξεκαθάρισμα στη συσκευή σου και είναι ευκαιρία το restore και setup as new.. αφού πρώτα αποθηκεύσεις όλα τα δεδομένα σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εκανα χωρις factory restore. Αν και το εχω λιγοτερο απο εβδομαδα μου φανηκε πιο "γλυκο" στην αποκριση.Και με αρκετα καλυτερη αυτονομια.Αν και δεν το λιωνω στη χρηση εχω την αισθηση οτι ολες οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αμεσα...

 

Αξιζει να γινει jaibreak στην συσκευη;(Οταν βγει για την 7.1) Θα μου δωσει κατι παραπανω σε σχεση με τωρα;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πρωτα backup, μετα επαναφορα και setup as new, ανοιγει η συσκευη φρεσκια φρεσκια, αναβαθμιζετε και μετα παλι επαναφορα ρυθμισεων και οταν σας ρωτησει, τοτε επαναφερετε το backup.

Κανενας κοπος...

 

Αυτή η διαδικασία όντως είναι γρήγορη, αλλά να σημειώσουμε ότι με την επαναφορά του backup μπορεί να επανέρθει προβληματικό μέρος λογισμικού που θα ήθελε κάποιος να «πετάξει» με την αναβάθμιση/set up as new.

 

Αν θέλει κάποιος να είναι απολύτως «καθαρός» στο νέο λογισμικό, δεν θα πρέπει να κάνει επαναφορά backup.

 

Πράγμα που σημαίνει ότι θα χρειαστεί χρόνο μέχρι να ξαναρυθμίσει εφαρμογές και εικονίδια όπως ακριβώς τα είχε.

 

ΑΛΛΟΣ ένας μύθος περί «παραγωγικότητας» των μηλοσυσκευών.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαδικασία όντως είναι γρήγορη, αλλά να σημειώσουμε ότι με την επαναφορά του backup μπορεί να επανέρθει προβληματικό μέρος λογισμικού που θα ήθελε κάποιος να «πετάξει» με την αναβάθμιση/set up as new.

 

Αν θέλει κάποιος να είναι απολύτως «καθαρός» στο νέο λογισμικό, δεν θα πρέπει να κάνει επαναφορά backup.

 

Πράγμα που σημαίνει ότι θα χρειαστεί χρόνο μέχρι να ξαναρυθμίσει εφαρμογές και εικονίδια όπως ακριβώς τα είχε.

 

ΑΛΛΟΣ ένας μύθος περί «παραγωγικότητας» των μηλοσυσκευών.

 

Καλώς τον!

Το βασικότερο είναι η εγκατάσταση της αναβάθμισης να γίνει σε καθαρή συσκευή. Αφού γίνει αυτό, μπορεί να επαναφερθεί το backup, αν δεν είχε κάποιο πρόβλημα πιο πριν ο χρήστης.

Αλλά, και απλά την αναβάθμιση να κάνει κάποιος, χωρίς τίποτα άλλο, μάλλον δεν θα δεί διαφορά.

 

Δεν μας είπες εντυπώσεις μετά την αναβάθμιση. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μικρή βελτίωση στην απόδοση υπάρχει μετά την αναβάθμιση, αλλά όχι στο επίπεδο της προσδοκίας για τόση αναμονή.
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μπορούσε να μου πει καποιος ,επειδή είμαι άσχετος, γιατί όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού δεν μου βγάζει τίποτα? Κάποιος φίλος μου ,είχε κάνει jailbreak στο ipadmini μου, αλλά επειδή αυτό κολλούσε συνέχεια , εγώ έκανα επαναφορά ρυθμίσεων. Η cy:lol:dia εξαφανίστηκε... αλλά δεν κάνει ενημερωση συστήματος. Κάνω κάτι λάθος??
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μου πει καποιος ,επειδή είμαι άσχετος, γιατί όταν κάνω ενημέρωση λογισμικού δεν μου βγάζει τίποτα? Κάποιος φίλος μου ,είχε κάνει jailbreak στο ipadmini μου, αλλά επειδή αυτό κολλούσε συνέχεια , εγώ έκανα επαναφορά ρυθμίσεων. Η cy:lol:dia εξαφανίστηκε... αλλά δεν κάνει ενημερωση συστήματος. Κάνω κάτι λάθος??

 

Εάν πάτε Ρυθμίσεις - Γενικά - Πληροφορίες τι έκδοση λογισμικού σας εμφανίζει; Προφανώς με το restore που κάνατε στη συσκευή σας εγκαταστάθηκε η τελευταία έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάτε Ρυθμίσεις - Γενικά - Πληροφορίες τι έκδοση λογισμικού σας εμφανίζει; Προφανώς με το restore που κάνατε στη συσκευή σας εγκαταστάθηκε η τελευταία έκδοση!

 

Εχει τελικα την 7.04. τι μπορω να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελικα την 7.04. τι μπορω να κάνω?

 

Εάν θέλετε να αναβαθμίσετε στην τελευταία έκδοση, θα πρέπει πρώτα να αναβαθμίσετε στην τελευταία έκδοση το iTunes και στη συνέχεια να ακολουθήσετε τον παρακάτω οδηγό.

 

Διπλή μέθοδος ασφαλούς αναβάθμισης του λειτουργικού iOS 7.1!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα.

Υπαρχει καποιο adblocking προγραμμα να μου προτεινεται?

Δεν το εχω jailbreak και θα ηθελα να το αποφυγω αν ειναι εφικτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Υπαρχει καποιο adblocking προγραμμα να μου προτεινεται?

Δεν το εχω jailbreak και θα ηθελα να το αποφυγω αν ειναι εφικτο.

 

Καλησπέρα σας μπορείτε να ορίσετε κάποιου είδους περιορισμού ανίχνευσης μέσα από τη συσκευή σας. Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Διαφημίσεις - και θέστε την εναλλαγή "Περιορισμός Διαφήμισης" στο on

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μπορείτε να ορίσετε κάποιου είδους περιορισμού ανίχνευσης μέσα από τη συσκευή σας. Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Διαφημίσεις - και θέστε την εναλλαγή "Περιορισμός Διαφήμισης" στο on

 

Δεν γίνεται να μην δεχεσαι διαφημίσεις.

Αυτό που πρότεινε παραπάνω ο Dinfun λεει στις πληροφορίες οτί θα δέχεσαι τον ίδιο όγκο διαφημίσεων απλά δεν θα είναι στοχευμένες σύμφωνα με το αναγνωριστικό της συσκευής σου και τις προτιμήσεις σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τα παράθυρα που πετάγονται όταν ανοίγω συγκεκριμένες σελίδες. Αν και δεν θα με χαλούσε να μπορούσα να τις απενεργοποιησω από παντού αλλά φαντάζομαι ότι δεν γλιτώνω το "σπάσιμο"
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τα παράθυρα που πετάγονται όταν ανοίγω συγκεκριμένες σελίδες. Αν και δεν θα με χαλούσε να μπορούσα να τις απενεργοποιησω από παντού αλλά φαντάζομαι ότι δεν γλιτώνω το "σπάσιμο"

 

Δεν γίνεται χωρίς jailbreak

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται χωρίς jailbreak

 

Το φοβόμουν ότι θα πεις κάτι τέτοιο.

Κάτσε λίγο να συνηθίσω καθώς είναι η πρώτη iOS συσκευή μου και αν δεν το δώσω θα το περιποιηθω...

Πάντως ερχόμενος από high end android και windows 8 συσκευές είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το ταμπλετακι.

Δεν είναι κανένας πύραυλος αλλά δουλεύει απροβλημάτιστα. Για τα χρήματα του αυτή τη στιγμή είναι καλό vfm.

Link to comment
Share on other sites

Το φοβόμουν ότι θα πεις κάτι τέτοιο.

Κάτσε λίγο να συνηθίσω καθώς είναι η πρώτη iOS συσκευή μου και αν δεν το δώσω θα το περιποιηθω...

Πάντως ερχόμενος από high end android και windows 8 συσκευές είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το ταμπλετακι.

Δεν είναι κανένας πύραυλος αλλά δουλεύει απροβλημάτιστα. Για τα χρήματα του αυτή τη στιγμή είναι καλό vfm.

 

Eάν είσαι στη 7.1.x δεν υπάρχει jailbreak tool για να το περιποιηθείς αλλά pop up σπάνια θα δω στο safari :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...