Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεγα να δοκιμάσω ένα tempered glass να δω αν όντως έχει τόση διαφορά όσο λένε. Τα απλά screen protector (ακόμα και τα επώνυμα) θέλουν σχετικά συχνή αλλαγή.

 

Το νοτε 2 μου ειναι σχετικα καινουργιο, να σου πω για το παλιο μου αρτεμις απο 2006-7 που το φοραει ακομα και δεν εχει παθει τιποτα?!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ένα παλιό και τρίσμοιρο htc desire (το οποίο το έχει σαν παιχνίδι η κόρη μου), η πρώτη ζελατίνα (των 12 ευρώ) κράτησε καλά 1.5 χρόνο μετά οι φθορές ήταν εμφανείς χωρίς να έχει γρατσουνιές αλλά είχε χάσει αυτό το ωραίο "γλυστρημα" του γυαλιού. Από κει και πέρα οι φτηνές ζελατίνες πάνω από δίμηνο δεν κρατούσαν. Όπως και να 'χει λέω να δοκιμάσω γυαλάκι μιας και ούτως ή άλλως δεν είναι δα και τόσο ακριβά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα παλιό και τρίσμοιρο htc desire (το οποίο το έχει σαν παιχνίδι η κόρη μου), η πρώτη ζελατίνα (των 12 ευρώ) κράτησε καλά 1.5 χρόνο μετά οι φθορές ήταν εμφανείς χωρίς να έχει γρατσουνιές αλλά είχε χάσει αυτό το ωραίο "γλυστρημα" του γυαλιού. Από κει και πέρα οι φτηνές ζελατίνες πάνω από δίμηνο δεν κρατούσαν. Όπως και να 'χει λέω να δοκιμάσω γυαλάκι μιας και ούτως ή άλλως δεν είναι δα και τόσο ακριβά.

 

Αφου το αποφασισες, go for it.

Εγω και στο νοτε 2 και στο 10,1 απο ebay με 2-3 ευρω και ειμαι ικανοποιημενος.

Γυαλια θα βρεις πολλα, και σε μεγαλο ευρος τιμης.

Παιζει ρολο αν ειναι gorilla τι παχος εχει και αν πειραζει την ευαισθησια του touch.

Διαβασε reviews, κοιτα και στο XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να ρίξω κι εκεί μια ματιά αν και παρακολουθώ κι εδώ αν κάποιος φίλος του thread έχει δοκιμάσει κάποιο και έμεινε ευχαριστημένος.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να ρίξω κι εκεί μια ματιά αν και παρακολουθώ κι εδώ αν κάποιος φίλος του thread έχει δοκιμάσει κάποιο και έμεινε ευχαριστημένος.

 

Ποσα εισαι διατεθιμενος να δωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κανά δεκάρι κατά προτίμηση από ebay αν και έχω δεο και φτηνότερα (από Κίνα μεριά)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κανά δεκάρι κατά προτίμηση από ebay αν και έχω δεο και φτηνότερα (από Κίνα μεριά)

 

http://www.ebay.com/itm/WHOLESALE-0-3MM-TEMPERED-GLASS-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-2-N7100-/360866614132?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item5405538b74

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενας?

 

 

 

http://www.magic-sim.com/product/id/20/phone/2453/SocBlue_A810_-_2_OR_3_SIMS_ACTIVE_AT_THE_SAME_TIME!_for_Samsung_Galaxy_Note_2_(GT-N7100).html

 

 

 

http://www.magic-sim.com/product/id/5/phone/2453/GMATE_+_(PLUS)_DUAL_SIM_DEVICE_2_SIMS_ACTIVE_AT_THE_SAME_TIME!_for_Samsung_Galaxy_Note_2_(GT-N7100).html

 

 

Το είχα δοκιμάσει εγώ σε iPhone παλιά. Είναι ίσως η καλύτερη λύση για να έχεις δυο κάρτες ταυτόχρονα ενεργές και να μιλάς. Μοναδικό μειονέκτημα για εμένα και για αυτό τον λόγο το έδωσα, είναι ότι επειδή συνδέεται μέσω Bluetooth δε μπορούσα να το συνδέσω με κάποιο Bluetooth headset που για εμένα ήταν πιο σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει εγώ σε iPhone παλιά. Είναι ίσως η καλύτερη λύση για να έχεις δυο κάρτες ταυτόχρονα ενεργές και να μιλάς. Μοναδικό μειονέκτημα για εμένα και για αυτό τον λόγο το έδωσα, είναι ότι επειδή συνδέεται μέσω Bluetooth δε μπορούσα να το συνδέσω με κάποιο Bluetooth headset που για εμένα ήταν πιο σημαντικό.

 

Ναι, λεει οτι στο iOS δεν μπορεις να εχεις ταυτοχρονα ακουστικα, ενω στο android μπορεις.

 

Ηταν ομως αξιοπιστο?

 

Ποιο ακριβως ειχες?

Link to comment
Share on other sites

Το πορτοκαλί είχα δοκιμάσει. Ήταν αρκετά καλό χωρίς προβλήματα. Κάνεις εγκατάσταση μία εφαρμογή που σου βγάζει ακόμη πένα εικονίδιο τηλεφώνου για το δεύτερο νούμερο. Είχα την εντύπωση ότι όταν μιλούσα μέσω αυτού, ήταν κάπως σαν ανοιχτή ακρόαση όταν μου μιλούσαν αλλά το συνιθιζεις. Δεν είναι κάτι τραγικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να αλλάξω την μπαταρια στο note ii και λέω να πάω σε μια original.

Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση?

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω την μπαταρια στο note ii και λέω να πάω σε μια original.

Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση?

 

Φιλικά

Δημήτρης

Αν η original σε καλύπτει και την αλλάζεις επειδή δεν αντέχει πια, οπότε δεν ψάχνεις κάτι οπωσδήποτε μεγαλύτερης χωρητικότητας να πας σαφώς στην original.

Αν ψάχνεις σε κάτι μεγαλύτερο να κοιτάξεις για λύσεις επώνυμες και δοκιμασμένες. Απέφυγε no name και λοιπες μπαταρίες-λαχνούς. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν η original σε καλύπτει και την αλλάζεις επειδή δεν αντέχει πια, οπότε δεν ψάχνεις κάτι οπωσδήποτε μεγαλύτερης χωρητικότητας να πας σαφώς στην original.

Αν ψάχνεις σε κάτι μεγαλύτερο να κοιτάξεις για λύσεις επώνυμες και δοκιμασμένες. Απέφυγε no name και λοιπες μπαταρίες-λαχνούς. :)

 

 

Πάω σε original γιατί δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Αν υπάρχει κάποια σε μεγαλύτερη χωρητικότητα αξιόπιστη σε παρακαλώ ενημέρωσε με

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασαν πριν λίγες μέρες για το Ν7000 τα screen protector και η θήκη απο κίνα

Το protector έκατσε καλά και δεν είναι απο τα λεπτά της πλακας αλλά δείχνει κάπως "ματ"

σαν να πιξελιζει μου φαίνεται

Έχει κάποιος ενα λινκ να αγοράσω απο τα γυαλιστερά?

 

 

Οσο για την θήκη είναι όπως την θέλω αλλα για να φορτίσει πρέπει να την βγάλεις για να πατήσει καλά ο φορτιστής.

Και δεδομένου ότι το Νοτε πάσχει απο μπαταρία πρέπει όταν εισαι κοντά σε πρίζα παντα να το βάζεις.

Εδώ τι κάνουμε ψάχνουμε για καλώδιο η να προσπαθήσω να την κόψω λίγο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Εχει κανεις αποψη για την Love Mei?

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Metal-Shock-Water-Proof-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-LOVE-MEI-/161251864150?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item258b5c2e56

Μου αρεσει η ιδεα το οτι δεν θα εχω αγχος για σκονη χτυπηματα και νερο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει κανεις αποψη για την Love Mei?

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Metal-Shock-Water-Proof-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-LOVE-MEI-/161251864150?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item258b5c2e56

Μου αρεσει η ιδεα το οτι δεν θα εχω αγχος για σκονη χτυπηματα και νερο....

 

Εχει θιχθει παραπισω αν ψαξεις.

 

 

ενα (προχειρο, σορυ) βιντεο για την http://www.ebay.com/itm/271396352332?var=570266807816

http://youtu.be/ARV7q7rHqV0

 

Εντυπωσεις πολυ καλες

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει κανεις αποψη για την Love Mei?

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Metal-Shock-Water-Proof-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-LOVE-MEI-/161251864150?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item258b5c2e56

Μου αρεσει η ιδεα το οτι δεν θα εχω αγχος για σκονη χτυπηματα και νερο....

 

Την πήρε φίλος για το note του.

Ποιο τραγική πεθαίνεις...

Χαμηλό σήμα, χαμηλή ακουστική, τα touch κουμπιά μια παίζουν μια δεν παίζουν, τα πλαινά αν παρασφίξεις τις βίδες τρελαίνονται και πατιούνται μόνα τους.

Θες και άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Τρίποδο μικρό για το note 2 υπάρχει ρε παιδιά για να τραβώ βίντεο?

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Remote-Control-Shutter-Tripod-Holder-For-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-/131155888626

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μην κάνω κανένα λάθος, αυτό που μου προτείνεις έχει το τρίποδο και την βάση του κινητού μαζί σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μην κάνω κανένα λάθος, αυτό που μου προτείνεις έχει το τρίποδο και την βάση του κινητού μαζί σωστά?

 

Ετσι φαινεται αλλα δε μπορω να σε παρω στο λαιμο μου. Γιατι δε ρωτας τον πωλητη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα την εγκατασταση του voice speed dial απο το μαρκετ, πατωντας το κουμπι στο ακουστικο μου εβγαζε το s voice. Πηγα λοιπον με το application manager και το απενεργοποιησα.

 

Τωρα πατωντας το κουμπι του ακουστικου, ενεργοποιειται μεν το voice speed dial αλλα δεν ακουω καποιο ηχο στο ακουστικο και περιμενει την "διαταγη" μεσω του μικροφωνου της συσκευης και ΟΧΙ μεσω του ακουστικου. Δηλαδη αν η συσκευη ειναι εντος εμβελειας της φωνης μου, θα καλεσει το ονομα που θα πω. Αλλα αν ειναι στην τσεπη μου δεν εκτελει την κληση διοτι περιμενει τη διαταγη μεσω μικροφωνου συσκευης και οχι μεσω BT ακουστικου.

 

Δοκιμασα ακουστικα με και χωρις A2DP, AVRCP.

 

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση του voice speed dial απο το μαρκετ, πατωντας το κουμπι στο ακουστικο μου εβγαζε το s voice. Πηγα λοιπον με το application manager και το απενεργοποιησα.

 

Τωρα πατωντας το κουμπι του ακουστικου, ενεργοποιειται μεν το voice speed dial αλλα δεν ακουω καποιο ηχο στο ακουστικο και περιμενει την "διαταγη" μεσω του μικροφωνου της συσκευης και ΟΧΙ μεσω του ακουστικου. Δηλαδη αν η συσκευη ειναι εντος εμβελειας της φωνης μου, θα καλεσει το ονομα που θα πω. Αλλα αν ειναι στην τσεπη μου δεν εκτελει την κληση διοτι περιμενει τη διαταγη μεσω μικροφωνου συσκευης και οχι μεσω BT ακουστικου.

 

Δοκιμασα ακουστικα με και χωρις A2DP, AVRCP.

 

Τι κανω?

 

Κανενας?

 

Και επι τη ευκαιρια, τι θα λεγατε γι' αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=281222690672 ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...