Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πηρα αυτη. και φωτο εδω. σαφως γλυστραει λιγοτερο απ την γνησια. δεν μοιαζει για δερματινη αλλα σαν (και καλα) καρμπον.

βεβαια το σωστο σημειο για να διαβασεις και να ρωτησεις ειναι εδω.

Σε ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψάχνω για βάση αυτοκινήτου για το note 2..ποια μου ππροτείνετε;

 

 

Αν χρησιμοποιείς πολύ το τηλέφωνο σου στο αμάξι ως gps πχ και εχεις ανάγκη να το φορτίζεις, θα σου πρότεινα την βάση ασύρματη φόρτισης της qi. Είναι καταπληκτική.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Qi-Wireless-Car-Charger-Pad-Mount-Holder-Cradle-For-Samsung-Note-2-N7100-BC250-/400572598109?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item5d43fcc75d#MRLOCATE

 

To link είναι ενδεικτικό, μπορείς να βρεις αρκετά σχέδια

 

ΥΓ. Απλώς θα έχεις ένα εξτρά κόστος 5-6€ για το τσιπάκι ασύρματης φόρτισης που μπαινει στη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς καμιά μπαταρία με περισσότερα mAh που όμως να μην είναι μεγαλύτερη σε διαστάσεις; είδα κάποιες από το Amazon που γράφουν ότι είναι 3500 και έχουν τις ίδιες διαστάσεις με την αυθεντική.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς καμιά μπαταρία με περισσότερα mAh που όμως να μην είναι μεγαλύτερη σε διαστάσεις; είδα κάποιες από το Amazon που γράφουν ότι είναι 3500 και έχουν τις ίδιες διαστάσεις με την αυθεντική.

 

Προφανώς Αφού δεν αυξάνεται το μέγεθος, η αυτονομία αυτων των μπαταριών είναι ίση ή μικρότερη από την αυθεντική.Δες mugen και zero lemon, οι μπαταρίες τους είναι τεράστιες, και σε αυτονομία και σε μέγεθος...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Αφού δεν αυξάνεται το μέγεθος, η αυτονομία αυτων των μπαταριών είναι ίση ή μικρότερη από την αυθεντική.Δες mugen και zero lemon, οι μπαταρίες τους είναι τεράστιες, και σε αυτονομία και σε μέγεθος...

Δυστυχώς εμείς οι Έλληνες έχουμε στο DNA μας την υπερβολή και πολλές φορές δεν σκεφτόμαστε με την κοινή λογική. Θα δεις ότι πολλοί πάνε και αγοράζουν κινέζικες μπαταρίες αμφιβόλου ποιότητας από eBay, που ισχυρίζονται ότι είναι 4000+ mAh και έχουν το ίδιο μέγεθος με τις εργοστασιακές... Λες και η Samsung είναι χαζή και δεν θα μπορούσε να τις χρησιμοποιήσει και να τους σαρώσει όλους στο θέμα της αυτονομίας.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω;

 

S view flip cover case για το 2 υπάρχει κάπου;

 

Αυτή ή σαν αυτή,

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμείς οι Έλληνες έχουμε στο DNA μας την υπερβολή και πολλές φορές δεν σκεφτόμαστε με την κοινή λογική. Θα δεις ότι πολλοί πάνε και αγοράζουν κινέζικες μπαταρίες αμφιβόλου ποιότητας από eBay, που ισχυρίζονται ότι είναι 4000+ mAh και έχουν το ίδιο μέγεθος με τις εργοστασιακές... Λες και η Samsung είναι χαζή και δεν θα μπορούσε να τις χρησιμοποιήσει και να τους σαρώσει όλους στο θέμα της αυτονομίας.

 

Ομοίως και με τις custom rom σε τελευταία μοντέλα συσκευών που δήθεν κάνουν την συσκευή ποιο γρήγορη, ποιο απροβλημάτιστη και με λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας ... Λες και η Samsung είναι χαζή και δεν θα μπορούσε να τις χρησιμοποιήσει και να τους σαρώσει όλους

 

Σε παλαιότερα μοντέλα όπου νέα features δεν υποστηρίζονται από την εταιρία, είναι αντιληπτό ότι οι custom roms έχουν πραγματική χρησιμότητα, πχ σε note 2 έχω DN3 για να έχω 4.3 with Note 3 features ... και αργότερα θα έχω cyanogen για να έχω android 5.x

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω;

 

S view flip cover case για το 2 υπάρχει κάπου;

 

Αυτή ή σαν αυτή,

 

Στο ebay , ναι!

Καπου στα 5 Ε θα σου ερθει.

Ενταξει , δεν ειναι σαν την αυθεντικη flip case σε ποιοτητα..αλλα εγω την πηρα α) επειδη ειναι φθηνη β) ηθελα να δοκιμασω τα παραθυρακια

Τα οποια βολευουν αρκετα και μου αρεσουν μπορω να πω.

Υπαρχει και μια εφαρμογη με ονομα "sview" απο hatroid , ηοποια κανει ουσιαστικα προσομοιωση μιας δυνατοτης που εχουν τα s4, note 3 να ξεκλειδωνουν οταν ανοιγεις το καπακι , να εμφανιζουν πληροφοριες οταν το κλεινεις κτλ..

 

Αυτες οι θηκες βεβαια , ως κινεζικες και φθηνες , εχουν τα εξηγς προβληματα

1)Ισως να μην σου κανουν καλη επαφη.Η 2η που ειχα παρει δεν μου κουμπωνε πισω.

2) Τα παραθυρα ,και συγκεκριμενα το κατω παραθυρο γρατζουναει την οθονη , η το screen protector.Προτεινω να βαλεις το τελευταιο για να αποφυγεις δραματα.

 

*Συνηθως με την θηκη , η πλειοψηφια των πωλητων σου δινει δωρεαν screen protector.Χρησιμοποιησε αυτο αν δεν εεχεις κατι καλυτερο.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Mercy :cool:

 

Να υποθέσω οτι αυθεντική δεν υπάρχει έτσι; (λίγο που έψαξα δε βρήκα κατι... )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Mercy :cool:

 

Να υποθέσω οτι αυθεντική δεν υπάρχει έτσι; (λίγο που έψαξα δε βρήκα κατι... )

 

Οχι δεν υπαρχει!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγόρασα αυτόν εδώ τον ασύρματο φορτιστή:

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00EDZIBAE/ref=ox_ya_os_product

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τα έξοδα αποστολής ήταν μόνο 1.99 λίρες. Φορτίζει με ρυθμό 14% την ώρα. Οπότε απλά το βάζω πάνω το βράδυ και το πρωί είναι φορτισμένο τι κινητό. Πολύ εύκολη η τοποθέτηση και γενικά νομίζω ότι αξίζει μια χαρά την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγόρασα αυτόν εδώ τον ασύρματο φορτιστή:

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00EDZIBAE/ref=ox_ya_os_product

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τα έξοδα αποστολής ήταν μόνο 1.99 λίρες. Φορτίζει με ρυθμό 14% την ώρα. Οπότε απλά το βάζω πάνω το βράδυ και το πρωί είναι φορτισμένο τι κινητό. Πολύ εύκολη η τοποθέτηση και γενικά νομίζω ότι αξίζει μια χαρά την τιμή του.

Τι κερδιζει κανεις με τους φορτιστες αυτους;Γιατι να μη βαλω το μαμά φορτιστη να κανω τη δουλεια μου;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κερδίζεις τίποτα απολύτως.απλά είναι βολικό το ότι το ακουμπάω πάνω και φορτίζει αντί να βάζω το καλώδιο στη θύρα usb.μια περιττή πολυτέλεια είναι.
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδιζει κανεις με τους φορτιστες αυτους;Γιατι να μη βαλω το μαμά φορτιστη να κανω τη δουλεια μου;

 

Δεν χαλάς το βύσμα στο κινητό σου ;)

 

όλοι αυτοί οι φορτιστές 1A βγάζουν; Γνωρίζει κανείς;

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλάς το βύσμα στο κινητό σου ;)

 

όλοι αυτοί οι φορτιστές 1A βγάζουν; Γνωρίζει κανείς;

 

Όσο και να βγάζουν το note ii ασύρματα φορτίζει με 460. Δηλαδή για πλήρη φόρτιση (0-100) χρειάζεται 3100/460= 6.7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Παιδιά ξέρουμε αν αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013225 περιλαμβάνει και την μπαταρία που εικονίζεται ή αν είναι μόνο ο φορτιστής; Το έχει αγοράσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Παιδιά ξέρουμε αν αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013225 περιλαμβάνει και την μπαταρία που εικονίζεται ή αν είναι μόνο ο φορτιστής; Το έχει αγοράσει κανείς;

 

Το έχω πάρει εγώ απ'το eshop, περιλαμβάνεται και η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγώ απ'το eshop, περιλαμβάνεται και η μπαταρία

 

Αυθεντική έτσι; Μάλλον θα το πάρω κι εγώ μιας και μου φαίνεται αρκετά καλό το πακέτο και εκτός των άλλων είναι και αυθεντικό οπότε θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τους έχω προτείνει ήδη να το βάλουν σε καμιά crazy sundays και μου απάντησαν: Σε ευχαριστούμε για την πρότασή σου Βλάσση! Έχουμε προωθήσει το αίτημά σου! Οπότε όποτε το βάλουν το έχω τσιμπήσει...:D

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντική έτσι; Μάλλον θα το πάρω κι εγώ μιας και μου φαίνεται αρκετά καλό το πακέτο και εκτός των άλλων είναι και αυθεντικό οπότε θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τους έχω προτείνει ήδη να το βάλουν σε καμιά crazy sundays και μου απάντησαν: Σε ευχαριστούμε για την πρότασή σου Βλάσση! Έχουμε προωθήσει το αίτημά σου! Οπότε όποτε το βάλουν το έχω τσιμπήσει...:D

 

Αυθεντικοτατη! Είναι αρκετά βολικό να έχεις μια εξτρα μπαταρία για ώρα ανάγκης

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικοτατη! Είναι αρκετά βολικό να έχεις μια εξτρα μπαταρία για ώρα ανάγκης

 

Τέλεια...Παλαιότερα που είχα το Galaxy Nexus είχα πάρει κάτι παρόμοιο και μάλιστα με 2 έξτρα μπαταρίες, αλλά λόγω του ότι ήταν κινεζιά της κακιάς ώρας δεν είχα μείνει ευχαριστημένος. Αυτός είναι και ο λόγος που έχω ψηθεί για το συγκεκριμένο προιόν. Σε ευχαριστώ πολύ λοιπόν και σύντομα θα σε ακολουθήσω στην αγορά.Καλή σου μέρα φίλε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντική έτσι; Μάλλον θα το πάρω κι εγώ μιας και μου φαίνεται αρκετά καλό το πακέτο και εκτός των άλλων είναι και αυθεντικό οπότε θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τους έχω προτείνει ήδη να το βάλουν σε καμιά crazy sundays και μου απάντησαν: Σε ευχαριστούμε για την πρότασή σου Βλάσση! Έχουμε προωθήσει το αίτημά σου! Οπότε όποτε το βάλουν το έχω τσιμπήσει...:D

Άν το βάλουν σφύρα γιατί με ενδιαφέρει και μένα !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Άν το βάλουν σφύρα γιατί με ενδιαφέρει και μένα !

 

sir, yes sir....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η κάρτα http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331047 κάνει στο note 2 Έτσι;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η κάρτα http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331047 κάνει στο note 2 Έτσι;;

Κάνει.

 

Πρόσεξε όμως γιατί έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που κάρτες διαφόρων κατασκευαστών έχουν προβλήματα και καίγονται με το Note II. Καλύτερα να πάρεις κάρτα μάρκας Samsung για να είσαι σίγουρος (όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς με αυτά τα πράγματα...).

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κάνει.

 

Πρόσεξε όμως γιατί έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που κάρτες διαφόρων κατασκευαστών έχουν προβλήματα και καίγονται με το Note II. Καλύτερα να πάρεις κάρτα μάρκας Samsung για να είσαι σίγουρος (όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς με αυτά τα πράγματα...).

 

έχει εγγύηση εφ΄ όρου ζωής απ ότι λέει οπότε και να καεί θα δώσουν καινούρια. Νομίζω για 8.39 ευρώ που κοστίζει αξίζει και με το παραπάνω...

 

edit: είναι και class10...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...