Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ρθε και μένα η manna σήμερα.

Όντως καταπληκτική κατασκευή τέλειο φινίρισμα και πολύ λεπτή (την περίμενα ποιο χοντρή).

Υπάρχει όμως ένα μείον που με ξενέρωσε αφάνταστα και με χει βάλει σε σκέψεις. Στο ύψος του ακουστικού δεν έχει οπή και αν είναι κλειστό και μιλάς μετα βίας ακούς. Πρέπει να την ανοίξεις να την διπλώσεις για να μιλήσεις. Αυτά σε περίπτωση που δεν έχεις ακουστικά ή bluetooth βέβαια.

 

Κατά τα άλλα συστήνεται.

 

Μα ρε συ το έχουν αναφέρει τα παιδιά στα συγκριτικά με την zenus οτι είναι το μοναδικό μείον.

Επίσης στις φωτογραφίες φαίνεται.

Αν πιάνουν τα χέρια σου κάνε εσυ 2 οπές με το μηχάνημα που ανοίγουμε στις ζώνες.

Λεω εγω τωρα δεν ξέρω μην καταστραφεί τελείως

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα ρε συ το έχουν αναφέρει τα παιδιά στα συγκριτικά με την zenus οτι είναι το μοναδικό μείον.

Επίσης στις φωτογραφίες φαίνεται.

Αν πιάνουν τα χέρια σου κάνε εσυ 2 οπές με το μηχάνημα που ανοίγουμε στις ζώνες.

Λεω εγω τωρα δεν ξέρω μην καταστραφεί τελείως

 

Ναι οκ ίσως έχεις δίκιο μπορεί να μην το πρόσεξα :O . Είναι και το thread τεράστιο. Αύριο κιόλας θα του σκάσω 2 τρυπάκια να ησυχάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ίσως έχεις δίκιο μπορεί να μην το πρόσεξα :O . Είναι και το thread τεράστιο. Αύριο κιόλας θα του σκάσω 2 τρυπάκια να ησυχάσω.

 

Μόνο να είσαι σίγουρος για οτι κάνεις μην πάει χαμένη αν και δεν νομίζω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έφτασε στην πόρτα μου η manna.

Εγώ δεν την πήρα καινούργια μιας και ο φίλος από το φόρουμ Κώστας (DrMobile) προσφέρθηκε να μου δώσει την δικιά του.

 

Μόλις την είδα έμεινα. Πανέμορφη και παναλαφρη.

Έχει τόσο καλή ποιότητα που δεν καταλαβαινεις αν είναι μεταχειρισμενη ή όχι (μπορεί να υπερβάλω δεν ξέρω)

 

Κατευθείαν την κούμπωσα πάνω στο τηλέφωνο.

1ον δεν νομίζω πως το κάνει πολύ τεράστιο

2ον πάει τρελά με το λευκό note τελικά

3ον επιτέλους σταντ

και και και.Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και την προτεινω και εγω.

 

Τώρα όσον αφορά την συναλλαγή με το Κώστα απλά άψογη.

Το παλικάρι έστελνε μήνυμα για κάθε διευκρίνιση και ήταν σε όλα του σωστός.

Ευχαριστώ και πάλι όλους όσους την έχουν και είχαν και έδωσαν όλες αυτές τις πληροφορίες και τον Κώστα για την άψογη συναλλαγή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν μπορω να αγορασω απο ελληνικο μαγαζι τη manna; δεν εχω κανει ποτε αγορα απο amazon - ebay και δεν ξερω ποσο θα μου κοστισει με μεταφορικα. παλαιοτερα προσπαθησα μεσω amazon.de, αλλα στην πορεια της παραγγελιας με εβαζε να διαλεξω απο που θελω να αγορασω (amazon ή κατι αλλο). μπερδευτηκα κι ετσι τα παρατησα. με προβληματισε και το θεμα της πιστωτικης για το κατα ποσο ειναι ασφαλες. καθε βοηθεια ευπροσδεκτη, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν μπορω να αγορασω απο ελληνικο μαγαζι τη manna; δεν εχω κανει ποτε αγορα απο amazon - ebay και δεν ξερω ποσο θα μου κοστισει με μεταφορικα. παλαιοτερα προσπαθησα μεσω amazon.de, αλλα στην πορεια της παραγγελιας με εβαζε να διαλεξω απο που θελω να αγορασω (amazon ή κατι αλλο). μπερδευτηκα κι ετσι τα παρατησα. με προβληματισε και το θεμα της πιστωτικης για το κατα ποσο ειναι ασφαλες. καθε βοηθεια ευπροσδεκτη, ευχαριστω.

 

Το Amazon είναι πολύ έμπιστο. Έχουν κάνει παρα πολλοί αγορές απο εκεί + οτι δεν είναι σαν το ebay.

Η manna δεν υπάρχει εδώ. Εγω μόνο εκεί την εχω βρει.

Απο το amazon το γερμανικό βγαίνει στα 19 ευρώ.

Ψαξε στο Google υπάρχει οδηγός γοα τους αρχάριους στο Amazon

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@tpal: Μόλις είδα το post σου, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που σου αρέσει η Manna. Συμφωνώ ότι πάει τέλεια με το λευκό Note II. Για μένα αυτή η θήκη συνδυάζει σοβαρή εμφάνιση, επαρκή ασφάλεια και μέγιστη λειτουργικότητα. Το ότι σου φαίνεται καινούρια μετά από πολλούς μήνες σκληρής χρήσης λέει πολλά. Μια Zenus που είχα παλιότερα διπλάσιας αξίας, νομίζω ήταν η Masstige Color Point σε σοκολατί καφέ, "μάδησε" στο δίμηνο...

 

Θα μου πεις γιατί έδωσα τη Manna. Απλό: ερωτεύτηκα την original flip και τη λεπτότητα/εμφάνιση της συσκευής που σου δίνει. Μέχρι στιγμής όλα τέλεια με τη flip, αλλά μου λείπει η αίσθηση ασφάλειας και care-free χρήσης που σου δίνει η Manna.

 

@gmo: Άψογος! Πολύ καλή δουλειά με την τρύπα. Τα χείλη της είναι τέλεια και χωρίς "γρέζια". Δεν ξέρω αν θα μπορούσες να την έκανες μακρόστενη όπως είναι σε πολλές θήκες, αλλά απ' την άλλη άστο μην τη χαλάσεις. Μια χαρά επαρκεί η τρυπούλα για να ακούς με κλειστή τη θήκη.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα οπως τα λες και για τις δύο θήκες. Διαφορετικές αλλα και οι δυο εξίσου Καλές. Μην αγχώνεσαι οπως σου είπα πολύ. Εμένα εχει πέσει με φλιπ και ολα καλα.

Για τις τρύπες επειδη δεν γίνεται μακρόστενα θα μπορούσε να κάνει δύο δίπλα δίπλα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@tpal: Μόλις είδα το post σου, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που σου αρέσει η Manna. Συμφωνώ ότι πάει τέλεια με το λευκό Note II. Για μένα αυτή η θήκη συνδυάζει σοβαρή εμφάνιση, επαρκή ασφάλεια και μέγιστη λειτουργικότητα. Το ότι σου φαίνεται καινούρια μετά από πολλούς μήνες σκληρής χρήσης λέει πολλά. Μια Zenus που είχα παλιότερα διπλάσιας αξίας, νομίζω ήταν η Masstige Color Point σε σοκολατί καφέ, "μάδησε" στο δίμηνο...

 

Θα μου πεις γιατί έδωσα τη Manna. Απλό: ερωτεύτηκα την original flip και τη λεπτότητα/εμφάνιση της συσκευής που σου δίνει. Μέχρι στιγμής όλα τέλεια με τη flip, αλλά μου λείπει η αίσθηση ασφάλειας και care-free χρήσης που σου δίνει η Manna.

 

@gmo: Άψογος! Πολύ καλή δουλειά με την τρύπα. Τα χείλη της είναι τέλεια και χωρίς "γρέζια". Δεν ξέρω αν θα μπορούσες να την έκανες μακρόστενη όπως είναι σε πολλές θήκες, αλλά απ' την άλλη άστο μην τη χαλάσεις. Μια χαρά επαρκεί η τρυπούλα για να ακούς με κλειστή τη θήκη.

 

Το σκέφτηκα αυτό που λές για το μακρόστενο αλλά δεν ρίσκαρα το θέμα με το γρέζι που λές. Μια χαρά πάντως ακούω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην παρέα,

δυστυχώς ήρθε η ώρα και σε μένα να τα φτύσει η κάρτα μνήμης ( Sandisk 32GB )

ελπίζω στο Πλαίσιο να την αλλάξουν γρήγορα....απλά να ενημερώσω ότι το τηλ. την βλέπει κανονικά αλλά έκανε αποσυνδέσεις και επιπλέον ανέβηκε κατακόρυφα

η κατανάλωση της μπαταρίας...

Θα προτιμούσα βέβαια Samsung 32GB αλλά το Πλαίσιο όπως είδα δεν έχει...

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Για την manna να πω κι εγω οτι το θεμα με την απουσια οπης στο ακουστικο ηταν το μονο που με προβληματισε οταν την ειχα παραλαβει αλλα, , παιδιά ακουω και μιλαω μια χαρα με κλειστη τη flip.Αυτο που θελει ειναι να ειναι ανεβασμενη η ενταση του ηχου κι ολα καλα.Εσωτερικα της θηκης στο σημειο του ακουστικου, , υπαρχει μια αρκετα μεγαλη εσοχη η οποια λειτουργει σαν αντηχειο και λογω του οτι το flip αφηνει κενο απο την επιφανεια της οθονης, περναει ο ηχος στο αυτι Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, τι λετε για αυτη http://www.amazon.co.uk/Urban-Composite-Screen-Samsung-Galaxy/dp/B00B46XS8U/ref=pd_sim_sbs_ce_23

 

την εχει κανενας ?

 

Μεγαλωνει πολυ το κινητο ?

 

Thanks.

 

Τελικα την παρελαβα σημερα απο αμαζον.... απο τις πιο ομορφες και ευχρηστες θηκες.... και φυσικα αψογη προστασια....

 

συστηνεται ανεπιφυλακτα....:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την παρελαβα σημερα απο αμαζον.... απο τις πιο ομορφες και ευχρηστες θηκες.... και φυσικα αψογη προστασια....

 

συστηνεται ανεπιφυλακτα....:)

 

Πολύ γκουμουτσα βρε φίλε.

Μια απλή flip type και πολύ του είναι για εμένα. Και άμα θέλει να σπάσει, ας σπάσει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγόρασα και εγω τη original flip και πραγματικά μου αρέσει πολυ!!

Δίνει άλλη αίσθηση στο note!! Πρέπει βέβαια τωρα να το προσέχω ακόμα πιο πολυ γιατι το γύρω ειναι τελείως ακάλυπτο!!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι Εβελίνα, αλλά μην ανησυχείς, σε μια βδομάδα θα σου φύγει το άγχος και θα το ευχαριστιέσαι στο μέγιστο. Εγώ έχω τη λευκή και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την λευκή πήρα :)

Ήθελα να προσθέσω εμένα η κάρτα που μου κάηκε ήτο Kingston !!τωρα έχω μια sandisk κ θεός βοηθός :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Respect στην original flip case. Εχω σε λευκό note την γκρι.

Είναι και κομψή και λειτουργική και δίνει μια Α ασφαλεία στο τηλέφωνο.

Εμενα το εχω ξαναπεί εχει πέσει το κινητό με την θήκη σε γωνία. Πλακάκι. Δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά.

Τέλος. 3 μέρες με τη manna. Δεν εχω λόγια. Πλέον δεν την βγάζω και μέσα στο σπίτι. Στην αρχη την έβγαζα για να το κάνω πιο λειτουργικό το τηλέφωνο με το ενα χέρι. :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@tpal: Κι εγώ δεν έβγαζα ποτέ τη συσκευή μέσα απ' τη Manna. Στα μάτια μου του προσδίδει ένα professional και "στρατιωτικό" look που μου αρέσει πολύ. Ειδικά η πίσω πλευρά με τα κοψίματα του stand και τις ραφές είναι όλα τα λεφτά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως θα γεμιση σκονη, εστω και λιγη αλλα αρκετη για να την βλεπεις, στο σημειο που δεν κολλαει το Tempered/Hardened Glass screen protector. Οταν βλεπουμε την σκονη σε σημεια που δεν φανταζομαστε, τοτε θα παει κι εκει.

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν μπαινω στη διαδικασια να φυγω απο το γνησιο screen protector της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Από κάρτες microSD ποια να προτιμήσω? Λέω για 32Gb, class10 (δεν ξέρω αν κυκλοφορούν και γρηγορότερες)

Είμαι μεταξύ SAMSUNG και SANDISK. Θέλω την πιο γρήγορη και αξιόπιστη...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...