Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι νιώθω πως με την αναβάθμιση στα 8.1 έχω άλλο τηλέφωνο... καθένας με το πόνο του...

 

Μα κι εγω αλλο τηλεφωνο ειχα, γεματο bug, ασυμβατοτητες, κολληματα, παγωματα οθονης, επανεκινησεις, κολληματα στo store, προβληματα με το συγχρονισμο, το γνωστο bug με τη καμερα που απο οσο γνωριζω εχουν ολοι και αλλα τοσα, μπαα δε θα παρω ευχαριστω! 8 και παλι 8!

Και με το καλο οταν βγουν τα επισημα 8.1 αφου εχει περασει κανα 6μηνο και παρακολουθησω πως θα πανε τα κινητα σας τοτε θα τα βαλω κι εγω!

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μιας και το αναφέραμε δεν έχω κανενα θέμα...

 

Θα εισαι απο τους λιγους τυχερους εσυ και ο φιλος, εμενα παντως μου τη ξεπαστρεψαν τη συσκευη τα 8.1 preview οσο καιρο τα ειχα τουλαχιστον.

Ελπιζω μεχρι να σας ερθει η επισημη να μη σας παρουσιασει κι εσας κανενα προβλημα γιατι θα τα βλασφημισετε τα 8.1 οπως εκανα κι εγω :P

Link to comment
Share on other sites

Θα εισαι απο τους λιγους τυχερους εσυ και ο φιλος, εμενα παντως μου τη ξεπαστρεψαν τη συσκευη τα 8.1 preview οσο καιρο τα ειχα τουλαχιστον.

Ελπιζω μεχρι να σας ερθει η επισημη να μη σας παρουσιασει κι εσας κανενα προβλημα γιατι θα τα βλασφημισετε τα 8.1 οπως εκανα κι εγω :P

 

Μπα κάνενα πρόβλημα ευτυχώς ενα ρισετ θα κάνω και πάσα στον αδερφό μου... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ κανένα πρόβλημα όλα μια χαρά ξέρουμε ποτε θα βγει η επίσημη;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι λιγο στο θεμα με το reset.... εκανα reset ολα καλα...

Το μονο θεμα που ειδα ειναι οτι δεν λειτουργουν τα δεδομενα ιντερνετ του κινητου...Το εχεις ενεργοποιημενο αλλα ΓΙΟΚ...εκανα reboot κτλ αλλα τζιφος...

 

Ειχε κανενας ιδιο θεμα ή τι το προκαλει??

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι λιγο στο θεμα με το reset.... εκανα reset ολα καλα...

Το μονο θεμα που ειδα ειναι οτι δεν λειτουργουν τα δεδομενα ιντερνετ του κινητου...Το εχεις ενεργοποιημενο αλλα ΓΙΟΚ...εκανα reboot κτλ αλλα τζιφος...

 

Ειχε κανενας ιδιο θεμα ή τι το προκαλει??

 

Ψάξε στο google να ξανά βάλεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο google να ξανά βάλεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις

 

Βρήκα αυτό :Πατάς ##7286# μετά οκ 2 φορές και μέρα λέει run self service και είναι οκ

 

Αυτό το self service πως το κάνουν;;

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι λιγο στο θεμα με το reset.... εκανα reset ολα καλα...

Το μονο θεμα που ειδα ειναι οτι δεν λειτουργουν τα δεδομενα ιντερνετ του κινητου...Το εχεις ενεργοποιημενο αλλα ΓΙΟΚ...εκανα reboot κτλ αλλα τζιφος...

 

Ειχε κανενας ιδιο θεμα ή τι το προκαλει??

 

κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει δημιουργθεί apn, στη dp δεν εγκαθίσταται αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει δημιουργθεί apn, στη dp δεν εγκαθίσταται αυτόματα.

 

Το παλεύουμε να το φτιάξουμε μέσω SMS τώρα τα κάνει σωστά αυτά που του λέω για apn δεν τα κάνει ο Θεός και η ψυχή του...

 

Δεν το έχω το τηλέφωνο πλέον και ο αδερφός είναι διακοπές και του λέω τι να κάνει...

 

 

Βρήκα μερικές σελίδες πίσω την λύση αλλά δεν έχει παίξει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη που διακόπτω από το πρόβλημα του φίλου παραπάνω.

Δουλεύω εδώ και καιρό το Ativ S μου με την 8.1 Developer Preview κι όντως έχω διάφορα θεματάκια(κάμερα, μπαταρία, κ.λπ.) αλλά προσπαθώ να τα αντιμετωπίσω. Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμα να ρυθμίσω είναι ένα θέμα με το wifi μου. Το ρούτερ του ΟΤΕ είχε πολλές περιπέτειες, έβαλα το ZTE και τελικά κάπως εκπέμπει Wifi και οι ασύρματες συσκευές μου συνδέονται...δεν μπορώ να πω απροβλημάτιστα αλλά κάνω δουλειά.

Η μόνη συσκευή που δεν μπορώ να συνδέσω είναι το Ativ S. Παλαιότερα(ενώ είχα την 8.1 εγκατεστημένη) έμπαινε και δούλευε νορμάλ. Μετά τις περιπέτειες του ΖΤΕ και τις πολλές αλλαγές στο ρούτερ δεν λέει να συνέλθει. Είναι σαν να έχει κρατήσει κάποιες ρυθμίσεις και κάθε φορά μου λέει "Σύνδεση χωρίς δυνατότητα ίντερνετ". Πρέπει να παίζω πολύ ώρα με συνδέσεις αποσυνδέσεις μήπως και ξυπνήσει κι αυτό για λίγο. Πιστεύω ότι δεν μπορεί να πάρει IP από το ρούτερ, αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Σκέφτηκα να κάνω hard reset μήπως και στρώσει, αλλά θα φάει πολύ χρόνο και πιθανόν να μου χαλάσει και τη βολεψιά μου όπως το 'χω τώρα.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

prezak
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις την σύνδεση που έχει αποθηκευμενη στην συσκευή σου και ξανά συνδεσου. Όσο για το σήμα που λες για το router zte το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να κανεις μια επαναφορά ρυθμίσεων στο router και ξανά καντες βήμα βήμα μέχρι να ξανά δημιουργηθεί το πρόβλημα που έχεις με το κινητό αν όχι είσαι εντάξει..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις την σύνδεση που έχει αποθηκευμενη στην συσκευή σου και ξανά συνδεσου. Όσο για το σήμα που λες για το router zte το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να κανεις μια επαναφορά ρυθμίσεων στο router και ξανά καντες βήμα βήμα μέχρι να ξανά δημιουργηθεί το πρόβλημα που έχεις με το κινητό αν όχι είσαι εντάξει..

 

Την έχω σβήσει αρκετές φορές, αλλά πάλι τα ίδια. Μάλιστα όταν το γύρισα σε WEP το κλειδί αν θυμάμαι καλά δεν με συνέδεε.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση στο ρούτερ

και μετά να συνδεθεί στο ρούτερ μόνο το Ativ, χωρίς καμία άλλη συσκευή.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση στο ρούτερ

και μετά να συνδεθεί στο ρούτερ μόνο το Ativ, χωρίς καμία άλλη συσκευή.

 

Η αλήθεια είναι ότι αν και έχω κάνει αρκετές επανεκκινήσεις στο ρούτερ, ποτέ δεν δοκίμασα να συνδέσω μόνο το κινητό.

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...