Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 8.1 ούτε μια επανεκκίνηση.

Πρέπει να του κάνω hard reset για να καθήσει καλά η αναβάθμιση, αλλά είναι ΠΟΛΥ χρονοβόρο...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Με το φλας της κάμερας απ' ότι διαβάζω σε ξένα φόρουμ έχουν όλοι το πρόβλημα με το φλας. Έχω γράψει πιο πάνω τι συμβαίνει.

 

Από μπαταρία τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Σε κανονική χρήση με την οθόνη ανοιχτή είναι όπως πριν περίπου... Σημαντικά αυξημένη είναι η κατανάλωση όταν βρίσκεται σε αναμονή με κλειστή οθόνη... Μιλάμε για αύξηση 45% (από -2%/h έχει ανέβει σε -2.9%/h). Αυτό αν διορθώσουν το τηλέφωνο θα κρατάει όπως πριν. Θέμα με επανεκκινήσεις δεν έχω... Μου έχει κάνει 1 ή 2 συνολικά απ' όταν την πέρασα. Είναι στον ίδιο ρυθμό όπως και με την GDR3 δηλαδή...

 

160 χαρακτήρες για τα μηνύματα δεν έχω δει να έχει σαν επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων των μηνυμάτων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μια ερώτηση κι από μένα. Αν κάνω το update σε 8.1 οι εφαρμογές που αποθηκεύουν τα δεδομένα τους όχι σε cloud ούτε ενημερώνονται με sync, θα πρέπει να setαριστούν από την αρχή; Έχω κάποιες standalone εφαρμογές που αν θυμάμαι καλά μετά το update σε GDR3 έπρεπε να τις ξαναβάλω και φυσικά δεν είχαν τα παλιά δεδομένα τους. Το ίδιο θα συμβεί και τώρα ή κάτι έχει αλλάξει;

Ευχαριστώ.

prezak
Link to comment
Share on other sites

παιδες,καλημερα.εχω κανει λαλακια και ανοιξα αυτο το αρχειακι στο facebook που λενε οτι εχει τον ιο τις τελευταιες μερες,απ'την εφαρμογη του κινητου.βεβαια,δεν εχω καταλαβει τιποτα ακομα εκτος οτι μου βγαζει ξαφνικα την οθονη για τις εφαρμογες της καρτας sim(το χει κανει 2-3 φορες).θελω να ρωτησω αν μπορει να μπει ιος στο κινητο και αν ναι,τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις συνδέσει με κάποιον λογαριασμό της Microsoft σωστά? Οι επαφές συγχρονίζονται αυτόματα(δεν ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση για να μην συγχρονίζοντε ).
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις λογαριασμό hotmail ή live μπαίνεις στο outlook

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&ct=1399229374&rver=6.1.6206.0&sa=1&ntprob=-1&wp=MBI_SSL_SHARED&wreply=https:%2F%2Fmail.live.com%2F%3Fowa%3D1%26owasuffix%3Dowa%252f&id=64855&snsc=1&cbcxt=mail

από τον browser στο pc/laptop που έχεις και συγχρονίζεις ημερολόγιο επαφές φωτογραφίες αρχεία και όταν κάνεις έναρξη το κινητό μετά το reset βάζεις το email σου και έχεις ότι είχες συγχρονίσει

Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

μέχρι στιγμής πάει καλά χωρίς κανένα πρόβλημα πουθενά

απο μπαταρια πως πας? επανεκινησεις? lags? αλλα προβληματα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

κανένα κόλλημα καμία επανεκκίνηση αν και δεν είχα ιστορικό

μπαταρία κανένα πρόβλημα αλλά τη συσκευή την χρησιμοποιώ πολλές ώρες στην αναμονή αλλά να αδειάσει από μόνη της όχι ποτέ μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατι σχετικά με την αργή φορτηση και τις επανεκκινήσεις υπάρχει?

 

ΥΓ. 10 ημέρες χωρίς σχόλιο και μάλιστα με update?

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Κατι σχετικά με την αργή φορτηση και τις επανεκκινήσεις υπάρχει?

 

ΥΓ. 10 ημέρες χωρίς σχόλιο και μάλιστα με update?

 

Η συσκευη με τα συν και τα πλην της συνεχίζει κανονικά χωρίς προβλήματα, τι να γράψει κανείς;;;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη με τα συν και τα πλην της συνεχίζει κανονικά χωρίς προβλήματα, τι να γράψει κανείς;;;

 

Εμένα μετά το update άρχισε να μου κάνει νερά πάντως.Εκτός του γνωστού θέματος με το φλας της κάμερας πολλές φορές μου κολλάει εντελώς η εφαρμογή της κάμερας.Ενώ δείχνει ότι είναι ανοιχτός ο φακός δείχνει μαύρη οθόνη και στρώνει μόνο με επανεκκίνηση.Επίσης ενώ δεν είχα θέματα με τις επανεκκινήσεις πλέον κάνει σίγουρα μία δύο τη μέρα.Καλό και αρκετά εντυπωσιακό το update αλλά ακόμη δεν είναι έτοιμο.Προσωπικά εγώ θα γυρίσω στα 8 και θα περιμένω.

 

ΥΓ.έκανα και reset μετα το update

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στο Ιντερνετ για μια εφαρμογή που θέλω να τρέξω στο κινητό μου αλλά δυστυχώς τρέχει ΜΟΝΟ σε android έπεσα πάνω σε αυτό εδώ

http://www.howtogeek.com/howto/20703/run-android-on-your-windows-mobile-phone/

Θα μπορέσω να το περάσω ή θα μου δημιουργήσει πρόβλημα ?

 

Η εν λόγο εφαρμογή είναι η Ingress και νομίζω την γνωρίζετε...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticproject.ingress&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Εχω το γνωστο προβλημα με τις επανεκινησεις οταν πεφτει το σημα, απο την αλλη σε περιοχη με full σημα δεν επανεκινητε ποτε καρατσεκαρισμενο αυτο που σας λεω, το εχω παει πανω απο 5 φορες στη smartec και μου εχουν πει πως το κινητο λειτουργει αψογα οποτε το μονο συμπερασμα που μπορω να βγαλω ειναι πως τα windows phone ειναι το πιο αχρηστο λειτουργικο στο πλανητη ειδαλως η smartec ψευδετε διοτι το εχουν πανω απο 1 μηνα στη samsung και δεν εχουν βρει τιποτα, μεχρι σε δικο μoυ ανθρωπο μεσα απο τη samsung το εδωσα και δεν εβγαλα απολυτως καμια ακρη, και τωρα θελω τα φωτα σας, μετα απο ολη αυτη τη περιπετεια πολλων μηνων που περασα με το service και ακρη δεν εβγαλα πια ειναι η γνωμη σας, ειναι οντως θεμα των windows που ομως δεν παραδεχετε ανοιχτα η samsung και το κινητο κατα τα αλλα δεν εχει καποια βλαβη ή το κινητο εχει βλαβη και εκεινοι ψευδοντε? γιατι εχω σκεφτει μεχρι και μηνυση να τους κανω και να παω σε δικηγορο μεχρι και να αρχιζω να μοιραζω σφαλιαρες σε περιπτωση που εχουν παιξει τετοια πουστια και ψευδοντε πως το κινητο ειναι μια χαρα ενω εχει προβλημα.

 

Αλλα απο την αλλη ειναι δυνατον τοσοι εδω μεσα μεχρι και τωρα στα τελευταια μηνηματα να μιλουν για επανεκινησεις? μηπως τελικα ειναι οντως θεμα των windows phone και το κουραζω αδικα? γιατι μετα απο τη περιπετεια που περασα ειναι πιο ευκολο να το υποθεσω αυτο διοτι πλεον εχω και το οκ απο το service.

 

Σας παρακαλω πολυ ας μου απαντησει καποιος να μου πει τη γνωμη του γιατι εχω ερθει σε απογνωση με αυτο το θεμα. Και επισης ας μας πουν οσοι εχουν το ιδιο προβλημα τη γνωμη τους να δουμε και ποσοι ειναι τελικα αυτοι για να ξεκαθαρισει λιγο το τοπιο.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συσκευή μέχρι στιγμής με 8.1 και σε προηγούμενη συσκευή ativ s πάλι δεν είχα κανένα πρόβλημα ίσως έπεσα σε καλά κομμάτια :p
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συσκευή μέχρι στιγμής με 8.1 και σε προηγούμενη συσκευή ativ s πάλι δεν είχα κανένα πρόβλημα ίσως έπεσα σε καλά κομμάτια :p

και εγω το ιδιο! ποιο εχεις τωρα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου κανει επανεκκινηση μολις βρεθω σε ενα σημειο της πολης το οποιο αποδεδειγμενα δεν εχει σημα και το κινητο ζοριζεται για να βρει εστω και την μια γραμμη (συμβαινει σε ολα τα δυκτυα και με ολες τις συσκευες) . πιστευω οτι ειναι θεμα σηματος. εχω βγαλει τον PIN και ετσι δεν με ενοχλει αν κανει αραια και που επανεκκινηση .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα πως είναι θέμα συσκευής. Έχοντας στην κάτι χη μου και ένα Lumia 925 που δεν έχει και τόσο καλή λήψη σήματος οσο το ατιβ δεν έχει κάνει ποτέ επανεκκίνηση. Γενικα τον τελευταίο καιρό δεν μου έκανε αλλα δεν ήμουν παρατεταμένα σε μέρος χωρίς σήμα. Σήμερα λοιπόν που ήμουν αρκετες ώρες μέσα σε ένα κτίριο του ικα χωρίς καθόλου σήμα μου έκανε επανεκκίνηση. Οπότε εγώ καταλήγω πως είναι θέμα συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

μετά από 1 χρόνο πο ΄χω τη συσκευή, παρατήρησα ότι το skype δεν δουλευει στο παρασκήνιο (οταν δηλαδή δεν εχω πατησει να ανοίξει η εφαρμογη). Μπορεί καποιος να μου δώσει κάποια λύση; ευχαριστώ

ps. επειδή έχω αρκετό καιρό να μπω στο φόρουμ, και επειδή διαβάζω για 8.1, μπορει καποιος να με ενημερωσει πως την φορτώνουμε; ειναι επισημη; πως μπορω να δω ποια εχω; ευχαριστω

Edited by monicos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

μετά από 1 χρόνο πο ΄χω τη συσκευή, παρατήρησα ότι το skype δεν δουλευει στο παρασκήνιο (οταν δηλαδή δεν εχω πατησει να ανοίξει η εφαρμογη). Μπορεί καποιος να μου δώσει κάποια λύση; ευχαριστώ

ps. επειδή έχω αρκετό καιρό να μπω στο φόρουμ, και επειδή διαβάζω για 8.1, μπορει καποιος να με ενημερωσει πως την φορτώνουμε; ειναι επισημη; πως μπορω να δω ποια εχω; ευχαριστω

 

Tο skype δουλευει μονιμα στο παρασκηνιο, για να δεις ποια εκδοση εχεις πας ρυθμησεις/πληροφοριες, για να βαλεις την 8.1 επειδη δεν ειναι η τελικη αλλα εκδοση για προγραμματιστες(η τελικη βγαινει τελος ιουνιου) κατεβαζεις απο το μαρκετ την εφαρμογη developer preview και αφου κανεις εγγραφη στη microsoft σαν προγραματιστης, μπορεις ακολουθοντας τις οδηγιες να την εγκαταστησεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...