Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μισό για να καταλάβω γιατί αυτό 1η φορά το ακούω...

Για να βγάλεις φωτό δεν πατάς κάτι και χτυπάς την οθόνη με την πιθανότητα να βγάζεις κουνημένη φωτό?

Και το κουμπάκι στο πλάι με το σήμα της φωτό τι χρησιμεύει τότε?

 

Το κουμπί στα πλάγια χρησιμεύει για άμεση πρόσβαση στην κάμερα. Είσαι στο μενού ή είναι το τηλέφωνο κλειδωμένο και θες να πας στην κάμερα αμέσως? Τότε πατάς το κουμπί και μπαίνεις στην κάμερα. Το ξαναπατάς και βγάζεις φωτογραφία. Επιπλέον ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή της κάμερας μπορείς να βγάλεις φωτογραφία και αγγίζοντας ένα σημείο της οθόνης, με την μόνη διαφορά ότι θα εστιάσει (focus) στο συγκεκριμένο σημείο που άγγιξες. Θές να κάνεις zoom in - zoom out? Κανονικά όπως κάνεις στους χάρτες, στις φωτογραφίες κτλπ.

Δεν υπάρχει κάτι πρωτάκουστο σε όλο αυτό...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κουμπί στα πλάγια χρησιμεύει για άμεση πρόσβαση στην κάμερα. Είσαι στο μενού ή είναι το τηλέφωνο κλειδωμένο και θες να πας στην κάμερα αμέσως? Τότε πατάς το κουμπί και μπαίνεις στην κάμερα. Το ξαναπατάς και βγάζεις φωτογραφία. Επιπλέον ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή της κάμερας μπορείς να βγάλεις φωτογραφία και αγγίζοντας ένα σημείο της οθόνης, με την μόνη διαφορά ότι θα εστιάσει (focus) στο συγκεκριμένο σημείο που άγγιξες. Θές να κάνεις zoom in - zoom out? Κανονικά όπως κάνεις στους χάρτες, στις φωτογραφίες κτλπ.

Δεν υπάρχει κάτι πρωτάκουστο σε όλο αυτό...:)

 

Νόμιζα ότι όλα έπρεπε να γίνουν από την οθόνη... μου έφυγε ένα βάρος!:tease:

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δύο ερωτήσεις

1) πήρε άλλος το καινούριο update εμένα δεν έχει έρθει ακόμα

2) στο whatsapp αν είσαι εκτός συνδέσεις και κάποιος σου στείλει μήνυμα και μετά μπεις στο ίντερνετ τις περισσότερες φορές δεν έρχεται το μήνυμα το κάνει και σε σας;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο.gr

 

http://img189.imageshack.us/img189/94/prosforaplaisio1avclub.jpg

 

πολύ καλή προσφορά

 

και αυτό το κινητό υποτίθεται έχει ίδιο hw ακριβώς με το gs3 έτσι??

τι σου κάνει ένα λειτουργικό...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δύο ερωτήσεις

1) πήρε άλλος το καινούριο update εμένα δεν έχει έρθει ακόμα

2) στο whatsapp αν είσαι εκτός συνδέσεις και κάποιος σου στείλει μήνυμα και μετά μπεις στο ίντερνετ τις περισσότερες φορές δεν έρχεται το μήνυμα το κάνει και σε σας;

 

Ούτε και σε εμένα έχει έρθει.

Πλαίσιο.gr

 

http://img189.imageshack.us/img189/94/prosforaplaisio1avclub.jpg

Πολύ καλή τιμή.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή προσφορά

 

και αυτό το κινητό υποτίθεται έχει ίδιο hw ακριβώς με το gs3 έτσι??

τι σου κάνει ένα λειτουργικό...

 

με το αμερικανικο GS3, με το ευρωπαικο δεν ειναι το ιδιο. Το 3ρι εχει 4πυρηνο Exynos

 

 

Ερωτηση, μηπως ειναι λιγο αργος ο ΙΕ10? μου κανει αρκετη ωριτσα να ανοιξει σελιδες. Το wifi δεν εχει προβλημα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! ειμαι στην αναζητηση καινουριας συσκευης, και ειμαι αναμεσα σε LG OPTIMUS 4X (τετραπυρηνο ANDROID), και SAMSUNG ATIV της προσφορας του PLAISIO (2πυρηνο wp). Η διαφορα στην τιμη ειναι 100Ε. Εχω εμπειρια σε android, αλλα οχι σε wp. Tα wp δεν εχουν την google ως μηχανη αναζητησης? δεν μπορουμε να την βαλουμε εμεις?? ισως ειναι λιγακι ανοητη η απορια μου, αλλα εχω ως δεδομενο (απ'τα android κινητα μου) οτι δουλευω με την google...Eπισης χαρτες που εχω παρει μαζι με το παλιο μου ACE μαλλον δεν μπορω να τους περασω στο ACTIV, ετσι??? Παρακαλω αν καποιος εχει αποψη και μπορει να με συμβουλεψει (στους χαλεπους καιρους που ζουμε, να μην πεταξω τοσα ευρωπουλα :wacko:...) θα το εκτιμουσα πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

με το αμερικανικο GS3, με το ευρωπαικο δεν ειναι το ιδιο. Το 3ρι εχει 4πυρηνο Exynos

 

δεν έχει σημασία ο γεωγραφικός προσδιορισμός

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! ειμαι στην αναζητηση καινουριας συσκευης, και ειμαι αναμεσα σε LG OPTIMUS 4X (τετραπυρηνο ANDROID), και SAMSUNG ATIV της προσφορας του PLAISIO (2πυρηνο wp). Η διαφορα στην τιμη ειναι 100Ε. Εχω εμπειρια σε android, αλλα οχι σε wp. Tα wp δεν εχουν την google ως μηχανη αναζητησης? δεν μπορουμε να την βαλουμε εμεις?? ισως ειναι λιγακι ανοητη η απορια μου, αλλα εχω ως δεδομενο (απ'τα android κινητα μου) οτι δουλευω με την google...Eπισης χαρτες που εχω παρει μαζι με το παλιο μου ACE μαλλον δεν μπορω να τους περασω στο ACTIV, ετσι??? Παρακαλω αν καποιος εχει αποψη και μπορει να με συμβουλεψει (στους χαλεπους καιρους που ζουμε, να μην πεταξω τοσα ευρωπουλα :wacko:...) θα το εκτιμουσα πολυ!!!

 

μηχανη google εχει στο store δωρεαν,τωρα για τους χαρτες δεν ξερω γιατι το προηγουμενο που ειχα ηταν iphone http://www.windowsphone.com/el-gr/search?q=google

Link to comment
Share on other sites

μηχανη google εχει στο store δωρεαν,τωρα για τους χαρτες δεν ξερω γιατι το προηγουμενο που ειχα ηταν iphone http://www.windowsphone.com/el-gr/search?q=google

 

θεωρω οτι σημαντικο μειον ειναι οι απουσια αξιολογων χαρτων... στο windows market υπαρχει ενας χαρτης για Ελλαδα στα 33ε, αλλα τα σχολια που εχουν γινει εις βαρος του ειναι αποθαρρυντικα...

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι σημαντικο μειον ειναι οι απουσια αξιολογων χαρτων... στο windows market υπαρχει ενας χαρτης για Ελλαδα στα 33ε, αλλα τα σχολια που εχουν γινει εις βαρος του ειναι αποθαρρυντικα...

 

πολυ καλο αλλα οι οδηγιες στα αγγλικα http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/gps-voice-navigation/9667d798-768b-e011-986b-78e7d1fa76f8

 

:p

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αλλα οι οδηγιες στα αγγλικα http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/gps-voice-navigation/9667d798-768b-e011-986b-78e7d1fa76f8

 

:p

 

ναι, το ειδα και στην περιηγηση μου στο windows store... δεν υπαρχει θεμα με την γλωσσα, το θεμα μου ειναι αν εχει πληρεις και ΣΩΣΤΟΥΣ χαρτες... και η ελλειψη ραδιοφωνου παλι, τι σου λεει... το θεωρουσα σημαντικη ελλειψη και στο iphone 4s που ειχα πριν, αλλα respect, ηταν και iphone!!:D ...

Link to comment
Share on other sites

ναι, το ειδα και στην περιηγηση μου στο windows store... δεν υπαρχει θεμα με την γλωσσα, το θεμα μου ειναι αν εχει πληρεις και ΣΩΣΤΟΥΣ χαρτες... και η ελλειψη ραδιοφωνου παλι, τι σου λεει... το θεωρουσα σημαντικη ελλειψη και στο iphone 4s που ειχα πριν, αλλα respect, ηταν και iphone!!:D ...

 

5 χρονια ειχα iphone .μονο ονομα εχει και πανακριβω.το ραδιο δεν με χαλαει.οσοι εχουν αφησει σχολια για τους χαρτες λενε οτι ειναι πολυ καλοι

Edited by nionios4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! ειμαι στην αναζητηση καινουριας συσκευης, και ειμαι αναμεσα σε LG OPTIMUS 4X (τετραπυρηνο ANDROID), και SAMSUNG ATIV της προσφορας του PLAISIO (2πυρηνο wp). Η διαφορα στην τιμη ειναι 100Ε. Εχω εμπειρια σε android, αλλα οχι σε wp. Tα wp δεν εχουν την google ως μηχανη αναζητησης? δεν μπορουμε να την βαλουμε εμεις?? ισως ειναι λιγακι ανοητη η απορια μου, αλλα εχω ως δεδομενο (απ'τα android κινητα μου) οτι δουλευω με την google...Eπισης χαρτες που εχω παρει μαζι με το παλιο μου ACE μαλλον δεν μπορω να τους περασω στο ACTIV, ετσι??? Παρακαλω αν καποιος εχει αποψη και μπορει να με συμβουλεψει (στους χαλεπους καιρους που ζουμε, να μην πεταξω τοσα ευρωπουλα :wacko:...) θα το εκτιμουσα πολυ!!!

 

Πρίν πάρω το Ativ S είχα android smartphone. Τα windows phone είναι σε πολλά σημεία διαφορετικά και πολλά πράγματα που μπορούσες να κάνεις στο android εδώ ίσως είναι δυσκολότερο να γίνουν ή δεν γίνονται (ακόμα) καθόλου. Όμως εάν τώρα επέστρεφα στο android θα μου έλειπε αυτή η αέρινη αίσθηση στην χρήση του κινητού με windows phone 8 που δεν μου τη δίνει σε καμία περίπτωση το galaxy s3 με τον τετραπύρηνο...! (μου την δίνουν μόνο htc android smartphones τα οποία είναι πανάκριβα (ακολουθούν την ίδια τιμολογιακή πολιτική με την apple...)). Οι περισσότερες εφαρμογές που χρησιμοποιείς καθημερινά είναι διαθέσιμες και πάρα πολύ όμορφες στο γραφικό τους περιβάλλον! Με τους χάρτες λίγη υπομονή και θα έχουμε σύντομα δωρεάν την πλοήγηση της nokia. Τα "βαριά" παιχνίδια της gameloft παίζουν σφαίρα! Υπάρχουν εφαρμογές για google search και google maps κανονικά.

Συνοπτικά θα σου πώ ότι δεν χορταίνω να ασχολούμαι με το κινητό! Οπότε στα χρήματα που διαθέτεις για αγορά κινητού, η καλύτερη λύση είναι με κλειστά μάτια το Ativ S! :D

 

Στα 249€ public, multirama και πλαίσιο. Εμείς πριν ένα μήνα στα 300... Έτσι είναι αυτα!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει το μάτι σας καμμιά πλατη μπαταρίας αλουμινένια; θα ήταν ενδιαφερον
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα SMS υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά μήνυμα ή έχει όριο τους 70 όπως το LG Optimus 7 που έχω; Ευχαριστώ!

(στα 249 πάντως είναι τσάμπα και μάλλον θα με βάλει σε έξοδα! :p)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγω στο ... τρυπάκι για windows phne. με τέτοια τιμή (249) και όλα αυτά τα reviews, ελπίζω να έκανα καλλή εκλογή. Έφυγα απο android kai htc sensation xl. Το παράγγειλα από Πλαίσιο. Θα επανέλθω με εντυπώσεις. καλό απόγευμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στα SMS υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά μήνυμα ή έχει όριο τους 70 όπως το LG Optimus 7 που έχω; Ευχαριστώ!

(στα 249 πάντως είναι τσάμπα και μάλλον θα με βάλει σε έξοδα! :p)

 

Δυστυχώς φίλε μου όχι ακόμα. Μόνο το Lumia δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Υπάρχουν όμως πολύ καλές ελληνικές εφαρμογές (γύρω στο 1€) που σου μετατρέπουν το μήνυμα σε 160 χαρακτήρες. Πήρα στην Samsung να ρωτήσω για το πρόβλημα αυτό και αφού το τσέκαρε και ο υπάλληλος σε μια συσκευή που είχε εκεί, μου είπε πως όντως υπάρχει θέμα με τους χαρακτήρες στα μηνύματα... Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα... :O

Link to comment
Share on other sites

Η πλάτη του κινητού παιδία γρατζουνιετε πολύ εύκολα, το νου σας
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Η πλάτη του κινητού παιδία γρατζουνιετε πολύ εύκολα, το νου σας

 

Συνιστώ αυτήν για να ξενοιάσετε από γρατζουνιές και να συνεχίσει το κινητό σας να είναι στυλάτο. Πάντως το καλό με την συσκευή είναι οτι και να γρατζουνιστεί αλλάζεις ένα καπάκι και όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ αυτήν για να ξενοιάσετε από γρατζουνιές και να συνεχίσει το κινητό σας να είναι στυλάτο. Πάντως το καλό με την συσκευή είναι οτι και να γρατζουνιστεί αλλάζεις ένα καπάκι και όλα κομπλέ.

Πρώτον η θήκη που παραθέτεις είναι εκτός στοκ.

Εμένα από πτώση έχει αποκτήσει και ένα σημάδι στο bezel και ακόμη το μετανιώνω. Μήπως ξέρει κανεις πόσο θα κοστίσει αλλαγή bezel;

Η πλάτη του κινητού παιδία γρατζουνιετε πολύ εύκολα, το νου σας

Και η οθόνη επίσης γρατζουνιέται πολύ εύκολα. Σας έχει γεμίσει καμία γρατζουνιά στην οθόνη;

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη επίσης γρατζουνιέται πολύ εύκολα. Σας έχει γεμίσει καμία γρατζουνιά στην οθόνη;

 

Σιγουρα η οθονη; δεν ειναι gorilla glass;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...