Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά, τα notifications είναι ένα θέμα με το συγκεκριμένο κινητό... Ιδιαίτερα η υλοποίηση του What's app είναι για τα κλάματα...

Κατά τα άλλα είναι μια άριστη συσκευή, νομίζω ότι αυτό και το 8Χ είναι ότι πio VFM υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον εννοεί για την Notification Bar των WP8 ότι είναι μάπα.

ea6gka όχι δεν έχει led notification led.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

και δε με λες man, μπορω να τρεχω τις εφαρμογες της Νοκια στο κινητακι αυτο? αντε γιατι ψηνομαι..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

και δε με λες man, μπορω να τρεχω τις εφαρμογες της Νοκια στο κινητακι αυτο? αντε γιατι ψηνομαι..

 

Όχι αλλά το Nokia Maps μπορείς. Γενικά δεν έχει τις εφαρμογές της Nokia.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα και εγω, ενταξει ωραιο κινητακι εμφανισιακα, οθονη καλη (την ηξερα αλλωστε απο το Σ3) αλλα...του ελεος το ελεος ρε Μ$, μιλαμε εχει 5 σοβαροτατα bugs το λειτουργικο που ακομα απο τα χριστουγεννα να τα διορθωσουν.

 

1.οταν εχεις συνδεδεμενο το ΒΤ περνανε ΟΛΟΙ οι ηχοι μεσα το ΒΤ ακομα και αυτοι τβν κουμπιων, του ξεκλειδωματος και του πληκτρολογιου.

2.οταν ακους μουσικη και σε παιρνουν τηλεφωνο και πατησεις να ακουσεις την κληση απο το ακουστικο τοτε δεν ακους τπτ παρα μονο μεσα απο τα ακουστικα

3.δεν μπορεις να εχεις ανεξαρτητα τις εντασεις των ηχων για τις κλησεις, τι3ς ειδοποιησεις και τα πολυμεσα, ολα σε ενα και νοικοκυρεμενα και οποιον παρει ο χαρος

4.οταν κανεις reboot οι ηχοι επανερχονται στις αρχικες τους ρυθμισεις

5.Google στην μηχανη αναζητησης, γιοκ

 

Ειναι δυνατον 6 μηνες ακομα να μην εχουν λυσει τετοια θεματα?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και μια μεγαλη αναβαθμιση, ουτε ποια εκδοση μου ελεγε ουτε τπτ, εκανε κανα 20 λεπτο να τη βαλει

 

2424.13.3.1

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Από πια χώρα είναι η συσκευή σου;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

UK, παιδια παει φετες το κινητο με την αναβαθμιση αυτη, τολμω να πω οτι η διαφορα ειναι οση απο ICS σε Jellybean...πλεον δεν φορτωνει τα ανοιγει ολα ακαριαια
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Fr here τίποτα ακόμα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

και γενικα να πω ειμαι πολυ ικανοποιημενος, η αποτοξινωση απο τις ρομ και το ατελειωτο φλασαρισμα με το νεξους ισως να μου κανει καλο lol, παντως γιατι δεν εχει επιλογη να εχω μηχανη αναζητησης gooogle στο ΙΕ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

και γενικα να πω ειμαι πολυ ικανοποιημενος, η αποτοξινωση απο τις ρομ και το ατελειωτο φλασαρισμα με το νεξους ισως να μου κανει καλο lol, παντως γιατι δεν εχει επιλογη να εχω μηχανη αναζητησης gooogle στο ΙΕ?

Ένας ωραίος μύθος:p

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ τα Νοκια εχουν, και τα HTC , εμεις δηλαδης γιατι στην αποξω με τον μπιιιιιινγκ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι με το ξυπνητηρη.οταν βαζω ηχο και το κανω τεστ λειτουργει η ενταση κανονικα αλλα οταν χτυπαει το ξυπνητηρη ειναι η ενταση χαμηλα.καμια ιδεα ??
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε λίγο τις ρυθμίσεις

 

της τσεκαρα αλλα τιποτα το ιδιο οταν κατεβασα και αλλο απο το store.ενω οταν κανω τεστ η ενταση ειναι καλη ,οταν χτυπαει το ξυπνητηρι ειναι χαμηλη

Link to comment
Share on other sites

της τσεκαρα αλλα τιποτα το ιδιο οταν κατεβασα και αλλο απο το store.ενω οταν κανω τεστ η ενταση ειναι καλη ,οταν χτυπαει το ξυπνητηρι ειναι χαμηλη

 

Κατέβασε μια εφαρμογή από το Store για ξυπνητήρι και δες αν δουλεύει.:)

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

 

Έκανα σοβαρή έρευνα αγοράς για smartphone μέχρι 280 ευρώ και σιγά σιγά καταλήγω μάλλον σε αυτό... Σίγουρα τα πλακίδια που έχει δεν είναι το καλύτερο backround και δεν μπορείς να δώσεις την προσωπική σου πινελιά στο φόντο.... αλλά με ενδιαφέρει η ουσία και όχι τα φρου-φρου!

 

Με φοβίζει που είναι windows phone γιατί δεν ξέρω αν θα είναι συμβατό με τις επόμενες εκδόσεις και σίγουρα έχει λιγότερα apps απ' ότι τα android.

Εκτίμησα όμως πολύ το γεγονός ότι βγάζει και αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες και βίντεο και μάλιστα χωρίς τον χάλια ήχο του GALAXY 3... και από την άλλη θα είναι το πρώτο μου smartphone και δεν θα μου κακοφανεί που εγκαταλείπω τα stupidphones...

 

2 ερωτησούλες:

1) μπορεί κανείς να μου απαντήσει αν το OFFICE WORD δουλεύει στο κινητό κανονικά ή πρέπει να το αγοράσεις? Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω μιας και θα το χρειάζομαι και για επαγγελματική χρήση...*

 

2) Κάπου διάβασα ότι το zoom in στην κάμερα γίνεται με άγγιγμα στην οθόνη... το ίδιο και το τράβηγμα της φωτογραφίας... και επειδή γίνονται και τα 2 με άγγιγμα στην οθόνη μπορεί όταν βγάζεις την φωτογραφία να χαλάσει το ζουμάρισμα που είχες κάνει... Ισχύει?

 

Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

 

Έκανα σοβαρή έρευνα αγοράς για smartphone μέχρι 280 ευρώ και σιγά σιγά καταλήγω μάλλον σε αυτό... Σίγουρα τα πλακίδια που έχει δεν είναι το καλύτερο backround και δεν μπορείς να δώσεις την προσωπική σου πινελιά στο φόντο.... αλλά με ενδιαφέρει η ουσία και όχι τα φρου-φρου!

 

Με φοβίζει που είναι windows phone γιατί δεν ξέρω αν θα είναι συμβατό με τις επόμενες εκδόσεις και σίγουρα έχει λιγότερα apps απ' ότι τα android.

Εκτίμησα όμως πολύ το γεγονός ότι βγάζει και αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες και βίντεο και μάλιστα χωρίς τον χάλια ήχο του GALAXY 3... και από την άλλη θα είναι το πρώτο μου smartphone και δεν θα μου κακοφανεί που εγκαταλείπω τα stupidphones...

 

2 ερωτησούλες:

1) μπορεί κανείς να μου απαντήσει αν το OFFICE WORD δουλεύει στο κινητό κανονικά ή πρέπει να το αγοράσεις? Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω μιας και θα το χρειάζομαι και για επαγγελματική χρήση...*

 

2) Κάπου διάβασα ότι το zoom in στην κάμερα γίνεται με άγγιγμα στην οθόνη... το ίδιο και το τράβηγμα της φωτογραφίας... και επειδή γίνονται και τα 2 με άγγιγμα στην οθόνη μπορεί όταν βγάζεις την φωτογραφία να χαλάσει το ζουμάρισμα που είχες κάνει... Ισχύει?

 

Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ!

 

1) έχει ολοκληρωμένο office δωραάν

2) δεν πρόκειται να αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα σε αυτό τον τομέα :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στα reviews ότι το τηλέφωνο έχει στο πλάι κουμπί για την κάμερα... Μπορεί να μου πει κάποιος τι πατάει για να ζουμάρει και να βγάλει φωτογραφία?

 

Επίσης στο phone arena λένε ότι η φωνή από το ATIV S προς τον άλλο συνομιλητή κατά τη διάρκεια τηλεφωνικής συνομιλίας ακούγεται λίγο άσχημα... Ισχύει?

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο όχι δεν ισχύει, με ακουνε πεντακάθαρα, για το πρώτο τι εννοείς;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις φωτογραφίες από το κουμπάκι της κάμερας στο πλάι ή πατάς την οθόνη?

 

Ζουμάρεις με τα κουμπιά VOLUME +/- ή πάλι από την οθόνη?

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γεια σας , λέω να το παραγγείλω και εγώ , ομολογώ ότι μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής του , λέω να αλλάξω os να δούμε και τα WP8 , ελπίζω να πάρει και επερχόμενα WP8.1 . Ααα.. να σας αναφέρω και μιά πλάκα που έγινε όταν πήγα να το δω στα Media Market στο Μαρούσι , βλέποντας την τιμή του στα 599€ έπαθα πλάκα , έρχοντας κοντά μου ο πωλητής και καλά να με πλησιάσει για να μου το πουλήσει , του λέω ότι εδώ μάλλον πρέπει να έχετε κάνει λάθος , και ότι η τιμή του τώρα ειναι περίπου στα 280€ , και οτι ο τζάμπας πέθανε , και ήρθε ο ακρίβειας , με κοίταζε με το στόμα ανοικτό , και πήγε να ρωτήσει τον προϊοστάμενο του για την τιμή , και ήρθε μετά απο λίγο λέγοντας μου ότι η τιμή άλλαξε και είναι τώρα στα 399€ . Τα σμπεράσματα δικά σας , για τον Τζάμπα .
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στα reviews ότι το τηλέφωνο έχει στο πλάι κουμπί για την κάμερα... Μπορεί να μου πει κάποιος τι πατάει για να ζουμάρει και να βγάλει φωτογραφία?

 

Επίσης στο phone arena λένε ότι η φωνή από το ATIV S προς τον άλλο συνομιλητή κατά τη διάρκεια τηλεφωνικής συνομιλίας ακούγεται λίγο άσχημα... Ισχύει?

 

το ζουμ της καμερας λειτουργη οπως το ζουμ στης σελιδες (ανοιγεις και κλεινεις με τα δαχτιλα) και οταν χτυπας στην οθονη βγαζει φωτο

Link to comment
Share on other sites

Μισό για να καταλάβω γιατί αυτό 1η φορά το ακούω...

Για να βγάλεις φωτό δεν πατάς κάτι και χτυπάς την οθόνη με την πιθανότητα να βγάζεις κουνημένη φωτό?

Και το κουμπάκι στο πλάι με το σήμα της φωτό τι χρησιμεύει τότε?

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...