Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σεναρια επιστημονικης φαντασιας μοιαζουν τα παραπανω specs. Εκτος κι αν μιλαμε για καποια συσκευη που θα παρουσιαστει τελη του 13 αρχες τους 14, αρκετους μηνες μετα το Galaxy S4.

 

Αν υποθεσουμε πως η Samsung οντως θα εχει διαθεσιμο τον παραπανω επεξεργαστη και την παραπανω οθονη το θεωρω απιθανο να τα δωσει προς χρηση στην Sony πριν να τα χρησιμοποιησει η ιδια.

 

Εγω διάβασα για bravia engine 2 και white magic επομενως δεν νομίζω να βάλει αμολεντ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φημες λενε οτι θα το ονομασει Z. Δεν πρόκειται να αφήσει τα γράμματα της αλφαβήτου ^o^.

Διαστάσεις :139χ71χ7.9mm

Και στην οθόνη θα χρησιμοποιεί τεχνολογία opticontrast, για καλύτερα αποτελέσματα στην αντανάκλαση φωτός.

Θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

Φημες λενε οτι θα το ονομασει Z. Δεν πρόκειται να αφήσει τα γράμματα της αλφαβήτου ^o^.

Διαστάσεις :139χ71χ7.9mm

Και στην οθόνη θα χρησιμοποιεί τεχνολογία opticontrast, για καλύτερα αποτελέσματα στην αντανάκλαση φωτός.

Θα δείξει....

 

Αυτα τα νεα μου αρεσουν και εμενα και χιλιες φορες την lcd απο amoled να φοραει,ελπιζω και η μπαταρια να ανεβει στις 2500 και ευχομαι να μην ειναι γυαλι πισω :)

Παμε γερα Sony.

Και white magic ουαου.......ακομα καλυτερα τοτε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα νεα μου αρεσουν και εμενα και χιλιες φορες την lcd απο amoled να φοραει,ελπιζω και η μπαταρια να ανεβει στις 2500 και ευχομαι να μην ειναι γυαλι πισω :)

Παμε γερα Sony.

Και white magic ουαου.......ακομα καλυτερα τοτε.

Τα ίδια θέλω και εγώ !

 

Και κάτι άλλο βρε παιδιά.... Γιατί δεν τα γράφεται όλα? :) Στο arena γράφει ότι θα είναι ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη http://www.gsmarena.com/rumor_sony_yuga_to_be_called_xperia_z_to_get_ip57_certification-news-5242.php

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θέλω και εγώ !

 

Και κάτι άλλο βρε παιδιά.... Γιατί δεν τα γράφεται όλα? :) Στο arena γράφει ότι θα είναι ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη http://www.gsmarena.com/rumor_sony_yuga_to_be_called_xperia_z_to_get_ip57_certification-news-5242.php

 

Θαναση αν αρχισουμε να τα γραφουμε ολα θα μας κατηγορησουν για μονοπωλιακες τακτικες:lol::p

Το κινητο το βλεπω μεσα Μαρτιου να κυκλοφορει παντως.

Η διαισθηση μου ετσι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγαζε τετοια κινητα σοναρα μου και ας μην αναβαθμισεις σε δυο εκδοσεις ποτε! Αρκει να τρεχει νερακι βεβαια η εκδοση που φοραει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θαναση αν αρχισουμε να τα γραφουμε ολα θα μας κατηγορησουν για μονοπωλιακες τακτικες:lol::p

Το κινητο το βλεπω μεσα Μαρτιου να κυκλοφορει παντως.

Η διαισθηση μου ετσι.

Μεσα Μαρτιου? Εχω ανανεωση το Μαρτιο :D

Το αλλο καλο που μου αρεσει ειναι τα πληκτρα που ειναι μεσα στην οθονη δηλαδη θα υπαρχει ''καθαρη'' οθονη ~4,7-4,8.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θέλω και εγώ !

 

Και κάτι άλλο βρε παιδιά.... Γιατί δεν τα γράφεται όλα? :) Στο arena γράφει ότι θα είναι ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη http://www.gsmarena.com/rumor_sony_yuga_to_be_called_xperia_z_to_get_ip57_certification-news-5242.php

 

post 13!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγαζε τετοια κινητα σοναρα μου και ας μην αναβαθμισεις σε δυο εκδοσεις ποτε! Αρκει να τρεχει νερακι βεβαια η εκδοση που φοραει!

Τώρα είδα το ποστ σου, γράφαμε ταυτόχρονα και μου ξεφυγες.... :)

Νεράκι ε? Το έπιασα το υπονοούμενο :):)

 

post 13!!!!

Ντροπή μου.

 

Χθες βρήκα λίγο χρόνο και διάβασα το Mobile-Review, 128gb εξωτερική μνήμη? Ουαου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο μέγεθος δεν δειχνει να εχει μεγαλη διάφορα σε σχεση με το s3

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο μέγεθος δεν δειχνει να εχει μεγαλη διάφορα σε σχεση με το s3

Ναι δεν έχουν μεγάλη διαφορά.

 

Σε προηγούμενο ποστ μου έγραψα ότι η 5' οθόνη θα είναι ''καθαρή'' ~4,7-4,8 αφού τα πλήκτρα είναι μέσα στην οθόνη.

Λίγες φορές που έχω πιάσει το s3 δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε πολύ το μέγεθος του με το ένα χέρι, οκ ίσως οριακά κάποιες στιγμές.

Σε 5'οθόνη με τα πλήκτρα εκτός οθόνης δεν έχω δοκιμάσει, λογικά θα μεγαλώνει το μέγεθος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τελευταία στο ίντερνετ ότι το Odin θα είναι διαφορετικό μοντελλο από το Yuga. Ότι θα προορίζεται για εκτός Ασίας με υποδεεστερα υλικά και χαρακτηριστικα.

Θα ονομάζεται xperia x, ενώ το Yuga xperia z.

Θα έχει οθόνη 5 ίντσες full hd, επεξεργαστή Qualcomm APQ8064quad core 1.5ghz,μνημη 2gb και χωρητικότητα 32gb. Όσο για την κάμερα 12 ή 13 mega pixel. Και ορισμένοι υποστηρίζουν οτι θα έχει τη δυνατότητα υποστήριξης δύο sim.

Link to comment
Share on other sites

Θα ονομάζονται Ζ και ZL. Θα γίνει και η απαραίτητη αλλαγή στον τίτλο. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353362

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αλλαξε και ο τιτλος του θεματος,αντε να δουμε τι θα δουμε σε λιγες ημερες στο Λας Βεγκας:)

Εγω ψηνομαι παντως αν εχει και white magic αρα ακομα καλυτερη ευκρινεια σε εξωτερικους χωρους+η νεα καμερα RS.

Βεβαια η full hd οθονη σε 5ιντσο κινητο με προβληματιζει μπορω να πω:confused:

Με τρομαζει μην ειναι τα παντα μικροσκοπικα.:p

Και δεν μου φαινεται το android να ειναι ετοιμο για τετοιες αναλυσεις.

Τελικα τα κουμπια που ειναι μεσα η εξω απο την οθονη?:confused:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ πάντως το χω βάλει λιγο στο μάτι καθώς βλεπω οτι απο θεμα μεγέθους ειναι μικρότερο κι απο το s3,μονο λιγο πιο παχύ,ειδωμεν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ πάντως το χω βάλει λιγο στο μάτι καθώς βλεπω οτι απο θεμα μεγέθους ειναι μικρότερο κι απο το s3,μονο λιγο πιο παχύ,ειδωμεν

 

αν και εχω ΝΟΤΕ2 ,αυτο το Σονυ το εχω βαλει στο ματι και εγω....

καταπληκτικα σαν design

 

http://i3.minus.com/ibytIgZMcdVbml.jpg

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτογραφίες είναι αυτές ρε παιδιά? Ότι ομορφότερο έχω δει. Απ ότι βλέπω έχει και τον αισθητήρα rs που κάνει θαύματα. Το μοναδικό τηλέφωνο που θα μ έκανε να δώσω το iphone 5. Το κινητό είναι σκανδαλωδώς όμορφο!!!
Link to comment
Share on other sites

αν και εχω ΝΟΤΕ2 ,αυτο το Σονυ το εχω βαλει στο ματι και εγω....

καταπληκτικα σαν design

 

http://i3.minus.com/ibytIgZMcdVbml.jpg

 

Και εμενα μου αρεσει πολυ το κινητουλι:p

Οπως βλεπω υποστηριζει Miricast τον διαδοχο του dlna,σε συνδυασμο με το WiDi της Intel που εχει εγγενη υποστηριξη στο νεο προτυπο και αν συνδυαστουν με τη νεα RS τεχνολογια της καμερα συν white magic παει το πηρα τοτε.:D

Ξερουμε αν υποστηριζει και 4G?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το Odin θα ειναι για την Ευρωπαικη αγορα σωστσ?

Επισης τα κουμπια ειναι μεσα στην οθονη οπως βλεπω,αλλα κατα την περιηγηση στο ιντερνετ,βλεποντας βιντεακια η' ταινιες θα εξαφανιζονται ετσι ωστε να κανει πληρη χρηση των 5 ιντσων,διοτι διαφορετικα θα στην ουσια 4.7-4.8 ιντσες στην πραγματικοτητα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...