Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω τον στοκ με τις ρυθμίσεις από τους xda,και είμαι μια χαρά.

 

ποιες απο όλες ? :)

 

Moλις ανεβηκε και το

SK-CZ Xperia Team e-mail client DARK Edition Multi XV, XT, XTX, XZ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιες απο όλες ? :)

 

Moλις ανεβηκε και το

SK-CZ Xperia Team e-mail client DARK Edition Multi XV, XT, XTX, XZ

 

Αυτόν εδώ έχω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2103403.

Το mod το πέρασα ήδη Μπάμπη, μια χαρά δουλεύει αλλά εγώ τσάμπα το πέρασα μιας και δεν δουλεύω τον συγκεκριμένο email clied.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σαν υποψηφιος αγοραστης πηγα και το χαζεψα σημερα με την ησυχια μου.Το κινητο ειναι πανεμορφο και αυτα που λεγονται για την οθονη εγω τα ακουω βερεσε.Ειναι πανεμορφη!Μεγαλο συν για μενα το γεγονος οτι ειναι αδιαβροχο(οποιος εχει μικρα παιδια με καταλαβαινει χιχι)!

 

Μοναδικο ερωτηματικο οι διαστασεις του..Αχ βρε sony αφου εδειξες με το zl οτι μπορεις,γιατι δεν το εκανες και στο z?Εσεις που το χρησιμοποιειτε καθημερινα σας εχει δυσκολεψει απο αποψη φορητοτητας;Τωρα που πεφτει η τιμη του και βλεποντας και την προσοχη που λαμβανει απο την κοινοτητα ειμαι με τα λεφτα στο χερι ετοιμος να το παρω και ειναι το μονο που με σταματαει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν υποψηφιος αγοραστης πηγα και το χαζεψα σημερα με την ησυχια μου.Το κινητο ειναι πανεμορφο και αυτα που λεγονται για την οθονη εγω τα ακουω βερεσε.Ειναι πανεμορφη!Μεγαλο συν για μενα το γεγονος οτι ειναι αδιαβροχο(οποιος εχει μικρα παιδια με καταλαβαινει χιχι)!

 

Μοναδικο ερωτηματικο οι διαστασεις του..Αχ βρε sony αφου εδειξες με το zl οτι μπορεις,γιατι δεν το εκανες και στο z?Εσεις που το χρησιμοποιειτε καθημερινα σας εχει δυσκολεψει απο αποψη φορητοτητας;Τωρα που πεφτει η τιμη του και βλεποντας και την προσοχη που λαμβανει απο την κοινοτητα ειμαι με τα λεφτα στο χερι ετοιμος να το παρω και ειναι το μονο που με σταματαει.

 

Θεμα με το μεγεθος είχα και εγω... όπου και με αναλυτικό αρθρο ειχα εκθεσει τους προβληματισμούς μου στην κοινότητα..

Λοιπον μετά απο 2 και κατι εβδομάδες συμβίωσης με το Ζετακι οποτε πιανω στα χερια μου το iPhone 4s που εδωσα στην γυναικα μου νομιζω οτι ειναι ενα υπερβαρο dummy phone...

 

Μια εβδομάδα αν το εχεις στα χερια σου - τσεπη σου θα το συνηθίσεις... παρ' το χθες..

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το παρακάτω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2243643

 

Έχει δοκιμάσει κανένας αυτό το mod;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Θεμα με το μεγεθος είχα και εγω... όπου και με αναλυτικό αρθρο ειχα εκθεσει τους προβληματισμούς μου στην κοινότητα..

Λοιπον μετά απο 2 και κατι εβδομάδες συμβίωσης με το Ζετακι οποτε πιανω στα χερια μου το iPhone 4s που εδωσα στην γυναικα μου νομιζω οτι ειναι ενα υπερβαρο dummy phone...

 

Μια εβδομάδα αν το εχεις στα χερια σου - τσεπη σου θα το συνηθίσεις... παρ' το χθες..

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση!Αυτη την εντυπωση εχω και εγω οτι θα το συνηθησω αλλα επειδη δεν ειχα κινητο τετοιου μεγεθους για καθημερινη χρηση(εχω επεξεργαστει αρκετα απο φιλους) καπου δισταζω..Αυτα τα κινητα ειναι απολαυση οταν εισαι στο σπιτι αλλα στο δρομο δεν ξερω τι γινεται...Παντως με βλεπω να το ανακαλυπτω συντομα!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη πριν καμια ωρα το βυθισα σε λεκανη με νερο 10 cm, 2 φορες, να ξερετε οτι το πιο πιθανο ειναι να σας χαμηλωσει κατα πολυ τον ηχο στο ηχειο των ηχων κλησεων κ μουσικης κτλ (κατω δεξια στη συσκευη). Το δικο μου ακουγεται ελαχιστα... Το εψαξα στο google και λενε οτι θελει 45min-1h για να στεγνωσει. Επισης κ με χρηση ηλεκτρικης σκουπας στρωνει... Αντε να δουμε γιατι με βλεπω για Sony service αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη πριν καμια ωρα το βυθισα σε λεκανη με νερο 10 cm, 2 φορες, να ξερετε οτι το πιο πιθανο ειναι να σας χαμηλωσει κατα πολυ τον ηχο στο ηχειο των ηχων κλησεων κ μουσικης κτλ (κατω δεξια στη συσκευη). Το δικο μου ακουγεται ελαχιστα... Το εψαξα στο google και λενε οτι θελει 45min-1h για να στεγνωσει. Επισης κ με χρηση ηλεκτρικης σκουπας στρωνει... Αντε να δουμε γιατι με βλεπω για Sony service αυριο!

 

Είτε εισαι ανώμαλος :p είτε εχεις τρελό χρημα για σκότωμα !!! :lol::lol::lol:

Που πας ρε καραμήτρο μεσα στην λεκάνη το Ζετακι ειπαμε ειναι αδιαβροχο αλλα ΟΚ αντε να το προστατεψουμε απο κανενα υγρό ατυχημα πανω στο τραπεζι όχι και να το πετάξουμε στην μπανιέρα... :)

 

Παντως δεν σε κοβω για Service θα στρωσει... :)

Link to comment
Share on other sites

Είτε εισαι ανώμαλος :p είτε εχεις τρελό χρημα για σκότωμα !!! :lol::lol::lol:

Που πας ρε καραμήτρο μεσα στην λεκάνη το Ζετακι ειπαμε ειναι αδιαβροχο αλλα ΟΚ αντε να το προστατεψουμε απο κανενα υγρό ατυχημα πανω στο τραπεζι όχι και να το πετάξουμε στην μπανιέρα... :)

 

Παντως δεν σε κοβω για Service θα στρωσει... :)

 

Test to the maximum!!

Θα επιταχυνω λιγο τις διαδικασιες... ;)

http://www.popularmechanics.com/cm/popularmechanics/images/zB/wet-cellphone-fix-0708-de.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είτε εισαι ανώμαλος :p είτε εχεις τρελό χρημα για σκότωμα !!! :lol::lol::lol:

Που πας ρε καραμήτρο μεσα στην λεκάνη το Ζετακι ειπαμε ειναι αδιαβροχο αλλα ΟΚ αντε να το προστατεψουμε απο κανενα υγρό ατυχημα πανω στο τραπεζι όχι και να το πετάξουμε στην μπανιέρα... :)

 

Παντως δεν σε κοβω για Service θα στρωσει... :)

 

Χαχα παιδιά εγώ το παίρνω και στο μπάνιο μαζί μου και δεν παθαίνει τίποτα! :-P Ισχύει ότι θέλει λίγη ώρα για να επανέλθει η ένταση Αλλά επανέρχεται νορμάλ! Να ρωτήσω εγώ με τη σειρά μου για τη μπαταρία με αυτά τα στατιστικά πως σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα παιδιά εγώ το παίρνω και στο μπάνιο μαζί μου και δεν παθαίνει τίποτα! :-P Ισχύει ότι θέλει λίγη ώρα για να επανέλθει η ένταση Αλλά επανέρχεται νορμάλ! Να ρωτήσω εγώ με τη σειρά μου για τη μπαταρία με αυτά τα στατιστικά πως σας φαίνεται?

Xμμ... δεν ειναι και ασχημα... btw κανε και μια σύγκριση ...

Link to comment
Share on other sites

Χαχα παιδιά εγώ το παίρνω και στο μπάνιο μαζί μου και δεν παθαίνει τίποτα! :-P Ισχύει ότι θέλει λίγη ώρα για να επανέλθει η ένταση Αλλά επανέρχεται νορμάλ! Να ρωτήσω εγώ με τη σειρά μου για τη μπαταρία με αυτά τα στατιστικά πως σας φαίνεται?

 

Ανοικτή οθόνη θέλω να βλέπω αγόρια!!! Το τηλέφωνο πάντως έχει αξιοπρέπεια και ισορροπία παντού...

Και τώρα που σιγά-σιγά πέφτει και η Τιμή του γίνεται ακόμα πιο τίμιο...

Φιλικά Νίκος

 

 

 

 

 

Xμμ... δεν ειναι και ασχημα... btw κανε και μια σύγκριση ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το Devices που μου τρωει μπαταρια και τσατιζει την Σταμινα ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ανοικτή οθόνη θέλω να βλέπω αγόρια!!! Το τηλέφωνο πάντως έχει αξιοπρέπεια και ισορροπία παντού...

Και τώρα που σιγά-σιγά πέφτει και η Τιμή του γίνεται ακόμα πιο τίμιο...

Φιλικά Νίκος

 

Τότε γιατί το "σπρώχνεις" το κακόμοιρο;; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το media server τι ακριβώς αποτελεί? :$

Eiναι η "μηχανη" που ειναι υπευθυνη για να βλεπεις media files

Στο δικο μου συγκεκριμενα, ειναι η σημερινη χρηση video 45 λεπτων... me oθόνη στο 75% και φωτεινότητα στο auto ;)

Link to comment
Share on other sites

μην το αγοραζετε ρε παιδια το κινητο δουλευει χωρις να του περεσεις custom rom

:lol::lol::lol:

τελος τα παραμυθακια κυρια samsung τωρα ξερεις οτι δεν εισαι μονη σου ;)

υπαρχουν κι αλλοι και το κανουν καλητερα απο σενα βλεπε xperia z βλεπε htc one

Link to comment
Share on other sites

518 πριν καν βγουν στην αγορά οι αντίπαλοι του. Πόσο θα πάει δηλαδή; :-P αντε σιγά σιγά να φεύγει το s3 :D
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εγω νομίζω πως εχω θέμα με το ακουστικό ης συσκευης...μόλις καλώ κάποιον,όταν χτυπάει το τηλ,ακούγεται σαν να τρίζει το ηχείο,σα να κανει παράσιτα..Μπάμπη,πρέπει να εχει θεματάκι...τι να κάνω?να το επιστρέψω?το εχει πάθει αλλος?ειναι καθαρός ο ήχος οταν παίρνεται τηλ,το μπιπ που ακουγεται οταν καλειτε καποιον?

άσχετο,η μπαταρια και με stamina,χάλια!τεσπα...

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το "σπρώχνεις" το κακόμοιρο;; :rolleyes:

 

S4 one Ερχονται...Ας τα δουμε και αυτά και πάλι εδω θα ειμαστε!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ελα και σουπα το κανω!!!

http://youtu.be/ROyq3iRRbHg

 

ΛΟΛ!!!! Απιστευτο!!!! Τι αλλο θα κανουν??

 

ρε παιδια,εγω νομίζω πως εχω θέμα με το ακουστικό ης συσκευης...μόλις καλώ κάποιον,όταν χτυπάει το τηλ,ακούγεται σαν να τρίζει το ηχείο,σα να κανει παράσιτα..Μπάμπη,πρέπει να εχει θεματάκι...τι να κάνω?να το επιστρέψω?το εχει πάθει αλλος?ειναι καθαρός ο ήχος οταν παίρνεται τηλ,το μπιπ που ακουγεται οταν καλειτε καποιον?

άσχετο,η μπαταρια και με stamina,χάλια!τεσπα...

 

Σε μενα με τις παρακατω ρυθμισεις ακουγεται ΟΚ.

Πήγαινε "Ρυθμίσεις">"Ρυθμίσεις Κλήσης"

Επιλεγμένο το "Εξάλειψη Θορύβου"

Αποεπιλεγμένο το "Ενίσχυση Φωνης Συνομιλητή"

"Ισοσταθμιστής">Εντονο

 

(Εχω κ περασμενο το Soundmod v12 - 44.1Khz με ενεργα Clearphase και xLoud απο ρυθμισεις ήχου)

Δοκιμασε κ δες

 

Χαχα παιδιά εγώ το παίρνω και στο μπάνιο μαζί μου και δεν παθαίνει τίποτα! :-P Ισχύει ότι θέλει λίγη ώρα για να επανέλθει η ένταση Αλλά επανέρχεται νορμάλ! Να ρωτήσω εγώ με τη σειρά μου για τη μπαταρία με αυτά τα στατιστικά πως σας φαίνεται?

 

Νομιζω οτι εισαι σε καλα επιπεδα αν κ για τα δικα μου δεδομενα αυτη ειναι μετρια προς light χρηση..

Οσο για το ηχειο επανηλθε μια χαρα. Γυρω στις 3-4 ωρες θελει και οντως μεσα σε ρυζι στεγνωνει μπαμ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εγω νομίζω πως εχω θέμα με το ακουστικό ης συσκευης...μόλις καλώ κάποιον,όταν χτυπάει το τηλ,ακούγεται σαν να τρίζει το ηχείο,σα να κανει παράσιτα..Μπάμπη,πρέπει να εχει θεματάκι...τι να κάνω?να το επιστρέψω?το εχει πάθει αλλος?ειναι καθαρός ο ήχος οταν παίρνεται τηλ,το μπιπ που ακουγεται οταν καλειτε καποιον?

άσχετο,η μπαταρια και με stamina,χάλια!τεσπα...

 

Και το δικο μου το κανει-οχι παντα-αλλα αρκετες φορες,δεν με ενοχλει.....

Τωρα να παιζει προβλημα για αργοτερα....ξερω 'γω θα δουμε(παντως δεν μου κανει για τοσο σοβαρο)

Να μπω στην διαδικασια αλλαγης για κατι τετοιο,αποκλειεται:)

Η μπαταρια μου παντως ειναι πολυ καλη,για την δουλεια που θελω να κανει!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ!!!! Απιστευτο!!!! Τι αλλο θα κανουν??

 

 

 

Σε μενα με τις παρακατω ρυθμισεις ακουγεται ΟΚ.

Πήγαινε "Ρυθμίσεις">"Ρυθμίσεις Κλήσης"

Επιλεγμένο το "Εξάλειψη Θορύβου"

Αποεπιλεγμένο το "Ενίσχυση Φωνης Συνομιλητή"

"Ισοσταθμιστής">Εντονο

 

(Εχω κ περασμενο το Soundmod v12 - 44.1Khz με ενεργα Clearphase και xLoud απο ρυθμισεις ήχου)

Δοκιμασε κ δες

Οντως πολυ καλυτερα τωρα!αν κ εχει μια μικρη υποψια ακομα,αλλα καμια σχεση με πριν...σ'ευχαριστω!!!παντως πολυ αδυναμο το ακουστικο.ποναει το αυτι μου επειδη το πιεζω για να ακουω..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...