Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως πολυ καλυτερα τωρα!αν κ εχει μια μικρη υποψια ακομα,αλλα καμια σχεση με πριν...σ'ευχαριστω!!!παντως πολυ αδυναμο το ακουστικο.ποναει το αυτι μου επειδη το πιεζω για να ακουω..

 

χαχαχ!!!:D

Να σαι καλα φιλε!

Εχεις βαλει κ το soundmod?

εμενα ακουγεται αρκετα δυνατα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαχαχ!!!:D

Να σαι καλα φιλε!

Εχεις βαλει κ το soundmod?

εμενα ακουγεται αρκετα δυνατα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

Εχω βαλει το ιδιο στα 44 αλλα δεν ακουγεται δυνατα το ακουστικο,οχι το ηχειο,το ακουστικο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα!το αναφερει οταν το ενεργοποιεις

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ!!!:D

Να σαι καλα φιλε!

Εχεις βαλει κ το soundmod?

εμενα ακουγεται αρκετα δυνατα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190558

Τα παντα βαλαμε 2 ωρες ήμασταν στo τηλεφωνο και στο teamviewer :) Μην βλέπεις που δεν λέει τίποτα :) :lol::p

 

Bασιλη εχεις φαεςι σκαλωμα με τον ηχο βαλε την μοντα v12 sta 96k και πες μου μετα οτι δεν ακους

 

Oσο για την μπαταρια ειπαμε θελει στρωσιμο... μην το σιχτιριζεις το καημένο :)

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Τα παντα βαλαμε 2 ωρες ειμασταν στo τηλεφωνο και στο teamviewer :) Μην βλέπεις που δεν λέει τίποτα :) :lol::p

 

Bασιλη εχεις φαεςι σκαλωμα με τον ηχο βαλε την μοντα v12 sta 96k και πες μου μετα οτι δεν ακους

 

Teamviewer? HiTech φαση!! :D

Εχουμε κανει ομαδα τρελη!! Οι Ζητάδες!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ!!!! Απιστευτο!!!! Τι αλλο θα κανουν??

 

 

 

Σε μενα με τις παρακατω ρυθμισεις ακουγεται ΟΚ.

Πήγαινε "Ρυθμίσεις">"Ρυθμίσεις Κλήσης"

Επιλεγμένο το "Εξάλειψη Θορύβου"

Αποεπιλεγμένο το "Ενίσχυση Φωνης Συνομιλητή"

"Ισοσταθμιστής">Εντονο

 

(Εχω κ περασμενο το Soundmod v12 - 44.1Khz με ενεργα Clearphase και xLoud απο ρυθμισεις ήχου)

Δοκιμασε κ δες

 

προστεθηκε και αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Teamviewer? HiTech φαση!! :D

Εχουμε κανει ομαδα τρελη!! Οι Ζητάδες!!:shifty:

Oπως παει σε λίγο θα κάνουμε γερμανικα νουμερα για support :)

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα βαλαμε 2 ωρες ήμασταν στo τηλεφωνο και στο teamviewer :) Μην βλέπεις που δεν λέει τίποτα :) :lol::p

 

Bασιλη εχεις φαεςι σκαλωμα με τον ηχο βαλε την μοντα v12 sta 96k και πες μου μετα οτι δεν ακους

 

Oσο για την μπαταρια ειπαμε θελει στρωσιμο... μην το σιχτιριζεις το καημένο :)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ δημόσια τον Μπαμπη για το χρόνο του και για την υπομονή του!!Μπάμπη,δεν το ανεφερα για να μην εκθεσουμε καταστάσεις:happy::happy:

 

και τι νομίζεις τωρα εσυ,πως θυμάμαι πως μπαίνει?χαχαχαχα!!!!!θα ακουω καλυτερα?απ'το ακουστικό??οχι απ'το ηχειο...

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

προστεθηκε και αυτο :)

+1!! ;)

Oπως παει σε λίγο θα κάνουμε γερμανικα νουμερα για support :)

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ δημόσια τον Μπαμπη για το χρόνο του και για την υπομονή του!!Μπάμπη,δεν το ανεφερα για να μην εκθεσουμε καταστάσεις:happy::happy:

 

και τι νομίζεις τωρα εσυ,πως θυμάμαι πως μπαίνει?χαχαχαχα!!!!!θα ακουω καλυτερα?απ'το ακουστικό??οχι απ'το ηχειο...

για πες....κατεβάζω το αρχειο-το βαζω στον φακελο με το αλλο αρχειο που εχουμε βαλει-το τρεχω απ'το es file?χρειαζεται να μπω σε recovery?ο,τι να ναι...ασχετος λεμε εντελως...αφου δεν το χω λεμεεεεεεεε............!!!!!!!!:blink::lol::p

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το παρακάτω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2243643

 

Έχει δοκιμάσει κανένας αυτό το mod;

 

Σκέφτηκα να το δοκιμάσω εγώ, αλλά διάβασα στα σχόλια Πως δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά οπότε δεν ασχολήθηκα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι. Όταν το βάζω σε flight mode η ώρα πάνω δεξιά μένει κολλημένη στην ώρα που μπήκε σε αυτή την κατάσταση. Το ρολόι βέβαια από πίσω τρέχει κανονικά. Έστω και στιγμιαία αν μπει σε κανονική λειτουργία το ρολόι δείχνει πάλι σωστά.
Link to comment
Share on other sites

για πες....κατεβάζω το αρχειο-το βαζω στον φακελο με το αλλο αρχειο που εχουμε βαλει-το τρεχω απ'το es file?χρειαζεται να μπω σε recovery?ο,τι να ναι...ασχετος λεμε εντελως...αφου δεν το χω λεμεεεεεεεε............!!!!!!!!:blink::lol::p
Θες ιδιαιτερα :)

 

Κατεβαζεις και πετας το zip file μεσα στην εσωτερικη σου μνημη (cabs/Audio αν θυμαμαι καλα τον φακελο) μετα κανεις reboot σε recovery (επανεκκινηση- πρασινο led και πατας Vol + για να γινει μωβ led) και απο το TWRP επιλεγεις install και πας στο zip που εβαλες στο cabs/audio... το στηνει κανεις reset --> system και εισαι ετοιμος !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφαγα φλασια τώρα!Σε στάμινα το ξυπνητήρι δουλεύει κανονικά?

 

Που το αναφέρει, εγώ το είχα σε stamina και το πρωί το ξυπνητήρι δεν χτύπησε. Έτρεχα πανικόβλητος να προλάβω να είμαι μέσα πριν τις 7,δεν το ξανά έκανα τώρα χρησιμοποιώ ένα Nokia που έχω για να ξυπνάω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Που το αναφέρει, εγώ το είχα σε stamina και το πρωί το ξυπνητήρι δεν χτύπησε. Έτρεχα πανικόβλητος να προλάβω να είμαι μέσα πριν τις 7,δεν το ξανά έκανα τώρα χρησιμοποιώ ένα Nokia που έχω για να ξυπνάω.

Κωστα στο βγαζει οταν πατησεις πανω στο Stamina στην ενεργοποιηση on off ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα στο βγαζει οταν πατησεις πανω στο Stamina στην ενεργοποιηση on off ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ!!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τότε γιατί εμένα δεν χτύπησε το ξυπνητήρι, και θεωρούσα ότι αυτό είχε φταίξει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να το δοκιμάσω εγώ, αλλά διάβασα στα σχόλια Πως δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά οπότε δεν ασχολήθηκα.

Για ένα 10-20% διάφορα στη κάμερα λένε και δελεαζομαι. Ίσως το αφήσω να τελειοποιηθει και μετά να το βαλω μια και καλή γιατί είναι σχετικά νέο mod

.
Link to comment
Share on other sites

Το update για τη 4.2 πότε θα μας έρθει ξέρουμε; Ίσως σε αυτό να βελτιστοποιηθούν κάποια μικροπράγματα! :P
Link to comment
Share on other sites

Το update για τη 4.2 πότε θα μας έρθει ξέρουμε; Ίσως σε αυτό να βελτιστοποιηθούν κάποια μικροπράγματα! :P

H sony ειχε υποσχεθει τον Μαρτιο οτι μολις σταθεροποιηθουν οι πωλησεις θα δωσε update στο 4.2... κανεις δεν γνωριζει με σιγουρια το ποτε... λογικα μεσα στους πρωτους 3 μηνες θα πρεπει να δοθει... ως πιο λογικο μου κανει να το δωσει λιγο πριν την κυκλοφορια του Android 5 Key Lime Pie που παρουσιαζεται τον Μαιο

Link to comment
Share on other sites

εμένα σε πλήρη φόρτιση μου γράφει εκτιμώμενο χρόνο αναμονής 19 ώρες :lol:

οι 19 ώρες αντιστοιχούν σε εκτίμηση 4 ημερών και 19 ωρών.

κάπου έχει κολλήσει τώρα και δε λέει να ξεκολλήσει. Του είχα κάνει ένα reset που ξεκόλλησε αλλά τώρα πάλι τα ίδια.

Νομίζω ότι το κόλλημα το τρώει όταν παίρνει μπρος η λειτουργία χαμηλής μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ωραία τα reviews και τα youtube videos αλλα αν δεν πιασεις απο κοντα και δεν δεις την θηκη που θα αγορασεις live υπαρχει κινδυνος να παρεις κατι το οποιο μπορει στο μυαλο σου να ειναι καλο αλλα στην πραξη εντελως διαφορετικο...

 

Εξηγούμαι.... οπως ειχα γραψει και παλαιοτερα ειμουν 80% σιγουρος οτι η Case mate Barely There ήταν η επόμενη μου αγορά όπου και ως δευτερη επιλογη ειχα την Krusell FrostCover.

Ημουν τοσο σιγουρος για την case mate οπου και ήμουν ενα κλικ πριν την παραγγελια μεσω ebay...

 

Tελικά για καλή μου τυχη ανακάκυψα ελληνικο σκρουτζομαγαζο που ειχε και τις 2 θηκες που μου αρεσαν και μαλιστα σε σχετικα καλη τιμη αν υπολογισει κανεις οτι δεν θα περιμενα 1 μηνα για να την παραλαβω...

 

Το καλο ειναι οτι η ευγενικη κοπέλα του μαγαζιου με αφησε να δοκιμασω και τις 2 θηκες όπου καταλαβα αμεσως ποσο μεγαλο λαθος θα εκανα με την επιλογη της μεν ποιοτικης case mate αλλα μεγεθους κουμούτσας θηκης η οποια και εδινε extra ποντους σε ενα ετσι και αλλιως "γεματο" κινητο.

 

Η krusell τωρα ηταν θαρεις και ηταν φτιαγμενη απο την μαμα καθως οπως θα δειτε και απο τα snapshots εχει προσοχη στην λεπτομερεια και extra λεπτοτητα χαριζοντας στην συσκευη μας προστασια χωρις να τις χαλαει την"μόστρα"...

 

Οπως και να εχει αυτό ειναι κατι υποκειμενικό... δείτε την και τα ξαναλεμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...