Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dock το παρήγγειλα από το Sony store της Καλλιθέας. Τιμή μου είπε 25€. Παραλαβή την επόμενη εβδομάδα.

 

θα είναι ίδια τιμή σε όλα τα Sony store ή σε κάθε πόλη θα έχουν διαφορετικές τιμές (μένω Πάτρα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει σε ανοικτή ακρόαση....μου αρέσει να το αφήνω στο τραπέζι και να μιλάω από μια σχετική απόσταση 30-40 πόντων....είναι άνετη και καθαρή η συνομιλία ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει σε ανοικτή ακρόαση....μου αρέσει να το αφήνω στο τραπέζι και να μιλάω από μια σχετική απόσταση 30-40 πόντων....είναι άνετη και καθαρή η συνομιλία ?

 

Ευχαριστώ :)

Επειδη το συνηθίζω αρκετα δεν υπηρξε καποιος που να παραπονεθηκε... αλλα δεν μπορω να ξερω σιγουρα... γιατι αυτο που ρωτας ειναι κατι εντελώς υποκειμενικό...;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το συνηθίζω αρκετα δεν υπηρξε καποιος που να παραπονεθηκε... αλλα δεν μπορω να ξερω σιγουρα... γιατι αυτο που ρωτας ειναι κατι εντελώς υποκειμενικό...;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...καλοδεχούμενες και άλλες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

θα είναι ίδια τιμή σε όλα τα Sony store ή σε κάθε πόλη θα έχουν διαφορετικές τιμές (μένω Πάτρα)

 

Η τιμή είναι της Sony Ελλάδας. Δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει με άλλη τιμή. Τα καταστήματα αυτά είναι το ίδιο όσον αφορά πολιτική τιμών.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να περασω μεσω cmw τα δυο αρχεια του dialer για μαυρο φοντο. στον οδηγο λεει ΠΡΟΣΟΧΗ Πριν την επανεκκίνηση κάνουμε fix permissions. αφου τα περασουμε δηλαδη που θα βρουμε τα αρχεια αυτα;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να περασω μεσω cmw τα δυο αρχεια του dialer για μαυρο φοντο. στον οδηγο λεει ΠΡΟΣΟΧΗ Πριν την επανεκκίνηση κάνουμε fix permissions. αφου τα περασουμε δηλαδη που θα βρουμε τα αρχεια αυτα;

Στο συγκεκριμενο ποστ εχει δοθει ενα link οπου και κατεβαζεις τα αρχεια απο εκει (1ο post)...

 

BTW για να μην ψαχνεις σου αντιγράφω:

 

DOWNLOAD: THX Jozinek for BETA TEST

Quote:

SK-CZ Xperia Team Dialer DARK Edition XZ

Quote:

SK-CZ Xperia Team Conversations DARK Edition Multi XV, XT, XZ

INSTALLING: Flash via CWM and Enjoy http://forum.xda-developers.com/images/smilies/wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι της Sony Ελλάδας. Δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει με άλλη τιμή. Τα καταστήματα αυτά είναι το ίδιο όσον αφορά πολιτική τιμών.

 

Στο ίντερνετ σε site Sony hellas δεν βλέπω να αναφέρει κάτι για το dock.

 

Για Θεσσαλονίκη ξέρουμε κανένα κατάστημα Sony με προϊόντα;

 

@Imperia περιπου σε στυλ να το αφήνω στο γραφείο και να μιλάω ενώ κάθομαι στη καρέκλα και παίζω υπολογιστή. Απόσταση χοντρικά στα 30 εκατοστά. Με ένταση μικροφώνου ένα κλικ πριν το φουλ δεν έχω ακούσει παράπονα από συνομιλητές μου.

 

Με τα hands free συνήθως έχω θέμα όταν είμαι έξω μου λένε έχει πολύ εξωτερικό θόρυβο.

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα μελη.ειμαι και εγω πλεον κατοχος του sxz αφου αποχωρηστηκα το galaxy s3.το κινητο ειναι απο αποψη κατασκευης πολυ καλυτερο απο το galaxy και σε θεμα hardware ειναι πιο καλο.αλλα η ουσια δεν αλλαζει το λειτουργικο.απο την πρωτη μερα εχω καποια θεματα που με απασχολουν.οταν ανοιγω το αλμπουμ και μεταβαινω στα αλμπουμ μου πισω απο τις μικρογραφιες πεταγονται πολυχρωμες ακτινες,το wifi δεν εχει καλη ληψη και αυτο που με στεναχωρησε ειναι οτι πρωτη φορα σε κινητο μου βρηκα 2 καμμενα πιξελ εκτος του κυριως οπτικου μου πεδιου.περασαν απο τα χερια μου 2 iphone και to galaxy s3 ποτε καμμενο πιξελ.το κινητο σημερα ο φιλος μου duc το περασε την αγγλικη ρομ και καποια σπεσιαλ μοντ τα bug ομως παραμενουν.πηρα την sony και μου ειπανε οτι η εγγυηση καλυπτει αντικατασταση η επισκευη απο δυο πιξελ και πανω : (( εαν παω στο καταστημα αγορας ισως να γινει κατι απο εκει που το πηρα η σε ενα σερβις οποτε θα παω και θα δω παντως πρεπει να το προσεξεις πολυ προσεκτικα για να το δεις κατα τ αλλα το κινητο ειναι γματο περιμενουμε και τις θηκες απο ιταλια με τον duc και τοτε θα ειμαστε κομπλε εαν καποις εχει αγορασει τα bluetooth haedset mw600 ας μου πει την γνωμη του ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

To MW600 ειναι μια καλη και φτηνη επιλογη ,αν και το ακριβυναν κατα 10+Ε λογω Sony logo ???,

..απο το Ζ απενεργοποιησε μονο την φωνητικη κληση <voice dialer> γιατι σε καθε τυχαιο πατημα του κουμπιου του θα καλει οτι θελει απο τις επαφες σου

Σχετικα με τα πιξελακια ,νομιζω απο 2 και πανω γινεται αντικατασταση ,εισαι μεσα νομιζω κυνηγησε το αν σε ενοχλει

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες σειρούλα, λοιπόν το κοίταξα αυτό που μου είπες αλλά εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα. Πέρνα το mod "PictureMOD για καλύτερη ποιότητα εικόνας και βέλτιστη γωνία θέασης" που σου έδωσα για καλύτερη εικόνα θα το βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362191 επιλογή 8.κανε τις ρυθμίσεις και θα δεις ότι θα είναι πολύ καλύτερα η οθόνη σου. Ξέρεις να δουλεύεις το CWM δε χρειάζεται να σου τα μάθω. Δοκίμασε το και πες αν είδες διαφορά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η καρδιά μου φτερουγιζει. Έπεσε στο πεζοδρόμιο από 1.5 μέτρο. Πάνε όλες οι γωνίες. Ειδικά η κάτω αριστερά. Οι άλλες δεν φαίνονται στο μάτι. Όχι ότι φαίνεται αυτή πρέπει να γυρίσω το κινητό για να το δω τριγύρω. Κλαίω. Ξέρουμε αν αλλάζει το πλαστικό;
.
Link to comment
Share on other sites

Η καρδιά μου φτερουγιζει. Έπεσε στο πεζοδρόμιο από 1.5 μέτρο. Πάνε όλες οι γωνίες. Ειδικά η κάτω αριστερά. Οι άλλες δεν φαίνονται στο μάτι. Όχι ότι φαίνεται αυτή πρέπει να γυρίσω το κινητό για να το δω τριγύρω. Κλαίω. Ξέρουμε αν αλλάζει το πλαστικό;

 

Βαλτε μια θηκη ρε μαγκες ..δες εδω ..

http://rounded.com/xperia-z-l36h/#ty%3Bpagination_contents%3B%2Fxperia-z-l36h%2F

 

Κωστα duc στειλε πμ τι θες ακριβως ,δεν καταλαβα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ειχες βγαλει τις μαμα μεμβρανες ?

Βγαλε μια φωτο και δειξε μας ..ψαξε στο xda εχει διαφορα περιστατικα σαν το δικο σου

 

ΚΑΙ του Σπανου τα γενια φτιαχνουν σημερα ..μην στεναχωριεσαι μονο

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οι μαμά ήταν επάνω και από πάνω έχω και matte προστατευτικο.

Ακριβώς το πλαστικό έφαγα . δύσκολο να βγάλω φωτογραφίες γτ δεν έχω κάτι με υψηλή ανάλυση για να το βγάλω ώστε να φανεί αυτό το σημάδι. Κοίτα πρακτικά εάν αλλάξω screen protector δεν θα φαίνεται της οθόνης.

Το πλαϊνό με πονάει.

.
Link to comment
Share on other sites

Οι μαμά ήταν επάνω και από πάνω έχω και matte προστατευτικο.

Ακριβώς το πλαστικό έφαγα . δύσκολο να βγάλω φωτογραφίες γτ δεν έχω κάτι με υψηλή ανάλυση για να το βγάλω ώστε να φανεί αυτό το σημάδι. Κοίτα πρακτικά εάν αλλάξω screen protector δεν θα φαίνεται της οθόνης.

Το πλαϊνό με πονάει.

 

:( :( :( Δεν πειραζει παρε μια θηκη που θα κρυβει τις γωνιες...

Οντως το καλυτερο που εχεις να κανεις

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα την πω την αμαρτια μου ... βλέπω ότι πολλοί αναφέρεστε στις μεμβρανες της μαμάς SONY

Επισης υπαρχουν καποιοι που τις εβγαλαν ή εβαλαν εμποριου και εφυγε το logo της SONY !!

Στην συσκευασια την δικια μου αγορασμενο απο Ελλάδα ξεκλειδωτο δεν βρηκα τίποτα αλλο εκτος του κλασσικής ευκαμπτης επικαλυψης που βρισκουμε σε ολες τις νεες συσκευες- τηλεορασεις - οθονες κλπ την οποια και βγαζουμε πριν την χρηση..

 

Aν λέτε αυτο ρε παιδια μανησιο screen protector και το εχετε ακομα επανω οχι γρατζουνιες θα δειτε αλλα και εμένα παρέα τους... :)

 

Θέλω να πιστευω οτι επειδη μιλαμε για συσκευες παρεμπορίου ή που αγοραστηκαν απο Αγγλια να έχει extra μεμβρανες στην συσκευασια και τοτε παω πάσο..

Οποιος θελει λοιπον μου λυνει την απορία!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για την μανίσια που έχει το logo της Sony,γι'αυτό μιλάνε Μπάμπη. Δε νομίζω κανένας να έχει κρατήσει την προστατευτική μεμβράνη που είναι σκέτο πλαστικό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για την μανίσια που έχει το logo της Sony,γι'αυτό μιλάνε Μπάμπη. Δε νομίζω κανένας να έχει κρατήσει την προστατευτική μεμβράνη που είναι σκέτο πλαστικό.

 

Kατσε δηλαδη για να καταλαβω... αυτη που εχουμε τωρα με το logo ειναι μεμβρανη φορεμενη απο το εργοστασιο !! :X

 

Εγω θεωρουσα οτι υπηρχε στην συσκευασια και την εβαζε ο χρηστης ...

 

Θέλω μια χαρη... μετα και το τελευταιο παθημα του αδελφού μας πιο πανω που του επεσε το Ζετακι και εχει τρελαθει και με το δικιο του θα πρεπει να λαβουμε σοβαρα υπόψιν την αγορα μιας οχι μουρατης αλλα ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗΣ case.... για αυτό όσοι έχετε αγορασεί... καντε εναν κόπο και γραψτε ποια εχετε με εντυπωσεις αλλα και links αγορας ετσι ωστε να τα συγκεντρωσουμε ολα σε 1 και να τα βαλουμε στον οδηγο ...

 

Σκεφτομαι σοβαρά ειτε την

της Case Mate που θεωρειται κορυφαια στον χωρο και ειχα στο iphone4s όπου και μου το προστατεψε ουκ ολιγες φορες απο πεσιμο στο 1 μετρο.... είτε την αγορα της Krusell ColorCover Slim Case η οποια ειναι μουρατη και αντιστοιχα καλή...

Επειδη ομως εχουμε τον Σταματη απο εδω μεσα που μπορει να μας τα παρει με λιγοτερο ΦΠΑ αν ειναι ας κανονισουμε ομαδικη παραγγελια μεσω αυτου μηπως και μας ερθει φθηνοτερα... για περισσοτερα ας γραψει και αυτός...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αυτην που χωραει και στο dock ,πριν μερικες σελιδες την ειχα δει ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Kατσε δηλαδη για να καταλαβω... αυτη που εχουμε τωρα με το logo ειναι μεμβρανη φορεμενη απο το εργοστασιο !! :X

 

Εγω θεωρουσα οτι υπηρχε στην συσκευασια και την εβαζε ο χρηστης ...

Ναι αυτή με το logo είναι μανίσια φορεμένη από το εργοστάσιο, αλλά στο you tube που δείχνουν φαίνεται πολύ ευάλωτη στις απλές γρατσουνιές, και καλό είναι να μπει μια ακόμη, στα Ελληνικά τηλ η συσκευασία δεν είχε μέσα έξτρα ζελατίνες, αντίθετα σε αυτό που πήρα εγώ αλλά ήταν από Αγγλία είχε.

 

Όσον αφορά την προστασία εγώ είμαι μέσα για ομαδική αγορά μιας καλής θήκης.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

+1 στον nick2crete

H θηκη πρεπει να μην εμποδιζει το κινητο να μπει στο dock αλλα να εχει κ μια καποια προστασια..

 

Να δωσω αλλο ενα μοντ στον ROOT λαο..

Για οποιον θελει stock browser (με Flash support) και πινελιες απο Sony (ported απο Xperia Z της Three mobile Αγγλιας!!)

Ναι, στην Αγγλια σε καποια branded μοντελα ειχαν μαυρες StatusBar και Navbar με Stock Browser...!!

 

1)Σβηνουμε (ή Rename σε *.bak) απο το /system/app τον "Browser.apk" (Chrome δηλαδη)

καθως και το "BrowserProviderProxy.apk"

Επισης απο το "data/data/" σβηνουμε τους φακελους

"com.android.browser.provider" και

"com.android.browser"

 

2) Τελος περναμε τα:

"ChromeBookmarksSyncAdapter.apk"

http://www.mediafire.com/?x85v0xq2sl9iqaq

 

και "Browser.apk"

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1800219&d=1363121846

 

στο \system\app και ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΑ permissions!!:p

 

VOILA!! Stock sony browser με bookmarks απο το desktop chrome

Μακραν ταχυτερος απο ολους και με flash support!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω αν έχει τσεκάρει κάποιο παιδί τι παίζει με το Miracast.

Εχει κανένας TV με Miracast ή WiDi support και πως συνεργάζεται με το Z.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...