Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να δώσεις κάποιο link?

έχω φάει το internet να γυρεύω dock (official και replica) αλλά δεν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαράδωτο

 

Μια από τα ίδια. Δώστε μας τα φώτα σας.

 

 

Απορία το ραδιόφωνο έκανα αυτό για να ακούγεται και χωρίς ακουστικά όμως παρατήρησα κάτι. Δεν πιάνει ούτε ένα σταθμό

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια από τα ίδια. Δώστε μας τα φώτα σας.

 

 

Απορία το ραδιόφωνο έκανα αυτό για να ακούγεται και χωρίς ακουστικά όμως παρατήρησα κάτι. Δεν πιάνει ούτε ένα σταθμό

 

πιανει απλά δεν εχεις καλό σήμα και δεν ακουγεται καλά εως καθολου... αν βαλεις το χερι σου επανω δεξια εκει που μπαινει το jack θα πιασει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε και η v12 της [sOUNDMOD][Z/ZL] PureXAudio v12 [17/04/2013]|96kHz24Bit|48kHz16Bit|44.1kHz16Bit,βγήκε ως εξής:Downloads for XPERIA Z/ZL ONLY!!:

v12 96kHz 24Bit

v12 48kHz 16Bit

v12 44.1kHz 16Bit

λέω να τη δοκιμάσω και να πω εντυπώσεις, θα κάνω ένα γρήγορο διάβασμα πρώτα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε και η v12 της [sOUNDMOD][Z/ZL] PureXAudio v12 [17/04/2013]|96kHz24Bit|48kHz16Bit|44.1kHz16Bit,βγήκε ως εξής:Downloads for XPERIA Z/ZL ONLY!!:

v12 96kHz 24Bit

v12 48kHz 16Bit

v12 44.1kHz 16Bit

λέω να τη δοκιμάσω και να πω εντυπώσεις, θα κάνω ένα γρήγορο διάβασμα πρώτα.

 

Ποια να επιλέξουμε εδώ σε θέλω... η 44.1 Khz μου κανει καλύτερα... :)

 

Tελικα μου αρεσε η v12 48kHz 16Bit

 

Updated: Μολις δοκιμασα και την v12 96kHz 24Bit πραγματικα τα "σπάει" πολύ δυνατος και ποιοτικός ήχος !!

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Ποια να επιλέξουμε εδώ σε θέλω... η 44.1 Khz μου κανει καλύτερα... :)

 

Λοιπόν εγώ επέλεξα την πρώτη την v12 96kHz 24Bit...... Όσοι φοβόσαστε για το ηχείο περάστε τη άφοβα, τέλειος ήχος πλέον. Ακόμη πιο καθαρός, και στο τέρμα χωρίς φόβο. Το διορθώσαν για τα καλά από ότι φαίνεται. Με ενεργοποιημένο το ClearAudio έχει φανταστικό ήχο, καθαρό και αρκετά δυνατό χωρίς να φοβάσαι μήπως κάψει το ηχείο. Συνίσταται ανεπιφύλακτα.

 

Minotavrs, τι διάφορες μπορεί να έχουν οι εκδόσεις;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ επέλεξα την πρώτη την v12 96kHz 24Bit...... Όσοι φοβόσαστε για το ηχείο περάστε τη άφοβα, τέλειος ήχος πλέον. Ακόμη πιο καθαρός, και στο τέρμα χωρίς φόβο. Το διορθώσαν για τα καλά από ότι φαίνεται. Με ενεργοποιημένο το ClearAudio έχει φανταστικό ήχο, καθαρό και αρκετά δυνατό χωρίς να φοβάσαι μήπως κάψει το ηχείο. Συνίσταται ανεπιφύλακτα.

 

Minotavrs, τι διάφορες μπορεί να έχουν οι εκδόσεις;

 

Aν δεις στα τελευταια ποστ του δημιουργου του πειραματιζεται καθως δεν μπορει να αποφασισει ποια εκδοση θα δωσει ως τελικη... ετσι αποφασιζει να κανει ενα poll δίνοντας και τις 3 εκδόσεις αρκει να του πουμε ποια μας αρεσει και τους λόγους που την επιλεξαμε οπως θα δεις ήδη εχουμε αρχισει και γραφουμε εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πως βλέπεις αυτή που επέλεξες εσύ;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πως βλέπεις αυτή που επέλεξες εσύ;

Δεν σου κρυβω οτι μετα το δικο σου σχόλιο περασα την v12 96kHz 24Bit καθως θεωρουσα σιγουρο οτι θα εχει sound distorsions αλλα δεν ειδα κατι τετοιο και ενθουσιάστηκα.. ετσι αφησα αυτη ως επιλογη... ;)

 

Aληθεια το TWRP το περασες ή ακομα εχεις CWM

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κρυβω οτι μετα το δικο σου σχόλιο περασα την v12 96kHz 24Bit καθως θεωρουσα σιγουρο οτι θα εχει sound distorsions αλλα δεν ειδα κατι τετοιο και ενθουσιάστηκα.. ετσι αφησα αυτη ως επιλογη... ;)

 

Aληθεια το TWRP το περασες ή ακομα εχεις CWM

 

Εγώ πάντως δεν πέρασα άλλη εκτός από την 24Bit για να έχω γνώμη, αν και δεν νομίζω να καταλάβαινα μεγάλες διαφορές γιαυτό και ρώτησα εσένα.

Το TWRP όχι δεν το πέρασα ακόμη, και για να πω την αλήθεια δεν το κάνω γιατί εμπιστεύομαι ακόμη το CWM. Μετά δεν το έχω δουλέψει οπότε θα είναι στην αρχή λίγο δύσκολο να το συνηθίσω και δεν ξέρω αν είναι τόσο πλήρες όσο το CWM.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις 3. Η 24 άρα μου φάνηκε καλύτερη. Και σε χαμηλή ένταση και σε δυνατή βγάζει φοβερή απόδοση
.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις 3. Η 24 άρα μου φάνηκε καλύτερη. Και σε χαμηλή ένταση και σε δυνατή βγάζει φοβερή απόδοση

 

Ωραία, άρα καλά έκανα και την προτίμησα από τις τρεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Duc να μην φοβάσαι τίποτα μια φορά θα το βάλεις και μετά θα λες γιατί δεν τΟ Έβαζα τόσο καιρό. Είναι τόσο εύκολο και έχει πολλά περισσότερα χαρακτηριστικά και ευκολίες από ότι έχεις τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Duc να μην φοβάσαι τίποτα μια φορά θα το βάλεις και μετά θα λες γιατί δεν τΟ Έβαζα τόσο καιρό. Είναι τόσο εύκολο και έχει πολλά περισσότερα χαρακτηριστικά και ευκολίες από ότι έχεις τώρα!

 

Θα το κάνω, έτσι κι αλλιώς το έχω τινάξει στα πειράματα ένα παραπάνω τι θα γίνει. Λοιπόν λες να το περάσω καλύτερα με το CWM να το φλασάρω Δλδ ή να τρέξω το install απευθείας το από το κινητό. Στείλε το link γιατί στη πορεία το έχασα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα restart και μου βγαλε "το Android αναβαθμιζεται.." χωρις να φτιαχνει, ευτυχως, παλι cache...

Ξανακανω ανοιξε-κλεισε, παλι τα ιδια..

Τελος παντων θα ζησω κ ετσι, λεω, αφου καπου εδω θα ερθει το 4.2... (ΑΝΤΕ!!):D

Μπαινω στο TWRP να περασω το v12 mod του ηχου, κολλαει τελειως το κινητο μολις πατησω το "install"!!!

μονο με VolUp+Power εκανα επανεκκινηση.

Δοκιμασα παλι, μια απο τα ιδια...

Η φαση μυριζει backupALLpersonal>SUS>root>κτλ........

Βαρεθηκα πια θα παρω iphone!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, επειδή παρήγγειλα ένα vodafone branded Ζ, όταν βγει η 4.2 και τη περάσω θα φύγουν όλα αυτα τα χαζά που έχει logos, εφαρμογες.....; Ή μόνο με root φεύγουν;
Link to comment
Share on other sites

Duc να μην φοβάσαι τίποτα μια φορά θα το βάλεις και μετά θα λες γιατί δεν τΟ Έβαζα τόσο καιρό. Είναι τόσο εύκολο και έχει πολλά περισσότερα χαρακτηριστικά και ευκολίες από ότι έχεις τώρα!

 

Για πιο mod μιλάτε παλικάρια μου???

καλημέρα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα restart και μου βγαλε "το Android αναβαθμιζεται.." χωρις να φτιαχνει, ευτυχως, παλι cache...

Ξανακανω ανοιξε-κλεισε, παλι τα ιδια..

Τελος παντων θα ζησω κ ετσι, λεω, αφου καπου εδω θα ερθει το 4.2... (ΑΝΤΕ!!):D

Μπαινω στο TWRP να περασω το v12 mod του ηχου, κολλαει τελειως το κινητο μολις πατησω το "install"!!!

μονο με VolUp+Power εκανα επανεκκινηση.

Δοκιμασα παλι, μια απο τα ιδια...

Η φαση μυριζει backupALLpersonal>SUS>root>κτλ........

Βαρεθηκα πια θα παρω iphone!!!! :p

 

Πάντα κάνει το κάνει αυτό "το Android αναβαθμιζεται.." όταν περνάει μια εφαρμογή στο system, κάνε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permitions και μάλλον θα είσαι οκ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, επειδή παρήγγειλα ένα vodafone branded Ζ, όταν βγει η 4.2 και τη περάσω θα φύγουν όλα αυτα τα χαζά που έχει logos, εφαρμογες.....; Ή μόνο με root φεύγουν;

 

μόνο με root

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κάνει το κάνει αυτό "το Android αναβαθμιζεται.." όταν περνάει μια εφαρμογή στο system, κάνε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permitions και μάλλον θα είσαι οκ.

 

Το γνωριζω και φυσικα το δοκιμασα πριν λιγο wipe cache+dalvic+fix permissions αλλα τιποτα.

τι περναει ηθελα να ξερα... και το TWRP το εκανα remove με restart και το ξαναεβαλα απο το .apk αλλα παλι κολλαει μολις πατησω to install.

Ηδη τσιμπησα titanium τις εφαρμογες μου και τωρα περναω φωτο στο pc.

Σκεφτομαι να βαλω μια που εχει στο xda μαμα αλλα rooted deodexed zipaligned...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..... Όταν πάω στης ρυθμίσεις στην καρτέλα αποθηκευτικός χώρος, στην μνήμη τηλεφώνου μου λέει ότι χρησιμοποιεί 80mb για φωτογραφίες ενώ εγώ τις έχω όλες στην κάρτα μνήμης....., ακριβώς από κάτω μου λέει ότι χρησιμοποιεί 190mb για διάφορα,, όταν πατάω πάνω στα διάφορα μου ανοίγει μια καρτέλα με κάτι αρχεία.... να τα σβήσω η πειράζει????

και όταν πάω στην καρτέλα εφαρμογές εκεί που λέει (όλα) έχει κάποιες εφαρμογές που ούτε τις πέρασα πότε , ούτε τις χρειάζομαι όπως το (tweet)..... δεν με δίνει απεγκατάσταση άλλα με δίνει απενεργοποίηση να το κάνω η θα δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα στο κινητό?????

 

Υ.Γ Δεν ειμαι root.......

 

Κάνεις για το θέμα μου?????? Και κάτι ακόμα χθες το βράδυ φόρτισα το κινητό πλήρες, τα είχα όλα κλειστά(wifi. κίνηση δεδομένων, φωτεινότητα στο αυτόματο) μόνο το stamina είχα ανοιχτό και το πρωί είχα 87% μπαταριά, είναι φυσιολογικό???????

Link to comment
Share on other sites

Για πιο mod μιλάτε παλικάρια μου???

καλημέρα!!!

 

Για το TWRP λέμε Νίκο.

 

Το γνωριζω και φυσικα το δοκιμασα πριν λιγο wipe cache+dalvic+fix permissions αλλα τιποτα.

τι περναει ηθελα να ξερα... και το TWRP το εκανα remove με restart και το ξαναεβαλα απο το .apk αλλα παλι κολλαει μολις πατησω to install.

Ηδη τσιμπησα titanium τις εφαρμογες μου και τωρα περναω φωτο στο pc.

Σκεφτομαι να βαλω μια που εχει στο xda μαμα αλλα rooted deodexed zipaligned...

 

Δεν ξέρω σκέφτομαι να το βάλω κι εγώ, αλλά νομίζω πιο σταθερό και δοκιμασμένο είναι το CWM. Τι ακριβώς σκέφτεσαι να βάλεις, άλλη Rom;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις για το θέμα μου?????? Και κάτι ακόμα χθες το βράδυ φόρτισα το κινητό πλήρες, τα είχα όλα κλειστά(wifi. κίνηση δεδομένων, φωτεινότητα στο αυτόματο) μόνο το stamina είχα ανοιχτό και το πρωί είχα 87% μπαταριά, είναι φυσιολογικό???????

 

Καλο ειναι αν δεν ξερεις τι να απενεργοποιησεις να μην πειραξεις κατι.. Το twitter που ανεφερες αν δεν το χρησιμοποιεις μπορεις να το απενεργοποιησεις.

Πολλα πραγματα για να τα "κοψεις" (π.χ. με titanium) ή να τα αφαιρεσεις θα πρεπει να γινεις root.

Περισσοτερα διαβασε εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2200345

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις για το θέμα μου?????? Και κάτι ακόμα χθες το βράδυ φόρτισα το κινητό πλήρες, τα είχα όλα κλειστά(wifi. κίνηση δεδομένων, φωτεινότητα στο αυτόματο) μόνο το stamina είχα ανοιχτό και το πρωί είχα 87% μπαταριά, είναι φυσιολογικό???????

 

Οχι...Κατι σου τρωει την μπαταρία...Με ολα κλειστα απο 1-3 θα επρεπε να χασεις...

Απο το σημα του παροχου μεχρι καποιοα εφαρμογη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σκέφτομαι να το βάλω κι εγώ, αλλά νομίζω πιο σταθερό και δοκιμασμένο είναι το CWM. Τι ακριβώς σκέφτεσαι να βάλεις, άλλη Rom;

 

Ναι λεω να βαλω κατι αλλο αφου με τα πειραματα παντα κατι δεν μου παει καλα..:wacko:

Θα βαλω κατι δοκιμασμενο με τα βασικα mods να ξεμπερδευω...:D

Μολις αποφασισω τι θα περασω και τελειωσω με διαδικασιες θα ποσταρω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...