Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οριστε οι φωτο απο το πoρισμα τις arvato οτι το κινητο θελει αλλαγη του back panel δεν εκαναν τον κοπο ουτε να βγαλουν το tempered glass ....

θα πληρωνα 82 ευρω και απλα θα μου αφαιρουσαν το tempered.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.....

Τωρα αυτοι εκει στο σερβις μπορει να εχουν ''κρατησει'' το Imei σου και να γραφουν στην καρτελα τους οτι ειναι σπασμενο πισω.

Μην βγαλεις το tempered glass ακομα.

Παρε τηλεφωνο στη sony (οχι στο σερβις) και βαλε γκαζια, πες τους οτι το σερβις που εστειλες το τηλεφωνο σου δεν μπορει να καταλαβει οτι ΔΕΝ ειναι σπασμενο το πισω μερος και οτι ειναι σπασμενο το ΕΞΤΡΑ tempered glass και σου ελεγαν να πληρωσεις 82 ευρω χωρις λογο.

Πες τους να τους στειλεις φωτογραφιες οπως ειναι τωρα το τηλεφωνο σου με το σπασμενο tempered και οτι μπορεις να βγαλεις βιντεο και να τους το ανεβασεις για να το δουν με την αποκολληση του tempered glass οτι το πισω μερος δεν εχει τιποτα και δεν ειναι σπασμενο.

 

Απαιτησε να το στειλεις να το φτιαξουν και να σου το επιστρεψουν πισω μεσω κουριερ με δικα τους εξοδα για το λογο οτι εχασες το χρονο σου και χρηματα με τους ασχετους που εχουν για σερβις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.....

Τωρα αυτοι εκει στο σερβις μπορει να εχουν ''κρατησει'' το Imei σου και να γραφουν στην καρτελα τους οτι ειναι σπασμενο πισω.

Μην βγαλεις το tempered glass ακομα.

Παρε τηλεφωνο στη sony (οχι στο σερβις) και βαλε γκαζια, πες τους οτι το σερβις που εστειλες το τηλεφωνο σου δεν μπορει να καταλαβει οτι ΔΕΝ ειναι σπασμενο το πισω μερος και οτι ειναι σπασμενο το ΕΞΤΡΑ tempered glass και σου ελεγαν να πληρωσεις 82 ευρω χωρις λογο.

Πες τους να τους στειλεις φωτογραφιες οπως ειναι τωρα το τηλεφωνο σου με το σπασμενο tempered και οτι μπορεις να βγαλεις βιντεο και να τους το ανεβασεις για να το δουν με την αποκολληση του tempered glass οτι το πισω μερος δεν εχει τιποτα και δεν ειναι σπασμενο.

 

Απαιτησε να το στειλεις να το φτιαξουν και να σου το επιστρεψουν πισω μεσω κουριερ με δικα τους εξοδα για το λογο οτι εχασες το χρονο σου και χρηματα με τους ασχετους που εχουν για σερβις.

 

Πήρα στη sony και μου είπαν πως δεν μπορουν να καταλαβουν πως έγινε αυτο... μου είπαν να το στείλω ξανα αυτη τη φορά εβγαλα τα tempered και απο μπρος και απο πίσω, δεν περιμενω και πολλα απο αυτους απλα είμαι περιεργος να δω τη δικαιολογια θα βρουν τωρα για να μην το καλύψει η εγγυηση αλλα και 10 ευρω να μου ζητήσουν γιανα μου φτιαξουν το ακουστικο δεν θα το φτιαξω θα αλλαξω εταιρεία απλα. ....μεταφορικά ευτυχως δεν πληρώνω γιατι το στέλνω μέσω του Γερμανού.

Link to comment
Share on other sites

οριστε πως χανουν πελατες και μετα λενε οτι πρεπει να απολυσουν και 1.000 ατομα τροπη τους
Link to comment
Share on other sites

Τι φταίει η σονυ άμα έχουν τρομπες στα σέρβις εν Ελλάδι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μου κόπηκε η φλαντζα από το καπάκι του usb. Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να την φτιάξω μονος μου; εν τω μεταξύ είναι φθορά δεν έκανα κάτι. Κανονικά δεν με καλύπτει η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μου κόπηκε η φλαντζα από το καπάκι του usb. Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να την φτιάξω μονος μου; εν τω μεταξύ είναι φθορά δεν έκανα κάτι. Κανονικά δεν με καλύπτει η εγγύηση;

 

Καλημέρα. Και σε μένα έχει ξεκολλήσει η μισή και είναι έτοιμη να φύγει, από ότι έχω δει πρέπει να αλλάξεις όλο το κάλυμμα της θύρας το οποίο θέλει ένα κόλπο για να βγάλεις το πλαστικό που το κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να στο αλλάξουν. Το θέμα είναι πως έχεις ξεκλειδώσει bootloader και δεν ξέρω τι θα πούνε. Δες εδώ
για μόνος σου. Δεν το έχω δοκιμάσει.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έπεσε πρώτη φορά κάτω το κινητό σε πλακάκι από 1,5 μέτρο και δεν πήρε χαμπάρι τίποτα. Χωρίς θήκη μόνο με tempered glass μπροστά. Πολύ καλή κατασκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έπεσε πρώτη φορά κάτω το κινητό σε πλακάκι από 1,5 μέτρο και δεν πήρε χαμπάρι τίποτα. Χωρίς θήκη μόνο με tempered glass μπροστά. Πολύ καλή κατασκευή.

 

Σε πλακακι δεν νοιωθει. Σε κακοτραχαλο δρομο αν πεσει στο πλαι υπαρχδι πιθανοτητα να φθαρει το περιμετρικο πλαστικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πλακακι δεν νοιωθει. Σε κακοτραχαλο δρομο αν πεσει στο πλαι υπαρχδι πιθανοτητα να φθαρει το περιμετρικο πλαστικο

 

Όπως ακριβώς έπαθε εμένα πριν το δώσω, έπεσε με την θήκη και είχε ένα άνοιγμα μόνο κάτω δεξιά στην γωνία η θήκη, και εκεί έπεσε σε εκείνο το άνοιγμα, και έτσι απέκτησε μια καλή γρατσουνιά για να το θυμάμαι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έπεσε το Ζ και έσπασε η εξωτερική οθόνη, το touch δουλεύει κανονικά όμως, ξέρει κανείς πόσο θα στοιχίσει η αντικατάσταση της;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έπεσε το Ζ και έσπασε η εξωτερική οθόνη, το touch δουλεύει κανονικά όμως, ξέρει κανείς πόσο θα στοιχίσει η αντικατάσταση της;

 

Αν θυμάμαι καλά η αντικατάσταση είναι ασύμφορη στην αντιπροσωπεία, νομίζω κάνα διακοσάρι ήθελαν. Μπορείς να κοιτάξεις αν θέλεις Ebay μήπως βρεις ανταλλακτικό από εκεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν κάποια πραγματάκια από ebay. Δυστυχώς μόνο από το ένα έμεινα ευχαριστημένος.

 

1) IMAK Cowboy Ultra Hard Case Cover + LCD For Sony L36i L36h Xperia Z C6603 C6602 http://www.ebay.com/itm/400685288524?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=670231404522&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT.

 

Μου άρεσε η θήκη. Έχει τραχιά υφή που δίνει καλό κράτημα. Το πρόβλημα είναι πως μεγαλώνει τις τριβές με τις τσέπες αν είναι πολύ στενές. Βάζω την συσκευή σε ένα pouch οπότε δεν είναι πρόβλημα για εμένα. Την πήρα σε μαύρο.

 

2)New Premium Tempered Glass Screen Protector Film Guard for Sony Xperia Z L36H http://www.ebay.com/itm/201179588417?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT .

 

Δεύτερη παραγγελία αφού την πρώτη φορά χάλασα το protector από κακή δική μου τοποθέτηση. Πήρα 2 και μου έστειλε χωρίς την τρύπα για τον proximity sensor. Άχρηστα δηλαδή μιας και η συσκευή νομίζει πως είναι μόνιμα καλυμένο το protector. Στα θετικά ότι πήρα σχεδον όλα τα χρήματα μου πίσω(μου κράτησε 1 δολλάριο), χωρίς επιστροφή του προιόντος.

 

3)Luxury PU Leather Wallet Card Holder Flip Cover Stand Case For Sony Xperia Phone http://www.ebay.com/itm/141400787881?_trksid=p2060778.m2748.l2649&var=440544398863&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT.

 

Η θήκη δεν ήταν άσχημη αλλά έχει το πρόβλημα με το φλας. Σε φωτογραφίες με φλας βγαίνει μια ασπρίλα. Πήρα άμεσα επιστροφή όλου του ποσού, χωρίς επιστροφή της θήκης.

 

Ξέρει κάποιος που θα βρούμε ένα glass protector;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες θήκες, ιδιαίτερα η πρώτη μου άρεσε πάρα πολύ. Να χαρείς τα εξτραδακια σου :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο το tempered glass ακριβως πειρα απο αυτον και ειχε κανονικα τρυπα..πολυ ευχαριστημένος..καλο θα ηταν να ξαναπαραγγείλεις απο τον ιδιο αλλα πρωτα στειλε του mail να σου στηλει με τρυπα οπωσδήποτε αλλιως θα σου ξαναεπιστρεψει τα χρηματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πωπω με της θηκες τι μου θυμισατε πρωτη ημερα που ειχα παρει το κινητο στης 18/11/2013 ειχα μια γκρι τετοια μολις την εποιασε η κοπελα μου μαζι με το κινητο εσπασε πλαστικα διπλα η θηκη και την πεταξα γκαντεμια οποιος θελει θηκες μαυρες inbox
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα , χαλασε στο z μου το ακουστικό και το εστειλα για service στην arvato μου ειπαν οτι οτι δεν το καλυπτει η εγγύηση γιατι ειναι σπασμενο και το πίσω μερος του κινητού και πρεπει να επισκευαστουν και οι δυο βλαβες με κόστος 82 ευρω.

Στο πίσω μέρος του κινητού ειχα τοποθετησει ενα tempered glass το οποιο ηταν ραγισμενο , και το εστείλα έτσι το κινητο χωρις να το βγάλω και δεν ειμαι σύγουρος αν όντος είναι σπασμένο το κινητο.

( είμαι κρητη και δεν μπορω να το ελεγξω το κινητο γιατι μέχρι να μου ερθει πίσω να το κοιταξω και να το ξαναστείλω θα κανει αλλες 20 μέρες .)

 

Λέτε να τους εμπιστευτώ οτι όντος είναι σπασμένο το κινητο; τι αλλο μπορω να κανω;

 

SERVICE ARVATO μέρος δευτερο .......

 

Πηρα λοιπον το κινητο και εβγαλα τα temperde glass μπροστα στον υπαλληλο στον Γερμανο , το κινητο δεν ειχε την παραμικρή γρατζουνια , ενημερωσα τη sony και το ξαναεστειλα .....εκει λοιπον στην Αrvato ουτε καν μπηκαν στην διαδικασια να το ελεγξουν και μου εστειλαν ξανα το ιδιο μνμ οτι πρεπει να πληρωσω τα 82 ευρω ...ενημερωνω ξανα τη sony και μου ειπαν να μην ξαναασχοληθω και θα το τακτοποιησουν αυτοι το θεμα. Μετα απο ενα μηνα λοιπον σημερα παρελαβα το τηλεφωνο στο χαρτι που πηρα γραφει οτι έκαναv :ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΛΟΓΙΚΟΥ ΚΥΚΛΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ . Ομως στο κινητο αλλαξαν τα παντα μπροστα μέρος πισω τα πλαινα ειναι καινουρια τα λαστιχακια απο τα καλυματα καινουρια τα παντα καινουρια εκτος απο το κατω μερος του κινητου που αναγραφετε το imei γιατι φαινονται οι γρατζουνιες που ειχε απο πριν ......

Παω να ανοίξω το τηλ και δεν κανει τιποτα , το βάζω στην πρίζα και αναβει το κοκκινο λαμπακι της φόρτισης ανοιγει η οθόνη γράφει sony και σβηνει και ξανα τα ίδια ....... μίλαω με τη sony ( ειπα ορισμενα φωνηεντα )και μου λεει πως να κανω ξανα αναβαθμιση του κινητου το κανω και παλι τα ιδια με αποτελεσμα τωρα να πρεπει να το ξαναστείλω και να περιμένω παλι 15 μερες .....

τα συμπερασματα δικα σας ......

 

Τα γράφω όλα αυτα εδω για να ξέρετε με τη εταιρεια και service (arvato) εχετε να κάνετε .....

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SERVICE ...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν lollipop τα Ζ2-Ζ3 πρώτα. Για Φεβρουάριο λέγανε. Φαντάζομαι για Μάρτη αν πάρουμε εμείς. Ας την πάρουμε και ας αργήσει(χωρις πολλά bugs ελπίζω).

 

Giaoug ότι και να πεις δίκιο θα έχεις. Σου εύχομαι να ξεμπλέξεις όσο πιο γρήγορα. Λίγα τα καλά λόγια για την arvato δυστυχώς.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vodafone Australia has posted its latest “Software Update Weekly Wrap” for 26 February 2015, giving an idea when a customer’s phone will see their next update. The Sony Xperia Z2 and Z3 have been awaiting the Android 5.0 Lollipop update since the start of this month and there has been still no change there. However, the venerable Xperia Z has now just joined that list. Obviously, these reflect a carrier schedule and does not reflect when the generic updates might start to flow.

 

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/02/Xperia-Z-Lollipop.png

 

http://www.xperiablog.net/2015/02/27/xperia-z-joins-xperia-z2-and-z3-on-the-lollipop-wait-list-according-to-vodafone-aus/

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε χαρά και εμείς :) ! Είμαι περίεργος ποια έκδοση θα δώσουν.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μην τρελενομαστε πολυ καλα παταει το Ζ μας εδω στην 4.4.4 με διορθωμενα τα bugs με το 5 θα μας το δωσουν οπως νανε και θα μας το χαλασουν το κινητο ωστε να παρουμε κατι ποιο καινουργιο μην νομιζεται οτι θα μας δωσουν και τα bugs fix 5.0.2 ας πουμε θα μας ξεχασουν κανονικα οποτε καλα ειμαστε στο 4.4.4. τρεχουμε απροβληματιστα και δεν γονατιζουμε το κινητο μας αποψη μου αν και εγω θα παω σε z3c οποτε κουβεντα να γινεται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...