Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι περίεργος για τις αλλαγές που θα έχει. Μάλλον μόνο bugfixes. Για L θέλουμε καιρό ακόμα (...ελπίζοντας πως δεν θα αλλάξουν γνώμη).
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνησιο.

Δες ομως τι γραφει στα Item specifics

Item Condition: Refurbished = Ανακατασκευη / επισκευασμενο ;)

 

Γενικα στο Ali υπαρχουν πολλα επισκευασμενα τηλεφωνα. Υπαρχουν καταστηματα που το γραφουν με μεγαλα γραμματα και καταστηματα οπως αυτο που εβαλες και το γραφουν με μικρα γραμματα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη καλύτερη μπαταρία με την .292 ,δεν το αλλάζω λέμε ...μόνο το ηχείο μου την σπάει ακόμη λίγο αλλά νταξει ,παίζει κάνα sound mod ? αλλά με μαμά ρομ ...?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την 5.0 στο nexus tablet 2012 μια χαρα πολυ διαφορετικα τα μενου απο την 4.4.4 που ειχα μεχρι χθες θα το μαθω ωστε να ειμαι ready για το xperia z ετσι και αλιως θα παω για Ζ5 εγω που βγενει τον επομενο 9
Link to comment
Share on other sites

ρε θα μας τρελανει το pcc το κινητο μου εγραψε οτι πρεπει να παρω την 292 και μολις το συνδεσα εκανε ενα update το προγραμα και η ενημερωση χαθηκε και μου λεει οτι εχω την ποιο προσφατη 283 τωρα περναω να ξανα την εκδοση του κινητο α τελικα μου γραφει οτι αναβαθμιστηκε στην 292 sony θα μας τρεαλεις τελειως
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο 3 ημερες μολις περασα της εφαρμογες μου εγραψε παλι 23 ωρες διαρκειας μπαταρια απο το σαμινα δεν πανε καλα τα στατιστικα βλεπω εγω εχω βαλει συνολο μονο 308 μαζι με τα δικα του και εχω απενεργοποιση μονο τα εξης

βιβλεια google

περιπτερο google

παιχνιδια google play

μουσικη google play

sony select

socialife

xperia twitter

talkback

xperia lounge

adobe reader εζβησα

OfficeSuite εζβησα

και κατι αλα σκουπιδια για μενα και το εβαλα για φωρτηση στο 15% το κινητο ειναι πανω απο εναν χρονο και ενα μηνα το εχω και 5 ημερες αρε τρελο σταμηνα

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω το double tap to wake στην 4.4.4; Το κινητο είναι root και unlock bootloader.

 

Aν εισαι στην .283 περνας Hodor Kelrnel και αυτο το app για να ενεργοποιησης το double tap. ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι στην .283 περνας Hodor Kelrnel και αυτο το app για να ενεργοποιησης το double tap. ;)

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά έβαλα τον kernel του linaro και ενεργοποίησα το double tap με το trickster mod! Απλά παρατήρησα ότι κάποιες φορές πιάνει με τη δεύτερη!

Link to comment
Share on other sites

με το pcc πως κανουμε εργοστασιακη εγκατασταση οπως καναμε με το sony update που ηταν ενα απο τα καλυτερα προγραματα και κριμα που το σταματησανε κοβουν της εργαλειαρες και αφηνουν της ********
Link to comment
Share on other sites

με το pcc πως κανουμε εργοστασιακη εγκατασταση οπως καναμε με το sony update που ηταν ενα απο τα καλυτερα προγραματα και κριμα που το σταματησανε κοβουν της εργαλειαρες και αφηνουν της ********

 

Ανοίγεις το pc companion χωρις να συνδέσεις το κινητό στο pc. Eπιλέγεις support zone -> Phone Software Update(ενημέρωση λογισμικού τηλεφώνου) και στο παράθυρο που θα ανοίξει θα δεις επιλογή για repair(επιδιόρθωση τηλεφώνου). Μετά απλά ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει.

 

Κάνοντας repair θα γίνει καθαρή εγκατάσταση(σβήσιμό τα πάντα στην συσκευή).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανενα παλικαρι αν υπαρχει κατι αντίστοιχο για το z γιατι απ οτι βλεπω δεν μπαινει στο δικο μας

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-USB-Adapter-Cable-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-L39h-/371189091709?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&var=640332496304&hash=item566c980d7d

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανενα παλικαρι αν υπαρχει κατι αντίστοιχο για το z γιατι απ οτι βλεπω δεν μπαινει στο δικο μας

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-USB-Adapter-Cable-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-L39h-/371189091709?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&var=640332496304&hash=item566c980d7d

 

Με ενα γρηγορο ψαξιμο μονο αυτο μπορεις να κανεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39985331&postcount=84

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Έκανα ενημέρωση μέσω companion 2.1 στο Ζ μου και ξαφνικά έδωσε μήνυμα ότι απέτυχε και να μην ανησυχείτε,επαναλάβατε την διαδικασία και όλα οκ.Δυστυχώς δεν το βλέπει το pc το τλφ πια με τίποτα.Και το τηλέφωνο δεν ανάβει,βγάζει μήνυμα ότι απέτυχε η ενημέρωση και ξανασυνδέστε το.

Τζίφος δηλαδή , η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα ?

Είχα 4.2 , λίγο παλιό update δηλαδή , και το companion μου έδωσε διαθέσιμη την .283 την οποία και ενημέρωσα.

Δεν έχω ούτε root ούτε τίποτα , όλα stock ...

Καμιά βοήθεια ή ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Έκανα ενημέρωση μέσω companion 2.1 στο Ζ μου και ξαφνικά έδωσε μήνυμα ότι απέτυχε και να μην ανησυχείτε,επαναλάβατε την διαδικασία και όλα οκ.Δυστυχώς δεν το βλέπει το pc το τλφ πια με τίποτα.Και το τηλέφωνο δεν ανάβει,βγάζει μήνυμα ότι απέτυχε η ενημέρωση και ξανασυνδέστε το.

Τζίφος δηλαδή , η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα ?

Είχα 4.2 , λίγο παλιό update δηλαδή , και το companion μου έδωσε διαθέσιμη την .283 την οποία και ενημέρωσα.

Δεν έχω ούτε root ούτε τίποτα , όλα stock ...

Καμιά βοήθεια ή ιδέα ?

Μεσω pc companion πηγαινε στο support zone εναρξη,ενημερωση λογισμικού τηλεφωνου, εναρξη,επιδιωρθοση τηλεφωνου,ακολουθησε τα βηματα(και περιμενε να τελειωσουν),και οταν σου ζητησει το συνδεεις με vol down,και περιμενεις......λογικα θα εισαι ενταξει όταν τελειωσει;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοήθεια! Δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει γιατί εχω καιρό να μπω αλλά μου συμβαινει το εξής, στα καλά καθούμενα το τηλεφωνο σβήνει και δεν ανοίγει με τίποτα! Το βάζω στην πρίζα και ανοιγει κανονικά, το βγάζω απο την πρίζα κ πάλι τα ίδια....... γιατιιιιιιι???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...