Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν ξεκλειδωσω τον bootloader χανω εγγυηση; Και αν ναι μπορω να τον κλειδωσω ξανα;

Χανεις εγγυηση και ακομα και αν τον ξανακλειδωσεις δεν επαναφερεται η εγγυηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω να αναφέρω το εξής πρόβλημα με την κιτκατ. Έχω αγοράσει μια θήκη σαν πορτοφόλι και μπροστά έχει 2 κενά ένα για να βλέπω ποιος με καλεί και ενα για να απαντάω. Το θέμα είναι ότι με την κιτκατ το κουμπί απόρριψης και αποδοχής κλήσης έχει μεταφερθεί μια γραμμη κάτω με αποτέλεσμα να πρέπει να ανοίγω την θήκη κάθε φορά για να απαντήσω την κλήση. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανεβάσω πιο πάνω? Είναι κρίμα γιατί την ακριβωπληρωσα την θήκη.
Αδερφέ, μπορείς να βάλεις μία φωτογραφια η ένα λινκ της θήκης γιατί νομίζω ότι παραλίγω να παραγγείλω την ήδια ;
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη μέχρι την 4.3 ήταν κορυφή. Προστασία και λειτουργικοτητα μαζί. Αλλά πλέον αυτό το αναγκαστικό άνοιγμα κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο είναι πραγματικά εκνευριστικό.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και 2 λόγια για την existence rom σε σχέση με στοκ. Τα extras που έχει είναι αρκετά για να τα γράψω , τα λέει όλα στο επίσημο thread http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-existenz-ultimate-1-0-0-light-dark-t2779949.

 

Απο άποψη lag, είναι καλύτερη στα μενού. Γενικά αλλού είναι σαν την στοκ ή ίσως ελάχιστα καλύτερη. Η μπαταρία τα ίδια με στοκ, τουλάχιστον με την χρήση που κάνω.

 

Είναι καλύτερη η γενική εμπειρία από στοκ γιατι έχει αρκετά extras. Για κάποιον που θέλει τις sony εφαρμογές (για μένα κυρίως η camera) αξίζει. Αν δεν υπήρχε το θέμα της κάμερας θα δοκίμαζα cm, carbon, beanstalk κλ. Προς το παρόν θα μείνω με existence,περιμένοντας/ελπίζοντας για ένα bugfix από sony. Αργότερα όταν με το καλό δούμε και το L θα το σκευτώ για άλλη custom.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

μακαρυ μεχρι τελους του μηνα να βγει η 4.4.4 για το Ζ μας γιατι σε 8 ημερες θα τελειωσει ο ιουλιος και αυτοι λενε απο 4 του μηνα οτι θα βγει αντε να δουμε και να διοθωνει ολα τα προβληματα της 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

η αναβάθμιση 4.4.4 για το Ζ πιστεύω βελτιώνει πολλά στο Ζ . το καλό πράμα αργει :lol: γιατί έχει καθυστερήσει αρκετά εδώ που τα λέμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να μου προτήνει κανείς καμία θήκη flip cover για το κινιτό;

 

Ποια εκδοσή φοράς?Αν έχεις την 4.3 αυτή εδώ είναι πολύ καλη.http://images.nortonline.com.gr/images/926d29858a1e4b628e6f1bbd3aa1725b_original.jpg

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοσή φοράς?Αν έχεις την 4.3 αυτή εδώ είναι πολύ καλη.http://images.nortonline.com.gr/images/926d29858a1e4b628e6f1bbd3aa1725b_original.jpg
Δυστυχώς έχω την 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να μου προτήνει κανείς καμία θήκη flip cover για το κινιτό;

 

Έχω πάρει αυτή σε άσπρη. Μου φαίνεται αρκετά βολική και το προστατεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

RIP SUS: Sony ends support for Update Service software

 

Sony has officially ended support for the Sony Update Service application for Windows. The software, that used to be known as SEUS (Sony Ericsson Update Service) and more recently SUS, was a more focused way for users to update their Sony Xperia devices.

 

It’s sole purpose was to update the firmware of Sony Xperia devices without any of the extra bells and whistles that you get through PC Companion.

 

If you try to access the Sony Update Service website right now, you will be met with the following message:

 

“Update Service support has ended – As from 21st July 2014, the Update Service application is no longer supported. To update the software in your device, use PC Companion instead.”

 

The software still works without any problems, obviously Sony recognises that a lot of Xperia owners are probably using this software versus PC Companion. How long this will continue working though is anyone’s guess. Sony may simply not add any new devices to the software, or it could just stop server support altogether.

 

For now, the download link for the latest version of SUS is still live which you can download here. If that dies, there is a mirror here.

 

It is a shame as personally we preferred using SUS to update our Xperia devices rather than PC Companion.

 

http://www.xperiablog.net/2014/07/24/rip-sus-sony-ends-support-for-update-service-software/

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά;;; Και θα μείνουμε με το παρτσακλό PCC;;; το SUS είναι το καλύτερο εργαλείο της Sony!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα γινόταν κι αυτό. Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον θα βελτιώσουν λίγο παραπάνω το PCC γιατί έτσι όπως είναι τώρα μας βλέπω να πετάμε τα pc από τα παράθυρα από τα νεύρα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

χθες το βραδυ είχα κανει το κινητο μου hotspot

το αφησα ολο το βραδυ ανοιχτο

σημερα το πρωι το βρηκα σβηστο...

νομιζα οτιείχε τελιωσει η μπαταρια.

το αφησα να φορτισει και δεν ανοιγει με τιποτα....

οση ωρα φορτιζε είχεκοκινο λαμπακι

οταν παταω να το αναψω αναβοσβυνει 3 φορες με κοκκινο λαμπακι

και τιποτα....τι να φαει???? το πηραπριν 15 μηνες εγγυηση πρεπει να έχει λήξει...ε??

παρακαλω βοηθήστε με

δεν ήξερα σε ποια ενότητα να γραψω..εαν είμαι λαθος ας μεταφερθει

ευχαριστω

Edited by manostaz
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σε όποιον έχει κάνει την αναβάθμιση σε Kit kat.

Ξέρω ότι σε αυτή την version, η διάταξη του πληκτρολογίου είναι μόνο πλήρης. Δηλαδή όχι και με τη μορφή 3χ4 (τρία γράμματα σε κάθε αριθμοπλήκτρο), όπου μπορεί κανείς να γράψει με Τ9. Η εναλλακτική αυτή επιλογή υπάρχει σχεδόν σε όλα τα Xperia (σε προ kit kat εποχή πάντα).

Έχω δει ότι έχει κυκλοφορήσει app της Sony, το Xperia keyboard.

Το έχει δοκιμάσει μήπως κανείς στο Ζ για να μπορεί να υπάρχει και αυτή η διάταξη 3χ4;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την απόδειξη αγοράς έχεις κανονικά εγγύηση 24 μήνες...

Εμένα σε Sony κινητό μου άλλαξαν πλακέτα στους 18 μήνες από την αγορά του

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,προσπαθω απο κιτ κατ να παω στην 101 με φλαστουλ,και οταν τελειωνω και ανοιγω το τηλεφωνο,φτανει μεχρι τα πολυχρωμα νερα και κλεινει και ξανα ξεκιναει και επαναλαμβανει το ιδιο επ αοριστον,,δεν ειμαι ρουτ δεν κανω wipe τιποτα,φορτωνω τους drivers για flashtool και για Z και βαζω και το firmware στον καταληλο φακελο..ξερει κανεις τι επιπλεον πρεπει να κανω η τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα θέλει wipe. Τόσο πρόβλημα έχεις με κιτ κατ? Την έχεις περάσει με wipes;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα θέλει wipe. Τόσο πρόβλημα έχεις με κιτ κατ? Την έχεις περάσει με wipes;

νομιζω το τηλεφωνο θελει καποιες ρυθμισεις πριν κανω το φλαστουλ,,,τσεκαρισμενο to για κατεβασμα απο αγνωστες πηγες και κατι αλλο νομιζω λεγεται debug ,den ξερω δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Το εντοπισμός σφαλμάτων usb λες. Είναι στις ρυθμίσεις -> επιλογές για προγραμματιστές. Αν δεν βρείς τις επιλογές για προγραμματιστές στις ρυθμίσεις, θα πας στο "σχετικά με το τηλέφωνο", στις ρυθμίσεις πάλι και θα πατήσεις επάνω στον αριθμό έκδοσης πολλές φορές επανλειμένα( 7 αν δεν κάνω λάθος).
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.Νέος στην παρέα. δύο ερωτήσεις.Έχω το Ζ σε t Mobile version.Ξέρει κάποιος ποια αρχείο είναι αυτό που πρέπει να διαγράψω μέσω root Explorer για να σβήσω το boot animation off kai on που έχει το logo της?Επίσης υπάρχει κάποιο αρχείο που αν το πειράξω να,αυξήσω την ένταση του ήχου στο ηχείου όπως γινόταν στο nexus 5 που άλλαζες κάποια τιμή από το 88 στο 94 και δυνάμωνε αισθητά η ένταση?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. Σημειώνω ότι το κινητό είναι ρουταρισμενο.
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι μου γράφειhttp://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=47968&stc=1&d=1406742260

Τι σε παραξενεύει ?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...