Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κράτα το on/off πατημένο μέχρι να δονηθεί 3 φορές να κλείσει η συσκευή. Backup πήρες;

οχι δυστυχως..εγινε η ιστορια στο μπαμ και δεν προλαβα...Τωρα χανομαι στα thread και κατεωαζω μια official central europe

Τελικα τα καταφερα!Περασα τελικα μια unbranded γερμανικη μπας και ειμαι τυχερος με τις αναβαθμισεις αργοτερα ...Μια αλλη ερωτηση τωρα..Το towelroot ειναι ασφαλης μεθοδος για root?

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν δοκιμάζεις και την existenz; Ευκαιρία είναι. Σαν στοκ είναι η rom με λίγα extras. Linky http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-existenz-ultimate-1-0-0-light-dark-t2779949 .

Έχει το mod του ήχου κια άλλα. Διαλεγεις τι θέλεις κατά την εγκατάσταση.

 

Αν θέλεις υπάρχει και η Ελληνική να περάσεις με flashtool.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις και την existenz; Ευκαιρία είναι. Σαν στοκ είναι η rom με λίγα extras. Linky http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-existenz-ultimate-1-0-0-light-dark-t2779949 .

Έχει το mod του ήχου κια άλλα. Διαλεγεις τι θέλεις κατά την εγκατάσταση.

 

Αν θέλεις υπάρχει και η Ελληνική να περάσεις με flashtool.

 

Φιλε μου σευχαριστω για το link.Kαι θα το κανω τωρα αμμεσως γιατι στην στοκ ο μονος λογος που περασα recovery ηταν το mod του ηχου...Για το towel root εχεις αποψη? Επισης να ρωτησω αυτη με flashtool μπαινει?Και αν ναι μου δινεις το direct link να κατεβασω την τελαυταια?

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Με flashtool μόνο official μπορείς να περάσεις. Αυτή που κατεβάζεις είναι οκ. Μετά root με towelroot(γρήγορο και εύκολο). Περνάς recovery και μετά την rom. Κατά την διάρκεια της εγκατάστασης θα σου ζητήσει να επιλέξεις αν θέλεις mod ήχου κλπ . Δες το video https://www.youtube.com/watch?v=QIXVXCOsTeI. Αυρτός την πέρασε με philz εγώ με twrp. To ίδιο είναι.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Με flashtool μόνο official μπορείς να περάσεις. Αυτή που κατεβάζεις είναι οκ. Μετά root με towelroot(γρήγορο και εύκολο). Περνάς recovery και μετά την rom. Κατά την διάρκεια της εγκατάστασης θα σου ζητήσει να επιλέξεις αν θέλεις mod ήχου κλπ . Δες το video https://www.youtube.com/watch?v=QIXVXCOsTeI. Αυρτός την πέρασε με philz εγώ με twrp. To ίδιο είναι.

 

Και γω με twrp θα την περασω..Αν δεν σου κανει κοπο το download της existenz που ακριβως ειναι στο νημα που μου εστειλες?Προς το παρων περιμενω λιγο να φορτισει το κινητο να περασω την 2.67 που απαιτει η exisenz να εχω τουλιχιστον και μετα βουρ στο ψητο...Ακυρο την βρηκα..Χρειαζεται gapps ?

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει gapps. Προχώρα κανονικά.

 

Και γω με twrp θα την περασω..Αν δεν σου κανει κοπο το download της existenz που ακριβως ειναι στο νημα που μου εστειλες?Προς το παρων περιμενω λιγο να φορτισει το κινητο να περασω την 2.67 που απαιτει η exisenz να εχω τουλιχιστον και μετα βουρ στο ψητο...Ακυρο την βρηκα..Χρειαζεται gapps ?

 

 

Τι έγινε τελικά όλα καλά;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά όλα καλά;

ναι φίλε μου σευχαριστω για όλα πέρασα existentz. όλα οk απλά μου κάνει νερά στην ota 1.5.5 και για κάποιο περίεργο λόγο τώρα είμαι με την 1.5.0.Αλλά μαρέσει γιατί έχει κάποια mods και κυρίως dark ui

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέει σε όλους στο version. Κανονικά την πέρασες.Σε αναμονή για την 2.0.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέει σε όλους στο version. Κανονικά την πέρασες.Σε αναμονή για την 2.0.

 

Ξέρουμε τι βελτιώσεις που θα χει ?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Aosp lockscreen βελτιωμένη, crt on/off effect, μια έξτρα επιλογή για το πως θα είναι το notification drawer. Αυτά έχει πει ως τώρα νομίζω. Θα δούμε τι άλλο.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει downgrade με κιτκατ. Δεν είχα θέμα. Έχεις βάλει τους drivers από τον φάκελο του flashtool; Είχες τσεκάρει τα κουτάκια για wipe;

ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ δεν θελω να χασω ττιποτα,,δεν γινεται λες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.είμαι στην 4.3 0.569 unbranded .το κινητό πετάει.να προχωρήσω σε 4.4 ?αν ναι υπάρχει κάποια που είναι καλύτερη από τις άλλες?η να περιμένω για καινούργια αναβάθμιση της kit Kat?
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ δεν θελω να χασω ττιποτα,,δεν γινεται λες ετσι?[/QUOTe]

 

Έχω την εντύπωση πως θέλει wipe για downgrade.

 

Καλησπέρα στην παρέα.είμαι στην 4.3 0.569 unbranded .το κινητό πετάει.να προχωρήσω σε 4.4 ?αν ναι υπάρχει κάποια που είναι καλύτερη από τις άλλες?η να περιμένω για καινούργια αναβάθμιση της kit Kat?

 

Εδώ εσύ θα αποφασίσεις. Αν είσαι ευχαριστημένος και δεν υπάρχει κάτι από κιτ κατ που να θέλεις.... μένεις με 4.3. Άλλοι δεν είχαν θέμα με kk και άλλοι θέλησαν να κάνουν downgrade. Αν την περάσεις, κάνε καθαρό install και δούλεψέ την μερικές μέρες και κάνε και μερικά reboot να στρώσει.

 

Βασικό πρόβλημα με κιτκατ είναι το ότι εκτός από εφαρμογές συστήματος, οι εφαρμογές χρήστη δεν μπορούν να γράψουν στην κάρτα sd. Αν θα είσαι root μπορείς να το αλλάξεις αυτό.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως θέλει wipe για downgrade.

 

 

 

Εδώ εσύ θα αποφασίσεις. Αν είσαι ευχαριστημένος και δεν υπάρχει κάτι από κιτ κατ που να θέλεις.... μένεις με 4.3. Άλλοι δεν είχαν θέμα με kk και άλλοι θέλησαν να κάνουν downgrade. Αν την περάσεις, κάνε καθαρό install και δούλεψέ την μερικές μέρες και κάνε και μερικά reboot να στρώσει.

 

Βασικό πρόβλημα με κιτκατ είναι το ότι εκτός από εφαρμογές συστήματος, οι εφαρμογές χρήστη δεν μπορούν να γράψουν στην κάρτα sd. Αν θα είσαι root μπορείς να το αλλάξεις αυτό.

 

Που θα δω για root για την kk ?

Link to comment
Share on other sites

Με το towelroot , διαβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/to-root-t2783863 .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ο αδερφος μου θελει να αλλαξει κινητο, πιστευεται πως αξιζει πλεον η αγορα του Xperia Ζ ή υπαρχουν καλυτερα κινητα σε αυτο το ευρος τιμη. Το Xperia Ζ το βρισκουμε περιπου στα 250 στο skroutz. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ο αδερφος μου θελει να αλλαξει κινητο, πιστευεται πως αξιζει πλεον η αγορα του Xperia Ζ ή υπαρχουν καλυτερα κινητα σε αυτο το ευρος τιμη. Το Xperia Ζ το βρισκουμε περιπου στα 250 στο skroutz. Ευχαριστω.

 

Είναι εξαιρετική επιλογή, ειδικά σε αυτήν την τιμή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ο αδερφος μου θελει να αλλαξει κινητο, πιστευεται πως αξιζει πλεον η αγορα του Xperia Ζ ή υπαρχουν καλυτερα κινητα σε αυτο το ευρος τιμη. Το Xperia Ζ το βρισκουμε περιπου στα 250 στο skroutz. Ευχαριστω.

 

σκεψου αν μπορει να δωσει λιγα παραπανω για το Ζ1 στα 311...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ο αδερφος μου θελει να αλλαξει κινητο, πιστευεται πως αξιζει πλεον η αγορα του Xperia Ζ ή υπαρχουν καλυτερα κινητα σε αυτο το ευρος τιμη. Το Xperia Ζ το βρισκουμε περιπου στα 250 στο skroutz. Ευχαριστω.

 

αν και δεν ειναι σωστα να μιλαμε για αγορες εδω, νομιζω οτι στα 250 ειναι η καλυτερη επιλογη, εκτος αν πας σε κινεζικα, οχι αγνωστα, αλλα με ενα παραπανω ρισκο, τα οποια πραγματικα δινουν παπαδες σε αυτα τα λεφτα ή και σε λιγοτερα..Απο την αλλη το Ζ1 εχει διαφορα απο το Ζ και με 50-60 ευρω που εχουν διαφορα στην τιμη το θεωρω μονοδρομο, ειδικα αν σκοπευεις να το κρατησεις πολυ, θα με θυμηθεις μελλοντικα..ο επεξεργστης κανει τη διαφορα μεγαλη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια. Του εδειξα τα σχολια σας και ριχνει πολυ σκεψη για να αποφασισει τι θα κανει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αφού συμπλήρωσα ένα μήνα που έχω το κινιτό στην κατοχή μου, και αφού βρήκα λίγο χρόνο, είπα να γράψω δύο πραγματάκια για την μέχρι τώρα εμπειρία μου με το τηλέφωνο. Καταρχήν είναι πανέμορφο. Πραγματικά δεν χορταίνω να το βλέπω και σίγουρα τραβάει όλα τα βλέματα κάθε φορά που το βγάζω από την τσέπη. Η οθόνη του εξαιρετική, και αυτό με τις γωνίες θέασης πραγματικά εγω δεν μπορώ να το αντιληφθώ. Η μπαταρία του και ενώ με την 4.4.2 το είχε πάρει η κάτω βόλτα, τώρα μου βγάζει δύο μέρες άνετα με μέτρια χρήση. Η καμερά του πάρα πολύ καλή σε νορμάλ συνθήκες φωτισμού. Από λαγκαρίσματα εγώ προσωπικά δεν έχω δει κάτι μέχρι τώρα. Από θέμα ανθεκτικότητας, μου έχει πέσει κάτω δύο φορές και ούτε γρατσουνιά (αυτό βέβαια έχει να κάνει κατα πολύ και με την τύχη). Το θέμα με την υπερθέρμανση πραγματικά υπάρχει αλλά δεν είναι κάτι που με ενοχλεί. Αυτό που με ενοχλεί κάπως είναι το ηχείο του. Η θέση του ηχείου είναι λάθος αλλά και η έντασή του είνα λίγη για εμένα μιας και στο παρελθόν πολλά από τα κινιτά μου είχαν πολύ καλό ήχο π.χ Nokia 5800 XpressMusic κ.τ.λ.π. Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι υπερευχαριστημένος, και στην τιμή του 250 ευρώ, πιστέυω ότι είναι ότι καλήτερο υπάρχει αυτήν τη στιγμή ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...