Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω κι άλλο πρόβλημα... εξαφανίστηκε η Statusbar. Υπάρχει μόνον στην lockscreen.

Τι είναι πάλι αύτο;;;

 

μήπως πείραξες κάτι απο τις ρυθμίσεις??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω κι άλλο πρόβλημα... εξαφανίστηκε η Statusbar. Υπάρχει μόνον στην lockscreen.

Τι είναι πάλι αύτο;;;

 

Mηπως ενεργοποιησες καταλαθος το expand desktop;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πέρασα κι εγώ την 2.9 αλλά μίκρυναν όλα και το μυστήριο είναι πως δεν βρίσκω το LCD density.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ!!!

Άλλαξε η θέση της ρύθμισης και ξέχασα να το αλλάξω στον οδηγό :O Η επιλογή πλέον υπάρχει στις ρυθμίσεις Interface>General UI

Παιδιά έχω κι άλλο πρόβλημα... εξαφανίστηκε η Statusbar. Υπάρχει μόνον στην lockscreen.

Τι είναι πάλι αύτο;;;

Μήπως έκανες Expand Desktop από το power menu?

edit: μας πρόλαβε ο Ηρακλής :p

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας αλλος θεμα με reboot?? Μου εκανε ενα reboot και με πεταξε σε recovery την κυριακη το απογευμα (ευτυχως το ειχα στο τραπεζι μπροστα μου και το ειδα) και σημερα το πρωι αντι να κτυπησει το ξυπνητηρι,το βρηκα να παιζει το λογοτυπο slimbean....Μου ειχε κανει και στην 2.8 καποια reboot αλλα τοτε μαλλον εφταιγε το δικο μου στησιμο....Αλλα μετα που την ξανα εστησα ολα οκ.....Τωρα ειμαι με 2.9 και αρχισε τα κουλα παλι.....Δηλαδη παλι θα ξαναστηνω απο την αρχη????? :(

 

Edit: Α.... και κατι αλλο.....με το gps τι γινεται? Σας πιανει καθολου σημα εαν εχετε κλειστα τα δεδομενα ? Γιατι εμενα μονο αν εχω ανοικτο 3g... και παλι στη διαδρομη χανει το σημα συνεχεια (το dont panic εχω)...

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Reboot μου εκανε και μενα την πρωτη μερα που περασα την 2,9 αλλα απο τοτε δε ξαναειχα προβλημα.

 

Η αληθεια ειναι οτι με απογοητευσε η slim αυτη τη φορα. Ασε που προχτες εστεινα απο την αρχη και περνοντας απο cm10 μου φανηκε πιο smooth απο την slimbean. Επισης η συμπερηφορα του developer σε καποια πραγματα μου την δινει. πχ. Βγαζει update και λεει: bootloop posible! Τι σοι dev ειναι αυτος? Επισης λεει πως με τιποτα δε θα βαλει στην ρομ το διορθωμενο πληκτρολογιο και πως μονο θα το ανεβασει μεσω ΟΤΑ. Δηλαδη κατσε ρε φιλε ποσο δυσκολο ειναι να το ενσωματωσεις στο ζιπ της ρομ? Θα σου παρει 1 ολοκληρο λεπτο! Πφφφ εχω ξενερωσει και που δεν ανοιγε με τιποτα το κινητο μετα την αναβαθμιση σε 2.9 και δεν ηταν απλα boot loop οπως ελεγε ο βλακας στο change log.

Link to comment
Share on other sites

Bootloop ακομα και random reboot δεν μου εχει συμβει ποτε ουτε με slim bean/ics και cm10. Ο γαλαξιας τρεχει απροβληματιστα :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λετε να ευθυνεται η αλλαγη 2g/3g?? Ρωταω γιατι μερικες φορες δεν γυρναει καν απο το ενα στο αλλο ετσι απλα....Γιαυτο και η διαδικασια που κανω απο 2g ειναι η εξης: apn off-->αλλαγη σε 3g-->apn on και μετα reboot. Ετσι πιανει σιγουρα.Και μου εκανε εντυπωση οτι στο thread του s5830 (ace) ενα παλικαρι λεει οτι με την αλλαγη 2g-3g τον τρελαινει στα reboot.....Λετε και στη slimbean να παιζει κατι τετοιο??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η slim bean 2.9 εχει προβληματα??εγω φοραω στο τηλεφωνο μου την 2,8 και τρεχει χωρις κανενα προβλημα...παει σφαιρα το κινητο μου...προβληματιζομαι να βαλω την 2,9...θελω να μου πειτε την γνωμη σας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η slim bean 2.9 εχει προβληματα??εγω φοραω στο τηλεφωνο μου την 2,8 και τρεχει χωρις κανενα προβλημα...παει σφαιρα το κινητο μου...προβληματιζομαι να βαλω την 2,9...θελω να μου πειτε την γνωμη σας...

 

Δεν έχει προβλήματα, αλλά εμένα με κούρασε στην εγκατάσταση... Αναγκάστηκα να κάνω καθαρή εγκατάσταση πάλι από την αρχή γιατί δεν ήθελε να ανοίξει η συσκευή με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προβλήματα, αλλά εμένα με κούρασε στην εγκατάσταση... Αναγκάστηκα να κάνω καθαρή εγκατάσταση πάλι από την αρχή γιατί δεν ήθελε να ανοίξει η συσκευή με τίποτα.

υπαρχει περιπτωση να βγει slim bean 3.0;;;;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να βγει slim bean 3.0;;;;

 

Γιατι το αποκλειεις..;εγω το εχω σιγουρο :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να βγει slim bean 3.0;;;;

 

Γιατι το αποκλειεις..;εγω το εχω σιγουρο :p

 

Slim Bean 3.0 - Work In Progress

 

http://www.slimroms.net/index.php/news/211-slim-bean-3-0-work-in-progress

Link to comment
Share on other sites

 

*Allow long-press actions from hardware keys from CM

τι λέει το άτομο; :confused: αυτό υπάρχει ήδη :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει bootloop συνεχεια ,είμαι με 2.8 και δεν μπαίνει σε recovery με τίποτα!Τι κάνω;

 

Φλασαρεις τον semaphore 2.5.0.zip μεσω odin...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη και τίποτα,εχω απελπιστεί!

 

Πως κατέληξες σε bootloop; Μόνο του ξαφνηκά; :confused: backup είχες; Βασικά από τη στιγμή που δε μπαίνει recovery δεν έχεις και πολλές επιλογές :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το σκέφτομαι το στήσιμο ξανά με πιάνει ρίγος!Έκανα απλά επανεκκίνηση την συσκευή και συνέβη!Τον Semaphore τον πέρασα σαν PDA αρχείο χωρίς επιλεγμένο το re partition,σωστά;
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σου πω ότι το πρόβλημα διορθώθηκε περνώντας τον Semaphore_JB_2.5.0.tar τι θα πεις;!!!:blink:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

χαχα θα έτυχε :p Δε νομίζω να έχει διαφορά ο απλός με τον "s" όσον αφορά το θέμα bootloop και recovery. Τώρα τολμάς να ξαναβάλεις τον "s"? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...