Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εννοώ γιατί δεν μπορώ να κάνω; τι ρυθμίσεις θέλει;

 

πρεπει να εισαι και στο αντιστοιχο 3g δικτυο. αν θες να κανεις βιντεοκληση με cosmote πχ θα πρεπει απο το διαχειριστη των sim να διαλεξεις 3g για αυτη την καρτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ και αρκετό καιρό έχει χαθεί ο ήχος από το ηχείο του κινητού, εν ολίγοις ούτε χτυπά όταν σε καλούν ούτε η ανοικτή ακρόαση ακούγεται. Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδεία. Από που μπορώ να το παραγγείλω που να το έχουνε στοκ και τι θα πρέπει να επιλέξω από ρομ, πληκτρολόγια κ.α ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδεία. Από που μπορώ να το παραγγείλω που να το έχουνε στοκ και τι θα πρέπει να επιλέξω από ρομ, πληκτρολόγια κ.α ?

 

Ευχαριστώ

Από πουθενά. Δεν υπάρχει. Βρες άλλο (zte v970, amoi n821)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα το φτιαξεις πανευκολα το θεμα ΙΜΕΙ.

Πρωτα απο ολα θα κατεβασεις το mobile uncle tools.υποθετω οτι εχεις rooted rom.

Δεν ειναι τιποτα το δυσκολο πιστεψε με

Θα χρειαστεις επισης αυτο το αρχειο http://rapid.ufanet.ru/9240415

(ρωσικα πιθανον δεν καταλαβαινεις οπως και εγω απλα πατας το μπλε πληκτρο στην μεση της οθονης οπου θα δεις την λέξη ΦΑΗΛ (καπως ετσι στα κυριλλικα).

Ειναι ενα μικρο προγραματακι που θα σε βοηθησει να βαλεις σωστο imei στη συσκευη.

Τρεχεις το mobile uncle και ακολουθεις τα εξης μενου:

engineer mode->engineer mode (MTK)->cds information->radio information->phone 1

Σου βγαζει ένα ΑΤ+ και εσυ απλά θα γραψεις ενα Ε και το κινητο θα σου βγαλει 2 επιλογες ,

εσυ επιλεγεις την πρωτη φορα το ΑΤ+EGMR=1,7 (εδω θα κανεις την ιδια διαδικασια για μια ακομη φορα μολις τελειωσεις ολα τα βηματα που περιγραφω εδω και θα επιλεξεις ΑΤ+EGMR=1,10 για να φτιαξεις το ΙΜΕΙ και στην δευτερη γραμμη)

Μετα το 1,7. και αναμεσα στα "" θα γραψεις το ΙΜΕΙ που θα σου πω αμεσως μετα πως θα το υπολογισεις δηλαδη η εντολη θα ειναι ως εξης ΑΤ+EGMR=1,7,"8673000100xxxxx" οπου xxxxx αντιστοιχει στο δικο σου ΙΜΕΙ και αμεσως μετα πατας send at command.Θα σου γραψει οτι πετυχε η αποστολη.

Ξανακανεις την διαδικασια και για το σετ ΑΤ+EGMR=1,10 παλι με το ιδιο ΙΜΕΙ μια επανεκκινηση και εισαι αρχοντας.

Τωρα το προγραματακι παραπανω ειναι αυτο που θα σε βοηθησει να βρεις ενα σωστο ΙΜΕΙ.Πριν κανεις ολα τα παραπανω βγαλε την μπαταρια του κινητου και δες επανω στο αυτοκολλητο το ΙΜΕΙ του κινητου,γραψτο καπου και ξανασυναρμολογησε το κινητο.

Το προγραμματακι που θα τρεξεις στον υπολογιστη σου ειναι το IMEI last digit και εκει βαζεις τον αριθμο που βρηκες στο κινητο.Προσθεσε οσα μηδενικα χρειαζονται ωστε αυτο να σου βγαλει ακριβως απο κατω ενα σωστο ΙΜΕΙ (μπορεις αντι για μηδενικα να βαλεις και αλλους αριθμους αλλακ κανε αυτο που σε βολευει,πχ ασους ,διπλα κλπ).

Μην σου φανει βουνο,σκεψου οτι εμενα που πηρε τον τριπλασιο χρονο να γραψω την διαδικασια απο οτι μου πηρε για να το φτιαξω.

Για να ολοκληρωθει η διαδικασια πρεπει βεβαια να κανεις και μια επανεκκινηση.Αν εχεις προβλημα σφύρα[/QUOTΕ Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και εγω γιατι ειχα κολλησει με τα ΙΜΕΙ!! ολα τελεια τωρα εισαι ωραιος τι να λεμε τωρα! αντε και καλη ανασταση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει βαλει καποιος στο Ν1 jelly bean rom ?

 

σκεφτομαι να το αναβαθμισω . αξιζει? ή να μεινω με την τελευταια gommers?

 

 

EDIT

 

 

επειδη εγινε καποιο update του market και μου κολλησαν πολλε εφαρμογες αποφασισα να κανω καθαρη εγκατασταση απο την αρχη

 

 

φλασαρα την στοκ N1V1.0.9 μεσω SpFlashTools

μετα φλασαρα CMW και μετα updatedupdateDC_JB_2013-04-27_deodex.zip απο το CWM

(η ρομ ειναι αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2222202)

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δε μου βρισκει τη θεση οταν ειμαι σε εσωτερικους χωρους χωρις gps, μεσω wifi μονο ή 3G . Το google maps δηλαδη αρνειται να βρει τη θεση στο περιπου. Αμα ενργοποιησω το gps και βγω σε ανοιχτο χωρο πιανει κανονικα.

 

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα?

 

 

Επισης επειδη φλασαρα απ την αρχη την στοκ μου εκανε τη γνωστη βλακεια με τα partitions και εχω 500ΜΒ για εφαρμογες.. αυτο φανταζομαι ειναι ευκολο

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια. Κατοχος ενος N1 και εγω. Εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα hardware φυσεως?

 

Μετα απο 4 μηνες κανονικης λειτουργιας(ουτε μια φορα δεν ειχε κολλησει,δεν ειναι rooted) αντιμετωπιζω θεμα με το ακουστικο.

 

Δηλαδη σε κληση δεν μπορω καθολου να ακουσω τον συνομιλητη. Αν βαλω ακουστικα ή ανοικτη ακροαση τοτε ολα καλα.

 

Εστειλα mail στο banngood απο όπυ και το πηρα και μου ειπαν να επισκεφτω ενας σερβις στην Ελλαδα,και τα εξοδα επιδιορθωσης θα τα καλυψουν εκεινοι.

 

Ξερει κανεις καποιο σερβις που να μπορει να βρει ανταλλακτικα? Με 3-4 που επικοινωνησα δεν εχουν προσβαση σε τετοιες εταιριες.

Ο Νεος Ειναι...Ωραιος...?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα αμφιβάλλω ότι θα σου καλύψουν τα έξοδα, μάλλον βλακείες σου λένε. Έπειτα, αν το πρόβλημα είναι το ακουστικό, κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για ένα generic piezo οπότε κάποιο ψαγμένο σερβις θα βρει σίγουρα ανταλλακτικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες.

Ειμαι και εγω κατοχος ενος Ν1 απο τα Χριστουγεννα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την επιλογη μου αλλα δυστυχως πριν απο λιγες ημερες εγινε αυτο που φοβομουν.....δηλαδη χαλασε η αφη σε ενα σημειο της οθονης και συγκεκριμενα στην οριζοντια γραμμη που βγαινει η ακυρωση του ξυπνητηριου ή η πρωτη γραμμη του πληκτρολογιου των γραμματων..:(.......

.....και τωρα τι γινεται?:cry:

 

Εχει κανενας αντιμετωπισει κατι παρομοιο? ή ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω για να το φτιαξω...,εκτος φυσικα απο τους κινεζους που λογικα θα μου πουνε να τους το στειλω Κινα να το δουνε και να το εχω παλι στα χερια μου μετα απο κανα μηνα+....

 

Για πειτε καμια γνωμη....:O

Link to comment
Share on other sites

εαν το θεμα ειναι hardware λυνεται μονο με αντικατασταση. Ειτε το στελνεις και στο φτιαχνουν ειτε παραγγελενις digitizer και το φτιαχνεις μονος σου.

 

 

λογικα hardware ειναι το προβλημα . Μπες παντως και στο mobileuncle tools εκει που λεει touchscreen και δες πως αποκρινεται στα τεστ

Link to comment
Share on other sites

εαν το θεμα ειναι hardware λυνεται μονο με αντικατασταση. Ειτε το στελνεις και στο φτιαχνουν ειτε παραγγελενις digitizer και το φτιαχνεις μονος σου.

 

 

λογικα hardware ειναι το προβλημα . Μπες παντως και στο mobileuncle tools εκει που λεει touchscreen και δες πως αποκρινεται στα τεστ

 

Οταν λες να το παραγγειλω το digitizer,απο που εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα την συμβουλη του dimzam και αρκετο ψαξιμο(καθοτι ψιλοασχετος με αυτα :rolleyes:)..αποφασισα να παραγγειλω την οθονη απο Κινα και να την αλλαξω μονος μου :X ......

το θεμα μου τωρα ειναι....για το τι πρεπει να παραγγειλω σκετη την Touch Screen Digitizer ή μαζι με την Original Touch Screen Digitizer + LCD Display ................

 

 

 

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=en&tl=el&u=http%3A%2F%2Fwww.mobile-phones.cn%2Foriginal-touch-screen-digitizer-display-newman-p-12227.html&anno=2

 

ή

 

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=en&tl=el&u=http%3A%2F%2Fwww.mobile-phones.cn%2Fnewman-touch-screen-digitizer-original-p-11245.html&anno=2

 

......θα ηθελα τις γνωμες σας:mobile:

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Το Touch Screen Digitizer ειναι out of stock.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν η οθονη παιζιε κανονικα παραγγελνεις μονο το digitizer. Αν το βρεις πουθενα καλα θα ειναι

 

αν εννοεις σπασιματα,καμμενα pixels ή διαφορους χρωματισμους δεν εχω στην οθονη μονο οτι δεν δουλευει σε μια οριζοντια ''γραμμη'' η αφη..:(

 

οποτε λες να παραγγειλω μονο αυτο?....http://www.mobile-phones.cn/newman-touch-screen-digitizer-original-p-11245.html

 

......σωστα?:help:

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις σπασιματα,καμμενα pixels ή διαφορους χρωματισμους δεν εχω στην οθονη μονο οτι δεν δουλευει σε μια οριζοντια ''γραμμη'' η αφη..:(

 

οποτε λες να παραγγειλω μονο αυτο?....http://www.mobile-phones.cn/newman-touch-screen-digitizer-original-p-11245.html

 

......σωστα?:help:

 

ναι, αν και απ οτι λεει δεν υπαρχει σε στοκ το ανταλλακτικο. Στειλε τους mail

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια λυση ρε παιδες??:(
ρώτα τα μαγαζιά στη κίνα. αλλιώς καινούριο κινητό
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια...προσπαθω να κανω update το mtk το οποιο το αναγνωριζει σαν εφαρμογη συστηματος και οταν το κατεβαζω μου βγαζει μνμ οτι

 

το αρχειο πακετου δεν ηταν σωστα υπογεγραμμενο.καταργηστε την προηγ εκδοση αντιγραφου και δοκιμαστε ξανα

 

για ποιο λογο γινεται αυτο?να την καταργησω τελικα?ποια η χρισιμοτητα της εφαρμογης αυτης??

αγοραστηκε απο EtoTalk

ολα ειναι δρομος
Link to comment
Share on other sites

παιδια ..εχω περασει την επισημη εδω και 2 μερες και εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι η μπαταρια εξαντληται πολυ γρηγορα..δεν ξερω γιατι

 

κανενα νεο με τη μπαταρια?ποσο κραταει?οσο με πριν την αναβαθμιση?με το led ειδιποιησης?τη γινεται?

 

κανενα νεο με τη μπαταρια?ποσο κραταει?οσο με πριν την αναβαθμιση?με το led ειδιποιησης?τη γινεται?

 

αναβαθμιση στην επισιμη δεν καταφερα να κανω...μου εγραφε instalation abored και δεν ξερω το λογο

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
ολα ειναι δρομος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...