Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια καλα handsfree που να ειναι συμβατα με το newman N1 ?

εχετε παρει κατι?

περα απο τα εργοστασιακα?

της sony απ' όσο ξερω ειναι συμβατα, δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπον μετα την συμβουλη του dimzam και αρκετο ψαξιμο(καθοτι ψιλοασχετος με αυτα :rolleyes:)..αποφασισα να παραγγειλω την οθονη απο Κινα και να την αλλαξω μονος μου :X ......

το θεμα μου τωρα ειναι....για το τι πρεπει να παραγγειλω σκετη την Touch Screen Digitizer ή μαζι με την Original Touch Screen Digitizer + LCD Display ................

 

 

 

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=en&tl=el&u=http%3A%2F%2Fwww.mobile-phones.cn%2Foriginal-touch-screen-digitizer-display-newman-p-12227.html&anno=2

 

 

ή

 

http://translate.google.com/translate?hl=el&sl=en&tl=el&u=http%3A%2F%2Fwww.mobile-phones.cn%2Fnewman-touch-screen-digitizer-original-p-11245.html&anno=2

 

......θα ηθελα τις γνωμες σας:mobile:

 

Ευχαριστω...

 

 

ρε παιδια...εμενα τωρα τελευταια παταω π.χ στη μεση της οθονης και κατεβαινει η μπαρα με τις ρυθμισεις απο πανω ..σαν αρυθμιστη οθονη

μπορει κανεις να πει τη ειναι?

ολα ειναι δρομος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εμενα τωρα τελευταια παταω π.χ στη μεση της οθονης και κατεβαινει η μπαρα με τις ρυθμισεις απο πανω ..σαν αρυθμιστη οθονη

μπορει κανεις να πει τη ειναι?

Προβληματικό digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Μου έστειλαν απο etotalk τα αρχεια για να κανω flash το τηλέφωνο μου διοτι δεν λειτουργει πλέον ούτε το wifi ούτε το bluetooth!

 

Αλλα δεν καταλαβάινω τπτ παίδες, μπορεί κάποιος να μου πει πως επανερχόμαστε αρχικά στο τηλ περνώντας ξανά νέα ROM?

Αλλα θέλω αναλυτικές πληροφορίες διότι στο θέμα αυτό ειμαι αρχάριος!

 

Μου έστειλε αρχείο για rom 4.1 jelly bean!

Βοηθεια!!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

δες πως φλασαρεις μια ρομ μεσω SpFlashTool σε κινητο με mtk επεξεργαστη

 

ειναι κοινο για ολα τα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο εύκολο παίδες...Βοηθήστε...Ο κινέζος μου έστειλε κάτι οδηγίες να αντιγράψω inf files στο Pc μου και εκει χαθηκα
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

NEWMAN_N1_JB4.2_maxson.zip

 

This one seems to be one of the latest ROMs on the russian forum above. Release date is 9/9/13. Haven't tried it yet but I will tell you when I know more about it.

http://files.china-iphone.ru/904NEWM...4.2_maxson.zip

 

Unfortuantelly I can not really recommend it for users who place value on good translation.

The ROM ist not multilingual, it only supports EN/RU/CN. But also the English and Russian translations are not complete and full of chinese content.

Therefore I did not test any functionallity like GPS or stuff. I added a couple of screenshots, to give you a tease on this ROM.

 

(copy from XDA)

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρομ αν θυμαμαι καλα ειναι αντιγραη μιας ρομ του zte. Δεν ξερω κατα ποσο το δυπυρηνο Ν1 θα ειναι smooth στην 4.2

 

Στην 4.1 παντως ειναι πολυ καλο, και οι διαφορες προς την 4.2 ειναι μικρες. Επισης υπαρχει 4.1 σταθερη , χωρις προβληματα και με ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα και έβαλα τελικά τη rom που μου έστειλε ο etotalk, 4,1 είναι.

 

Αλλά έχω διάφορα προβλήματα, δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογή της google, Πχ play, g mail, google settings,

αλλά ούτε να βάλω Gps και δε λειτουργεί και το call indicator που σε ειδοποιεί όταν έχει αναπάντητη κλήση η μήνυμα και αναβοσβήνει.

 

Υπάρχει κάποια άλλη rom να βάλω που να έχει και ελληνικά?

 

Η lewa , ή του gommers έχουν ελληνικά?

 

Αν οχι,ποια rom είναι η καλύτερη μέχρι στιγμής?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν ξεκινάει κολλάει στο λογότυπο "Newman" και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Μήπως ξέρει κάποιος τι συμβαίνει;

 

Ετσι ξαφνικα στο εκανε?

 

Εχεις καποιο recovery? ωστε να προσπαθησεις να το επαναφερεις σε προηγουμενη κατασταση.

 

Αν παλι δεν εχει , η πιθανοτερη λυση για να το επαναφερεις ειναι να φλασαρεις μεσω SpFlashTools την ρομ ξανα. Θα χασεις βεβαια οτι εχεις μεσα στο τηλεφωνο αλλα λογικα θα επανελθει.

 

Αν δεν επανελθει και ετσι τοτε ειναι προβλημα hardware

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια. Κατοχος ενος N1 και εγω. Εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα hardware φυσεως?

 

Μετα απο 4 μηνες κανονικης λειτουργιας(ουτε μια φορα δεν ειχε κολλησει,δεν ειναι rooted) αντιμετωπιζω θεμα με το ακουστικο.

 

Δηλαδη σε κληση δεν μπορω καθολου να ακουσω τον συνομιλητη. Αν βαλω ακουστικα ή ανοικτη ακροαση τοτε ολα καλα.

 

Εστειλα mail στο banngood απο όπυ και το πηρα και μου ειπαν να επισκεφτω ενας σερβις στην Ελλαδα,και τα εξοδα επιδιορθωσης θα τα καλυψουν εκεινοι.

 

Ξερει κανεις καποιο σερβις που να μπορει να βρει ανταλλακτικα? Με 3-4 που επικοινωνησα δεν εχουν προσβαση σε τετοιες εταιριες.

 

Καλησπέρα

Αν και ..αργοπορημένος έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα . Δηλαδή όπως λές

"σε κληση δεν μπορω καθολου να ακουσω τον συνομιλητη. Αν βαλω ακουστικα ή ανοικτη ακροαση τοτε ολα καλα."

 

λύση βρήκες;;; ( Aν θέλεις και με pm )

 

Eυχαριστώ

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάει κολλάει στο λογότυπο "Newman" και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Μήπως ξέρει κάποιος τι συμβαίνει;

 

Eπαθε ακριβως το ιδιο προβληα και το δικο μου, το flashαρα και τιποτα εστειλα μνμ στην banggod για service και δειτε τι μου στειλαν.

 

"Dear sir,

 

Τhis phone is in warranty but as it has been stopped production so the manufacturer said it's hard to find the repair parts for this phone. They are not sure if it can be repair,too. So sorry about that! We suggest to give a coupon on the newman n2 we would love to make it 10$ less than the price on our website. So that will be about 189.99$.

 

Is that OK to you?"

 

Aκου τι λεν τα @@ ειναι δυνατον??? Τους εστειλα email κτλ οτι θα επικοινωνησω με προστασια καταναλωτη και τετοια αλλα τι μπορω να κανω? Ειχε κανεις παρομοιο περιστατικο με αυτους?

Link to comment
Share on other sites

"Dear sir,

 

Τhis phone is in warranty but as it has been stopped production so the manufacturer said it's hard to find the repair parts for this phone. They are not sure if it can be repair,too. So sorry about that! We suggest to give a coupon on the newman n2 we would love to make it 10$ less than the price on our website. So that will be about 189.99$.

 

Is that OK to you?"

 

Δηλαδή λένε ότι το τηλέφωνο έχει εγγύηση αλλά επειδή δεν μπορούν να βρουν ανταλλακτικά σου δίνουν έκπτωση 10$ για αγορά κάποιου άλλου κινητού;

Βρε δεν πάνε να γ@@@. Μήπως μας περάσανε για λαλακες;

Δεν ξέρω φίλε μου τι μπορείς να κάνεις αλλά εγώ θα τους έκραζα σε όλα τα sites αξιολόγησης μέχρι να βάλουν μυαλό

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι κατάλαβα το banggood πρεπει να πέρνει δεύτερης ποιότητας κινητά γιατι 3 newman απο etotalk ειναι μια χαρα,2 απο banggood και τα δυο χαλασμένα συν αυτα που διαβάζω εδω.εγω τους απείλησα για το ενα newman οτι θα τους ξεφτυλισω στο ιντερνετ και οτι θα στείλω mail στο PayPal με αποτέλεσμα να μου στείλουν μήνυμα να στείλω το κινητο για επισκευή.και ολα αυτα με το ίδιες ηλίθιος δικαιολογίες ,οτι το κινητο δεν βγαίνει πλέον και οτι δεν εχει εγγύηση.αν για οποιονδήποτε λόγο δεν έρθει τις επόμενες μέρες θα ανεβάσω σε οποίο μέρος μπορω τον διάλογο που ειχα με αυτούς για να μην ξανα αγοράσει κανεις απο το banggood.ειναι απίστευτοι

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nα κανω μια ερωτηση παιδια κ οποιος μπορει - ξερει ας μου απαντησει. Επειδη δεν εβγαλα ακρη με τους απατεωνεις της banggood, πηγα το κινητο σε εναν αλλον απατεωνα (οπως αποδειχθηκε) στη Θεσσαλονικη και μου ειπε οτι ταχα ηθελε resurrection (η κατι τετοιο και οτι το φτιαξε) και μου πηρε 30 ευρω, λειτουργησε 4-5 μερες και μετα ξαναρχισε τα ιδια με το να ανοιγοκλεινει μονο του, επειδη ειχα φυγει ηδη Βελγιο οπου κανω το μεταπτυχιακο μου δε μπορουσα να του το ξαναστειλω η τουλαχιστον να παρω τα 30 πισω (να το στειλω πισω με ταχυδρομιο μου βγαινε τα ιδια χρηματα δεν ειχε νοημα) και λογω εξεταστικης δε μπροεσα ν το ψαξω πολυ. Εδω σε οσους το πηγα δεν ειδα ανταποκριση δεν αναλαμβανουν τετοιες μαρκες. Υπαρχει κανεις που να ψιλιαζεται τι μπορει να εχει κ αν μπορω να κανω τπτ οχι τπτ αλλο γτ ηταν ενα κινητο που μου αρεσε παρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

άσχετο παιδιά .. ή σχετικό.... αλλά και εγώ πήρα cubot one από banggod και βγήκε σάπιο.
Link to comment
Share on other sites

Eπαθε ακριβως το ιδιο προβληα και το δικο μου, το flashαρα και τιποτα εστειλα μνμ στην banggod για service και δειτε τι μου στειλαν.

 

"Dear sir,

 

Τhis phone is in warranty but as it has been stopped production so the manufacturer said it's hard to find the repair parts for this phone. They are not sure if it can be repair,too. So sorry about that! We suggest to give a coupon on the newman n2 we would love to make it 10$ less than the price on our website. So that will be about 189.99$.

 

Is that OK to you?"

 

Aκου τι λεν τα @@ ειναι δυνατον??? Τους εστειλα email κτλ οτι θα επικοινωνησω με προστασια καταναλωτη και τετοια αλλα τι μπορω να κανω? Ειχε κανεις παρομοιο περιστατικο με αυτους?

 

Nα κανω μια ερωτηση παιδια κ οποιος μπορει - ξερει ας μου απαντησει. Επειδη δεν εβγαλα ακρη με τους απατεωνεις της banggood, πηγα το κινητο σε εναν αλλον απατεωνα (οπως αποδειχθηκε) στη Θεσσαλονικη και μου ειπε οτι ταχα ηθελε resurrection (η κατι τετοιο και οτι το φτιαξε) και μου πηρε 30 ευρω, λειτουργησε 4-5 μερες και μετα ξαναρχισε τα ιδια με το να ανοιγοκλεινει μονο του, επειδη ειχα φυγει ηδη Βελγιο οπου κανω το μεταπτυχιακο μου δε μπορουσα να του το ξαναστειλω η τουλαχιστον να παρω τα 30 πισω (να το στειλω πισω με ταχυδρομιο μου βγαινε τα ιδια χρηματα δεν ειχε νοημα) και λογω εξεταστικης δε μπροεσα ν το ψαξω πολυ. Εδω σε οσους το πηγα δεν ειδα ανταποκριση δεν αναλαμβανουν τετοιες μαρκες. Υπαρχει κανεις που να ψιλιαζεται τι μπορει να εχει κ αν μπορω να κανω τπτ οχι τπτ αλλο γτ ηταν ενα κινητο που μου αρεσε παρα πολυ

 

...όντως απαράδεκτοι αλλά και με την "προστασία καταναλωτή" δεν θα ιδρώσει το αυτάκι τους :p (εδώ καλά καλά εκεί δεν έχουν προστασία εργαζομένων, θα έχουν καταναλωτή; :D ).

Σε κάθε περίπτωση, σου προτείνω να φλασάρεις μια δοκιμασμένη σταθερή rom και να δεις αν συνέλθει. Κάτι ανάλογο είχα πάθει παλιά σε ΑΜΟΙ Ν828 και έφταιγε η rom. Αν είσαι Θεσσαλονίκη και θες βοήθεια, θα μπορούσα να δω αν γίνεται κάτι σε επίπεδο software/rom εφόσον το επιθυμείς (στείλε π.μ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα στην παρέα

Μετά την περιπέτεια ( ίδε post 641) οι κινέζοι μου στείλαν πίσω το κινητό ΄( 22/1/2014 το έστειλα........ 2/5/2014 παρέλαβα:lol:)

φτιαγμένο μεν αλλά χωρίς ελληνική γλώσσα ( έβαλα morelocale 2 αλλά δεν.....) και χωρίς ελληνικό keyboard.

Τι κάνω τώρα;;;;;;

1) Πως βάζω ελληνικά;

2) Πως βάζω ελληνικό πληκτρολόγιο

3) Επίσης πως κάνω root

Aναμένω λύσεις σε απλά ...ελληνικά καθότι άσχετος:rolleyes:

Εχει android 4.0.4

Edited by NXONTZ
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Μετά την περιπέτεια ( ίδε post 641) οι κινέζοι μου στείλαν πίσω το κινητό ΄( 22/1/2014 το έστειλα........ 2/5/2014 παρέλαβα:lol:)

φτιαγμένο μεν αλλά χωρίς ελληνική γλώσσα ( έβαλα morelocale 2 αλλά δεν.....) και χωρίς ελληνικό keyboard.

Τι κάνω τώρα;;;;;;

1) Πως βάζω ελληνικά;

2) Πως βάζω ελληνικό πληκτρολόγιο

3) Επίσης πως κάνω root

Aναμένω λύσεις σε απλά ...ελληνικά καθότι άσχετος:rolleyes:

Εχει android 4.0.4

 

Αυτη η MIUI rom κατα πασα πιθανοτητα εχει Ελληνικα.Την περνας πανευκολα σε 2 λεπτα.Root κανεις με το Framaroot.Επισης πανευκολα.

http://www.needrom.com/mobile/newman-n1-miui-2/

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η MIUI rom κατα πασα πιθανοτητα εχει Ελληνικα.Την περνας πανευκολα σε 2 λεπτα.Root κανεις με το Framaroot.Επισης πανευκολα.

http://www.needrom.com/mobile/newman-n1-miui-2/

 

Οκ Ευχαριστώ!

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...