Jump to content

Τι επιθυμείτε από το κινητό σας;


 Κοινοποίηση

Τι επιθυμείτε κατά κύριο λόγο από το κινητό σας?  

470 members have voted

  1. 1. Τι επιθυμείτε κατά κύριο λόγο από το κινητό σας?

    • Μιλάω πολύ, άρα θέλω καλή αυτονομία και καλό πομποδέκτη
      48
    • Στέλνω πολλά SMS και MMS, άρα θέλω να είναι εύχρηστο στα μηνύματα
      31
    • Με ενδιαφέρει να είναι "μοδάτο" και να μου αρέσει εμφανισιακά
      37
    • Με ενδιαφέρει να έχει καλή camera και οθόνη
      58
    • Θέλω να το κουβαλάω εύκολα, άρα θέλω μικρές διαστάσεις
      44
    • Το χρησιμοποιώ πολύ ως modem... καλό GPRS και 3G είναι must για μένα
      18
    • Θέλω καλή επικοινωνία με το PC μου για ανταλλαγή αρχείων
      54
    • Απλά, είμαι tech fan και θέλω ότι νεώτερο κυκλοφορεί
      43
    • Θέλω αξιοπιστία. Να μην χαλάει και να έχει σταθερό λειτουργικό
      69
    • Να είναι οικονομικό... δεν θέλω να δίνω μια περιουσία
      28
    • Θέλω να ακούω μουσική (MP3, radio κτλ)
      40


Recommended Posts

To kinhto moy thelo prota apo ola na einai aksiopisto,na mhn paroysiazei kollhmata kai opoiesdhpote alles dysleitoyrgies...

Deyteron h eyxrhstia toy exei terastia shmasia gia mena...

Epithymo akoma na exei polles dynatothtes,na einai oso pio texnologika ekseligmeno ginetai,oste na mhn to variemai pote.

Einai epishs poly shmantiko na exei klassiko sxediasmo kai na mhn kseperna ta 130 grammaria varoys...

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία βασικότερα στοιχεία κατ' εμέ είναι το μικρό μέγεθος, η καλή αυτονομία και η αξιοπιστία. Μέχρι στιγμής και τα τρία τα βρήκα σε ένα μόνο κινητό: το παλιό μου 8850.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ανηκω στους tech fan αν κι εδω και λιγο καιρο εχω παραμεινει με το d-500 μου περιπου 1,5 μηνα,γενικα ομως δε με ενδιαφερει η καμερα γι αυτο υπαρχον και οι ψηφιακες με ενδιαφερει ομως το μικρο μεγεθος να ειναι ομορφουλη και να μπορω να στελνω και να λαβαινω ειτε με bluetooth ειτε με ir οτι θελω,ανοιχτο λειτουργικο δε με ενδιαφερει πλεον μιας και τα χω βαρεθει,ζηταω πολλα???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάνω απ’όλα αξιοπιστία γιατί όλα τα άλλα έρχονται 2α αν το κινητό βγεί off.

Φυσικά να μου αρέσει εμφισιακά αφού 1α το βλέπω και ΑΝ μου αρέσει τότε κοιτάω τα specs του και ψάχνω τις λεπτομέρειες.Και τέλος να έχει καλή camera και καλή οθόνη μιάς και εγώ θα την βλέπω :p

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TAXITITA! thelo na einai grigoro! na mhn kolaei puthena! oute otan mbeno sto menu oute otan anigo ta sms mu puthena , na mhn xanei defterolepto!

otan ginei afto thelo camera,3g,na ypostirizei symbian, othonh afhs, (enoite egxromh) kai oso to dinaton megalhterh..a! megalh ram kai na pernei kartes mexri 1gb oi opoies na mhn kostizun pano apo 25euro :P

Link to comment
Share on other sites

να ναι μικρο με μεγαλη αυτονομια και οπως ειπε και ο boldrick (ο μονος...) χαμηλο sar rate. Για ολα τα αλλα υπαρχει το ppc... ;)
Link to comment
Share on other sites

Thelw na plirei oles tis parapanw proipotheseis!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ψήνει καφέ :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστία, μέγεθος, αυτονομία, ράδιο-mp3, κάμερα-οθόνη κατα σειρά προτεραιότητας.
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω ενα κινητο που να εχει windows mobile 5, Intel Xscale στα 600MHz+, 128Mb ram,vga οθονη που θα ειναι αφης και περιστρεφομενη, qwerty πληκτρολογιο,3g, καλη καμερα που να τραβαει κορυφαιο βιντεο και αυτονομια 2 μερες με σκληρη χρηση, αυτα τα λιγα.
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστία, καλό πομποδέκτη, value for money, και τεχνολογία (Bluetooth, GPRS)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

διαστάσεις κοντά στο 100Χ45Χ20 βάρος 100γρ.

οθόνη γύρο στο 2,1

πάνω από 262Κ χρώματα

ανάλυση πάνω από 176Χ220

ΒΤ/Irda

FM radio RDS stereo

MP3

camera 2.0mpx

δύο εξωτερικά ηχεία

Ανοιχτό λειτουργικό

 

άαα να μην ξεχάσω να ψήνει και καφέ :alien:

 

 

καμία εταιρεία δέν προκειτε να κατασκευάσει ολοκληρομένο τηλέφωνο διότι θα κλείσει

π.χ. siemens&SX1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

καλησπερα παιδια.

 

Ανοιγω αυτο το θεμα για να γραφει ο καθενας ιδεες, γνωμες, σκεψεις για το τι προτιμα στην κινητη τηλεφωνια..

 

Την "τηλεφωνια" ή την "κινητ'η" συσκευή?

 

(αν οι mod κρινουν ανουσιο το παρον θεμα, ας κλειδωθεί ή ας μεταφερθει)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θελω το κινητο να εχει οσο ποιο πολλα πραγματα γινεται.Με τα σημερινα δεδομενα θελω οποσδηποτε να εχει πολυ καλη καμερα,ραδιοφωνο και GPS ωστε να μου κανει τη ζωη ποιο ευκολη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ήθελα ήταν να είναι καλό στην μουσική, να έχει wi-fi, να είναι symbian ώστε να παίρνει διάφορες εφαρμογές και παιχνίδια!! Με το Ν81 είμαι ευχαριστημένος και τόσο καιρό δεν το έχω βαρεθεί καθόλου!

 

Γενικώς πάντως δεν είναι καλό το κινητό να είναι φορτωμένα με πολλά πράγματα. Πχ η κάμερα όσο καλή και να είναι δεν φτάνει ούτε στο μισό μία απλή ψηφιακή. Όπως επίσης το gps.. είναι περισσότερο για να το χρησιμοποιήσεις έτσι για την πλάκα.

Ο καθένας διαλέγει ότι του βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα ηθελα να εχω το καλυτερο σε camera κινητό..

 

σιγα σιγα ηθελα ολο και περισσοτερα επομενως κατεληξα στις πανακριβες συσκευες.Τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω ενα samsung m3510 beat (λεπτό, απλό, cameroula 2 mpx χωρις flash /autoocus) και παλευω να το συνηθισω.Νομιζω παντως ειναι θεμα χρονου να συνηθισω, και πλεον να μην ζηταω κινητα 300+ ευρώ..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω το κινητό μου να έχει ωραίο design κι'ας έχει και 50 ευρώ που λέει ο λόγος.Αν θέλω κάμερα έχω την ψηφιακή μου και αν θέλω μουσική έχω το mp3 μου.;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με ενδιαφέρει αν είναι 1 ή μισού χρόνου. Θέλω να είναι στιβαρό και να μην έχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα κατασκευής, να έχει Wi-Fi και τα κλασσικά... Άλλωστε, όσες φορές έχω επιχειρήσει να κουβαλώ mp3 και κινητό μαζί, έχω αποτύχει.
Link to comment
Share on other sites

Στοιχειωδώς όμορφο, εύχρηστο, με οθόνη αφής, καλό για mobile internet και e-mail, καλό mp3, εύκολος συγχρονισμός με υπολογιστή, πολλές εφαρμογές και έυκολο στο να τις κατεβάζεις.

 

Νομίζω ότι το iPhone 3GS που έχω με καλύπτει απόλυτα.:O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...