Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι κρίμα να χαντακωνονται τηλεφωναρες Επειδή η ηλίθια η Σαμμυ δεν ξέρει να φτιάχνει κέλυφος της προκοπής....Τώρα κατάλαβα τι εστί ταχύτητα και smoothness

Αααααααα....

04.55 ενεργή οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας 6%

 

Καθόλου άσχημα με performance profile και overclocked

 

επειδη την ειχα πριν καιρο για πες μου αν εχουν διορθωσει τα random reboot και τα παγωματα.οχι μονο αυτη ολες οι cm base που ειχα βαλει τα ιδια κανανε.τα εικονιδια των εφαρμογων στο menu μπορεις να τα πειραξεις η ακομα ειναι ετσι??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειπα να δοκιμασω να ζησω και λιγο διχως τα features του spen....
http://m.summersnow.store.aptoide.com/app/market/com.emandt.spencommand/77/12078154/SPenCommand αφού εγκατασταθεί η aproide

αλλά υποδεέστερη της tw.Για μένα το action memo είναι αδιαπραγματευτο...όπως και το s note, ο λόγος που πήρα το συγκεκριμένο τηλ.

Άκη συγχαρητήρια ξύπνησες το note και το ....φόρουμ,! Εν αναμονή. ..

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Αν μου πεις τώρα και έναν τρόπο να διαβάζω snote αρχεία είσαι πρώτος

Δύσκολο, ψάξε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2611415

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162135

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

τροποποιημενη next camera δεν ξερω εαν παιζει σε cm---->http://d-h.st/VNp

 

καλημερα!

 

επαιξε κανονικα στην resurrection remix που το δοκιμασα χτες, τραβηξα κανονικα φωτο.

 

μετα βεβαια ξαναφλασαρα την eclipse v5 και ειμαι εκει τωρα :p

 

 

ακη, πραγματι με το wifi κατι γινεται...τωρα με την eclipse εχω το πολυ 1 γραμμη σημα,ενω στο ιδιο σημειο χτες με την resurrection ειχα 3 περιπου σταθερα...

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την τελευταία onirama του Άκη για να την θυμηθώ λίγο....Αλλά ρε γ@μοτο πολυ lag οι εφαρμογές.....ή εχω γίνει πολυ παράξενος ή πρέπει να ξαναφλασαρω την resurrection remix ή να αλλάξω σύντομα συσκευή....

 

σιγουρα θα δεις λαγκ σε σχεση με την resurrection :p

 

εκανες και τις ρυθμισεις που προτεινει ο ακης λιγο πιο πισω?

κανε και ενα wipe dalvik kai cache μηπως στρωσει...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα.....απλα επειδή είναι φρέσκια η ανάμνηση μου από την resurrection μου φαίνεται πολυ αργή αυτή

 

αυτο ναι! και γω το επαθα χτες το βραδυ :p

 

περιμενω νεα εκδοση απο τον ακη ετσι για να φλασαρουμε κατι ρε παιδι μου :p:p

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μου πρόβλημα με την resurrection είναι οτι και τα 2 Bluetooth headset που εχω (plantronics m55 και ένα ξεχασμένο clip v30) αρνούνται να δουλέψουν με LINE-VIBER-HANGOUT. Εχω ρώτησει και στο xda Αλλά Δεν πήρα απάντηση....

 

οποτε θα φας το TW στα μουτρα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εδώ και λίγες μέρες φοράω την τελευταία ρομ που ανέβασε ο ΆΚΗΣ double face N5 style onirama και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο...

Πρίν μισή ώρα έκανε update το galaxy apps και εγκατέστησε κάποια ''αναβάθμιση'' του S Note....

Το αποτέλεσμα είναι να προσπαθώ να ανοίξω το S Note μετά την ''αναβάθμιση'' και μην ανοίγει καθόλου...:wacko::cry:

Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εδώ και λίγες μέρες φοράω την τελευταία ρομ που ανέβασε ο ΆΚΗΣ double face N5 style onirama και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο...

Πρίν μισή ώρα έκανε update το galaxy apps και εγκατέστησε κάποια ''αναβάθμιση'' του S Note....

Το αποτέλεσμα είναι να προσπαθώ να ανοίξω το S Note μετά την ''αναβάθμιση'' και μην ανοίγει καθόλου...:wacko::cry:

Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω???

 

Ποια έκδοση SNote έχεις τώρα; Δες το στη διαχείριση εφαρμογών. Στη rom του Άκη είναι η 4.0. Εγώ παγώνω με το titanium backup τα apps της samsung. Αν βάλεις το apk SNote 4.0 στη θέση αυτού που έχει τώρα και κάνεις επανεκκίνηση, θα δουλέψει. Το apk πάρτο από τη rom (system/app)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση SNote έχεις τώρα; Δες το στη διαχείριση εφαρμογών. Στη rom του Άκη είναι η 4.0. Εγώ παγώνω με το titanium backup τα apps της samsung. Αν βάλεις το apk SNote 4.0 στη θέση αυτού που έχει τώρα και κάνεις επανεκκίνηση, θα δουλέψει. Το apk πάρτο από τη rom (system/app)

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μια διευκρίνηση : που βάζω το apk SNOTE 4.0 που πήρα από την ρομ του ΑΚΗ; (Σε ποιο φάκελο);

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η rr ειναι μια cm based πεντακαθαρη rom μερικων mb και επομενο ειναι να μην συνεργαζεται με αρκετες εφαρμογες και hardware.απο την αλλη εχουμε καποιες tw 4.4.4 αρκετα καλες για το note μας που και παλι το βρησκω λογικο να υπαρχουν καποιες ασυμβατοτητες και καποια lag αφου δεν ειναι 100% φτιαγμενες για εμας.απο εκει και περα υπαρχουν καποιες 4.4.2 οι οποιες ειναι full de bloated το πολυ 900 mb χωρις τα καλουδια των 4.4.4 αλλα χωρις κανενα προβλημα.εγω ειμαι με wesam othman v11 2 μηνες και το note πεταει.γνωμη μου 4.4.2 καθαρη με ολες τις λειτουργιες του νοτη παρα aosp.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μια διευκρίνηση : που βάζω το apk SNOTE 4.0 που πήρα από την ρομ του ΑΚΗ; (Σε ποιο φάκελο);

 

Στο system/(root)/system/app. Κάνεις αντικατάσταση του υπάρχοντος. Πρέπει να έχεις κάποιον file manager με πρόσβαση στο root (root explorer, X-plore κτλ)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εδώ και λίγες μέρες φοράω την τελευταία ρομ που ανέβασε ο ΆΚΗΣ double face N5 style onirama και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο...

Πρίν μισή ώρα έκανε update το galaxy apps και εγκατέστησε κάποια ''αναβάθμιση'' του S Note....

Το αποτέλεσμα είναι να προσπαθώ να ανοίξω το S Note μετά την ''αναβάθμιση'' και μην ανοίγει καθόλου...:wacko::cry:

Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω???

 

Εαν κανεις απεγκατασταση απο την διαχειριση εφαρμογων και καταργηση ενημερωσης κοιτα εαν θα παραμεινει το προηγουμενο snote και σου ανοιγει.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια η rr ειναι μια cm based πεντακαθαρη rom μερικων mb και επομενο ειναι να μην συνεργαζεται με αρκετες εφαρμογες και hardware.απο την αλλη εχουμε καποιες tw 4.4.4 αρκετα καλες για το note μας που και παλι το βρησκω λογικο να υπαρχουν καποιες ασυμβατοτητες και καποια lag αφου δεν ειναι 100% φτιαγμενες για εμας.απο εκει και περα υπαρχουν καποιες 4.4.2 οι οποιες ειναι full de bloated το πολυ 900 mb χωρις τα καλουδια των 4.4.4 αλλα χωρις κανενα προβλημα.εγω ειμαι με v11 2 μηνες και το note πεταει.γνωμη μου 4.4.2 καθαρη με ολες τις λειτουργιες του νοτη παρα aosp.

 

Εαν θες μια official 4.4.2 δοκιμαζεις αυτη η μονη εχτρα παραμετροποιηση ειναι air-command kai upsm.ειναι καλυτερη του wesam othman:)

Link to comment
Share on other sites

θες μια official 4.4.2 δοκιμαζεις αυτη η μονη εχτρα παραμετροποιηση ειναι air-command kai upsm.ειναι καλυτερη του wesam othman:)

 

οταν λες αυτη εννοεις τη δικια σου??αν ναι δεν το συζηταω ειναι πολυ ανωτερη η δικια σου απλα εκανα μια αλλαγη και ψιλοαραξα λογο χρονου.αυτο που εγραψα για τις aosp και tw 4.4 κλπ ειναι γιατι συγκρινουμε ανομοια πραγματα.μπορουμε να συγκρινουμε τη δικια σου n5 με την eclipse.ok συμφωνω αλλα οχι την cm με την n5.eclipse κλπ.εχω φλασαρει τα παντα μεχρι και καθαρη aosp αλλα απο ολες γνωμη μου οι ποιο σταθερες ειναι οι stock base και συγκεκριμενα η δικια σου η wesam και dr ketan.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει συντομα rom 4.4.4 multi-face full-debload 3 level ποιο γρηγορη απο aosp ποιο "γεματη"απο οποιαδηποτε official για το χρηστη που τα θελει ολα ποιο αδεια με ενα κλικ για το χρηστη που δεν θελει τιποτα απο αυτα που περιεχει .Fixed ram.τι σημαινει αυτο?Ενω ενα official rom με ολες τις μαμα εφαρμογες στα ρομ 4.4.4 και 5.0+ πολυ λιγοτερες απο αυτο που θα ανεβει ξεκινα με την ram στο...Θεο τωρα ο χρηστης θα εχει ενα τουμπανιασμενο ρομ με μολις ...650 ram:lol: 70 εφαρμογες google apps social apps.:hunter: μεγεθος ρομ 1,6g:grin:
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει συντομα rom 4.4.4 multi-face full-debload 3 level ποιο γρηγορη απο aosp ποιο "γεματη"απο οποιαδηποτε official για το χρηστη που τα θελει ολα ποιο αδεια με ενα κλικ για το χρηστη που δεν θελει τιποτα απο αυτα που περιεχει .Fixed ram.τι σημαινει αυτο?Ενω ενα official rom με ολες τις μαμα εφαρμογες στα ρομ 4.4.4 και 5.0+ πολυ λιγοτερες απο αυτο που θα ανεβει ξεκινα με την ram στο...Θεο τωρα ο χρηστης θα εχει ενα τουμπανιασμενο ρομ με μολις ...650 ram:lol: 70 εφαρμογες google apps social apps.:hunter: μεγεθος ρομ 1,6g:grin:

Να περιμένουμε απόψε; :p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την ανεβασω τωρα μεσημερι προς απογευμα:p:D

 

καλημεραααα

 

περιμενουμε πως και πως να την δοκιμασουμε :):D:D

 

για το θεμα με τα σηματα και τα wifi μηπως εβγαλες ακρη? σε αλλες ρομς ειναι πιο δυνατα σε αλλες πιο αδυναμα...

στην eclipse ειναι λιγο πιο αδυναμο απο την ονιραμα v5

στην eclipse απο την αλλη ο ηχος ειναι απλα απιστευτος...πολυ ΔΥΝΑΤΟΣ και καθαρος!!!

 

 

επισης κατι γινεται και με την ραμ..

στην eclipse κατι δεν κραταει στην μνημη, δεν ξερω να το εξηγησω...χαχα

στην ονιραμα τα πεταγε πιο μπαμ τα προγραμματα

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι στην μπριζα....

 

Άκη θα είναι πιο γρήγορη από την resurrection?

Το scrolling στα apps?

 

αντε παλι, ναι! εχω 2 μερες να φλασαρω,κατι πρεπει να γινει ... :p

το ολο θεμα και με τα μικρο λαγκς ειναι και θεμα governor του κερνελ ετσι? αλλαξα και εβαλα αλλον και παει λιγο καλυτερα...

 

 

οπως και να χει περιμενω τον ακη και την νεα ρομ.

ειδικα αν ειναι οσο τουμπανο λεει,θα μεινουμε αρκετο καιρο εκει (λεμε τωρα :p )

Link to comment
Share on other sites

Και φλασαρεις διαφορετικες ρομς στο καθε τηλεφωνο και συγκρινεις εεε??

 

Σατανικο!!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει συντομα rom 4.4.4 multi-face full-debload 3 level ποιο γρηγορη απο aosp ποιο "γεματη"απο οποιαδηποτε official για το χρηστη που τα θελει ολα ποιο αδεια με ενα κλικ για το χρηστη που δεν θελει τιποτα απο αυτα που περιεχει .Fixed ram.τι σημαινει αυτο?Ενω ενα official rom με ολες τις μαμα εφαρμογες στα ρομ 4.4.4 και 5.0+ πολυ λιγοτερες απο αυτο που θα ανεβει ξεκινα με την ram στο...Θεο τωρα ο χρηστης θα εχει ενα τουμπανιασμενο ρομ με μολις ...650 ram:lol: 70 εφαρμογες google apps social apps.:hunter: μεγεθος ρομ 1,6g:grin:

 

Άκη καλημέρα. Θα έχουμε κάτι για το ΣΚ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την ανεβασω τωρα μεσημερι προς απογευμα:p:D

Ας πάρει όσο χρόνο χρειάζεται για να είναι αξιόπιστη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...