Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λεει ο saber; εχει μεγάλη διαφορά με τον perseus;

 

ειχα τον neak κ μετα απο προτροπη του sotmax ειπα να δοκιμασω saber...μπαταρια στα ιδια επιπεδα αλλα ο ατιμος ο saber ειναι απιστευτα γρηγορος...απιστευτα..ειδικα με τις ρυθμισεις που δινει o sotmax μεσω trickster mode

Link to comment
Share on other sites

ο sotmax ήταν να βγάλει καινούρια έκδοση ρομ

μήπως την έβγαλε ? οι ρυθμίσεις που δίνει για τον

saber που μπορώ να τις βρω ? έχω τον neak και θέλω

να δοκιμάσω τον saber

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι δίνει ρυθμίσεις ο sotmax για trickster.

 

Προσωπικά τον χρησιμοποιώ σχεδόν με τις stock ρυθμίσεις. Η μόνη αλλαγή που κάνω και που θεωρώ ότι έχει μια διαφορα είναι η επιλογή του SIO i/o scheduler.

Link to comment
Share on other sites

Devil kernel τρέχει κανένας άλλος εδώ ή είμαι ο μόνος; :)
Link to comment
Share on other sites

Devil kernel τρέχει κανένας άλλος εδώ ή είμαι ο μόνος; :)

 

Την ίδια απορία έχω και γω για την thunder light 5 rom που τρέχω εγώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω

 

- wipe cache

- wipe dalvik cache

- install zip from sdcard

 

Παρόλα αυτά ενδέχεται κάποιος kernel να σου αφήσει σκουπίδια που θα επηρεάσουν τον επόμενο, πχ init.d scripts κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω

 

- wipe cache

- wipe dalvik cache

- install zip from sdcard

 

Παρόλα αυτά ενδέχεται κάποιος kernel να σου αφήσει σκουπίδια που θα επηρεάσουν τον επόμενο, πχ init.d scripts κλπ.

 

Οκ. Απλα για πες λίγο. Το εχω zip στην κάρτα και το περνάω απο recovery;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα πολύ αν κάποιος με βοηθήσει να κάνω όλα τα παραπάνω Κινέζικα βήμα-βήμα.

 

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε Probam εγώ.

 

 

 

Την ίδια απορία έχω και γω για την thunder light 5 rom που τρέχω εγώ :lol:

 

Όλε :) Αν εξαιρέσεις το θεματάκι με τη δόνηση που θέλει devil tools για να ανεβάσεις την ένταση, νομίζω ότι είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις ?

 

Να περάσω ενα κέρνελ και ρομ με τις προδιαγραφές που λέω παραπανω:

 

Καλησπέρα παίδες, ευτυχής αρχάριος κάτοχος κι εγώ εδώ και μερικές ώρες.

Δε μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερο θα είναι το 3...

 

Λοιπόν στο ψητό:

 

Προτείνετε kernel και custom rom.

Eπιθυμίες:

 

Να μην χαθούν τα features του s-pen

Aναβαθμίσεις ota

Διάρκεια μπαταρίας

call recorder

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπουν στον κόπο να με βοηθήσουν.

 

Μανόλης

Το simplistic framework δεν ξέρω τι ειναι. Το μόνο που έχω κάνει σε παλιότερα android ήταν root,εγκατάσταση cwm, εγκατάσταση kernel και πέρασμα cyanogen(αλήθεια, γιατί δεν την αναφέρει κανείς αυτή; Τόσο πίσω έχει μείνει;). Χρειάζομαι άλλες γνώσεις απο διαδικαστικά ή μόνο να διαλέξω kernel και rom? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να περάσω ενα κέρνελ και ρομ με τις προδιαγραφές που λέω παραπανω:

 

Το simplistic framework δεν ξέρω τι ειναι. Το μόνο που έχω κάνει σε παλιότερα android ήταν root,εγκατάσταση cwm, εγκατάσταση kernel και πέρασμα cyanogen(αλήθεια, γιατί δεν την αναφέρει κανείς αυτή; Τόσο πίσω έχει μείνει;). Χρειάζομαι άλλες γνώσεις απο διαδικαστικά ή μόνο να διαλέξω kernel και rom? ευχαριστώ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ CyanogenMod, τα σπάει :)

 

Edit: σε γενικές γραμμές ξέρεις ότι χρειάζεται, pick a ROM & kernel και όρμα. Root δε χρειάζεται να κάνεις, flashαρε κατευθείαν recovery.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα βαλω simplistic framework σε μαμα ρομ?

 

Δεν έχω note ii.Θέλω να πάρω όμως.με ένα απλό Google search μου έβγαλε κατευθείαν αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2029712 .Πόσο ποιο δύσκολο είναι να το κάνεις και εσύ από το να Ρωτάς κάθε τρειςς και λίγο σε όποιο νήμα βρεις? Ήμαρτον δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη γουστάρω την cyanogen και δεν έχω όρεξη για πειράματα. Θα παραμείνουν όμως οι ευκολίες που παρέχει το note (spen, δυο παράθυρα ταυτόχρονα κ.α.);;; Θα μπορέσω να βάλω ηχογράφηση κλήσης; Και κάτι τελευταίο. Rom και kernel περνάμε όποτε θέλουμε και με όποια σειρά θέλουμε;τι χάνουμε περνώντας άλλη rom ή άλλο kernel? Ευχαριστώ! Edited by manosfp2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη γουστάρω την cyanogen και δεν έχω όρεξη για πειράματα. Θα παραμείνουν όμως οι ευκολίες που παρέχει το note (spen, δυο παράθυρα ταυτόχρονα κ.α.);;; Θα μπορέσω να βάλω ηχογράφηση κλήσης;

 

To S-Pen λειτουργεί κανονικά στο CM. Εφαρμογές όπως το papyrus το αναγνωρίζουν κανονικότατα (pressure sensitivity, button) και μπορείς να βάλεις και global custom gestures για λειτουργίες όπως back, recent apps κλπ.

 

Το multi-window δεν υπάρχει δυστυχώς. Σε κάποια φάση πήγαν να το υλοποιήσουν στο CM αλλά η Google τους έβαλε χέρι και το παράτησαν. Δε μου λείπει πάντως.

 

Ηχογράφηση κλήσης δεν έχει το stock CM αλλά είμαι σίγουρος ότι κάπως θα μπορείς να βάλεις, αυτοί δεν το έχουν για νομικούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να κάνεις format την εσωτερική μνήμη τοτε προχωράς σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ,θα σβήσει λα όσα είναι στην internal sd .

 

Να το κανω ετσι δηλαδη και μετά με titanium να επαναφερω τις εφαρμογές μου?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω , με Android revolution hd v19 και simplistic framework 3.6 οτι ειναι οτι καλύτερο έχω βάλει μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω , με Android revolution hd v19 και simplistic framework 3.6 οτι ειναι οτι καλύτερο έχω βάλει μέχρι στιγμής

 

Bάλε και τον saber 32.2. και θα έχεις έναν από τους καλύτερους συνδυασμούς που μπορείς να χρησιμοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στο να το αφήσω με μαμά προς το παρόν. Ερώτηση: αν το κάνω root θα χάσω τα ota?

 

Αν κανεις μηδενισμο με triangle away δεν θα τα χασεις.Αλλα αν το κανεις οταν σου ερθει χανεις το ρουτ και πρεπει να το ξανακανεις απο την αρχη

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...