Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ταχύτητα σε όλα φιλαράκι, παίζω με τα dpi που ήδη υπάρχουν στις ρυθμίσεις της ρομ, έχει χιλιάδες θέματα στο play store και τα αλλάζεις με ένα κλικ μέσα από τις ρυθμίσεις.. Αν σου αρέσουν οι τροποποιήσεις τα έχει όλα μέσα χωρίς να βάζεις έξτρα αρχεία που δεν θα ξέρεις αν δουλέψουν...

 

Σταυρο οταν λες θεματα χιλιαδες στο μαρκετ για δωσε κανενα λινκ..... γιατι 2-3 που κατεβασα μου εβγαλε οτι δεν ταιριαζουν με την οθονη και δεν τα εκανα εφαρμογη.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σταυρο οταν λες θεματα χιλιαδες στο μαρκετ για δωσε κανενα λινκ..... γιατι 2-3 που κατεβασα μου εβγαλε οτι δεν ταιριαζουν με την οθονη και δεν τα εκανα εφαρμογη.

 

Θα τα κανεις εφαρμογη κανονικα, σε ολα ετσι θα σου λεει.. Πες πως ειναι απλα μια προηδοποιηση..

 

cm themes google play

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

γινεται να αλλαξω τον ηχο απο το Bοοτ με τον ηχο απο το s4???

η εστω να μη κανει καθολου ηχο??

 

ευχαριστω

 

ΥΓ. Φοραω την Thunter Lite V1 ΧΧDMG1

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

γινεται να αλλαξω τον ηχο απο το Bοοτ με τον ηχο απο το s4???

η εστω να μη κανει καθολου ηχο??

 

ευχαριστω

 

ΥΓ. Φοραω την Thunter Lite V1 ΧΧDMG1

 

Καλη η thunder lite? Eχει τιποτα extras?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Πατριδα είναι πολύ καλή απιστευτα γρήγορη τρομερές επιλογές για όλα.

Θα χάσεις όμως το πενάκι σε φουλ λειτουργία τις βίντεο κλήσεις και την καμερα της Samsung που εγώ δεν την αλλάζω με καμιά.

Αυτά τα τρία ήταν που με έκαναν να γυρίσω πίσω σε samsung rom

Τεσπα δοκίμασε την και πες μας και εσυ την άποψη σου.

 

Κι εγώ ειμουν ανάμεσα σε rr και rootbox αλλά προτίμησα την δεύτερη. Αρκετά ικανοποίημενος. Απίστευτα λειτουργικά τα widgets στην οθόνη κλειδώματος (dashclock) και βέβαια το Halo.

 

Για το πενάκι πάντως κάνεις δουλειά και με το note buddy. Εχω σεταρει σε συνδυασμό με tasker να εμφανίζει μενού με διάφορες εφαρμογές όταν βγαίνει το πενάκι και δεν μιλάω στο τηλέφωνο , ενω οταν μιλάω να φορτώνει το papyrus.

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αυξήσω τον εσωτερικό χώρο

του τηλεφώνου (είναι 16gb) κάνοντας

swap την microsd στην εσωτερική μνήμη

του τηλεφώνου . μπορεί να γίνει αυτό ?

ποια είναι τα βήματα που μπορεί να κάνει

κάποιος για να το πετύχει . γνωρίζω ότι η

κάρτα πρέπει να είναι γρήγορη ( εγώ έχω

32gb samsung class 10) . έχει καμιά επίπτωση

στη λειτουργία του τηλεφώνου ? ( πχ περισσότερη

κατανάλωση μπαταρίας ?) .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αυξήσω τον εσωτερικό χώρο

του τηλεφώνου (είναι 16gb) κάνοντας

swap την microsd στην εσωτερική μνήμη

του τηλεφώνου . μπορεί να γίνει αυτό ?

ποια είναι τα βήματα που μπορεί να κάνει

κάποιος για να το πετύχει . γνωρίζω ότι η

κάρτα πρέπει να είναι γρήγορη ( εγώ έχω

32gb samsung class 10) . έχει καμιά επίπτωση

στη λειτουργία του τηλεφώνου ? ( πχ περισσότερη

κατανάλωση μπαταρίας ?) .

Διάβασε εδω ,το είχα κάνει πριν αρκετό καιρό με μια 64 sd,

κάποια δυσλειτουργία στο τηλέφωνο δεν είχα παρατήρηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

και πως μπορώ να ξέρω

η εξωτερική κάρτα μνήμης

είναι fat32 ή exfat και τι

ακριβώς σημαίνει η ρομ να υποστηρίζει

init.d . εγώ έχω την sotmax ποιο αρχείο

πρέπει να φλασσάρω ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε κανα lockscreen app για να αντικαταστησω το υπαρχον του Νοτελιου..... ειναι βαρετο.....

 

Κυριως να μην τρωει μπαταρια και πολλη μνημη...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές καλύτερα να απευθυνθείς στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Πέρασα χθές την thunder lite και μου άρεσε πολύ.. Γρήγορη και ελαφριά όπως υπόσχεται ο dev. Μένει να δω το θέμα 'μπαταρία' :). Η ρομ έχει simplistic toggles by default και πάτησα κατα λάθος το capasitive buttons. Πλέον δεν λειτουργούν το back και το menu και επιπλέον το capasitive button toggle έχει εξαφανιστεί απο την μπάρα ειδοποιήσεων. τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω τη λειτουργία τους ;
Link to comment
Share on other sites

και πως μπορώ να ξέρω

η εξωτερική κάρτα μνήμης

είναι fat32 ή exfat και τι

ακριβώς σημαίνει η ρομ να υποστηρίζει

init.d . εγώ έχω την sotmax ποιο αρχείο

πρέπει να φλασσάρω ?

 

Τι κάρτα μνημης έχεις ; H 64gb είναι by default σε exfat και η 32gb και κατω σε fat32 ,αν θελεις την βαζεις στο pc και βλέπεις .

Αν δεν έχεις περάσει κάποιον custom kernel τότε βάζεις αυτο που γράφει για stock kernel .

Πριν δοκιμάσεις κανε οπωσδήποτε ενα nadroid backup .

 

Καλησπέρα παιδιά.. Πέρασα χθές την thunder lite και μου άρεσε πολύ.. Γρήγορη και ελαφριά όπως υπόσχεται ο dev. Μένει να δω το θέμα 'μπαταρία' . Η ρομ έχει simplistic toggles by default και πάτησα κατα λάθος το capasitive buttons. Πλέον δεν λειτουργούν το back και το menu και επιπλέον το capasitive button toggle έχει εξαφανιστεί απο την μπάρα ειδοποιήσεων. τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω τη λειτουργία τους ;

Δεν την εχω βάλει την rom ,αλλά ίσως αν την φλασαρες ξανα( χωρις τα wipe ) να έφτιαχνε το πρόβλημα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω την sotmax με simplistic και saber kernel και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,Γινεται να εχουμε ενα data traffic counter στην μπαρα?Εχω βρει διαφορα mods αλλα δεν ξερω ποιο να φλασαρω για να μην τα κανω μανταρα :) .
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω βάλει την rom ,αλλά ίσως αν την φλασαρες ξανα( χωρις τα wipe ) να έφτιαχνε το πρόβλημα .

την ξαναφλάσαρα αλλα δεν έγινε τίποτα.. Δεν καταλαβαίνω γιατί εξαφανίστηκε η επιλογή του toggle απο το siplistic.. Εκανα ερώτηση και στο θέμα της ρομ και περιμένω απάντηση.. Αν δεν.. Full wife + reflash

 

@ Wolfgr φίλε μου κατέβασε το internet speed meter lite απο το play store.. είναι free και σου δείχνει traffic wifi + data

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει app στο Play store...τσεκαρε το..

edit:Εχει απαντησει ηδη καποιος!sorry

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της κάρτας μνήμης που να γίνει επέκταση της μνήμης του τηλεφώνου το είχα κάνει πρώτον θέλει κάρτα μνήμης κλάσης 10 και δεύτερον η μπαταρία φεύγει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της κάρτας μνήμης που να γίνει επέκταση της μνήμης του τηλεφώνου το είχα κάνει πρώτον θέλει κάρτα μνήμης κλάσης 10 και δεύτερον η μπαταρία φεύγει σφαίρα.

 

Εγω δεν εχω παρατηρήσει κατι τετοιο παντως κ η κάρτα μου είναι class4 ...το ιδιο ισχυει κ για την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εψαξα αναζητηση διαβασα και 3 4 σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι. Θελω να κανω ροοτ αλλα δεν μου ανοιγει ο οντιν. Αυτος απο τον οδηγο δεν κατεβαινει, κατεβασα απο αλλου τον 3.07 και τον 3.09 και ακομα εναν παλιοτερο αλλα ολοι βγαζουν ενα παραθυρακι με κατι ακαταλαβιστικα τετραγωνακια παταω ΟΚ για 1 δευτερολεπτο ανοιγει ο οντιν και μετα κλεινει. Εβαλα τους οδηγους απο το κιες, μπηκαν ολοι εκτος απο καποιους photosmart. Αυτα, καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note II : Πλήρης οδηγός για root

Κατεβαίνει κανονικά από το link που σου παραθέτω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κι'ομως μου λεει οτι απομακρυνθηκε απο τον uploader. Βρηκα τον οντιν απο αλλου, αλλα δεν ανοιγει. Μονο για 1 δευτερολεπτο. Θα δοκιασω και απο αλλο λαπτοπ, αλλα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε απευθείας το Link από το θέμα του Galaxy Note II : Πλήρης οδηγός για root.

Μόλις το κατεβάσεις δοκίμασε να το τρέξεις ως Administrator.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το έκανες? Εγω με redpill kernel

 

Sotmax με neak κ app2sd εφαρμογη για mount τις sd κ ολα κιλανε σουπερ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...