Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λινκ της ομάδας https://www.facebook.com/groups/galaxynote2/

 

Το λινκ για κατέβασμα της ρομ https://mega.nz/#!6U0XxSKY!Bu6Zvn9nAV3W2cdy9nFoNB_8_rhAXZFhAE2_DrHCSGY

 

Όχι δεν είναι η παραπάνω που ποσταρει ο φίλος από πάνω....

 

Τελικά είναι 4.4.4, κατεβάζω για δοκιμή

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ρομ που αναφερεις εχει τιποτα δυσλειτουργειες;δηλ.κατι οπως οι ανεπισημες λολιποπ;
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτες τις δυο τις εχει δοκιμασει καποιος απο εσας ?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/rom-eclipse-ac-t3144182

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/rafflesia-tw-lollipop-320dpi-v1-0-n7100-t3135683

και αν ναι, ποια θεωρειται οτι ειναι καλυτερη σε σχεση με την PortN4_V7.2_haifish9999

κυριως σε θεμα αυτονομιας?

 

Eγω αυτη τη στιγμη περασα την PortN4_V7.2_haifish9999 αφου ξηλωσα την Nemesis_N4_3.3_final διοτι διαπιστωσα οτι μου τελειωνε ευκολα την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτες τις δυο τις εχει δοκιμασει καποιος απο εσας ?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/rom-eclipse-ac-t3144182

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/rafflesia-tw-lollipop-320dpi-v1-0-n7100-t3135683

και αν ναι, ποια θεωρειται οτι ειναι καλυτερη σε σχεση με την PortN4_V7.2_haifish9999

κυριως σε θεμα αυτονομιας?

 

 

 

Eγω αυτη τη στιγμη περασα την PortN4_V7.2_haifish9999 αφου ξηλωσα την Nemesis_N4_3.3_final διοτι διαπιστωσα οτι μου τελειωνε ευκολα την μπαταρια

 

 

η 1η eclipse ειναι 2 ημερων rom οποτε περιμενε λιγο να δεις πως θα παει στο xda.

η 2η rafflesia απ οτι λενε σταματησε η υποστηριξη και οτι ειναι η dn4 με αλλη ονομασια.

 

δεν εχω δοκιμασει καμια ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

απο οσα διαβασα με τα λιγα αγκλικα που ξερω στα σχολια για την δευτερη αφηνουν υπονοουμενα για "κλοπη" πνευματικης ιδιοκτησιας.απο την DN4,και μαλλον δεν προσφερει κατι παραπανω,αφου καποιος σχολιασε οτι το ραδιοφωνακι και παλι δεν δουλευει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δουλεύουν τα πάντα....Και έχει πλήρη υποστήριξη spen των λειτουργιών του note4 εν αντιθέσει με την dn4 που έχει θέματα σε αυτόν τον τομέα

Για να μην μπερδεύεσαι, lollipop μόνο aosp υπάρχει για το note2....

καποιο λινκ για να διαβασω σχετικα με την ρομ? στο xda δεν βγαζει αποτελεσμα στην αναζητηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν και ακουω καλα πραγματα απο τα παιδια λεω να μην την βαλω ακομα γιατι ο haifish9999 δεν την εχει ανεβασει πουθενα.απο αλλους την βρισκω μονο που λενε οτι εχουν την αδεια του.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ αυτή τη rom του haifish9999 και έχω κάποια θεματάκια.

 

1.Το notification center όταν το κατεβάζω προς τα κάτω δεν μου έχει επιλογή για την φωτεινότητα ούτε μου δείχνει τις συντομεύσεις για το wifi κλπ παρά μόνο αν πατήσω το κουμπί πάνω δεξιά και τα εμφανίσει όλα που και πάλι λίγα μου φαίνονται σε σχέση με την dn4.

 

2.Στην αρχική οθόνη τέρμα αριστερά δεν δουλεύει αυτή η εφαρμογή της sammsung που δείχνει διάφορες ειδήσεις...μου λέει ότι δεν έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή, ενώ έχει βάλει και το flipboard και το briefing.

 

3.Στην εφαρμογή my files δεν μου έχει πάνω δεξιά τις 3 τελίτσες για να βάλω να μου δείχνει τα αρχεία βάση ονόματος κλπ και μου τα δείχνει όπως να ναι.Βέβαια μπορώ να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή πχ root explorer κλπ αλλά με βόλευε αυτή.

 

Αυτά είναι θέματα τις rom ή απλά δεν την πέρασα καλά?γιατί την έβαλα 2 φορές...κατά τα άλλα η rom είναι ταχύτατη! ευχαριστώ Konstantine73 για το link. :D

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εμένα έχει πρόβλημα...αλλά δεν ξέρω πως να το φτιάξω. :(

ισως αν την ξαναβαλεις και πριν αρχισεις με τους κωδικους και το στρωσιμο δηλ μολις επαννεκινησει το τηλ.ξαναμπες σε ρεκοβερυ και κανε wipe data,και ξανα επαννεκινηση.ισως κατι δεν εκατσε καλα και μαυτην την ενεργεια να στρωσει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγω προσεξα σε αυτη τη rom {haifish} που εχει μενου lolipop καθως επισης και σε αλλες που ειναι lolipop οτι στην status bar δεν εμφανίζονται λειτουργιες και ειδοποιήσεις απο διαφορα xposed module που εχω εγκαταστησει. Στα μειον της ακομα οτι και εμένα δεν μου βγαζει την ρύθμιση για τη φωτεινότητα. Κριμα γιατι σε ολα τα άλλα μου αρεσε και φαινοταν σβελτη rom
Link to comment
Share on other sites

Για την ταχυτητα επιβεβαιωνει και ο προηγουμενος. Οι ελλειψεις της ομως ειναι οντως αυτες που αναφερει το παιδι? Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποσα μικροσεκοντ ταχυτερο? Για μενα καλυτερη ειναι η ρομ που εχει οτι καλο η μανησια συν οτι καλο βαλει ο dev,και οχι να εχει μικροελιψεις.φιλικα με διαθεση κουβεντας στηνυγεια μας λοιπον(καφεδακι λογω ωρας):p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω την Pulse 4.3 του Στράτου και σκέφτομαι να αναβαθμιστώ.. Εσείς που τα ψάχνετε και είστε απαιτητικοί τι μου προτείνετε να βάλω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω την Pulse 4.3 του Στράτου και σκέφτομαι να αναβαθμιστώ.. Εσείς που τα ψάχνετε και είστε απαιτητικοί τι μου προτείνετε να βάλω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2472270 δοκιμασε αυτη και αυτη http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=80639 η πρωτη εχει επιλογες για το τι θες και δεν θες και η δευτερη ειναι σχεδον στοκ. ειναι 4.4.2 και προτεινω να μην πας σε λολιποπ 5.0χχ προς το παρων.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι σβελτη, δεν έχει τα συχνά λαγκακια που συνοδεύουν σχεδόν όλες τις ρομς...Σήμερα εκεί στο γκρουπακι που κουβεντιάζουν την haifish, έδωσε πλήρεις οδηγίες ο δημιουργός της για το πώς προσθέτουμε περισσότερα toggles στο notification center...[ATTACH]62677[/ATTACH]

 

Edit: για να εμφανιστεί η επιλογή για το toggle της φωτεινότητας double tap στην κορυφή του notification center...:)

Καλησπερα θα θελα να ρωτησω, αν με τον τροπο που ανεφερες δηλαδη με το διπλο χτυπημα στην notification bar αν εμφανίζονται επισης και τα xposed module. Με ενδιαφερει ιδιαιτερα αυτο γιατι χρησιμοποιώ το screen filter του xposed για να ριχνω περισοτερο τη φωτεινότητα της οθόνης τη νυχτα,καθως επισης και καποια αλλα. Αν το γνωρηζει καποιος για το πως θα τα κανω να φαίνονται οπως παλια θα ηταν ιδιαίτερα χρησιμο για εμενα ωστε να την περασω ξανα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάφερα τελικά να λύσω τα προβλήματα που είχα με αυτή τη Rom και την έσβησα.Έβαλα την Eclipse και προς το παρόν το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν έχει ραδιόφωνο!Ούτε του haifish νομίζω είχε...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την dn4 και ενώ το τηλέφωνο ανταποκρίνεται πολύ ομαλά, μου κάνει κατι περίεργα. Μια φορά την μέρα μπορεί και μια φορά τις 2 μέρες το τηλέφωνο σβήνει και για να ανοίξει πρέπει να βγάλω την μπαταρία!! Τις προάλλες κόλλησε το βράδυ και το πρωί δεν χτύπησε το ξυπνητήρι..

Τι κάνω; περνάω άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την dn4 και ενώ το τηλέφωνο ανταποκρίνεται πολύ ομαλά, μου κάνει κατι περίεργα. Μια φορά την μέρα μπορεί και μια φορά τις 2 μέρες το τηλέφωνο σβήνει και για να ανοίξει πρέπει να βγάλω την μπαταρία!! Τις προάλλες κόλλησε το βράδυ και το πρωί δεν χτύπησε το ξυπνητήρι..

Τι κάνω; περνάω άλλη;

 

Νομίζω έχεις Agni Kernel?

δες αν υπαρχει εφαρμογη Agni Control, και αν ναι, πηγαινε στην κατηγορία governor και επελεξε lulzactiveq.

Λογικά θα στρώσει...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου,

μόλις μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου 149,59 MB στο NOTE 2 ιταλικο...

Ξερει κανεις περι τινος πρόκειται?

5.0.1 αραγε?

Edited by thanos0621
Link to comment
Share on other sites

Τι φοράς τώρα ? Και μόνο από το μέγεθος της αναβάθμισης δεν παίζει να είναι γλειφιτζούρι

 

4.4.2 οπως την εχει παρει απο τη μανα του, δεν το εχω πειραξει καθολου

 

στο kies μου βγαζει αυτο: PDA: OE1 / PHONE:NG1 / CSC: OF1

Edited by thanos0621
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για κάποιο update της 4.4.2, δεν παίζει με τίποτε γλειφιτζούρι

 

ΟΚ, φιλε μου ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχεις Agni Kernel?

δες αν υπαρχει εφαρμογη Agni Control, και αν ναι, πηγαινε στην κατηγορία governor και επελεξε lulzactiveq.

Λογικά θα στρώσει...

 

Έκανα ότι μου είπες και περιμέμω να δω αποτελέσματα...

Σ'ευχαριστώ.

 

Γνωρίζετε γιατί στην DN4 δεν μπορώ να βάλω widgets στην οθόνη κλειδώματος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...