Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ στον red pill έχω καταλήξει κανα μήνα τώρα. Σταθερά καλή μπαταρία, φουλ ρυθμίσεις, δεν έχει touch wake όμως. Τον Saber δεν το έχω δοκιμάσει παντως.

 

το touch wake τι ειναι ρε παιδες?:)

 

Κατεβαζεις το multicore manager απο το store και ενεργοποιεις την επιλογη που λεει active cores, επιλεγεις quad, το κανεις κ set on boot και τελειωσε... τωρα το εβαλα στο μαμα dynamic hotplug να δοκιμασω, μια χαρα ειναι κ ετσι...

 

οποτε το αφηνω και εγω μαμα και τελος...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το touch wake τι ειναι ρε παιδες?:)

 

 

 

οποτε το αφηνω και εγω μαμα και τελος...:)

 

Το mod που υπαρχει στην amnosperum rom... το eliminate lockscreen awake στην ουσια, που οταν κεκελειδωνεις την συσκευη ανοιγει χωρις καθυστερηση η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Το touchwake είναι ένα mod που σου επιτρέπει να ξυπνάς το κινητό απλά ακουμπώντας την οθόνη ή τα capacitive buttons. Δηλαδή διαβάζεις πχ ένα άρθρο, και η οθόνη επειδή δεν την ακουμπάς σβήνει. Με το touchwake ενεργό, η συσκευή δεν κλειδώνει αμέσως αλλά για ένα χρονικό διάστημα που εσύ έχεις ορίσει (πχ 5 δευτερόλεπτα) αν ακουμπήσεις την οθόνη ή τα πλήκτρα αφής το κινητό ξυπνάει και συνεχίζεις ότι έκανες. Αποφεύγεις δλδ να πατήσεις κάποιο hardware button και να ακολουθήσεις την διαδικασία ξεκλειδωματος.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το touchwake είναι ένα mod που σου επιτρέπει να ξυπνάς το κινητό απλά ακουμπώντας την οθόνη ή τα capacitive buttons. Δηλαδή διαβάζεις πχ ένα άρθρο, και η οθόνη επειδή δεν την ακουμπάς σβήνει. Με το touchwake ενεργό, η συσκευή δεν κλειδώνει αμέσως αλλά για ένα χρονικό διάστημα που εσύ έχεις ορίσει (πχ 5 δευτερόλεπτα) αν ακουμπήσεις την οθόνη ή τα πλήκτρα αφής το κινητό ξυπνάει και συνεχίζεις ότι έκανες. Αποφεύγεις δλδ να πατήσεις κάποιο hardware button και να ακολουθήσεις την διαδικασία ξεκλειδωματος.

 

Καλημέρα

Που το βρισκεις αυτο? Μπαινει στην revolution?

Ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τον kernel νομίζω. Πχ neak το είχα απ9 το uneak engine και τώρα στον redpill δεν υπάρχει στα stweaks. Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Το touchwake ειναι οτι λεει η λεξη παιδες. Ξυπνατε την οθονη απλα αγγιζοντας την. Ουσιαστικα κρατα ενεργο το driver της αφης οποτε με αυτο ανοιχτο θα εχει λιγακι καταναλωση παραπανω...

Δεν εχει σημασια ποσος χρονος θα περασει. Απλα αγγιζοντας την αναβει..

Επισης ειναι mod του κερνελ και οχι της ρομ..

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το neak kernel και το εχει μεσα

ωραι μια χαρα τωρα. ανοιγει αμεσως η οθονη :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το neak kernel και το εχει μεσα

ωραι μια χαρα τωρα. ανοιγει αμεσως η οθονη :)

 

Που ακριβώς το έχει ρε πατρίδα γιατί εγώ δεν το βρήκα ακόμη..

Στις ρυθμίσεις;

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το έχει ρε πατρίδα γιατί εγώ δεν το βρήκα ακόμη..

Στις ρυθμίσεις;

Sent from my note2

 

2 posts πιο πανω το λέω. Έλεος δηλαδή. Ψαχνετε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το έχει ρε πατρίδα γιατί εγώ δεν το βρήκα ακόμη..

Στις ρυθμίσεις;

Sent from my note2

 

Freddαρα, πρεπει να κατεβασεις το uneak engine απο το store, αλλα για να εχεις touchwake πρεπει να παρεις κ το root key... 2 ευρωπουλα νομιζω... και ειναι μεσα στις ρυθμισεις του uneak engine μετα, γραφει touchwake... παντως παιδες ο κερνελ εχει εκπληκτικο συνδυασμο αποδοσης κ μπαταριας... εβγαλα 6 ωρες οθονη χτες με πανω απο μια ωρα need for speed κι ενα δυωρο περιπου stream απο το youtube... φοβερος, μπραβο στον simone

Link to comment
Share on other sites

2 posts πιο πανω το λέω. Έλεος δηλαδή. Ψαχνετε λίγο.

 

Καλά βρε μην φωνάζεις :D

Είμαι από το tapatalk και μου ξέφυγε..

Freddαρα, πρεπει να κατεβασεις το uneak engine απο το store, αλλα για να εχεις touchwake πρεπει να παρεις κ το root key... 2 ευρωπουλα νομιζω... και ειναι μεσα στις ρυθμισεις του uneak engine μετα, γραφει touchwake... παντως παιδες ο κερνελ εχει εκπληκτικο συνδυασμο αποδοσης κ μπαταριας... εβγαλα 6 ωρες οθονη χτες με πανω απο μια ωρα need for speed κι ενα δυωρο περιπου stream απο το youtube... φοβερος, μπραβο στον simone

Thanks για την απάντηση θα το ψάξω.

Συμφωνώ για το θέμα της μπαταρίας τα σπάει.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το έχει ρε πατρίδα γιατί εγώ δεν το βρήκα ακόμη..

Στις ρυθμίσεις;

Sent from my note2

 

πατριδα κατεασε πρωτα αυτο κ τα λεμε

https://dl.dropboxusercontent.com/u/33883254/com.bigeyes0x0.trickstermod_1.21.639.apk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες ωρες ρουταρα το Note2, και για καθε ενδεχομενο του περασα και cwm.

Υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με το triangle away ή θα μου μπρικαριστει και μετα θα το κλαιω?

 

Γιατί να έχεις πρόβλημα; απλά να ξέρεις ότι απο τη στιγμή που έβαλες και cwm ο μετρητής θα γράφει όποτε μπαίνεις στο recovery... Αν θες να μην έχεις συνέχεια το μυαλό σου στον μετρητή και να πρέπει να θυμάσαι να τον μηδενίζεις συνέχεια μπορείς να περάσεις και ένα άλλο κερνελ π.χ neak η Perseus και να αγοράσεις το triangle away ώστε να μηδενίζει ο μετρητής απο μονος του σε κάθε reboot..

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες ωρες ρουταρα το Note2, και για καθε ενδεχομενο του περασα και cwm.

Υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα με το triangle away ή θα μου μπρικαριστει και μετα θα το κλαιω?

 

Αφού ανέφερες το μπρικαρισμα θελω να ρωτήσω αν με απλο root υπάρχει φόβος να το μπρικαρω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αφού ανέφερες το μπρικαρισμα θελω να ρωτήσω αν με απλο root υπάρχει φόβος να το μπρικαρω.

 

Αν κάνεις σωστά τα βήματα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... Και δεν είναι και κάτι δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα ανεβαίνει. Αν χρειαστείς εγγύηση περνάς πάλι επίσημο Firmware και μηδενίζεις τον Counter.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Την βγάζει πάντα απλά για να είναι καλυμμένος ο δημιουργούς της εφαρμογής σε περίπτωση που συμβεί κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχώ δηλαδή?

Για να καταλαβω, οποτε μπαινω στο cwm ακομη και αν δεν φλασαρω καποια ρομ ο μετρητης θα ανεβαινει?

 

Αν έκανες σωστά τα βήματα του ροοτ δεν θα έχεις πρόβλημα.. Αυτή την ειδοποίηση την βγάζει σε όλους απλά για ενημέρωση..

Ναι θα μετράει συνέχεια.. Για να το γλυτώσεις αυτό όπως είπα και πριν θα πρέπει να περάσεις ενα custom kernel και το αγορασμένο triangle away...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! η προειδοποιηση που μου βγαζει στο screenshoot που εχω πιο πανω, να την λαβω υποψη? ή απλα την βγαζει οπως και να εχει?

Να πω οτι μου λεει να μπω σε special boot mode....

 

Να θυμασαι οτι αν θελεις να μηδενισεις τον μετρητη, θα πας ρυθμισεις/χωρος αποθηκευσης και θα αποσυνδεσεις την sd card αν εχεις πανω φορεμενη στην συσκευη... οταν το κανεις, ξαναπας εκει κ την κανεις παλι επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου μηδενίσει τελείως να δεν έχεις Stock Kernel και Recovery.

Τα αναφέρει και στις οδηγίες του Triangle Away:

 

"- My counter always stays at 1

Some devices/bootloaders set the counter to 1 at every boot if you are running a custom kernel or recovery. On these devices, Triangle Away may always display 1 - make sure to check the counter in actual download mode, and make sure you are running a stock Samsung kernel and recovery."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φοραω μανισιο κερνελ και ρομ....

 

Ναι αλλα έχεις custom recovery... Η θα πρέπει να τα έχεις ολα στοκ η θα κάνεις αυτό πού σου είπα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

αυτο ευθυνεται δηλαδη?

 

Ελάτε ρε παιδιά... διαβάζετε αυτά που σας γράφουμε!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χμ ευχαριστω!

Πως γινεται να αφαιρεσω το cwm? το περασα μεσω του rom manager

 

Ρίξε ένα φλασάρισμα από πάνω τη ρομ που έχεις να τελειώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μπορει καποιος να μου στειλει το zip για το simplistic framework γιατι θα σαλταρω?? Πως γινεται να μην το βρισκω μεσα στο thread του στο xda? Τοση γκαβομαρα πια??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...