Jump to content

Θα μείνετε στην Αθήνα για τους Ολυμπιακούς?


GaY
 Κοινοποίηση

Θα μείνετε στην Αθήνα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες?  

46 members have voted

  1. 1. Θα μείνετε στην Αθήνα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες?

    • Ναι, επειδή το θέλω
      11
    • Ναι, αναγκαστικά λόγω της δουλειάς μου
      13
    • Όχι, έχω αλλεργία στους ξένους
      3
    • Όχι, διότι δεν έχω χρήματα. Θα μείνω όμως στην Αθήνα
      2
    • Δεν κατοικώ στην Αθήνα ούτως ή άλλως
      9
    • Εχω κανονίσει ήδη διακοπές. Δεν θα αντέξω το χάος της Αθήνας
      8


Recommended Posts

κ γω εχω φροντισει να μην παω πουθενα αυγουστο θελω να δω την πνιγμενη αθηνα θα χει πλακα.. κατι που ακουσα αληθευει ? οτι εκεινες τις μερες δ θα μπορουμε να κυκλοφορουμε με τα οχηματα μας παρα μονο με τα ειδικα λεωφορεια της Αθηνας 2004.. :(
Link to comment
Share on other sites

αναγκαστηκα λογο δουλειας αλλα και επιδει το θελω , και ειμαι μεσα στα πραγματα και θελω να σιγουρευτω οτι οτι εχω στησει μαζι με τους συναδελφους μου ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΨΟΓΑ!!
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς θα είμαι εδώ, αν και έχω την εντύπωση ότι θα καταφέρω να πεταχτώ 3-4 μερούλες στην πατρίδα... :)

Οι διακοπές κατά το τέλος Ιουλίου δεν πιάνονται... :p

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά λόγω δουλείας , διακοπές Ιούλιο :o

και θα κυκλοφορούμε με του του , ελεύθερα εκεί που δεν θα έχει κοντά κάποιο στάδιο ;) :p (καλύτερα συγκοινωνίες εκείνες τισ μέρες :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (18 Ιούν. 2004 , 00:19)

 

Ναι οκ!! Δεν κανουν 400, κανουν 300ευρω!!! Για του λογου το αληθες οριστε και το link

http://www.tickets.athens2004.com/browse?category=8245&start_date=2004-08-11&end_date=2004-08-29&offset=40

Εγω δεν μιλησα για αγωνες καταταξης αλλα για τους ημιτελικους και τους τελικους!!!! Εμενα αυτοι με ενδιαφερουν... Προτιμω να δω τον αγωνα στην τηλεοραση και να κρατησω τα $$$ για την παρτη μου! ;)

 

 

Oi imitelikoi den einai toso akrivoi pantos.

Oso gia ton teliko,aloimono an ekane oso ena sinithismeno paihnidi o telikos ton olimpiakon agonon!

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jane_butterfly (18 Ιούν. 2004 , 01:20)

 

αναγκαστικά λόγω δουλείας , διακοπές Ιούλιο :o

και θα κυκλοφορούμε με του του , ελεύθερα εκεί που δεν θα έχει κοντά κάποιο στάδιο ;) :p (καλύτερα συγκοινωνίες εκείνες τισ μέρες :whistle: )

 

 

Kata poso tha kikloforeis ston olimpiako daktilio mikous 36 hiliometron einai shetiko.Ego oso mporo pantos tha vgeno meta tis 12 to vradi..

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

μάλλον και εγω εδώ θα μείνω

 

θα έφευγα για χανιά αλλά παίζει τελικά να δουλεύω και εγώ για το 2004...

 

θα δούμε

 

πάντως αν δουλεύω θα σας πω που θα είμαι να έρθετε να τα πούμε και να μου κάνετε συμπαράσταση απο κάτω :o

:X
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν μένω Αθήνα και ούτε θα κατέβω!

 

Καυσαέρια και ατελείωτη κίνηση-η χειρότερη μου.... :o

 

Ολυμπιακούς θα δούμε από την τηλεόραση... :)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα κατέβω Αθήνα για καμιά βδομάδα. Έχω εισιτήριο για τον τελικό 200μ. αντρών στον οποίο ελπίζω να προκριθεί ο Κ. Κεντέρης ( 90€, θέση Α ). Επίσης έχω 2 αγώνες μπάσκετ προκριματικούς ( 2 αγώνες = 20€ ) και 2 προκριματικούς πόλο στην ίδια τιμή με μπάσκετ. Μάλλον θα αγοράσω και κανένα φτηνό ακόμη εκείνη την περίοδο.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μπράβο. 400 και 600 € για κινητά δίνετε, 90 και 100 € για τελικό Ολυμπιακών Αγώνων όχι. Θέμα προτεραιοτήτων προφανώς.... :whistle:
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OveLix (18 Ιούν. 2004 , 12:47)

 

Μπράβο μπράβο. 400 και 600 € για κινητά δίνετε, 90 και 100 € για τελικό Ολυμπιακών Αγώνων όχι. Θέμα προτεραιοτήτων προφανώς.... :whistle:

 

Μα... προφανώς! :rolleyes: :whistle: :lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατί βρε σείς? παίρνω €600 το μήνα, μένω σε νοίκι και δίνω €350 αλλά πήρα αμάξι με δόσεις των €35.000... που είναι το παράξενο? :whistle: :p :lol: Ελληνάρας ρουλζζζ :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OveLix (18 Ιούν. 2004 , 12:47)

Μπράβο μπράβο. 400 και 600 € για κινητά δίνετε, 90 και 100 € για τελικό Ολυμπιακών Αγώνων όχι. Θέμα προτεραιοτήτων προφανώς.... :whistle:

Διαφωνω... Πρωτα απ' ολα δεν ειναι 90 και 100 ευρω τα εισητηρια ολων των τελικων αλλα πολυ παραπανω σε ορισμενες περιπτωσεις... (300 ευρω για τελικο-ημιτελικο μπασκετ ανδρων) και τελος αν ηταν μονο αυτα μαλλον θα τα εδινα αλλα για υπολογισε και το κοστος που θα μου στοιχησει η διαμονη σε ξενοδοχειο για τουλαχιστον μια νυχτα, τα μεταφορικα, η διατροφη κλπ κλπ!! Αν σκεφτεις οτι το ιδιο πραγμα μπορω να το δω απο την τηλεοραση του σπιτιου μου χωρις κανενα απολυτως εξοδο (αντε ισως να κοδεψω για μια-δυο πιτσες και 2-3 μπυρες) και χωρις να υποστω ολοκληρη την ταλαιπωρια που θα υπαρχει εκεινη την περιοδο στην Αθηνα (οχι πως τωρα η κατασταση ειναι καλυτερη...) προτιμω χιλιες φορες να μεινω σπιτι η να παω καπου διακοπες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Γιατί να υποστείς το έξοδο? Αλλωστε σε δυο μηνες θα εχεις τη μπε-εμ-βε. :p Ξερεις τι βενζίνη τρώει αυτή? (αλήθεια, αυτή τζαμπα θα την παρεις?).

 

Επιμένω ότι όποιος θέτει ως δικαικολογία τα ακριβά εισιτήρια είναι μακριά νυχτωμένος. Και όποιος Αγώνες θεωρεί μόνο τους τελικούς δεν εχει καταλάβει τίποτε μα τίποτε από όλο αυτό που λέγεται αθλητισμός.

 

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, γιατι να δώσει κάποιος χρήματα για εισιτήριο των Αγώνων? Δεν τα κρατά καλύτερα για πίτσες και μπύρες? Άλλωστε τόσα καινούρια κινητά βγαίνουν, να μην δώσουμε την 400άρα να τα πάρουμε?

 

Σκηνή σε 25 χρόνια: "Κοίτα μπαμπά, η Ολυμπιακή Φλόγα στην Αμερική. Μπαμπά, στους Αγώνες της Αθήνας πήγες? Ήταν ωραία?"

"Όχι παιδί μου δεν πήγα. Ξέρεις τι μεταφορικά και διαμονές έπρεπε να πληρώσω? Είχε βγει και ενα ολοκαίνουριο 3G τότε και έπρεπε να το πάρω. Έτσι έμεινα σπίτι για να φάω πίτσες και να πιω μπύρες"

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα μείνω λόγω δουλειάς και αλλά και επειδή δεν "λέει" να χάσουμε κάτι που μάλλον δεν θα έχουμε την ευκαιρία να το ξαναδούμε όσο θα ζούμε.

 

Όσο για τα εισιτήρια ας κόψουμε τα μπουζούκια για ένα Σάββατο και τότε θα βρεθούν τα χρήματα και για την αγορά εισιτηρίων...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OveLix (18 Ιούν. 2004 , 18:53)

 

Σωστά. Γιατί να υποστείς το έξοδο? Αλλωστε σε δυο μηνες θα εχεις τη μπε-εμ-βε. :p

--------->akoma na perasoun aytoi oi 2 mhnes?

 

Επιμένω ότι όποιος θέτει ως δικαικολογία τα ακριβά εισιτήρια είναι μακριά νυχτωμένος.

----->ayto eksartatai apo tis oikonomikes dynatothtes tou ka8enos..kai tis protaireothtes.

Και όποιος Αγώνες θεωρεί μόνο τους τελικούς δεν εχει καταλάβει τίποτε μα τίποτε από όλο αυτό που λέγεται αθλητισμός.

-->sumfono

 

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, γιατι να δώσει κάποιος χρήματα για εισιτήριο των Αγώνων? Δεν τα κρατά καλύτερα για πίτσες και μπύρες?

---->axmmh amstel kai h pizza hut 8a me kanoun metoxo

 

Άλλωστε τόσα καινούρια κινητά βγαίνουν, να μην δώσουμε την 400άρα να τα πάρουμε?

 

Σκηνή σε 25 χρόνια: "Κοίτα μπαμπά, η Ολυμπιακή Φλόγα στην Αμερική. Μπαμπά, στους Αγώνες της Αθήνας πήγες? Ήταν ωραία?"

"Όχι παιδί μου δεν πήγα. Ξέρεις τι μεταφορικά και διαμονές έπρεπε να πληρώσω? Είχε βγει και ενα ολοκαίνουριο 3G τότε και έπρεπε να το πάρω. Έτσι έμεινα σπίτι για να φάω πίτσες και να πιω μπύρες"

----------->XAXAXA KORYFAIO

 

 

ego prosopika stous olumpiakous agomes de 8a pao..gia tous dikous mou logous..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ανεβω Αθηνα τον Αυγουστο για να δω τους φιλους μου απο το my phone.......αλλα και τους εκτος forum! :)

Τους ολυμπιακους θα τους δω απο την τηλεοραση!

 

Υ.Γ. Σε ερωτηση του γιου μου για το αν πηγα στους αγωνες(ελπιζω να εχω ενα ευφυες παιδι που να μην κανει χαζες ερωτησεις!) :lol: αλλιως στον Καιαδα! :p

Link to comment
Share on other sites

@Ovelix

Φιλε μου Οvelix δεν υπαρχει λογος να γινεσαι επιθετικος... Αλλωστε ο βασικος λογος για τον οποιο θα απουσιαζω απο τους Ολυμπιακους δεν ειναι τα εξοδα!! Αν κοιταξεις λιγο ποιο πανω θα δεις αυτο...

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (17 Ιούν. 2004 , 19:37)

Επισης εκεινη την περιοδο θα ειμαι σε καποιο αθλητικο κεντρο για προετοιμασια με την ομαδα μου οποτε χλωμο... :o

Απλα θεωρησα απαραδεκτη τη διαφορα στην τιμη των εισιτηριων αναμεσα στους ημιτελικους και τους τελικους!!! Για τις πιτσες και τις μπυρες θεωρησα αυτονοιτο οτι θα το εκλαμβανατε ως χιουμορ και τιποτα αλλο :o Οσο για τον αθλητισμο -με ολο το σεβασμο- δεν θα μου μαθεις εσυ τι ειναι και τι δεν ειναι... Ασχολουμαι με το μπασκετ απο Β' Δημοτικου (τωρα ειμαι πρωτοετης φοιτητης) και δεν εχεις ιδεα ποσα πραγματα εχω θυσιασει για τον αθλητισμο!!

@Freak

Γνωριζω οτι περασαν οι δυο μηνες που ειχα πει... Το αυτοκιβνητο ειναι του πατερα μου και περιμενω να παρει καποιο αλλο αυτος για να μου αφησει αυτο σε μενα! Υπομονη λοιπον... τωρα απλα το οδηγω καμια φορα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην αθήνα θα είμαι...αφού μένω χαϊδάρι και δεν προβλέπω να παίρνω και πολύ άδεια φέτος...maximum 2 βδομάδες :( Ξένους θα πετύχω,ήδη πετυχαίνω,αλλά στούς αγώνες δεν πρόκειται να πατήσω,ούτε με σφαίρες!!Ούτε από την TV έχω σκοπό να τους δω αφού δεν με ενδιέφερε ποτέ ο αθλητισμός, ούτε καν την εθνική στο ποδόσφαιρο δεν βλέπω σιγά μην πάω να δω Ολυμπιακούς :p

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MrZ (24 Ιούν. 2004 , 10:34)

 

Εγώ στην αθήνα θα είμαι...αφού μένω χαϊδάρι και δεν προβλέπω να παίρνω και πολύ άδεια φέτος...maximum 2 βδομάδες :( Ξένους θα πετύχω,ήδη πετυχαίνω,αλλά στούς αγώνες δεν πρόκειται να πατήσω,ούτε με σφαίρες!!Ούτε από την TV έχω σκοπό να τους δω αφού δεν με ενδιέφερε ποτέ ο αθλητισμός, ούτε καν την εθνική στο ποδόσφαιρο δεν βλέπω σιγά μην πάω να δω Ολυμπιακούς :p

 

 

μαζί σου

αλλά τελικά θα δουλεύω για το 2004

 

θα είμαι και εγώ εκεί και σαν ιδέα μου φαίνεται εξαιρετική , ότι θα είμαι και εγώ ένα μέρος αυτής της παγκόσμιας γιορτής (?)

 

οπότε τελικά Αθήνα όλον τον Αυγουστο και Σεπτέμβριο (αν κλείσει και για ΠαραΟλυμπιακά Αθλήματα)

:X
Link to comment
Share on other sites

προβλαιπετε κυκλοφοριακο χαος τον Αυγουστο στην Αθηνα να δουμε πως θα μετακινουμαστε χωρις ταλαιπωρια κ προβληματα..το καλυτερο θα ηταν να σηκωνομασταν ολοι κ να φευγαμε αλλα κριμα που ειναι αδυνατον για μερικους.. :(
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...