Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα όλο το θέμα και είδα μερικούς να λένε ότι μετά από λίγες εφαρμογές γέμισε και δεν μπορείς να δεις ούτε ένα video στο youtube είναι όντως τόσο τραγικά τα πράγματα;

Σκέφτομαι να το πάρω και θέλω να βάλω καμιά 30αρια apps και ίσως κάποιο gps αυτά δεν χωράνε σε 1,3gb; (Δεν θέλω καθόλου παιχνίδια)

που θα τα βρειςρε συ τα 30αρια apps?

εγω παντος δεν βρηκα τοσα που να με ενδιαφερουν στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξ δεν θα είναι και 30 ίσως είναι λιγότερες αλλά πρέπει να χωράει λογικά τόσα apps ε τι στο καλό.

 

Μια χαρά χωράει 30 εφαρμογές και παραπάνω, οι περισσότερες έχουν μέγεθος από 1 έως 10MB οπότε δεν έχεις πρόβλημα. Τα παιχνίδια είναι άλλο θέμα. Τώρα όσον αφορά κάποιο πρόγραμμα για gps που αναφέρεις έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες από ένα παιδί που κατέβασε το Navigon.

Πιστεύω πάντως οτι σε λίγο καιρό θα βγει αναβάθμιση από τη microsoft που θα διορθώνει το θέμα με τα προσωρινά αρχεία, ορίστε και ένα λινκ που λέει οτι στις καινούριες παρτίδες των lumia 620 υπάρχει η επιλογή να τα σβήνεις για να κερδίζεις χώρο.

http://www.wpcentral.com/lumia-620-updated-firmware-new-storage-management-option

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ρε πως βαζω ηχο κλησης ενα τραγουδι π εβαλα απο τον υπολογιστη? πηγα ρυθμισεις>ηχοι κλησεων αλλα μου βγαζει μονο αυτα π ειχε το τηλ απο μονο τ
Link to comment
Share on other sites

H Κάμερα σε καλές συνθήκες φωτισμού είναι πολύ καλή. Πάνω από τον μέσο όρο των κινητών.

Σε χαμηλό φωτισμό, έχει αρκετό θόρυβο στις φωτογραφίες, αλλά ακόμη και τότε μπορείς να βγάλεις χωρίς φλας.

Το βίντεο είναι μέτριο σε όλες τις συνθήκες.

Με την νέα έκδοση του Skype μπορείς να χρησιμοποιήσεις σε βίντεο κλήσεις την πίσω κάμερα που είναι και η μοναδική στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ. Υπάρχει περίπτωση να ανεβάσει κάποιος μία σε κανονικό φωτισμό και μία νυχτερινή;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα firmware update σήμερα κοντά στα 400MB, αναγκάστηκα να σβήσω τα παιχνίδια και τους χάρτες για να το βάλω. Αν και δεν παρατήρησα να προστέθηκε κάτι, μου φαίνεται οτι το κινητό είναι λιγάκι πιο γρήγορο, μάλλον θα διορθώνει κάποια bugs που τυχόν να είχε η συσκευή.

Πάντως απ'οτι φαίνεται θα έχει καλή υποστήριξη το κινητό και ήρθε με την portico κατευθείαν και τώρα και το πρώτο update, μια χαρά η HTC.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το 8s για δώρο στον αδερφό μου, αλλά με προβληματίζει το ότι το κατάστημα που θέλω να το πάρω λέει ότι έχει Αγγλικό μενού. Δε θα βρώ και τα Ελληνικά λέτε στις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το 8s για δώρο στον αδερφό μου, αλλά με προβληματίζει το ότι το κατάστημα που θέλω να το πάρω λέει ότι έχει Αγγλικό μενού. Δε θα βρώ και τα Ελληνικά λέτε στις ρυθμίσεις?

 

Εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα firmware update σήμερα κοντά στα 400MB, αναγκάστηκα να σβήσω τα παιχνίδια και τους χάρτες για να το βάλω. Αν και δεν παρατήρησα να προστέθηκε κάτι, μου φαίνεται οτι το κινητό είναι λιγάκι πιο γρήγορο, μάλλον θα διορθώνει κάποια bugs που τυχόν να είχε η συσκευή.

Πάντως απ'οτι φαίνεται θα έχει καλή υποστήριξη το κινητό και ήρθε με την portico κατευθείαν και τώρα και το πρώτο update, μια χαρά η HTC.

 

Μολις το περασα. Ελπιζω να εφτιαξε καποια προβληματακια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

manwlis 77 ευχαριστώ για την απάντηση. Ευτυχώς μίλησα με την HTC πριν ανοίξω τη συσκευασία και μου είπε ότι δεν έχει ελληνικά, ούτε έχουν οι ίδιοι τρόπο να μου το περάσουν. Οπότε αναγκαστικά, το πήρα από Plaisio πιο ακριβά βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

manwlis 77 ευχαριστώ για την απάντηση. Ευτυχώς μίλησα με την HTC πριν ανοίξω τη συσκευασία και μου είπε ότι δεν έχει ελληνικά, ούτε έχουν οι ίδιοι τρόπο να μου το περάσουν. Οπότε αναγκαστικά, το πήρα από Plaisio πιο ακριβά βέβαια..

 

οι γλώσσες είναι εγκατεστημένες στο λειτουργικό!Στην ευρώπη έχει ελληνικά είτε το πάρεις από Ελλάδα είτε από έξω.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην παρέα!

Έχει έρθει ο καιρός της επιδότησης και είναι η σειρά της μητέρας μου για καινούργιο κινητό.

Σκέφτομαι για κάτι καινούργιο - εύκολο σε αυτά τα λεφτά περίπου (270 σχεδόν στην Vodafone).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πως πάει η μπαταρία του με την χρήση του τηλεφώνου μόνο, χωρίς wifi κλπ κλπ!

Μπορεί να αντέξει ας πούμε 3 - 4 ημέρες μόνο με τηλέφωνα; (όχι αρκετή χρήση - φαντάζομαι 1-2 ώρες την ημέρα)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην παρέα!

Έχει έρθει ο καιρός της επιδότησης και είναι η σειρά της μητέρας μου για καινούργιο κινητό.

Σκέφτομαι για κάτι καινούργιο - εύκολο σε αυτά τα λεφτά περίπου (270 σχεδόν στην Vodafone).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πως πάει η μπαταρία του με την χρήση του τηλεφώνου μόνο, χωρίς wifi κλπ κλπ!

Μπορεί να αντέξει ας πούμε 3 - 4 ημέρες μόνο με τηλέφωνα; (όχι αρκετή χρήση - φαντάζομαι 1-2 ώρες την ημέρα)

Πιστεύω ναι, εμένα με αρκετη χρήση wifi και ομιλία μου φτάνει τις 2 μέρες με τη φωτεινότητα της οθόνης πάντα στο μεσαίο επίπεδο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ναι, εμένα με αρκετη χρήση wifi και ομιλία μου φτάνει τις 2 μέρες με τη φωτεινότητα της οθόνης πάντα στο μεσαίο επίπεδο.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Επειδή δεν έχω δουλέψει με Windows Phone ξανά οι επαφές είναι εύκολο να περαστούν από κάποιο παλιό μοντέλο τηλεφώνου; (άλλης εταιρίας)

 

Λογικά αυτό το τηλέφωνο θα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Επειδή δεν έχω δουλέψει με Windows Phone ξανά οι επαφές είναι εύκολο να περαστούν από κάποιο παλιό μοντέλο τηλεφώνου; (άλλης εταιρίας)

 

Λογικά αυτό το τηλέφωνο θα πάρω.

 

Υπαρχουν διάφοροι τρόποι να περάσεις τις επαφές σου. Αν το παλιο κινητό είναι android τότε το πιο πιθανό να έχεις τις επαφές σου στο gmail οπότε πολύ απλά προσθέτεις το gmail σου σαν account και επιλέγεις στις ρυθμίσεις να σου συγχρονίσει επαφές και ημερολόγια.

Επίσης τώρα πια στα wp8 το bluetooth έχει τη δυνατότητα να ανταλλάξει αρχεία και επαφές με άλλες συσκευές άλλων εταιρειών οπότε μπορείς και με αυτόν τον τρόπο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , αυτή η αναβάθμιση 400mb τι ακριβώς αφορούσε , κατάλαβε κανείς ?

Γιατί ουσιαστικές διαφορές δεν είχε . Την portico έκδοση ούτως η άλλως όλα τα 8s την είχαν από την αρχή ......

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό.

Αυτό με την μνήμη είναι ένα θέμα και πάνω σε αυτό θα ήθελα να επικεντρωθώ. Άμα βάλεις πχ angrybirds,fruit ninja,3-4 εφαρμογές και κανένα χάρτη για navigator το κινητό θα σέρνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό.

Αυτό με την μνήμη είναι ένα θέμα και πάνω σε αυτό θα ήθελα να επικεντρωθώ. Άμα βάλεις πχ angrybirds,fruit ninja,3-4 εφαρμογές και κανένα χάρτη για navigator το κινητό θα σέρνεται ;

 

όχι , πάει μια χαρά... αλλά τι Navigator να βάλεις είναι το θέμα...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

H Nokia θα βγάλει σε λίγο τους χάρτες της για όλα τα Windows Phone. Οπότε εκείνους σκέφτομαι. Αλλά διάβαζα για την μνήμη και με αποθάρρυνε.
Link to comment
Share on other sites

H Nokia θα βγάλει σε λίγο τους χάρτες της για όλα τα Windows Phone. Οπότε εκείνους σκέφτομαι. Αλλά διάβαζα για την μνήμη και με αποθάρρυνε.

 

Αν σου ειναι απαραιτητο ένα προγραμμα navigation και δε θέλεις να αγορασεις καποιο καλύτερα να μη βασιστείς στο οτι η Nokia θα δώσει το Here Drive σε όλα τα wp γιατί μπορεί να μη γίνει και ποτέ. Για την ώρα αυτο είναι ένα promotion και το έκανε μόνο για τις μεγάλες αγορές ΗΠΑ, Αγγλία, Γερμανία κλπ. Στην Ελλάδα μπορεί να μην έρθει και ποτέ.

Με τη μνήμη το πρόβλημα είναι τα temp files που δε διαγράφονται και καταλήγει να σου πιάνουν χώρο αρχεία που φαίνονται σαν "others" εμέμα να φανταστείς μου έχουν πιάσει 900mb, ενώ οι εφαρμογές και ο χάρτης της Ελλάδας που κατέβασα μόλις 600. Παλι καλά που είπαν οτι θα το διορθώσουν. Η Nokia πάντως το θέμα αυτό το έλυσε με δικό της πρόγραμμα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...