Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα κατοχος του HTC εδω και μια βδομαδα. Εχω ερθει ιταλια και απο τη στιγμη που ηρθα ιταλια εκανε μια ενημερωση και μου βγαζει ενα τριγωνακι διπλα στη κεραια.Πηρα την HTC και μου ειπαν οτι δεν εχει ολοκληρωθει η ενημερωση, να το κλεισω να το ξαναανοιξω και οτι θα ολοκληρωθει. Παρολαυτα τιποτα δε γινεται και συνεχιζει και μου το βγαζει ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?

Επιπλεον θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο gps δωρεαν απο το store.

 

Είσαι σίγουρος ότι το τριγωνακι δεν είναι το σήμα της πέριαγωγης δεδομενων ; τουλαχιστων σε καποια τηλέφωνα που ειχα (οχι wp)αυτο ηταν ειδοποίηση για περιαγωγη

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι το τριγωνακι δεν είναι το σήμα της πέριαγωγης δεδομενων ; τουλαχιστων σε καποια τηλέφωνα που ειχα (οχι wp)αυτο ηταν ειδοποίηση για περιαγωγη

και εγω αυτο νομιζω! ειναι roaming! για κοιταξετο μην σου ερθουν και τιποτα τρελες χρεωσεις

Link to comment
Share on other sites

το αναφερει καπου αυτο γιατι στον τιμοκατολογο που ειδα λεει μεχρι 5/1/2013

 

Ετσι μου ειπε ο πωλητης...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω και εγω αλλα με προβληματίζει το GPS ..εχει βάλει κανεις κάτι free... ? Υπάρχει ή πρεπει να το πληρώσεις ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και καλώς σας βρήκα.

Κάτοχος εδώ και δύο μέρες του κινητού και είμαι απολυτά ευχαριστημένος από την συσκευή και το λειτουργικό.

Μόνη ένσταση έχει να κάνει με τον χαμηλή ένταση του ήχου κλήσης από το ηχείο, εν αντίθεση με την ένταση των ακουστικών... οπότε βάζοντας τα ακουστικά αναγκάζομαι να χαμηλώνω την ένταση δεδομένου ότι χωρίς ακουστικά την έχω κοντά στο 20. Αντιμετωπίζει κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα?

Για τον διαθέσιμο χώρο τώρα, έχω βάλει 16 εφαρμογές, έχω κατεβάζει ελληνικούς χάρτες και έχω ακόμα διαθέσιμα 750mb. Σίγουρα ο αποθηκευτικός χώρος δεν είναι πολύς, αλλά παρόλα αυτά νομίζω είναι σχετικά καλός για όσους δεν κατεβάζουν παιχνίδια. Για τους δεύτερους νομίζω θα απογοητευθούν δεδομένου οτι υπάρχουν παιχνίδια πάνω απο 200mb.

Εύχομαι στο μέλλον -microsoft θέλοντος-, να μπορούμε να αποθηκεύουμε apps στην SD οπότε το πρόβλημα να εξαλειφθεί. (μάλλον δύσκολο ε?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και καλώς σας βρήκα.

Κάτοχος εδώ και δύο μέρες του κινητού και είμαι απολυτά ευχαριστημένος από την συσκευή και το λειτουργικό.

Μόνη ένσταση έχει να κάνει με τον χαμηλή ένταση του ήχου κλήσης από το ηχείο, εν αντίθεση με την ένταση των ακουστικών... οπότε βάζοντας τα ακουστικά αναγκάζομαι να χαμηλώνω την ένταση δεδομένου ότι χωρίς ακουστικά την έχω κοντά στο 20. Αντιμετωπίζει κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα?

Για τον διαθέσιμο χώρο τώρα, έχω βάλει 16 εφαρμογές, έχω κατεβάζει ελληνικούς χάρτες και έχω ακόμα διαθέσιμα 750mb. Σίγουρα ο αποθηκευτικός χώρος δεν είναι πολύς, αλλά παρόλα αυτά νομίζω είναι σχετικά καλός για όσους δεν κατεβάζουν παιχνίδια. Για τους δεύτερους νομίζω θα απογοητευθούν δεδομένου οτι υπάρχουν παιχνίδια πάνω απο 200mb.

Εύχομαι στο μέλλον -microsoft θέλοντος-, να μπορούμε να αποθηκεύουμε apps στην SD οπότε το πρόβλημα να εξαλειφθεί. (μάλλον δύσκολο ε?)

 

GPS maps εχει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες GPS maps εννοείς εφαρμογή αποκλειστικά για GPS? (όπως το Nokia Drive)

Αν εννοείς αυτό όχι, έχει όμως τα Bing Maps, όπου έχεις την δυνατότητα να κατεβάσεις τους χάρτες της αρεσκείας σου ώστε να μην χρεώνεσαι χρήση Internet.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες GPS maps εννοείς εφαρμογή αποκλειστικά για GPS? (όπως το Nokia Drive)

Αν εννοείς αυτό όχι, έχει όμως τα Bing Maps, όπου έχεις την δυνατότητα να κατεβάσεις τους χάρτες της αρεσκείας σου ώστε να μην χρεώνεσαι χρήση Internet.

 

και αυτοί οι χάρτες εχουν κανονικά πλοήγηση ? οπως δηλαδη Nokia maps ?:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η προσφορα τι σοι προσφορα ειναι, για αγορα σκετης συσκευης?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το sar της συσκευής? δεν το βρίσκω πουθενά και σκέφτομαι να το αγοράσω αυτές τις μέρες..
Link to comment
Share on other sites

και αυτοί οι χάρτες εχουν κανονικά πλοήγηση ? οπως δηλαδη Nokia maps ?:(

 

Στην ουσία το bing maps είναι σχεδιασμένο πια από τη Nokia, αυτό ισχύει για όλα τα κινητά με windows phone. Mπορεί να σου δώσει γραπτές οδηγίες για κάποια διαδρομή αλλά δεν υποστηρίζεται αυτό που λέμε φωνητική πλοήγηση, αυτό το έχει φυλάξει η Nokia για τις lumia συσκευές και υπάρχει σα ξεχωριστή εφαρμογή Nokia Drive. Ωστόσο μπορείς να κατεβάσεις ολόκληρες χώρες αν θες για να τους χρησιμοποιείς και εκτός σύνδεσης.

 

@ea6gka

Η προσφορά ισχύει για σκέτες συσκευές και τελειώνει περίπου με το τέλος του χρόνου. Πάρε όμως τηλέφωνο σε κανα Γερμανό για να σιγουρευτείς.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το bing maps είναι σχεδιασμένο πια από τη Nokia, αυτό ισχύει για όλα τα κινητά με windows phone. Mπορεί να σου δώσει γραπτές οδηγίες για κάποια διαδρομή αλλά δεν υποστηρίζεται αυτό που λέμε φωνητική πλοήγηση, αυτό το έχει φυλάξει η Nokia για τις lumia συσκευές και υπάρχει σα ξεχωριστή εφαρμογή Nokia Drive. Ωστόσο μπορείς να κατεβάσεις ολόκληρες χώρες αν θες για να τους χρησιμοποιείς και εκτός σύνδεσης.

 

@ea6gka

Η προσφορά ισχύει για σκέτες συσκευές και τελειώνει περίπου με το τέλος του χρόνου. Πάρε όμως τηλέφωνο σε κανα Γερμανό για να σιγουρευτείς.

 

Ok,,.. μπορείς να μου πεις, η οποιος γνωρίζει ποιους χαρτες μπορεί να εγκαταστήσει κανείς για φωνητική πλοήγηση ? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok,,.. μπορείς να μου πεις, η οποιος γνωρίζει ποιους χαρτες μπορεί να εγκαταστήσει κανείς για φωνητική πλοήγηση ? :(

 

Οι χάρτες της Navigon που υπάρχουν επί πληρωμή στο windows phone store είναι πολύ καλοί αλλά όπως έχει αναφέρει πριν λίγα ποστ ένα μέλος, επειδή οι χάρτες είναι ολόκληρης της Ευρώπης πιάνουν πολύ χώρο και καθώς δε μπορείς να εγκαταστησεις εφαρμογές και παιχνιδια στην κάρτα μνήμης μετά σου μένει ελάχιστος χώρος στη μνήμη του κινητού για λίγες μόνο εφαρμογές. Μακάρι η Microsoft να επιτρέψει κάποια στιγμή την εγκατάσταση εφαρμογών και στην κάρτα μνήμης αλλά για την ώρα είναι πρόβλημα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 8x. Σε περιπτωση που παρω αυτό, πρακτικά πόσο λίγο είναι το 1,3 GB μνήμης? Τραγουδια κτλπ τα βαζω στην SD. Για τις εφαρμογες λεω, θα μπορεσω να βαλω 5-6 μικρες εφαρμογες, κανα δυο-τρια παιχνιδακια και ενα προγραμα GPS? ή ουτε αυτα χωρανε?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 8x. Σε περιπτωση που παρω αυτό, πρακτικά πόσο λίγο είναι το 1,3 GB μνήμης? Τραγουδια κτλπ τα βαζω στην SD. Για τις εφαρμογες λεω, θα μπορεσω να βαλω 5-6 μικρες εφαρμογες, κανα δυο-τρια παιχνιδακια και ενα προγραμα GPS? ή ουτε αυτα χωρανε?

 

Κανονικά χωράνε αυτά και περισσότερα, οι εφαρμογές συνήθως είναι λίγα mb, τα παιχνιδια εξαρτάται το είδος αλλά αν θες στυλ angry birds δε ξεπερνάνε τα 50mb το καθένα. Το θέμα είναι με τους χάρτες. Αν διαβάσεις δύο σελίδες πίσω ένα μέλος που έβαλε τους χάρτες της Navigon αν και μολις 600mb για κάποιο λόγο του τρώει όλο το χώρο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Update :!::!::!:

 

Μετά από hard reset εγκατέστησα το navigon Europe .

Μετά την εγκατάσταση μου έμειναν 45 mb ελευθέρα χωρίς να έχω βάλει τίποτα άλλο, αλλά μετά από μισή ώρα και όπως σωστά με ενημέρωσαν από τη navigon και την HTC ο διαθέσιμος χώρος ανέβηκε στα 550mb αφού το κινητό προσαρμόστηκε μόνο του και τώρα έχω βάλει πολλές εφαρμογές κάποια παιχνίδια και έχω 300+ ελεύθερα. Όσο για την μπαταρία σε σχέση με το Samsung ace 2 που είχα κραταει 2 φορές περισσότερο.

Το κινητό είναι σουπερ

Ότι καλύτερο είχα…

:):):)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σίγουρα αμα το παρω θα μπορώ να περάσω και κανένα παιχνιδάκι μέσα, ε?

 

γιατι όπως και να το κανουμε οταν ακους οτι έχει μόνο 1,3 GB τρομάζεις

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω καλά νέα για τους κατόχους που έχουν πρόβλημα με την χωρητικότητα της συσκευής:

Εχθές λοιπόν εγκατέστησα on the fly 13 εφαρμογές και 3 παιχνίδια, και ο διαθέσιμος χώρος κατέβηκε στα 450mb.

Προσπάθησα στην συνέχεια να εγκαταστήσω ένα παιχνίδι των 150mb, αλλά το σύστημα δεν με άφησε λόγω περιορισμένου χώρου, έτσι μπήκα στο Market το κατέβασα στην SD και προσπάθησα να το εγκαταστήσω από εκεί παραδόξως επιτυχώς.

Πάνω κάτω κατάλαβα οτι το installation file αν κατέβει απευθείας απο το market, δεν διαγράφεται μετά την εγκατάσταση, οπότε πιάνει εξτρά χρήσιμο χώρο.

Έτσι έκανα hard reset κατέβασα όλες τις εφαρμογές που είχα εξ αρχής (13+3) και της εγκατέστησα απο την SD.

Αποτέλεσμα: αντί των 450mb που είχα διαθέσιμα πρίν (εγκαθιστώντας τις εφαρμογές on the fly), τώρα έχω 988mb...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το 8s και προηγούμενη συσκευή μου ειναι το lumia 800...θα παραμείνω με το lumia νομιζω.

 

Αν και σαν συσκευή με κέρδισε εχει μικροδιαφορές που για μενα κανουν διαφορά, απο το ποσο δεν βολευει το πληκτρο κλειδώματος που ειναι απο πανω μεχρι το οτι δεν εχει navigation. περίμενα να εχει καποια διαφορά εμφανή τουλαχιστον απο το lumia. Τώρα αν δεν εχεις lumia και θες να πάρεις συσκευή τότε ειναι μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ εγω ειμαι αναμεσα στο htc 8s και στο nokia lumia 800 που εχει προσφορα το e-shop.Mπορει καποιος να με βοηθησει να επιλεξω το σωστο?Η 4gb στο htc 8S με προβληματιζει ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...