Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Instagram και whatsapp δεν βρισκω στο μαρκετ. Το nfc πως απενεργοποιητε; φωτογραφια για μερα μονο. Καλο το λογισμικο αν το τρεξουν λιγο θα γινει κορυφαιο κατεμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Instagram και whatsapp δεν βρισκω στο μαρκετ. Το nfc πως απενεργοποιητε; φωτογραφια για μερα μονο. Καλο το λογισμικο αν το τρεξουν λιγο θα γινει κορυφαιο κατεμε

 

Instagram δεν υπάρχει αλλά whatsapp περίεργο που δεν βρίσκεις υπάρχει κανονικά

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές μου εμφανιστήκαν γράμματα τις αλφαβήτου ανάμεσα στις εφαρμογές . ξέρει κανείς πως βγαίνουν ?

 

ενοεις αυτα που πατας για να μεταβεις γρηγορα? αν ναι νομιζω μετα τις 45 εφαρμογες εμφανιζονται και δεν βγαινουν

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη τι λεει?απεικονιση,χρώματα?

Επίσης,εχει αλλο πληκτρολόγιο πέρα απο το qwerty?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

[Επίσης,εχει αλλο πληκτρολόγιο πέρα απο το qwerty?

 

δεν εχω βρει ακομα αλλο ...

ψαχνω !!!

 

παντως το πληκτρολογιο των wp ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.... γιατι να το αλαξετε?

Link to comment
Share on other sites

παντως το πληκτρολογιο των wp ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.... γιατι να το αλαξετε?

 

Γιατι δε μου αρέσει καθόλου η μη επιλογή full keyboard με t9,smartphone πουλάνε,οπότε και ζητάω τα περισσότερα οπως στο android.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως το πληκτρολογιο των wp ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.... γιατι να το αλαξετε?

 

Είναι καλό αλλά μικρό!

Ειδικά όταν είσαι σε συνθήκες που απαιτούν 1 χέρι το καλύτερο για μένα ήταν να έχει επιλογή για το κλασσικό alphanumeric keyboard που με χρήση Τ9 όσοι ξέρουν γράφουν απίστευτα γρήγορα κ και σε μεγάλη επιφάνεια, όχι σε ψείρες! !

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε μου αρέσει καθόλου η μη επιλογή full keyboard με t9,smartphone πουλάνε,οπότε και ζητάω τα περισσότερα οπως στο android.

 

καταλαβα τι ενοεις, ισως λιγο δυδκολο διοτι μου φενετε πανε να το καταργησουν και ισως δυσκολο απο αποψη εφαρμογης να παρακαμτει το default. θα δουμε ομως, ακομα δεν ξερουμε τι ακριβος επιλογες δινει η MS στους developoers

Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρα του στο μενου και στην αρχική οθόνη ειναι στάνταρ?η μπορει καποιος να επιλέξει και μεγαλύτερη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψηθει για τη συσκευουλα γιατι θελω πολυ να παω σε WP8, και επειδη ο Γερμανος την εχει στα 255ε ερχεται στο budget μου, αλλα μου τη σπαει που εχουν φερει μονο το ασπρομαυρο, ηθελα το μπλε ή εστω το κοκκινο...ξερει κανεις αν θα ερθουν τις επομενες μερες? Ή αποφασισε η αντιπροσωπια να εισαγει μονο το Domino color?

 

Επισης αποκει που ειχα χαρει οτι εχει microSD slot (μιας και εχω και μια 64gb που μου εχει ξεμεινει και ξενερωνα που καποια κινητα που με ενδιεφεραν δεν ειχαν θεση) τελικα βλεπω οτι ειναι μειονεκτημα, αφου σε αφηνει να βαλεις εφαρμογες ΜΟΝΟ στην εσωτερικη μνημη :/

 

Τι ******* ειναι αυτη? Απο τα 4gb διαθεσιμα ειναι τα 1.3gb μονο....δηλαδη ενα GPS βαζεις και σου μεινανε λιγα Mb...

Να παρεις κινητο με ανερχομενο λειτουργικο και απο την πρωτη μερα να ξερεις οτι δεν εχεις χωρο να βαλεις εφαρμογες που ισως βγουν?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψηθει για τη συσκευουλα γιατι θελω πολυ να παω σε WP8, και επειδη ο Γερμανος την εχει στα 255ε ερχεται στο budget μου, αλλα μου τη σπαει που εχουν φερει μονο το ασπρομαυρο, ηθελα το μπλε ή εστω το κοκκινο...ξερει κανεις αν θα ερθουν τις επομενες μερες? Ή αποφασισε η αντιπροσωπια να εισαγει μονο το Domino color?

 

Επισης αποκει που ειχα χαρει οτι εχει microSD slot (μιας και εχω και μια 64gb που μου εχει ξεμεινει και ξενερωνα που καποια κινητα που με ενδιεφεραν δεν ειχαν θεση) τελικα βλεπω οτι ειναι μειονεκτημα, αφου σε αφηνει να βαλεις εφαρμογες ΜΟΝΟ στην εσωτερικη μνημη :/

 

Τι ******* ειναι αυτη? Απο τα 4gb διαθεσιμα ειναι τα 1.3gb μονο....δηλαδη ενα GPS βαζεις και σου μεινανε λιγα Mb...

Να παρεις κινητο με ανερχομενο λειτουργικο και απο την πρωτη μερα να ξερεις οτι δεν εχεις χωρο να βαλεις εφαρμογες που ισως βγουν?

 

Εχεις απολυτο δικιο αν και ολυμπιακος αλλα δυστιχως ετσι ειναι σχεδον ολες οι εταιριες τον μεσο χρηστη τον εχουν χεσμενο.

Link to comment
Share on other sites

στειλα mail sti navigon....

εσεισ τι λετε ?

 

 

 

 

I own an HTC 8S.

 

Yesterday, I purchased Navigon Europe from Windows Market.

 

When I tried to install the application, the app downloaded and was installed successfully, but when it asked me to download the maps (sized approx. 600MB), the mobile informed me that there was not enough space, although there were 900MB of free space available at the time.

 

After contacting HTC, they advised me to hard reset the mobile and try again.

 

I followed this advice, and the available space increased to 1.3GB.

 

After this, I managed to download the maps, but the remaining available space was 6MB (!), with which the mobile can obviously not operate sufficiently. I would like to note that my mobile has a 16GB SD card, which appears to be useless for this application. I believe that someone should have explicitly informed me, before I purchased the app, that the application needs mobile internal space that is just not available, or the application should allow installation on the SD card.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλου. Μπορεί κάποιος να μου πει πως βάζουμε Static IP γιατί όσο και αν έψαξα δεν το βρήκα...
Link to comment
Share on other sites

Με ψηνει το 8s για δοκιμη των wp.Καποιος που το εχει να μας πει μερικα πραγματακια για τη συσκευη και αν αξιζει.Α και υπαρχει ακομα η προσφορα που λετε πιο πανω στο Γερμανο? Γιατι στην ιστοσελιδα στα 329 το εχει.Απο εφαρμογες λογω ram με ποιες πανω κατω θα εχει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zafos90, το πήρα σήμερα για την γυναίκα μου από τον Γερμανό με την προσφορά. Πρόλαβα το χάζεψα λίγο το μεσημέρι και έχουμε και λέμε. Από Design απλό και λιτό. Η αίσθηση που αφήνει στο χέρι είναι καλή και το μέγεθος του ούτε μεγάλο ούτε μικρό. Η οθόνη του είναι καλή αλλά όχι σαν των κορυφαίων που υπάρχουν στην αγορά. Γενικά δηλαδή σαν υλικό για τα χρήματα που ζητάει είναι πολύ καλό (ειδικά με την τρέχουσα προσφορά του Γερμανού).

Από την άλλη τώρα τα Windows Phone 8 σε κερδίζουν με την απλότητα και την γρηγοράδα τους. Σίγουρα έχουν ελλείψεις τις οποίες πιστεύω θα διορθώσουν. Από εφαρμογές δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολλές αλλά σερφάρισμα, fb, Youtube, Skype (δουλεύει με την πίσω κάμερα μιας και δεν έχει μπροστά) κτλ τα πάει πάρα πολύ καλά.

Πιστεύω ότι για κάποιον που θέλει να δει τα Windows Phone 8 χωρίς να δώσει ένα τσουβάλι λεφτά είναι η καλύτερη λύση.

Τέλος όπως ρώτησα και ποιο πάνω. Ξέρει κάποιος πως βάζουμε static ip στο WiFi;

Link to comment
Share on other sites

Με ψηνει το 8s για δοκιμη των wp.Καποιος που το εχει να μας πει μερικα πραγματακια για τη συσκευη και αν αξιζει.Α και υπαρχει ακομα η προσφορα που λετε πιο πανω στο Γερμανο? Γιατι στην ιστοσελιδα στα 329 το εχει.Απο εφαρμογες λογω ram με ποιες πανω κατω θα εχει προβλημα?

 

Λόγω τιμής, λόγω ...προτέρου βίου με HTC, και γιατί λέω να δοκιμάσω απο πρώτο χέρι WM8 σκέφτομαι μήπως το αγόραζα. Πέρα από τις ελλείψεις που σαν χαρακτηριστικά είναι εκ πρώτης όψεως ορατά με το μάτι, στην ουσία η εμπειρία WM8 που θα προσφέρει σαν κινητό υστερεί πολύ σε σχέση με τις "ναυαρχίδες" των WM8?

Νομίζω ότι είναι πανέμορφο, και προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα χρώματα, αυτό το άσπρο-μαυρό είναι ότι ακριβώς θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zafos90, το πήρα σήμερα για την γυναίκα μου από τον Γερμανό με την προσφορά. Πρόλαβα το χάζεψα λίγο το μεσημέρι και έχουμε και λέμε. Από Design απλό και λιτό. Η αίσθηση που αφήνει στο χέρι είναι καλή και το μέγεθος του ούτε μεγάλο ούτε μικρό. Η οθόνη του είναι καλή αλλά όχι σαν των κορυφαίων που υπάρχουν στην αγορά. Γενικά δηλαδή σαν υλικό για τα χρήματα που ζητάει είναι πολύ καλό (ειδικά με την τρέχουσα προσφορά του Γερμανού).

Από την άλλη τώρα τα Windows Phone 8 σε κερδίζουν με την απλότητα και την γρηγοράδα τους. Σίγουρα έχουν ελλείψεις τις οποίες πιστεύω θα διορθώσουν. Από εφαρμογές δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολλές αλλά σερφάρισμα, fb, Youtube, Skype (δουλεύει με την πίσω κάμερα μιας και δεν έχει μπροστά) κτλ τα πάει πάρα πολύ καλά.

Πιστεύω ότι για κάποιον που θέλει να δει τα Windows Phone 8 χωρίς να δώσει ένα τσουβάλι λεφτά είναι η καλύτερη λύση.

Τέλος όπως ρώτησα και ποιο πάνω. Ξέρει κάποιος πως βάζουμε static ip στο WiFi;

Φιλε morfeus δοκιμασες να βαλεις τραγουδια,εφαρμογες,φωτογραφιες στην καρτα μνημης?Ισχυει αυτο με τον περιορισμο μονο για εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε n958gb δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα άλλο γιατί ο χρόνος το μεσημέρι ήταν περιορισμένος και τώρα είμαι πάλι δουλειά, αλλά θα δοκιμάσω αύριο με το καλό και θα ενημερώσω :)
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει !!!

 

Φιλε morfeus δοκιμασες να βαλεις τραγουδια,εφαρμογες,φωτογραφιες στην καρτα μνημης?Ισχυει αυτο με τον περιορισμο μονο για εφαρμογες?

 

Ισχυει μονο για εφαρμογες

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις γιατι δεν το βλεπει το zune..windows 7 pro????:wacko:

 

επισης μονο σε εμενα εχει lag στο χαλαρο με το δαχτυλο scroll?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατοχος του HTC εδω και μια βδομαδα. Εχω ερθει ιταλια και απο τη στιγμη που ηρθα ιταλια εκανε μια ενημερωση και μου βγαζει ενα τριγωνακι διπλα στη κεραια.Πηρα την HTC και μου ειπαν οτι δεν εχει ολοκληρωθει η ενημερωση, να το κλεισω να το ξαναανοιξω και οτι θα ολοκληρωθει. Παρολαυτα τιποτα δε γινεται και συνεχιζει και μου το βγαζει ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?

Επιπλεον θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο gps δωρεαν απο το store.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...