Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xmmm...

 

Συναυλία σήμερα, είπα να τραβήξω μερικά video και ομολογώ πως απογοητεύτηκα.

 

Ναι, σκοτάδι με πολλά εφέ - φώτα - καπνούς κλπ...αλλά να εστιάζει όπου έβρισκε, όποτε έβρισκε, να μην ανταποκρίνεται ούτε για αστείο σε ξαφνικά φώτα (τα έκαιγε όλα), είτε σε 1080 είτε σε 720 με τα πάντα στο αυτόματο, το αποτέλεσμα ήταν απαράδεκτο οπτικά.

 

Για ήχο δε συζητάμε...ήταν χάλια έτσι κι αλλιώς στο μαγαζί, αλλά ένα συνεχόμενο μπουπ μπουπ ακούγεται, μόνο τα μπάσα, τπτ άλλο.

 

Μπορώ να κάνω κάτι, με κάποια εφαρμογή, για το μέλλον?

 

Παραδοσιακά η HTC έχει κάπως περίεργους φακούς.Σε όλα τα λειτουργικά.

Στο θέμα του βίντεο υστερεί στο focus(αργεί κάποιες φορές) όπως λες αλλά μη νομίζεις ότι αν είχες κάποιο πιο ακριβό κινητό θα σου έκανε καλύτερη δουλειά μιας και οι συνθήκες που αναφέρεις είναι ζόρικες. Εκεί θέλει τεχνολογία pure view και ένα Nokia 808/Nokia 1020.

Να πάρεις τέτοιες συσκευές με γνώμονα τις δύο τρεις συναυλίες το χρόνο που θα δεις, το θεωρώ άσκοπο κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Είναι κάτι σαν τον οπτικό σταθεροποιητή που έχει γίνει μόδα, λες και όλοι θα βγάλουν φωτογραφίες και βίντεο τρέχοντας.

Παρ όλα αυτά οι φωτογραφίες που βγάζει το HTC μας είναι πάνω από τον μέσο όρο στην κατηγορία των 8mp.

Για εφαρμογή στο μέλλον δε ξέρω να σου πω.Αν δεν ανοίξει λίγο το λειτουργικό ή Microsoft χλωμό το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παραδοσιακά η HTC έχει κάπως περίεργους φακούς.Σε όλα τα λειτουργικά.

Στο θέμα του βίντεο υστερεί στο focus(αργεί κάποιες φορές) όπως λες αλλά μη νομίζεις ότι αν είχες κάποιο πιο ακριβό κινητό θα σου έκανε καλύτερη δουλειά μιας και οι συνθήκες που αναφέρεις είναι ζόρικες. Εκεί θέλει τεχνολογία pure view και ένα Nokia 808/Nokia 1020.

Να πάρεις τέτοιες συσκευές με γνώμονα τις δύο τρεις συναυλίες το χρόνο που θα δεις, το θεωρώ άσκοπο κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Είναι κάτι σαν τον οπτικό σταθεροποιητή που έχει γίνει μόδα, λες και όλοι θα βγάλουν φωτογραφίες και βίντεο τρέχοντας.

Παρ όλα αυτά οι φωτογραφίες που βγάζει το HTC μας είναι πάνω από τον μέσο όρο στην κατηγορία των 8mp.

Για εφαρμογή στο μέλλον δε ξέρω να σου πω.Αν δεν ανοίξει λίγο το λειτουργικό ή Microsoft χλωμό το κόβω.

 

Όχι, εννοείται πως δεν αποτελούσε από την αρχή η κάμερα (μη)θέμα.

 

Το Post, ήταν ξεκάθαρα εμπειρία χρήσης, κάτι που μου χτύπησε άσχημα.

 

Έχω τραβήξει αρκετά καλές φωτό όπως και βίντεο, σε καλές συνθήκες φωτισμού. Στο σκοτάδι, ημίφως κλπ, το αποτέλεσμα ποτέ δε με ικανοποίησε.

 

Αν είχα τέτοιες βλέψεις (για το κινητό) από την αρχή, σίγουρα θα είχα κοιτάξει στα μοντέλα που προανέφερες.

 

Κάπου θυμάμαι κυκλοφορούσε video από live Transiberian Orchestra, από το 920 αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HTC confirms 8X to get Windows Phone 8.1

 

 

 

http://www.wpcentral.com/htc-confirms-8x-windows-phone-81

 

 

Απο τι στιγμη που υποσχεθηκε η ms υποστηριξη για 36 μηνες, θεωρω οτι καλα κανει και το επιβεβαιωνει και η htc.

Μπορει να μην εχει τα καλουδια της νοκια αλλα το κινητο μας εχει αλλες χαρες.

Πολυ ωραια νεα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες απέκτησα το πρώτο μου Windows Phone και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου. Θέλω μόνο να ρωτήσω τον αριθμό της τελευταίας έκδοσης του λειτουργικού για τη συσκευή μας. Στις πληροφορίες της συσκευής η έκδοση ΛΣ μου γράφει: 8.0.10501.127

Είναι αυτή η τελευταία έκδοση; Ρωτάω γιατί ένας φίλος αγόρασε ένα Ativ S και ο συγκεκριμένος αριθμός είναι διαφορετικός.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδια, μολις χθες αγορασα μεταχειρο ενα 8x και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γενικοτερα η ενταση του ακουστικου ειναι χαμηλη παρα το 10/10 που το εχω ή εχει προβλημα το κινητο?

 

Αντιμετωπισατε και εσεις μηπως κατι τετοιο?

 

Θα μου ηταν πολυτιμη η απαντηση σας

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις χθες αγορασα μεταχειρο ενα 8x και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γενικοτερα η ενταση του ακουστικου ειναι χαμηλη παρα το 10/10 που το εχω ή εχει προβλημα το κινητο?

 

 

 

Αντιμετωπισατε και εσεις μηπως κατι τετοιο?

 

 

 

Θα μου ηταν πολυτιμη η απαντηση σας

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

 

Χαμηλη σε σχεση με πιο μοντελο;

Πια συσκευη ειναι το μετρο συγκρισης για σενα;

 

Γενικα το ακουστικο ειναι μετριο σε ενταση και καθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις χθες αγορασα μεταχειρο ενα 8x και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γενικοτερα η ενταση του ακουστικου ειναι χαμηλη παρα το 10/10 που το εχω ή εχει προβλημα το κινητο?

 

Αντιμετωπισατε και εσεις μηπως κατι τετοιο?

 

Θα μου ηταν πολυτιμη η απαντηση σας

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Η ένταση του ακουστικου ειναι ικανοποιητικη, γενικα σε μετρια επιπεδα χωρις ομως να αντιμετωπιζω καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic αλλα επειδη με ενδιαφέρει το τηλέφωνο για συγγενή μου (εγω έχω 920 και είμαι γενικα ευχαρισημένος απο τα win) θα συνιστούσατε το aliexpress;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από αρκετές θήκες που πέρασαν από τα χέρια μου, κατέληξα στη γνήσια της HTC.

Ποιοτική, όπως και το τηλέφωνο μας, απλά το μόνο αρνητικό είναι ότι χάνουν σε αίσθηση τα κουμπιά γύρω.

 

Να μια φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές θήκες που πέρασαν από τα χέρια μου, κατέληξα στη γνήσια της HTC.

Ποιοτική, όπως και το τηλέφωνο μας, απλά το μόνο αρνητικό είναι ότι χάνουν σε αίσθηση τα κουμπιά γύρω.

 

Να μια φωτογραφία

 

Την ειχα για κανενα εξαμηνο αυτη την θηκη και ειναι αρκετα ποιοτικη. Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι εδινε πολυ ογκο στο κινητο λες και κρατουσα 5ιντζο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα για κανενα εξαμηνο αυτη την θηκη και ειναι αρκετα ποιοτικη. Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι εδινε πολυ ογκο στο κινητο λες και κρατουσα 5ιντζο :lol:

 

 

Δεν εχεις αδικο. Τουλαχιστον σε περιπτωση που γινει η μεταβαση να ειναι ανωδυνα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί που να μπορώ να αγοράσω αυτό το κινητό σε χαμηλή τιμή? Από Ελλάδα κατά προτίμηση αλλά αν είναι μεγάλη η διαφορά θα το σκεφτόμουνα και για αγορά από το εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί που να μπορώ να αγοράσω αυτό το κινητό σε χαμηλή τιμή? Από Ελλάδα κατά προτίμηση αλλά αν είναι μεγάλη η διαφορά θα το σκεφτόμουνα και για αγορά από το εξωτερικό.

 

 

Δεν έχω αγοράσει απο τα μαγαζια στο skroutz.Μόνο που το vnp έχει τις πιο πολλές αξιολογήσεις θα προτιμούσα.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα αυτό http://www.ebay.com/itm/181348248774?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Το περιμένω μετά το πάσχα σίγουρα. Όσο το έψαξα φαίνεται οκ παρά το χαμηλό της τιμής του.

Link to comment
Share on other sites

". The phone is unlocked and we have done the network testing in Hong Kong but we are unable to guarantee the signal coverage at all countries. If your phone has no signal or cannot search for the network, after inserting the SIM card, please contact us for supports. In addition, the phone only supports GSM network but not CDMA network."

Από αυτό κατάλαβα ότι λογικά θα κάνει και για εδώ. Βέβαια νομίζω πως είναι η έκδοση χωρίς lte αλλά έτσι κι αλλιώς εδώ που μένω με το ζόρι πιάνω 3g και μόνο όταν είμαι εκτός σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις χθες αγορασα μεταχειρο ενα 8x και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γενικοτερα η ενταση του ακουστικου ειναι χαμηλη παρα το 10/10 που το εχω ή εχει προβλημα το κινητο?

 

Αντιμετωπισατε και εσεις μηπως κατι τετοιο?

 

Θα μου ηταν πολυτιμη η απαντηση σας

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

φίλε μ επειδή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα.σΤο κινητό βουλώνει ευκολα το πλαστικό που εχει στο ακουστικό. Ειδηκα αν το τριβεις . Πάρε ένα καρφακι απο αυτα που βαζουν σημειώσεις στον πίνακα,και βάλτο και γυρνατο ταυτόχρονα σε όλες τις τρύπες. Μην φοβάσαι δεν θα πάθει κάτι αμα χρησημοποιησεις τέτοιο καρφακι.

Link to comment
Share on other sites

 

Για 3 μέρες δεν πρόλαβα και το παρήγγειλα από εξωτερικό. Μπορεί να το βρήκα στα 175 αλλά θα αργήσει μέχρι να ρθει ενώ αμα το παιρνα από cosmote θα το έιχα αμέσως. Κρίμα...

 

Πάντως σε καλή τιμούλα παίζει και στο γερμανό https://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=62370&selectedCategoryId=93

Edited by oldy123
Link to comment
Share on other sites

 

Καιρός ήτανε να κατέβει και στα μεγάλα καταστήματα αν και θεωρώ ότι ίσως, εικασίες κάνω, μπορεί να ξαναπάρουν τα πάνω τους οι wph συσκευές όταν πάρουνε και την 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...