Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει εγκαταστησει η κοπελα μου μια εφαρμογη αλλα έχει εξαφανιστει !! Σιγουρα δεν την εχει διαγραψει αλλά στην λιστα με τις εφαρμογες δεν ην εμφανιζει αφου τις βγαζει ειδοποιησεις η εφαρμογη και απο το store της εβγαλε και ειδοποιηση για ενημερωση την εκανε αλλα πουθενα η εφαρμογη καμια ιδεα ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει εγκαταστησει η κοπελα μου μια εφαρμογη αλλα έχει εξαφανιστει !! Σιγουρα δεν την εχει διαγραψει αλλά στην λιστα με τις εφαρμογες δεν ην εμφανιζει αφου τις βγαζει ειδοποιησεις η εφαρμογη και απο το store της εβγαλε και ειδοποιηση για ενημερωση την εκανε αλλα πουθενα η εφαρμογη καμια ιδεα ;

 

Άν δεν είναι στην λίστα με τις εφαρμογές πιθανόν να είναι στα παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα αρκετες φορες να το κανω παραθεση, τωρα δε κρατηθηκα.

Ποιος να μας το ελεγε οτι θα φτασει να πωλειται ακριβοτερα το κινητο μας απο το 920.

 

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6747/Windows-Phone.html

 

Μπορει να εχει το μικροτερο μεριδιο αγορας αλλα θεωρω οτι η ομορφια η ποιοτητα και το ποσο απροβληματιστη συσκευη ειναι σε σχεση με αλλες, το κρατανε οσο ψηλα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά , έχω κάνει επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το 8χ μου εδώ και 1 μήνα περίπου και δεν ακούγετε δυνατα το ακουστικό όταν κάνω ή δέχομαι κλήση απο τοτε.. Έχει πάθει κανεις αλλο κάτι ανάλογο ? Σκέφτομαι να το ξανακάνω επαναφορά αλλα νομίζω ότι δεν θα βοηθήσει ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω κάνει επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το 8χ μου εδώ και 1 μήνα περίπου και δεν ακούγετε δυνατα το ακουστικό όταν κάνω ή δέχομαι κλήση απο τοτε.. Έχει πάθει κανεις αλλο κάτι ανάλογο ? Σκέφτομαι να το ξανακάνω επαναφορά αλλα νομίζω ότι δεν θα βοηθήσει ..

 

 

Εχεις θηκη στη συσκευη σου;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ... Το ακουστικό δεν ακούγετε δυνατα .. Το ηχείο είναι ένταξη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω, για να κάνει update firmware η συσκευή πρέπει να έχουμε υποχρεωτικά ανοικτό το WiFi ;

Δεν υπάρχει τρόπος να κάνει update firmware όταν έχουμε μόνο σύνδεση δεδομένων;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στο τσακ να παραγγείλω το 8Χ μετά από 3-4 android κινητά..

Θα μου το προτείνατε το κινητό; Από αυτονομία μια μέρα θα με βγάλει; Gmail επαφές και mail θα δουλεύουν απροβλημάτιστα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στο τσακ να παραγγείλω το 8Χ μετά από 3-4 android κινητά..

 

Θα μου το προτείνατε το κινητό; Από αυτονομία μια μέρα θα με βγάλει; Gmail επαφές και mail θα δουλεύουν απροβλημάτιστα;

 

 

Εξαρταται απο το τι θελεις απο ενα κινητο.

Μια μερα θα σου βγαλει ναι.

Gmail επαφες....πονεμενη ιστορια. Με αναγκασε η ms να τις κανω αντιγραφη στο outlook.

Μονο ετσι ητανε ολοκληρωμενες.

Το email client των wph8 το περιμενα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Call meter δεν υπάρχει;;;

 

 

Οχι. Μετραει την κληση που θα κανεις,την ωρα που γινεται η κληση αλλα οταν τερματιστει η συνομιλια δε σου την δειχνει στο ιστορικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είμαι νέα εδω και ψάχνω για κινητό! Έχω το Sony Xperia U αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη καθόλου! Έλεγα για το lumia 520 αλλά σήμερα το είδα από κοντά και μου φάνηκε ψεύτικο, μετά έλεγα το 820 ,αλλά δεν το έχω δει από κοντά ή το HTC 8X και βλέπω τα σχόλια και εδω και απογοητευομαι που δεν είναι ικανοποιημένοι πολλοί!!! Τι να πάρω;;;;;; Θέλω κάτι απλό να μην κολλάει στο ίντερνετ και γενικά κ φθηνό μέχρι 180!

Link to comment
Share on other sites

το HTC 8X και βλέπω τα σχόλια και εδω και απογοητευομαι που δεν είναι ικανοποιημένοι πολλοί!!! Τι να πάρω;;;;;; Θέλω κάτι απλό να μην κολλάει στο ίντερνετ και γενικά κ φθηνό μέχρι 180!

 

 

Πια σχολια ειδες που εκφραζουν δυσαρεσκεια;;;

Αυτη τη στιγμη το κινητο κανει 200€, αρα μαλλον βγαινει απο τη λιστα σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό 3-4 ημέρες τώρα και ενώ σε μερικά πράγματα είμαι ενθουσιασμένος έχω μερικά βασικά πραγματάκια που με δυσκολεύουν:

 

1) Για να ανοιγοκλείνω wifi, bluetooth κτλ δεν υπάρχει κάποιος ευκολότερος τρόπος από μια συντόμευση για τις ρυθμίσεις?

2)sms με 160 χαρακτήρες γίνεται?

3)Είδα ότι η πλοήγηση δεν είναι δωρεάν, το here+ δηλαδή. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το google maps που είχε πλοήγηση δωρεάν και κατανάλωνε ελάχιστα δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό 3-4 ημέρες τώρα και ενώ σε μερικά πράγματα είμαι ενθουσιασμένος έχω μερικά βασικά πραγματάκια που με δυσκολεύουν:

 

 

 

 

 

1) Για να ανοιγοκλείνω wifi, bluetooth κτλ δεν υπάρχει κάποιος ευκολότερος τρόπος από μια συντόμευση για τις ρυθμίσεις?

 

 

2)sms με 160 χαρακτήρες γίνεται?

 

 

3)Είδα ότι η πλοήγηση δεν είναι δωρεάν, το here+ δηλαδή. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το google maps που είχε πλοήγηση δωρεάν και κατανάλωνε ελάχιστα δεδομένα?

 

 

 

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές π.χ. Connectivity shortcuts που μπορείς να βγάλεις ένα tile για συντόμευση.Πάλι όμως 2-3 κλικ κάνεις για να ανοίξεις παράδειγμα το WiFi.

 

Όχι.Θα κατεβάσεις το Greek SMS 160 που κάνει 1€.

 

Φυσικά και υπάρχει δωρεάν πλοήγηση,κάτι κάνεις λάθος.Τι τους θες τους google maps όταν έχεις τους δωρεάν Nokia maps.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το HERE Maps και τους χάρτες για Ελλάδα.. όταν πάω να κάνω πλοήγηση μου λέει ότι χρειάζομαι να εγκαταστήσω εφαρμογή από το market όπου το Here Maps+ κοστίζει 35,99!

Πως το ενεργοποιώ αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το HERE Maps και τους χάρτες για Ελλάδα.. όταν πάω να κάνω πλοήγηση μου λέει ότι χρειάζομαι να εγκαταστήσω εφαρμογή από το market όπου το Here Maps+ κοστίζει 35,99!

 

Πως το ενεργοποιώ αυτό?

 

 

Δικο μου λαθος...νομιζα αναφεροσουν για τον αν χρειαζεται να εχεις ανοιχτα δεδομενα3g για να μπεις στους χαρτες.

Γραψε λαθος.

 

Η πλοηγηση ναι κανει τοσα. Μονο τα νοκια εχουν δωρεαν πλοηγηση.

Αν θες κατι πιο φθηνο αλλα Αγγλικα τοτε πας για την εφαρμογη GPS voice navigation.

Link to comment
Share on other sites

@left_ace Καποια ατομα πιο πανω σε αρχικες σελιδες λενε κατι για τα μαιλ και μπαταρια οτι δεν ειναι ευχαριστημενοι..

Ναι το ξερω αλλα χαλαλι τα 200 ευρω που εχει τωρα!!Πιστευω πως ειναι πολυ καλυτερο απο τα lumia..Δεν το εχω δει απο κοντα γιατι δεν εχω καταστημα εδω που ειμαι τωρα..

Σκοπευω σε 4 μηνες να το παρω και ελπιζω να πεσει κ' αλλο η τιμη του μεχρι τοτε...!!!

Link to comment
Share on other sites

@left_ace Καποια ατομα πιο πανω σε αρχικες σελιδες λενε κατι για τα μαιλ και μπαταρια οτι δεν ειναι ευχαριστημενοι..

Ναι το ξερω αλλα χαλαλι τα 200 ευρω που εχει τωρα!!Πιστευω πως ειναι πολυ καλυτερο απο τα lumia..Δεν το εχω δει απο κοντα γιατι δεν εχω καταστημα εδω που ειμαι τωρα..

Σκοπευω σε 4 μηνες να το παρω και ελπιζω να πεσει κ' αλλο η τιμη του μεχρι τοτε...!!!

 

 

Απο την αρχη του νηματος μεχρι σημερα μας εχουν ερθει τρεις ενημερωσεις. Υπαρχει καλυτερη διαχειρηση της αυτονομιας με την υπαρχουσα εκδοση.

Τα email ειναι θεμα λειτουργικου, οχι θεμα htc. Συμφωνω οτι υστερει σε σχεση με το android/ios.

Η νοκια αδιαμφησβητητα δινει τα δικα της καλουδια αλλα εδω μιλαμε για μια εκπληκτικη υλοποιηση οσο αφορα το 8X.

Το εχω πει ξανα, ενα απροβληματιστο κινητο σε σχεση με τον αντιπαλο 920.

Δε χρειαζεται να σου πω οτι ειναι πανεμορφο, το καταλαβες;)

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη του νηματος μεχρι σημερα μας εχουν ερθει τρεις ενημερωσεις. Υπαρχει καλυτερη διαχειρηση της αυτονομιας με την υπαρχουσα εκδοση.

Τα email ειναι θεμα λειτουργικου, οχι θεμα htc. Συμφωνω οτι υστερει σε σχεση με το android/ios.

Η νοκια αδιαμφησβητητα δινει τα δικα της καλουδια αλλα εδω μιλαμε για μια εκπληκτικη υλοποιηση οσο αφορα το 8X.

Το εχω πει ξανα, ενα απροβληματιστο κινητο σε σχεση με τον αντιπαλο 920.

Δε χρειαζεται να σου πω οτι ειναι πανεμορφο, το καταλαβες;)

 

Καλα Χριστουγεννα! Και εγω που εχω android τι καταλαβα???ετυχε να μου πεις..σαφως εχει πιο πολλα το android αλλα εγω ειμαι φουλ με αυτα που εχει το 8Χ,δεν θελω τιποτα τρελο ουτε εφαρμογες τρελες,τις απαραιτητες μονο,οποτε ;) Ειναι πανεμορφο απο οτι βλεπω απο βιντεο και φωτος,ελπιζω να ειναι ετσι και απο κοντα γιατι το θελω!!! :)

Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγεννα! Και εγω που εχω android τι καταλαβα???ετυχε να μου πεις..σαφως εχει πιο πολλα το android αλλα εγω ειμαι φουλ με αυτα που εχει το 8Χ,δεν θελω τιποτα τρελο ουτε εφαρμογες τρελες,τις απαραιτητες μονο,οποτε ;) Ειναι πανεμορφο απο οτι βλεπω απο βιντεο και φωτος,ελπιζω να ειναι ετσι και απο κοντα γιατι το θελω!!! :)

 

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως!

 

 

 

Απο κοντά είναι ακόμα καλύτερο.Οτι πληροφορίες θες εδώ είμαστε.

 

Καλά Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Θέλω να ρωτήσω το εξής;

Στο HTC 8X δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση στην GDR3 ,ενώ κατεβάζει τα αρχεία όταν κάνει προετοιμασία για εγκατάσταση μου βγάζει το μήνυμα:Έγινε λήψη της ενημέρωσης ,αλλά δεν είναι δυνατό το άνοιγμα της (8007000d).

Όταν έχουμε άλλη ενημέρωση θα μπορώ να κάνω Update η λόγω του παραπάνω προβλήματος δεν θα μπορώ να πάρω άλλη ενημέρωση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

do you have enough free space? Maybe that's the problem, try it again with a lot of free space.. and just redownload it.

 

Ο ελεύθερος χώρος μου είναι 10,23Gb και έχω δοκιμάσει πολλές φορές.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...